klasa VI C

2021-06-06 08:24:24 ET
6 czerwca 2021

Zwrot podręczników

22 maja odbędą się ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym.
BARDZO PROSZĘ O PRZYNIESIENIE I ZWROT PODRĘCZNIKÓW WYPOŻYCZONYCH ZE SZKOŁY.
Jeśli kogoś nie będzie tego dnia w szkole to ostateczny termin zwrotu książek będzie 5 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego.
W razie pytań dotyczących innego terminu proszę o kontakt sms-owy 860-938-6418 lub emailowy renata.senenko.szkolajp@gmail.com
Pozdrawiam,
Renata Senenko

2021-05-21 09:27:51 ET
22 maja 2021

Lekcja 27 Gramatyka i ortografia

Proszę wydrukować materiały potrzebne na sobotę.

2021-05-13 22:34:33 ET

Lekcja 26 Gramatyka i ortografia - praca domowa

Przebieg lekcji nr 26
1. Sprawdziliśmy pracę domową.
2. Uczniowie zapoznali się z czasem przeszłym dokonanym i niedokonanym.
3. Wykonali zadanie 1 na karcie pracy podając odpowiedzi na tablicy.
4. Następnie rozwiązali zadanie 2 z podziałem na grupy.
5. Obejrzeli fragment filmu przedstawiający różnice między czasem przeszłym dokonanym i niedokonanym.
6. Wykonali zadanie 3 na kartach pracy wpisując odpowiedzi na tablicy.

Uczniowie nie mają zadanej pracy domowej :)

2021-05-08 11:52:50 ET
15 maja 2021

LITERATURA - Lekcja 25 - Kim jest dla mnie Mama?

8 maja – Lekcja 25 - Kim jest dla mnie Mama?
Przeczytaliśmy opowiadanie „Ta cisza była mądrością” ze str. 142-143. Podyskutowaliśmy o tym:
- czy bohater opowiadania postąpił słusznie wręczając Mamie cennik obowiązków
- czy ty zachowujesz się odpowiednio dla swojej Mamy
- kiedy uczniowie ostatnio zrobili bezinteresownie herbatę lub kanapkę dla Mamy.
Uczniowie narysowali w zeszycie wielkie serce, w którym zapisali najpiękniejsze słowa kojarzące im się z Mamą.
PRACA DOMOWA:
Z okazji Dnia Mamy naucz się pięknie czytać wiersz „Dziękuję Ci za drobiazgi!” ze str. 144 i przeczytaj go w prezencie swojej Mamie, a później przygotuj dla niej herbatę i pokaż serce w zeszycie 😉 Ocenę za dzisiejszą pracę domową – wiersz z podziękowaniami, herbatę i serce – wystawia Mama i informuje mnie sms-em na mój telefon 860-938-6418, jaką ocenę mam wstawić do dziennika 😊
Wszystkiego najlepszego, Drogie Mamy, z okazji naszego święta!!!

2021-05-08 10:57:32 ET

Lekcja 26 Gramatyka i ortografia

Lekcja 26. Proszę wydrukować materiały na najbliższą sobotę.
Do zobaczenia.
Ps. te same metariały załączone są w 2 różnych plikach z uwagi na jakość.

2021-05-06 23:42:33 ET
8 maja 2021