klasa VII B

Zadanie domowe z literatury dla klasy 7a i 7B

Na ostatnich zajęciach z literatury czytaliśmy opowiadanie pt.:"Dziennik Kingi". na stronie 129. Podkreślaliśmy wszystkie liczebniki w tekście.

ZADANIE DOMOWE:

Kindze zwiedzającej Chicago i Nowy Jork towarzyszyły różne uczucia. Napisz o nich używając podanych przymiotnikòw:

-zdumiona, zaskoczona, zachwycona, oczarowana, zauroczona, zdziwiona

Następnie wykonaj polecenia z niebieskiej tabelki na stronie 132.

2021-02-21 22:06:39 ET
27 lutego 2021

Zajecia 02.20.2021

J. polski - Gramatyka

1. Pisanie w klasie na ocenę.
2. Ćwiczenia str. 35-36

Ćwiczenie 6,7 /37,38

Geografia:

1. Języki ludów Europy.
2. Rozmieszczenie ludności Polski.
3. Notatka.
4. Zadania 1-5 str. 17

Zadanie 2,3 / str. 18

2021-02-20 11:38:35 ET
Rafal Wolanowski
20 lutego 2021

Zadanie z historii dla klasy

Ze względu na to, że przyszła sobota jest wolna od zajęć, a historia przypadałaby w klasie w klasie 7A to chciałabym aby ta lekcja odbyła się w sobotę za 2 tygodnie czyli 20 lutego. Proszę o zapamiętanie aby nie było zamieszania. Klasa 7A będzie miała historię 20 lutego, a klasa 7B 27 lutego.

Z uszanowaniem ,

Agnieszka Nowak-Giera

2021-02-06 11:37:55 ET

Zadanie domowe z literatury dla klasy 7a i 7B

Na ostatnich zajęciach z literatury (2-6-21) czytaliśmy wiersz Juliusza Słowackiego pod tytułem: "W pamiętniku Zofii Bobrówny"
Podkreślaliśmy wszystkie zdrobnienia w wierszu

ZADANIE DOMOWE: Proszę mi przesłać do czwartku przed zajęciami. 13 lutego nie ma szkoły. Następne zajęcia odbędą się 20 lutego
Z podanych wyrazów utwórz zdrobnienia:

-kwiat

Zajecia 01.30.2021

Temat: Tryb przypuszczający.

1. Sprawozdanie semestralne.
2. Sprawdzenie pracy domowej z ostatniej lekcji.
3. Ćwiczenia utrwalające.

Praca domowa:

Ćwiczenie 4 strona 32
Proszę przygotować się do kartkówki z wiadomości o trybie rozkazującym i przypuszczającym.

Temat: Ludność Polski.

1. Sprawdzenie zadań domowych ze str. 13.
2. Polacy w opinii przedstawicieli różnych dziedzin nauk.
3. Czy czujecie się Polakami i dlaczego?
4. Mniejszości narodowe zamieszkujące tereny Polski i ich rozmieszczenie na mapie.
5. Dzień Polonii i Polaków za granicą. (2 maja)

Polecenie 1 strona 18.

2021-01-30 11:41:12 ET
Rafal Wolanowski
30 stycznia 2021

Zadanie domowe z literatury dla klasy 7a i 7B

Na dzisiejszej literaturze przypomnieliśmy sobie odmianę rzeczownika przez przypadki, str. 91 w ksiażce. Rozmawialiśmy także o wierszu "Przyjaciele" Adama Mickiewicza.
ZADANIA DOMOWE:
Odmień przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej w zeszycie następujace rzeczowniki: szkoła, okulary, Polska, siostra.
Przeczytajcie również przysłowia polskie ze strony 93 i wypisz do zeszytu jedno, które najbardziej ci się podoba.

Do zobaczenia za tydzień!

2021-01-30 11:26:02 ET
6 lutego 2021