klasa LICEALNA IX B

Życzenia.

Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Pięknego Święta Dziękczynienia i smacznego indyka! Ciepłej,rodzinnej atmosfery,otwartych serc,miłości ,radości i wdzięczności.Dużo szczęścia przez cały rok.
Pozdrawiam serdecznie,
Magda Peszko

2021-11-25 13:51:36 ET
25 listopada 2021

Koniugacje w języku polskim.

Proszę przygotować pisemnie 3 dialogi wykorzystujac sytuacje z ksiażki "Z polskim w świat" s.29.
Uzupełnij ćw.8 s.26 oraz 1 s.27.
Do zobaczenia.

2021-11-15 19:33:41 ET
20 listopada 2021

Powtórzenie

Proszę powtórzyć materiał dotyczacy Starożytności oraz przygotować czytanie mitów i przypowieści biblijnych omawianych na lekcjach.
Do zobaczenia.

2021-11-09 21:26:32 ET
13 listopada 2021

Logowanie

Bardzo prosze uczniow, ktorzy jeszcze nie dolaczyli do klasy 9b na google classroom , gdzie bedziemy sie spotykac zdalnie o sprawdzenie swoich emaili i przyjecie zaproszenia lub o bezposrednie zalogowanie sie na platforme Google classroom .
Kod dostepu to
ilnvgdd
Dziekuje i do zobaczenia w sobote na google meet o godz. 9

2020-10-14 19:55:24 ET
15 października 2020

Oswiecenie-epoka rozumu i wiedzy.

Ostatnia epoka literacka , z ktora zapoznacie sie samodzielnie jest oswiecenie.
Przeczytajcie informacje ogolne na str.212
Postarajcie sie zapamietac najwazniejsze cechy tej epoki.
Na podstawie dostepnych Wam zrodel sprobujcie dowiedziec sie czegos wiecej o wybitnych osobowosciach oswiecenia (str.213)
Sprawdzcie , czy dobrze zrozumieliscie tresc lekcji przerabiajac wszystkie cwiczenia pod lekcja.
Do wpisania do zeszytu i przeslania do mnie :cw.2 , str.215
Dziekuje i pozdrawiam !!!🤗

2020-05-12 16:39:57 ET
16 maja 2020

Dokonania w dziedzinie astronomii.

Przeczytaj ogolne wiadomosci zwiazane z astronomia na str.190 , dzieki ktorym przypomnisz sobie o teorii, z ktorej zaslynal Mikolaj Kopernik oraz czego dokonal inny polski astronom Jan Heweliusz.
Tekst zawiera tez wartosciowe informacje na temat innych odkrywcow i badaczy gwiazd: Bohdana Paczynskiego i Aleksandra Wolszczana.
Na str. 191 umieszczony jest fragment rozmowy z prof. Aleksandrem Wolszczanem. Przeczytaj go.
Zadania domowego nie ma, ale przypominam o zaleglych zadaniach i dziekuje wszystkim, ktorzy juz je do mnie przeslali.
Pozdrawiam!!!

2020-05-04 18:38:36 ET