klasa VI A

LITERATURA - Lekcja 18 – Śladami wielkich Polaków – Paweł Edmund Strzelec

27 lutego – Lekcja 18 – Śladami wielkich Polaków – Paweł Edmund Strzelecki w Australii.
Na podstawie informacji ze str. 118, opowiadania „Tomek Wilmowski w Australii” ze str. 116-117 oraz filmu „Śladami Edmunda Pawla Strzeleckiego”
przybliżyliśmy sobie postać kolejnego wielkiego Polaka i zrobiliśmu notatkę w zeszycie (5-7 punktów).
PRACA DOMOWA:
1. Na podstaie powyżej wymienionych materiałów uzupełniś notatkę o Pawle Edmundzie Strzeleckim (jeśli ktoś nie zdążył na lekcji) oraz wydrukować zdjęcia załącznika i wkleić je do zeszytu pod notatką.
2. Nauczyć się czytać opowiadanie o Tomku Wilmowskim - str. 116-117.

2021-02-27 13:03:28 ET
Renata Senenko
6 marca 2021

Lekcja 19 Gramatyka i ortografia - praca domowa

Przebieg lekcji nr 19:
1. Sprawdziliśmy pracę domową.
2. Uczniowie wykonali ćwiczenie 1 na kartach pracy wpisując odpowiedzi na tablicy.
3. Wykonali zadanie 2 na kartach pracy z podziałem na grupy.
4. Następnie uczniowie wykonali zdanie online na stronie quizizz.

PRACA DOMOWA Lekcja nr 19
Zadanie 3 i 4 na kartach pracy.
Zadanie online: joinmyquiz.com kod: 31096956. Czas na wykonanie zadania jest do 5 marca 2021 do godziny 9pm.

2021-02-27 10:57:19 ET
6 marca 2021

Lekcja 19 Gramatyka i ortografia

Proszę o wydrukowanie poniższych materiałów na najbliższą sobotę.

Do zobaczenia :)

2021-02-24 19:24:42 ET
27 lutego 2021

Historia #9,Temat:Stanislaw A. Poniatowski i jego uzaleznienie od carycy Rosji.

Na dzisiejszej lekcji rozmawialismy o wartosciach milosci,wiary-patriotyzmu do wlasnej Oczyzny, a wlasciwie Oczyzny naszych przodkow.
Jak uratowac "Rodzine-Ojczyzne" przed rozlamem"

1.Proby naprawy Polski w XVII i XVIII wieku.
2.System szkolny - KEN (Komisja Edukacji Narodowej).

Prosze poczytac temat na stronach:74,75,76 i przygotowac sie na trzy z pieciu pytan:

PYTANIA:
1.Kto jako pierwszy zaczal walczyc z "glupota" jaka wowczas panowala w Polsce rozbawionej?
2.Czego uczyli "Pijarzy".
3.W Polsce powstal rzadowy program kierowania szkolami.Jak sie nazywal.
4.Jak wygladal system KEN.
5.Za jakiego krola zaczely sie reformy w panstwie polskim na przelomie XVII i XVIII wieku?

2021-02-20 15:19:27 ET
Andrzej Sokolowski
20 lutego 2021

LITERATURA - Lekcja 17 - „Wspomnienia z dzieciństwa”

20 lutego – Lekcja 17 - „Wspomnienia z dzieciństwa”
Analiza opowiadania "Wspomnienia z dzieciństwa" - str. 18-19. Jak dzieci bawiły się dawno temu, w jaki sposób organizowały sobie czas wolny? Wypisaliśmy zabawy opisane w opowiadaniu.
Obejrzeliśmy wideo „Zabawy naszego dzieciństwa”
PRACA DOMOWA:
Porozmawiaj z rodzicami/dziadkami o grach i zabawach z czasów ich dzieciństwa. Poproś rodziców/dziadków, aby zagrali z tobą w grę lub pobawili się w zabawę z ich dzieciństwa.
Jako potwierdzenie odrobionej pracy domowej proszę przysłać do mnie 1-3 zdjęcia zrobione podczas tej zabawy na mój telefon 860-938-6418 lub na email
renata.senenko.szkolajp@gmail.com
Wesołej zabawy!!!

2021-02-20 11:57:09 ET
Renata Senenko

Lekcja 18 Gramatyka i ortografia - praca domowa

Przebieg lekcji nr 18:
1. Omówiliśmy pracę domową online.
2. Uczniowie obejrzeli film utrwalający zastosowanie "rz".
3. Sprawdziliśmy zadania z ostatniej lekcji.
4. Następnie uczniowie zapoznali się z zasadami zastosowania "ż".
5.Obejrzeli film utrwalający zastosowanie "ż".
6. Wykonali ćwiczenie utrwalające zapisując odpowiedzi na tablicy i czacie.

PRACA DOMOWA Lekcja nr 18
Zadanie 2,3,4 na kartach pracy.

Uwaga! Z przyczyn technicznych dostęp do zadań online z lekcji 17 był skrócony. Z tego powodu udostępnię jeszcze raz kody dla osób, które nie wykonały zadań online. joinmyquiz.com 36578012 oraz 46539484.

2021-02-20 10:55:09 ET