klasa VIII A

LITERATURA Lekcja nr 1 TEMAT: Tragiczne dni września 1939 roku. Obrona Warszawy

W załącznikach proszę znaleźć Pawer Point do dzisiejszych zajęć.
Zrobić krótką notatkę.
Praca domowa po zajęciach dzisiejszych:
-Opis postać prezydenta Warszawy. Proszę przesłać na e-mail: mkucharz.szkolajp@gmail.com do czwartku (9/24/2020)
Praca domowa na 26 września 2020
- Przeczytać- J.Słowackiego Balladyna s. 198

2020-09-19 14:31:57 ET
Maria Kucharz
24 września 2020

Trudna niepodleglosc II Rzeczpospolitej

1. Nielatwa droga mlodej demokracji.

2. Szybki rozwoj panstwa.

a. kultura i tekniki

b. gospodarka oraz sport

3. Wojna polsko-radziecka 1920.

2020-09-19 12:20:40 ET
Andrzej Sokolowski
2 października 2020

Na sobotnich zajęciach 19 września poznaliśmy zasady obowiązujące na zajęciach lekcyjnych (na platformie Zoom i w klasie- załacznik). Rozmawialiśmy o zakresie materiału, który będziemy przerabiali w tym roku szkolnym (powtórzenie: części mowy, części zdania, ortografia). Przetłumaczyliśmy tekst ( zamieszczony jest jako załacznik).
Praca domowa:
Proszę napisać od 5 do 10-ciu zdań o sobie (czym sie interesujesz, do jakiej szkoły chodzisz, czy masz rodzeństwo, pieska, kotka, etc.).
Proszę przesłać pracę domową na mój e-mail do piatku.

izabela.wyrwas.szkolajp@gmail.com

2020-09-19 11:05:38 ET
Izabela Wyrwas
26 września 2020

Zajecia 19 wrzesnia

W załączniku zamieszczam pomoce, które uczniowie musza wydrukować i przynieść ze sobą na zajęcia.

2020-09-17 18:27:03 ET
Izabela Wyrwas
19 września 2020

Warunki obrony stolicy we wrzesniu 1939 roku

Przeczytać tekst "Niezłomy prezydent Warszawy " s, 93

2020-09-13 12:53:57 ET
Maria Kucharz
19 września 2020

Zaproszenie do Polski

Drodzy uczniowie, dziś ostatnia lekcja geografii Polski. Mam nadzieję, że będziecie wspominać nasze lekcje podczas podróży do Polski. Miłych wakacji. Artur H
P.S. Nadal czekam na prace domowe, niektórzy z Was jeszcze mi nie przesłali.

2020-05-16 08:07:58 ET
Artur Haraburda