klasa VI B

Gramatyka i ortografia - znane i nieznane - praca domowa

Na karcie pracy, którą otrzymaliście (na 19 września) proszę dokończyć krzyżówkę czyli zadanie 1 oraz powtórzcie sobie rzeczowniki i przymiotniki wykonując zadanie 2 i 3.

2020-09-20 14:41:10 ET
26 września 2020

Analiza wiersza ze str. 4
- Wypisz na kartce 4-5 rzeczy, których NIE POTRAFISZ zrobić. Zgnieć tą kartkę w kulkę i wyrzuć ją do kosza. Teraz pozostały przy tobie tylko te rzeczy, które potrafisz zrobić ;-)
- Wypisanie 4-5 rzeczy, które POTRAFIĘ zrobić. Omówienie rzeczy, które robimy najlepiej i powinniśmy się za to docenić.
Napisać 4-5 rzeczy, które POTRAFIĘ zrobić, udekorować tę kartkę, powiesić nad swoim biurkiem i w każdym tygodniu dopisywać co najmniej jedną rzecz, której w danym tygodniu się nauczyłem lub którą polubiłem robić. Podczas spotkań na Zoomie będę sprawdzać, czy wszyscy uczniowie mają kartki nad biurkiem i dopisują do nich kolejne osiągnięcia. Wypełniamy tę kartkę przez cały rok szkolny.

2020-09-19 13:53:16 ET
Renata Senenko
26 września 2020

Gramatyka i ortografia - znane i nieznane

Witajcie!

W najbliższą sobotę ponownie spotkamy się na polance.
Pamiętajcie o przyniesieniu krzesełek i materiałów do pracy.
W załączniku 1 znajduje się plan dnia.
W załączniku 2 zamieściłam materiały potrzebne do lekcji. Proszę o wydrukowanie i przyniesienie w sobotę.

Do zobaczenia :-)

2020-09-17 21:19:56 ET
19 września 2020

Nowy Rok Szkolny 2020/2012

Drodzy Uczniowie kl. VI B!
Nazywam się Ewa Nadolnik i będę Waszą wychowawczynią :-) Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy kolejny rok szkolny w Szkole Języka Polskiego. Zajęcia prowadzone będą przez aplikację Zoom. Mam nadzieję, że odnajdziemy się w tej nietypowej szkolnej rzeczywistości. Będziemy w tym celu wykorzystywać wspomniany już Zoom oraz e-maile. Do zobaczenia w sobotę na polance.

Drodzy Rodzice,
bardzo proszę o e-maila z potwierdzeniem otrzymania wiadomości. Będzie to forma sprawdzenia czy wszystko działa poprawnie aby porozumiewać się również drogą mailową. Z góry dziękuję i do zobaczenia w najbliższą sobotę.
Ewa Nadolnik

2020-09-10 20:22:01 ET
12 września 2020

Lekcje na odległość

Rok szkolny dobiega końca, pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i rodzicom za wytrwałą pracę.
Przyszło nam pracować w nietypowych warunkach ale myślę, że udało nam się dobrze współpracować.
Bardzo proszę wszystkich uczniów, którzy zalegają jeszcze z zadaniami domowymi o przesłanie ich na mój email beatom1266@gmail.com do 16 maja.
Pozdrawiam oraz składam najlepsze życzenia wszystkim mamom.

2020-05-09 23:55:19 ET
Beata Trefon
16 maja 2020

Temat: „Ta cisza była mądrością” – kim jest dla mnie Mama? – str. 142-144
Cele: Uczeń potrafi: docenić i uszanować wszystko, co robi dla niego i jego rodzeństwa Mama, lepiej wykonywać swoje obowiązki domowe, zrobić coś dobrego bez prośby ze strony Mamy.
Praca domowa: Przeczytaj opowiadanie „Ta cisza była mądrością” ze str. 142-143. Zastanów się, czy bohater opowiadania postąpił słusznie wręczając Mamie cennik obowiązków? Przemyśl sobie, czy ty zachowujesz się odpowiednio dla swojej Mamy? Przypomnij sobie, kiedy ostatnio zrobiłeś jej bezinteresownie herbatę lub kanapkę?
Z okazji Dnia Mamy naucz się pięknie czytać wiersz „Dziękuję Ci za drobiazgi!” ze str. 144 i przeczytaj go w prezencie swojej Mamie, a później przygotuj dla niej herbatę 😉 Ocenę za dzisiejszą pracę domową – wiersz z podziękowaniami i herbatę – wystawia Mama i informuje mnie na mój email renata.senenko@gmail.com, jaką ocenę mam wstawić do dziennika 😊
Wszystkiego najlepszego, Drogie Mamy, w dniu naszego święta!!!

2020-05-09 14:34:13 ET
Renata Senenko