klasa VII A

Zadanie domowe z literatury Agnieszka Nowak-Giera

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ NA POLANCE:

-Przedstawienie zasad panujących na zajęciach dotyczących nauki zdalnej
-Omówienie Regulaminu szkoły Języka Polskiego
-Czytanie wiersza pt. "Książka" ( książka do literatury str.6 i próba odpowiedzi na pytania do wiersza ze strony 7.

ZADANIE DOMOWE NA NASTĘPNĄ SOBOTĘ 9-26-2020:

Wykonaj zadanie 7 ze strony 7 w książce do literatury. Napisz na osobnej kartce.
Do zobaczenia w sobotę

2020-09-21 09:55:05 ET
26 września 2020

Lekcja 1

Podsumowanie lekcji numer 1

1. Omówienie zasad panujących na zajęciach. (zdalna nauka).
2. Omówienie regulaminu szkolnego.
3. Przypomnienie części mowy: rzeczownik, czasownik, przymiotnik.
4. Zadanie integracyjne.
5. Analiza tekstu czytanego.

Do zabaczenia za tydzien.

2020-09-19 14:08:26 ET
Rafał Wolanowski
19 września 2020

Cele:
Zapoznanie się z Polska międzywojenna .
Wyniki:
Poznanie trudu życia naszych poprzedników i dążenia ich dla dobra przyszłości.
TEMAT:Trudne czasy II Rzeczpospolitej.
1.Nowa Konstytucja.(str.104).
2.Trudny okres gospodarczy.(str.105,106,107).

Ćwiczenie 5 str.110,111.
Prace należy przesłać do 25 maja 2020r. Na adres e-mail sokolowski60@yahoo.com.

2020-05-02 11:57:59 ET
Andrzej Sokolowski
15 maja 2020

Witam was kochani,
Zamieszczam kolejny plan lekcji wraz z zadaniem domowym.

1. Przeczytaj czytanke pt.: "Gdzie jest moj pies?"- ksiazka do literatury, str. 157
2. Zapoznaj sie ze slownictwem w brazowej ramce na tej samej stronie.
3. Odpowiesz ustnie na pytania :1,2,3,4,5,6,7
4. Z niebieskiej tabelki na stronie 159 znajdziesz wyrazenia na zoltym tle, prosze ulozyc dowolne zdania zaczynajac od zwrotow w tabelce i zapisz w zeszycie ( krotkie zdania).

ZADANIE DOMOWE:
Ze strony 160 wykonaj zadanie 1. Chodzi o napisanie listu do rodzicow z prosba o wybaczenie uzywajac zwrotow z zoltej ramki.

Do uslyszenia za tydzien! Pozdrawiam was bardzo serdecznie i mam nadzieje, ze jestescie zdrowi.

2020-04-26 18:11:32 ET
2 maja 2020

Witam was kochani,
Zamieszczam kolejny plan lekcji wraz z zadaniem domowym.

2. Zapoznaj sie ze slownictwem w brazowej ramce na tej samej stronie.
3. Odpowiesz ustnie na pytania :1,2,3,4,5,6,7

2020-04-26 18:11:06 ET
2 maja 2020

Zadanie domowe z literatury Agnieszka Nowa-Giera

Witam Was kochani. Z okazji zblizajacych sie Swiat Wielkanocnych chcialabym Wam zlozyc najserdeczniejsze zyczenia spokojnych, radosnych i blogoslawionych Swiat Zmartwychwstania Panskiego oraz mokrego "smigusa dyngusa".
Oto konspekt lekcji wraz z zadaniem domowym, ktore jest do oddania 25 kwietnia.

1. W ksiazce do literatury na stronie 171 i 172 przeczytaj ze zrozumieniem opowiadanie "W kregu wielkanocnyvh zwyczajow."
2. W tabelce na stronie 171 znajdziesz wytlumaczenie nowych slow i wyrazow
3. Podkresl te nowe slowka w opowiadaniu olowkiem
4. Ze strony 173 przeczytaj piesn Wielkanocna " Zwyciezca smierci".
5. Przeczytaj ze zrozumieniem o poniedzialku Wielkanocnym, str. 174

Odpowiedz w zeszycie na pytanie 3
Napisz wypowiedz na temat : Tradycje wielkanocne w moim domu ( okolo 150 slow ).

Jescze raz zycze wam i waszym rodzinom duzo zdrowka i spokojnych, rodzinnych Swiat.
Do uslyszenia!
Agnieszka Nowak-Giera