Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI EStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 2 - - -

 


Dzień Babci - Dzień Dziadka. Miasto Wrocław

 
Napisz w kilku zdaniach za co kochasz swoja Babcie i Dziadka. Znajdź miasto Wrocław na mapie Polski. Napisz w zeszycie: nazwę rzeki która przepływa przez to miasto i co ciekawego warto zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu.

 

 

 

2022-01-25 21:51:16 ET
Alicja Kowalker
22 stycznia 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Dzien Matki

 
"Dzien Matki " to swieto obchodzone na calym swiecie. W Ameryce obchodzimy 10 maja, natomiast w Polsce 26 maja. Czy znasz jeszcze inny dzien w ktorym obchodzone jest to swieto? Napisz dlaczego Twoja Mama jest najlepsza mama na swiecie i jaka niespodzianke zrobisz dla mamy aby poczula sie najszczesliwsza mama w tym dniu. Prosze rowniez uzupelnic cwiczenia od strony 14 do 21. Czytamy teksty od strony 34 do 38.

 

 

 

2020-05-08 13:38:06 ET
Alicja Kowalker
9 maja 2020

 


Majowe swietowanie.

 
W Polsce Swieto Pracy obchodzone jest 1 maja. Kolejne Swieto 2 maja to Dzien Flagi oraz dzien Polonii i Polakow poza granicami na calym swiecie. 3 maja to Swieto Narodowe. Napisz w zeszycie dlaczego te Swieta sa bardzo wazne dla Polakow i zawsze uroczyscie obchodzone nie tylko w Polsce. Prace prosze wysylac na moj cell 8607971119.Dziekuje.

 

 

 

2020-04-30 16:15:19 ET
Alicja Kowalker
2 maja 2020

 


Ulubiona miejscowosc Waszych Rodzicow

 
"Miasto moich rodzicow". Kazdy z uczniow opisze w zeszycie polska miejscowosc (z wyszczegolnieniem wojewodztwa) z ktorej pochodza Wasi rodzice, ulubione miejsca w ktorych przebywali, spedzili swoje dziecinstwo lub mlodosc. Jezeli rodzice urodzeni sa w Stanach, to prosze opisac tutejsze miejsce po polsku. Powtorzyc nazwy miesiecy.

 

 

 

2020-04-30 15:24:19 ET
Alicja Kowalker
25 kwietnia 2020

 


Tradycje Swiat Wielkanocnych

 
Z okazji zblizajacych sie Swiat Wielkanocnych zycze wszyskim Uczniom i Rodzicom zdrowych, spokojnych i radosnych Swiat! Jako praca domowa dla uczniow bedzie rozmowa z rodzicami na temat wielkanocnych tradycji Wielkego Tygodnia, poczawszy od Wielkiego Czwartku az do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachecam do malowania pisanek, przygotowaniu swieconki, i oczywiscie nie zapominamy o "lanym poniedzialku " czyli smigus-dyngus. Kolejnym zadaniem dla uczniow bedzie pomoc rodzicom, czy to przy porzadkach domowych, opiece nad rodzenstwem, pracy w ogrodzie czy wspolnym gotowaniu. Dziekuje wszystkim za wspolprace, jeszcze raz pozdrawiam cieplo i seredecznie i do uslyszenia po swietach. :))

 

 

 

2020-04-07 15:28:14 ET
Alicja Kowalker
4 kwietnia 2020

 


Samogloski i spolgloski.Powtorzenie.

 
Czytac czytanke pt."Bardzo samotne samogloski" str.98. Napisac w zeszycie wszystkie samogloski i nauczyc sie ich na pamiec. Napisac rowniez w zeszycie polski alfabet, policzyc ile jest liter w alfabecie, ile mamy spolglosek i samoglosek oraz ktorych liter polskich nie ma w alfabecie angielskim.

 

 

 

2020-03-31 16:19:11 ET
Alicja Kowalker
28 marca 2020

 


- - - Strona 1 z 2 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny