klasa VI C

Lekcja 26 Gramatyka i ortografia - praca domowa

Przebieg lekcji nr 26
1. Sprawdziliśmy pracę domową.
2. Uczniowie zapoznali się z czasem przeszłym dokonanym i niedokonanym.
3. Wykonali zadanie 1 na karcie pracy podając odpowiedzi na tablicy.
4. Następnie rozwiązali zadanie 2 z podziałem na grupy.
5. Obejrzeli fragment filmu przedstawiający różnice między czasem przeszłym dokonanym i niedokonanym.
6. Wykonali zadanie 3 na kartach pracy wpisując odpowiedzi na tablicy.

Uczniowie nie mają zadanej pracy domowej :)

2021-05-08 11:52:50 ET
15 maja 2021

LITERATURA - Lekcja 25 - Kim jest dla mnie Mama?

8 maja – Lekcja 25 - Kim jest dla mnie Mama?
Przeczytaliśmy opowiadanie „Ta cisza była mądrością” ze str. 142-143. Podyskutowaliśmy o tym:
- czy bohater opowiadania postąpił słusznie wręczając Mamie cennik obowiązków
- czy ty zachowujesz się odpowiednio dla swojej Mamy
- kiedy uczniowie ostatnio zrobili bezinteresownie herbatę lub kanapkę dla Mamy.
Uczniowie narysowali w zeszycie wielkie serce, w którym zapisali najpiękniejsze słowa kojarzące im się z Mamą.
PRACA DOMOWA:
Z okazji Dnia Mamy naucz się pięknie czytać wiersz „Dziękuję Ci za drobiazgi!” ze str. 144 i przeczytaj go w prezencie swojej Mamie, a później przygotuj dla niej herbatę i pokaż serce w zeszycie 😉 Ocenę za dzisiejszą pracę domową – wiersz z podziękowaniami, herbatę i serce – wystawia Mama i informuje mnie sms-em na mój telefon 860-938-6418, jaką ocenę mam wstawić do dziennika 😊
Wszystkiego najlepszego, Drogie Mamy, z okazji naszego święta!!!

2021-05-08 10:57:32 ET
Renata Senenko
15 maja 2021

Lekcja 26 Gramatyka i ortografia

Lekcja 26. Proszę wydrukować materiały na najbliższą sobotę.
Do zobaczenia.
Ps. te same metariały załączone są w 2 różnych plikach z uwagi na jakość.

2021-05-06 23:42:33 ET
8 maja 2021

Historia:Powstanie Kosciuszkowskie i upadek panstwa polskiego.

Na ostatniej lekcji omawialismy jak Kosciuszko powrocil do Polski ze Stanow Zjednoczonych Ameryki w celu ratowania ojczyzny (Polski) przed ostatecznym zabraniem ziem polskich przed zaborcami. Przypomnielismy sobie o swietach narodowych Polski takie jak: 1 Maja, 2 Maja-Dzien Flagi i Polonii za granica oraz 3 Maja kiedy, to powstala pierwsza konstytucja Polski.

Prosze opracowac wyslany test(w 3 zalacznikach) na podstawie kilku ostatnich tematow z ksiazki oraz linku podanego przez nauczyciela.
Prosze przeczytac wyslanych 6 stron z podanego linku,ktory bedzie pomocny w rozwiazaniu: https://sp45szczecin.stronyzklasa.pl/files/157/11052020-klasa-6d-historia.pdf
Prace prosze nie wysylac tylko przyniesc na ostanie zajecia lekcyjne i przedstawic nauczycielowi.

2021-05-03 21:10:45 ET
Andrzej Sokolowski
1 maja 2021

Lekcja 25 Gramatyka i ortografia - praca domowa

Przebieg lekcji nr 25
1. Uczniowie zapoznali się z czasem teraźniejszym.
2. Wykonali zadanie 1 na karcie pracy.
3. Uczniowie zapoznali się z koniugacją czasowników.
4. Rozwiązali zadanie 2 i 3.
5. Następnie wykonali połowę zadania 4.

Praca domowa, lekcja nr 25
Zadanie 4 (dokończyć) i 5 na kartach pracy.

2021-05-01 20:49:41 ET
8 maja 2021

LITERATURA - Lekcja 24 - Człowiek i Ziemia, czyli jak dbać o naszą planetę?

1 maja - Lekcja 24 - Człowiek i Ziemia, czyli jak dbać o naszą planetę?
Na przeczytaniu tekstu ze str. 133 podyskutowaliśmy na temat odpowiedzialności człowieka za świat. Przypomnieliśmy sobie, jakie podejście do przyrody mają Indianie, a jakie „biały człowiek”. Porozmawialiśmy o niszczących skutkach działalności człowieka i pomysłach na lepsze dbanie o nasz „dom”.
PRACA DOMOWA:
1. Proszę zrobić notatkę z lekcji, w której będą:
- 3 przykłady działalności człowieka, która niszczy przyrodę i zanieczyszcza powietrze i wodę
- 3 pomysły na to, jak przyczynić się do dbania o naszą planetę, które każdy może łatwo zastosować w codziennym życiu (np. w domu, w szkole, podczas zakupów).
2. Proszę rozwiązać krzyżówkę z załącznika i przynieść do sprawdzenia na kolejną lekcję.

2021-05-01 14:03:44 ET
Renata Senenko