Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa 0 AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 11 - - -

 

Poznajemy literę G, g oraz liczbę 6. Instrumenty muzyczne.

 
Dzień dobry😀! Kolejny raz spotykamy się na odległość. Bardzo tęsknię za dzieciaczkami i nie mogę się doczekać, kiedy wrócimy do normalnych zajęć w szkole!
Na wstępie otwieramy książkę na str. 17.
• Co tu widzimy? Tu jest Grześ, gwiazdy (policzmy je), góra.
• Podzielmy wyrazy na sylaby. Co słyszymy na początku każdego z nich? (g)
• Rodzic przeczyta głośno rymowankę a następnie zachęcam do zabawy w „Echo”. Rodzic czyta po kawałku, dziecko powtarza. (Można na przemian klaskać i uderzać w dłonie osoby siedzącej naprzeciwko).
• Narysujmy w książce palcem wielką i małą literę g , następnie w powietrzu, na plecach rodzica.
• Pomaluj litery na żółto i dookoła narysuj gwiazdy.
• Napisz po śladzie literę G,g na dole kartki.
• Otocz w kółko wszystkie litery G,g na tej stronie.
• Co jeszcze zaczyna się na literę g ?
- grzebień, garnek, gruszka, gołąb, grzyb
(podpowiedzią może być tutaj filmik na YouTube „Alfabet - litera G - nauka czytania”)
• Jaki instrument muzyczny zaczyna się na literę g ? ( gitara/ gi-ta-ra)
• Jakie znasz inne instrumenty muzyczne?
(pomocnym tutaj moze być filmik na YouTube „Świnka Pepa - Instrumenty muzyczne”, lub „Świat małego Ludwika. Instrumenty muzyczne”( powtarzaj nazwy i policz instrumenty). Na jakim instrumencie już grasz lub chciałbyś grać?
• Zrób samodzielnie instrument muzyczny według własnego pomysłu i pięknie go ozdób,
np. bębenek z metalowej puszki i balonika, rura deszczowa z rolek od ręczników papierowych i ryżu, marakas z plastikowej buteleczki, rolki od papieru toaletowego i fasoli. Postaraj się go nie zniszczyć i przynieś do szkoły to stworzymy przedszkolną orkiestrę!
• Zaśpiewaj piosenkę „Jestem muzykantem konszabelantem” (YouTube) tak jak śpiewaliśmy w klasie, możesz dodać inne instrumenty.
• Otwórz książkę na str. 65. Policz paluszki a następnie pokoloruj cyfrę 6.
• Policz kropki na grzybach, czy wiesz jak się te grzyby nazywają? ( muchomory)
• Napisz po śladzie cyfrę 6.
•Na str. 66 policz przedmioty i wklej właściwą cyfrę a jedną brakującą wpisz samodzielnie. (w cyfrach na boku wkradł się błąd)
Praca domowa: str. 18. Narysuj i wytnij własne gwiazdki i naklej na litery G, policz je. ( Te dzieci , które posiadają skopiowaną książkę, mogą wyciąć gwiazdki z dołu kartki). Pomaluj gitarę.
Drodzy rodzice! Powyższy materiał jest moją propozycją do realizacji tematu lekcji. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych dzieci może być tego za dużo, że jedne mogą zrobić więcej a inne mniej. Wy znacie swoje pociechy najlepiej. Wiem również , że większość rodziców pracuje. Bardzo proszę nie przejmować się za bardzo i nie zmuszać dzieci na siłę do odrabiania lekcji jeśli nie czują się gotowe. To jeszcze maluszki. Proszę również nie sugerować się datą (muszę ją w pisywać), mamy sporo czasu do końca roku szkolnego i całe wakacje przed nami. Chciałabym aby dzieci miały dużo radości w poznawaniu języka polskiego! Bardzo proszę o potwierdzenie, ze otrzymaliście dzisiejszą wiadomość tekstując pod nr 860.324.0257. Dziękuję i pozdrawiam😊

 

 

 

2020-03-25 11:01:07 ET
Jolanta Szymanska
28 marca 2020

 


Poznajemy literę C,c. Warzywa są zdrowe.

 
Drodzy Rodzice! W związku z zaistniałą sytuacją będę zamieszczała tutaj nie tylko pracę domową, ale również tematy i treści, które zamierzałam zrealizować w klasie. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy dzieci przyswoją je w domu. W razie potrzeby bardzo proszę o kontakt ze mną: 860.324.0257 lub jolantaspmt@gmail.com. Wszystkie prace sprawdzę po wznowieniu zajęć w szkole. Zadania na kartkach proszę zbierać do teczki.
Proponuję aby na wstępie dzieci obejrzały krótki filmik na YouTube “Poznajemy najzdrowsze warzywa na świecie - Ubu poznaje świat”. Następnie: •Wymień występujące w nim warzywa i podziel wyrazy na sylaby:
wa-rzy-wa, sa-ła-ta, ce-bu-la, mar-chew-ka, pap-ry-ka, po-mi-dor, o-gó-rek, szpi-nak, bro-kuł.
• Zapamiętaj jedną rymowankę z filmiku.
• Powiedz dlaczego warzywa są zdrowe i powinniśmy jeść ich jak najwiecej.
• Narysuj ulubione warzywo.
• Sprawdź jakie warzywa masz w domu, nazwij je i określ ich kolor oraz kształt.
• Pomóż rodzicom ugotować zupę lub zrobić sałatkę.
• Zabaw się z rodzeństwem i rodzicami w zabawę „Pomidor”.( Prowadzący zadaje po kolei różne pytania uczestnikom zabawy a odpowiadający muszą odpowiedzieć „pomidor”. Osoba, która się pomyli lub roześmieje oddaje fant, który na koniec zabawy trzeba wykupić wykonując jakieś zadanie, np. zaśpiewać piosenkę, skakać jak żabka).😀
• Powiedz co słyszysz (jaką głoskę) na początku wyrazu „cebula”
• W książce na str. 9 napisz palcem wielką i małą literę c a następnie pomaluj ją kolorowo.
• Napisz po śladzie litery na dole kartki.
• Znajdź i otocz w kółko wszystkie litery C,c na tej stronie.
PRACA DOMOWA : ćwiczenia w książce na str. 10.

 

 

 

2020-03-18 02:12:16 ET
Jolanta Szymanska
21 marca 2020

 


Poznajemy literę U,u.

 
Ćwiczenia w książce, str. 46.

 

 

 

2020-03-11 20:56:13 ET
Jolanta Szymanska
14 marca 2020

 


Poznajemy literę N,n.

 
Ćwiczenia w książce , str. 34. 😊

 

 

 

2020-03-04 19:33:33 ET
Jolanta Szymanska
7 marca 2020

 


Poznajemy literęF,f.

 
Ćwiczenia w książce str. 16. Zwracam się uprzejmie z prośbą o $10 wsparcia na potrzeby klasowe. Z góry bardzo dziękuję!❤️😊

 

 

 

2020-02-25 08:20:07 ET
Jolanta Szymanska
29 lutego 2020

 


- - - Strona 2 z 11 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny