Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa 0 AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 11 - - -

 


C.d. lekcji

 
Laurka dla Taty

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-13 04:43:29 ET
Jolanta Szymanska
16 maja 2020

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Poznajemy literę H, h oraz liczbę 10. Święto Taty.

 
Dzień dobry. Kochane Dzieci, to nasza ostatnia lekcja w tym roku szkolnym. Jest mi bardzo przykro, że nie mogliśmy się spotkać w klasie. Mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać nasze zabawy, śpiewy i prace plastyczne. Dziękuję, że byliście zawsze bardzo grzeczni i pilnie uczyliście się języka polskiego. Mogę Wam już dzisiaj zdradzić, że wszyscy przechodzicie do następnej klasy. Hura!!! Po wakacjach będziecie mieli nową wspaniałą panią, ale liczę na to, że kiedy się spotkamy, zawsze powiecie mi ,,dzień dobry”😊.
Drodzy Rodzice i Dziadkowie! Pragnę serdecznie podziękować za Waszą współpracę, poświęcenie i zaangażowanie mimo trudnych czasów. Część rodziców systematycznie przesyłała mi odrobione zadania. Czy można jeszcze przysyłać? Tak, oczywiście, ale nie nalegam. Ufam, że przy Państwa wsparciu każde dziecko pilnie się uczyło i teraz wszyscy zasługujecie na odpoczynek. Jeśli będziecie Państwo potrzebowali pomocy albo zechcecie przesłać prace, proszę o text (860) 324-0257 lub maila jolantaspmt@gmail.com
Dzisiejszą lekcję zacznijcie od wysłuchania wesołej piosenki o hipopotamie / YouTube - Dziecięce Przeboje- Hipopotam/ Powiedzcie głośno jak się nazywa to zwierzę, podzielcie wyraz na sylaby. Co słyszycie na początku ? H,h znajdziecie również w wyrazach np. Hania/ Ha-nia, herbata/ her-ba-ta, herbatniki/ her-bat-ni-ki, humor/ hu- mor, hiacynty/ hia-cyn-ty, hulajnoga/ hu-laj-no-ga, helikopter/ he- li-kop-ter. Również te wyrazy powtórzcie głośno i wyklaszczcie sylaby. W książce na str.19 napiszcie palcem wielką i nałą literę H, h a następnie ozdóbcie według własnego pomysłu. Otoczcie pętlą wszystkie wyrazy z literą H,h. Napiszcie po śladzie.
Mam nadzieję, że sprawiliście mamusiom dużo radości w dniu ich święta. Nie zapomnijcie o zbliżającym się Dniu Taty (21 czerwca). Jest jeszcze trochę czasu więc zachęcam do nauczenia się piosenki ,,Kocham Ciebie Tato” (YouTube) i wykonania laurki. Tata napewno się ucieszy! Przyjrzyjcie się historyjce obrazkowej. Jaką niespodziankę tata zrobił dzieciom? Opowiedzcie, co się dzieje na każdym obrazku. A co wy lubicie robić z tatą? /Czy zauważyliście, że historyjka zaczyna się też na h?/ Ponumerujcie obrazki w odpowiedniej kolejności i pomalujcie.
W książce na str. 73 policzcie głośno palce i pokolorujcie liczbę 10. Sprawdźcie, ile macie palców u rąk i nóg? Policzcie mufinki i napiszcie po śladzie liczbę 10. Na str. 74 pomóżcie pająkom znaleźć swoje mieszkanie łącząc ze sobą takie same numery. Dokończcie szlaczek.
Praca domowa:
Otocz pętlą hulajnogę i pokoloruj helikopter. Odczytaj wyrazy i znajdź w nich literę h.
❤️ Jeszcze raz bardzo dziękuję Państwu za zaufanie i powierzenie mi swoich pociech w tym roku szkolnym. Macie wspaniałe dzieci ( i wnuki)! Życzę wszystkim dużo zdrowia i spokoju oraz udanych, słonecznych wakacji❤️

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-13 04:39:46 ET
Jolanta Szymanska
16 maja 2020

 


Poznajemy literę Ł, ł oraz cyfrę 9. Święto naszych MAM.

 
Dzień dobry! To nasza przedostatnia lekcja w tym roku szkolnym.
Czy wiecie jakie święto będziemy obchodzić za kilka dni? ( Dzień Matki)
Mam nadzieję, że sprawicie mamusiom wiele radości w tym dniu. Może razem z tatą i rodzeństwem przygotujecie jakąś niespodziankę?
Ja zachęcam do wykonania laurki dla mamy. Ozdóbcie ją pięknie według własnych pomysłów. Na YouTube znajdziecie piosenkę ,,Rosną sobie kwiatki”. Myślę, że spodoba się zarówno wam jak i waszym mamusiom. Spróbujcie ją zaśpiewać, może wymyślicie ruchy do tej piosenki? Jakie kwiatki rosną na łące? Co z nich można zrobić?
Powtórzcie głośno słowo ,,łąka” , podzielcie wyraz na sylaby. Co słyszycie na początku? (ł)
Czy znacie inne wyrazy z tą literą? ( łopata, łóżko, łuk, łyżka, piłka, stół). Wyklaszczcie sylaby.
W książce na str. 29 napiszcie palcem a następnie ozdóbcie wielką i małą literę Ł,ł; napiszcie je po śladzie na dole kartki.
Wyszukajcie i otoczcie w koło wszystkie litery Ł,ł na tej stronie.
Na str. 71 znajdziecie nową cyfrę 9. Poprowadźcie po niej palcem a następnie pomalujcie na niebiesko. Policzcie głośno palce obok, pokażcie 9 na swoich paluszkach.
Policzcie żołędzie. Napiszcie cyfrę po śladzie na dole kartki.
Na str. 72 pokolorujcie obrazek według wzoru. Jakich kolorów użyliście?
Praca domowa w książce na str. 30.
Narysuj po śladzie fale. Powtórz głośno słowa: Łukasz, Łucja, łódka, łakocie.
Pokoloruj na niebiesko litery Ł,ł.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! Dziękuję bardzo, że tak pilnie się uczycie i bardzo starannie wykonujecie wszystkie zadania!💕

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-06 03:50:17 ET
Jolanta Szymanska
9 maja 2020

 


Poznajemy literę Z,z oraz liczbę 8. Idziemy do ZOO.

 
Dzień dobry! Niestety moje marzenie nie spełniło się i do końca roku szkolnego będziemy kontynuować lekcje na odległość. Wierzę, że z pomocą rodziców czy dziadków pilnie się uczycie i Wasz polski jest coraz lepszy! Tęsknię bardzo za Wami!❤️
Czy wiecie co to jest ZOO? Kto w nim mieszka? A może już byliście w Zoo? Jakie zwierzęta widzieliście? Porozmawiajcie o tym z rodzicami , dziadkami czy starszym rodzeństwem. Pomocną będzie tu piosenka na YouTube: Hit- Dziecięce przeboje- Idziemy do ZOO/Polskie piosenki dla dzieci. Spróbujcie ją razem zaśpiewać. Jakie zwierzęta w niej wystąpiły?
W książce na str. 51 Rodzice przeczytają Wam krótki wierszyk o zebrze, którą też można spotkać w ZOO. Co słyszycie na początku wyrazów ,,ZOO” i ,,zebra”? Jakie inne wyrazy mają literę ,,z”? ( zamek, Zosia, zupa, ząb, zabawka, lizak, obraz) Podzielcie je na sylaby. Pomalujcie wielką i małą literę Z,z w czarne i białe paski tak, aby przypominały zebrę. Napiszcie po śladzie litery na dole kartki.
Dla rozluźnienia zaproście rodzinę do wspólnego tanca ( YouTube - Taniec zygzak- Wygibasy z naszej klasy)😀
Na str. 69 policzcie palce, ile ich jest? Wyklejcie kolorowymi papierkami cyfrę 8 i na dole kartki napiszcie ją po śladzie.Policzcie prostokąty i z pomocą rodziców ponumerujcie je. Prostokąt ma 4 kąty i 4 boki, dwa krótsze i dwa dłuższe. Czy możecie znaleźć je we własnym otoczeniu? Na str. 70 znajdźcie wszystkie prostokąty, policzcie je i starannie pomalujcie. Na dole uzupełnijcie brakującą cyfrę.
Praca domowa w książce, str.52.
Narysuj po śladzie zygzaki i krętą drogę do ZOO. Jakie widzisz tu zwierzęta? Pomaluj farbami małpkę.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-04-29 03:10:38 ET
Jolanta Szymanska
2 maja 2020

 


Poznajemy literę J, j oraz liczbę 7. Wielkanocne tradycje w naszej rodzinie.

 
Dzień dobry ! Rozpoczynamy naszą trzecią lekcję na odległość. Moim marzeniem jest aby następna odbyła się już w szkole.
Zobaczymy!😊
• Czy wiesz, jakie się zbliżają święta?
(Wielkanoc - Wiel-ka-noc). Porozmawiaj z rodzicami na ich temat. Jakie tradycje są pielęgnowane w waszych domach? Jak będziecie świętować Wielkanoc w tym roku? Zachęcam rodziców do włączenia dzieci do przygotowań do świat. Może wspólnie pomalujecie i ozdobicie pisanki, przygotujecie koszyczek ze święconką czy wspólnie ozdobicie wielkanocny stół. Będzie to doskonałą okazją do utrwalania słownictwa. W nastrój wielkanocny wprowadzi was piosenka „Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne”
(YouTube), zachęcam do posłuchania.
•. Spróbuj teraz odgadnąć kilka zagadek:
*. Kura je zniosła,
mama kupiła
Ugotowała i dzieciom dała./ jajko/
*. Kiedy z drzewa spada,
każdy chętnie je zjada,
okrąglutkie i rumiane
na słoneczku dojrzewane./jabłko/
*. To zwierzątko w lesie żyje,
nosi igły choć nie szyje./jeż/
*. Jest różowy, bardzo giętki,
powie wszystko co chce głowa,
lecz nie warto się nim chwalić
- dłuższy ma na pewno krowa./język/
Powtórz głośno każdy wyraz. Co słyszysz na początku? (j) Jakie inne wyrazy zaczynają się na „J, j”? ( np.Janek, jagody, jogurt, Jola). Podziel je na sylaby.
•. W książce na str. 23 napisz palcem wielką i małą literę J, j a następnie wyklej kolorowymi papierkami.
•. Napisz po śladzie litery J, j na dole kartki.
• Czy lubisz jogurt? Spróbuj jogurtem na talerzu napisać wielką i małą literę J,j. (użyj łyżeczki)
• Czy pamiętasz jak się nazywa pomalowane jajko? ( pisanka / pi-san-ka) Pokoloruj pięknie lub ozdób w dowolny sposób. ( załącznik) Wytnij i powieś na lodówce.
• W książce na str. 67 policz głośno palce, ile ich jest? Ile widzisz latawców? Pokoloruj na żółto cyfrę 7 a następnie napisz ją po śladzie na dole kartki. Ułóż zbiór z 7 elementów (np. z klocków , kredek). Na str. 68 pomóż jeżowi znaleźć drogę do jabłka. Poprowadź go drogą nr 7.
•. Jeśli chcesz poznać małego jeża Kleofasa, obejrzyj bajeczkę (YouTube).
•. Możesz wykonać swojego jeża z ziemniaka i przełamanych na pół wykałaczek , oczy namalować mazakiem, nos z plasteliny.

Praca domowa: w książce, str. 24.
1)Połącz kreski a dowiesz się, kto ma ochotę na jabłko.
2)Pokoloruj pola z literą J, j a zobaczysz, kto się ukrył na rysunku.
Serdecznie dziękuję za pozdrowienia i piękne zdjęcia. Cieszę się, że wszyscy pilnie odrabiają zadania. Victoria zrobiła bębenek i znalazła wiosnę! Tobiaszek namalował cudnego bociana a Robercik pięknie zaśpiewał piosenkę! 😀
Przesyłam życzenia radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych . Niech Zmartwychwstanie Pańskie da nam nadzieję na spokojną przyszłość ❤️

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-04-08 02:52:28 ET
Jolanta Szymanska
25 kwietnia 2020

 


Poznajemy literę W, w. Pierwsze oznaki wiosny.

 
Dzień dobry! Mam nadzieję, że wszyscy są zdrowi i gotowi na następną lekcję języka polskiego😊
Na wstępie porozmawiajmy na temat czterech pór roku ( wiosna, lato, jesień, zima) i wspólnie zastanówmy się, czym się one charakteryzują. Następnie zachęcam do spaceru i zaobserwowania tego co się dzieje obecnie w przyrodzie ( rozkwitają kwiaty, pąki na drzewach, trawa zielona, śpiewają ptaki). Jaką porę roku mamy teraz? Nazwijmy pierwsze oznaki wiosny. Obserwacji można dokonać wyglądając przez okno. Pomocnym będzie tutaj również filmik na YouTube „Wiosna- pierwsze oznaki”.
Powtórzmy kilkakrotnie wierszyk o wiośnie: Już wiosna, już wiosna
cieszą się dzieci.
Tu kwiatek, tam kwiatek,
słoneczko świeci.
Przyleciał skowronek
Leci nad łany.
Kle, kle, kle wołają
Nasze bociany.
Można zaśpiewać na melodię „Śnieg pada, śnieg pada, cieszą się dzieci” (YouTube)
Z kolorowych papierów wykonajmy bociana. Jakich kolorów będziemy potrzebować?
Podzielmy wyraz „wiosna” na sylaby ( wios- na). Co słyszymy na początku? Jakie inne wyrazy zaczynają się na „w” ? ( np. woda, wiadro, wanna, Wanda, wąż, wózek, Warszawa, warzywa). Podzielmy je na sylaby (wo-da, wiad-ro, wan- na, Wan-da, wąż, wó- zek, War-sza-wa, wa-rzy-wa)
W książce na str. 47 rysujemy paluszkiem wielką i małą literę W,w a następnie kolorujemy nie wychodząc za linię.
Piszemy literę po śladzie i zakreślamy wszystkie litery W, w na tej stronie.
Praca domowa: książka str. 48.
Pragnę powiadomić, że uczniami miesiąca w lutym zostali: Owen Cox i Filip Jimenez. Gratulacje! 👍👍
Bardzo dziękuję Robertowi, Izabelce i Victorii za zdjęcia z pięknie odrobioną pracą domową!❤️❤️❤️
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!


 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-04-01 06:25:06 ET
Jolanta Szymanska
4 kwietnia 2020

 


- - - Strona 1 z 11 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny