Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VII BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 35 - - -

 


Zajecia 14 maja.

 
Podczas sobotnich zajęć oglądaliśmy film pt.:"Szatan z siódmej klasy" zrealizowany na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego o tym samym tytule. (Link zamieszczony poniżej). Na kolejnych zajeciach skończymy go oglądać oraz porozmawiamy na temat charakterystyki głównych bohaterów oraz fabuły filmu.

Proszę pamiętać o przyniesieniu na zajęcia wypożyczonych ze szkoły podręczników do literatury i geografii .Wszyscy uczniowie musza je oddać przed zakończeniem roku szkolnego .

https://www.youtube.com/watch?v=7JtQmx37RiY

 

 

 

 

 

2022-05-17 06:51:23 ET
Elżbieta Cieślak
21 maja 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Zajęcia 7 maja.

 
Na ostatnich zajeciach przeczytaliśmy opowiadanie pt:" Przyjaciel Automateusza" i odpowiadalismy na pytania :1-7 str 16. Uczniowie samodzielnie sporządzili notatkę.

Temat:" Przyjaciel Automateusza"- Stanislaw Lem. W jakim celu Automateusz udal sie do wynalazcy?
Zadanie:
1. Naucz sie czytać fragment czytanki (str. 14-15).
2. Odpowiedz na pytanie : Czy w przyszłości roboty i komputery zastąpią człowieka? ( Napisz przynajmniej 3-4 zdania.)

 

 

 

2022-05-09 14:56:18 ET
Elżbieta Cieślak
14 maja 2022

 


Rolnictwo i przemysł w Polsce

 
Na podstawie tekstu i map s.12 i s.80 z podręcznika:
1. Narysuj mapę Polski i zaznacz 6 regionów najkorzystniejszych dla rolnictwa.
2. Wybierz 6 okręgów przemysłowych i napisz jakie województwa zajmują swoim obszarem.
Powodzenia Artur H.

 

 

 

2022-05-02 18:13:22 ET
Artur Haraburda
14 maja 2022

 


Zajecia 30 kwietnia.

 
Na zajeciach rozmawialiśmy na temat bardzo dawnych czasów, kiedy państwo polskie jeszcze nie istniało, a ziemie pomiędzy Odra i Wisla zamieszkiwały plemiona słowiańskie. Bursztyn, zwany "zlotem północy" byl bardzo popularnym surowcem, po który kupcy przyjeżdżali z odległych krajów.
Po krótkim wprowadzeniu przeczytaliśmy "Opowieść o bursztynie", a następnie uczniowie podzieleni na grupy odpowiadali na pytania (1-8 str.22) i na ich podstawie sporządzili notatkę. Odpowiedzieliśmy rowniez na pytania: Co to jest bursztyn? Jak on powstał? Którędy wiódł 'Bursztynowy szlak'?
Temat: Zofia Kossak -Szczucka "Opowieść o bursztynie". Dlaczego bursztyn nazywany byl "zlotem północy?

Zadanie:
1. Naucz sie czytać fragment czytanki "Opowieść o bursztynie".
2. Proszę aby osoby NIEOBECNE na zajeciach , odpowiedziały na pytania : Co to jest bursztyn? Do czego byl wykorzystywany bursztyn? Na co Słowianie wymieniali bursztyn? ( przeczytaj informacje z ramki na stronie 23)

 

 

 

2022-05-02 13:52:43 ET
Elżbieta Cieślak
7 maja 2022

 


Zajecia z dnia 23 kwietnia.

 
Na sobotnich zajeciach rozmawialiśmy na temat streszczania rożnych tekstów literackich (liryka, epika, dramat) i nieliterackich (np. reportaże informacyjne, artykuły naukowe, felietony, wywiady) .Przeczytaliśmy jakie są zasady streszczania tekstów oraz jakie słownictwo powinniśmy używać robiąc streszczenie. Uczniowie samodzielnie zaznaczyli w każdym akapicie, otrzymanego tekstu, najważniejsze informacje czyli streścili każdy akapit. Przeczytaliśmy fragment opowiadania :"Wybory najmilszej" str. 135 a następnie uczniowie samodzielnie streścili czytankę.

Temat: Jak napisać streszczenie ? Praca z tekstem.

Wklej do zeszytu kartkę z informacja: Jak napisać streszczenie? oraz Przydatne słownictwo . (Kopia w załączniku)
Podkreśl kolorowym pisakiem najważniejsze informacje.

Zadanie:
Przeczytaj opowiadanie,wybrany przez siebie rozdział z książki, lub oglądnij film i zrób streszczenie.(Osoby . które oddały streszczenie opowiadania "Wybory najmilszej " podczas lekcji nie maja zadania)
Naucz sie czytać czytankę na stronie 135.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2022-04-24 09:11:05 ET
Elżbieta Cieślak
30 kwietnia 2022

 


Zajęcia z dnia 2 kwietnia.

 
Na zajeciach czytalismy i omawialiśmy wiersz I. Krasickiego pt. "Wilczki" (str. 86), odpowiadalismy pisemnie na pytania 2,3,4,6 str. 87 oraz ustnie pytanie 7. Uczniowie zostali podzielenie na 3-4 grupy i wykonali inscenizacje bajki.

Notatka:
Temat: Czego uczy bajka I. Krasickiego "Wilczki"? Czy sytuacja opisana przez autora mogłaby sie zdarzyć wśród ludzi?

Ignacy Krasicki w bajce pt."Wiczki" zastosował personifikacje, wilki maja zdolność mówienia. Rozmowa bohaterów jest pełna emocji, obecne są wykrzyknienia ("Ja rzadki!", ""Ja gładki!"), pytania retoryczne ("Wiecie, kto nie zbłądzi?") oraz epitety ("pstry jeden, czarny drugi").

Bajka przedstawia sprzeczkę pomiędzy trzema wilczkami pozostawionymi bez opieki w lesie. Dźwięki kłótni zaalarmowały wilczyce, która natychmiast wróciła do swoich dzieci i je zganiła za to, ze sie kloca o tak błahą kwestie jak kolor futra. Uświadomiła im , ze w lesie czyha na nich niebezpieczeństwo i powinny zwracać uwagę na to co sie dzieje dookoła nich a nie kłócić sie.

Zadanie:
Odpowiedz na pytanie 6 str 87. ( Osoby , które zdążyły odpowiedzieć na to pytanie podczas lekcji nie maja zadania:)

Drodzy Uczniowie , życzę Wam zdrowych, spokojnych , Swiat Wielkanocnych , miłego odpoczynku i mokrego Śmigusa- Dyngusa! Do zobaczenia na zajeciach 23 kwietnia.

 

 

 

2022-04-07 11:18:12 ET
Elżbieta Cieślak
23 kwietnia 2022

 


- - - Strona 1 z 35 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny