klasa VIII E

Wielcy polscy naukowcy, artysci i odkrywcy

Nauczyć się czytać czytankę pt."Wielki polski astronom" str.135. Ćwiczenie 1 str.137 wpisać do zeszytu.

2022-03-07 22:16:25 ET
5 marca 2022

Fryderyk Chopin

Czytać czytankę pt." Wieczór u państwa Platerów ". Napisz w zeszycie kilka zdań o Fryderyku Chopinie.

2022-02-22 18:20:04 ET
12 lutego 2022

Dzien Babci - Dzien Dziadka. Wroclaw

Czytac czytanke pt."O bramce z kluska" str.45. Uzupelnij cw 3 str.47. Napisz w kilku zdaniach za co kochasz swoja Babcie i Dziadka. Znajdz miasto Wroclaw na mapie Polski. Napisz w zeszycie: nazwę rzeki która przepływa przez to miasto i co ciekawego warto zwiedzić we Wrocławiu.

2022-01-25 21:36:41 ET
22 stycznia 2022

Lublin.Czas przyszły złożony.

Czytac czytanke pt." Czarcia Łapa" na str.39 oraz uzupelnic cwiczenie 1 str.39 . Prosze wybrac 3 dowolne czasowniki w czasie przyszłym złozonym i ułozyc z nimi zdania.

2021-11-14 19:57:29 ET
13 listopada 2021

Poznan

Czytaj czytanke pt."O poznanskich koziolkach" str. 33 oraz odszukaj na mapie Polski miasto Poznan. Uzupelnij cwiczenie 3 str.35

2021-11-08 20:05:13 ET
6 listopada 2021

Tradycje uroczystości Dnia Wszystkich Świetych. Świeto Zmarłych i Zaduszki

Czytać czytankę pt. "Dla tych którzy odeszli" str.57
Wytłumacz zdanie i napisz w zeszycie - " Oni sa między nami i będa z nami zawsze, dopóki trwa o nich pamięć i dopóki ktoś zapala świecę na ich grobie".

2021-11-01 22:14:22 ET
30 października 2021