Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 12 - - -

 


Grramatyka i ortografia - znane i nieznane - praca domowa

 
Na karcie pracy, którą otrzymaliście (na 19 września) wykonajcie zadanie 3 i 4.

Podczas lekcji zrobiliśmy zadanie 1 i 2.

 

 

 

2020-09-20 14:44:01 ET
Ewa Nadolnik
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Literatura

 
Analiza wiersza ze str. 4
- Wypisz na kartce 4-5 rzeczy, których NIE POTRAFISZ zrobić. Zgnieć tą kartkę w kulkę i wyrzuć ją do kosza. Teraz pozostały przy tobie tylko te rzeczy, które potrafisz zrobić ;-)
- Wypisanie 4-5 rzeczy, które POTRAFIĘ zrobić. Omówienie rzeczy, które robimy najlepiej i powinniśmy się za to docenić.
Praca domowa
Napisać 4-5 rzeczy, które POTRAFIĘ zrobić, udekorować tę kartkę, powiesić nad swoim biurkiem i w każdym tygodniu dopisywać co najmniej jedną rzecz, której w danym tygodniu się nauczyłem lub którą polubiłem robić. Podczas spotkań na Zoomie będę sprawdzać, czy wszyscy uczniowie mają kartki nad biurkiem i dopisują do nich kolejne osiągnięcia. Wypełniamy tę kartkę przez cały rok szkolny.

 

 

 

2020-09-19 13:51:47 ET
Renata Senenko
26 września 2020

 


Gramatyka i ortografia - znane i nieznane

 
Drodzy uczniowie!

W tym roku szkolnym będziemy spotykać się na zajęciach z gramatyki i ortografii. Pierwsze zajęcia w bieżącym roku szkolnym już w najbliższą sobotę na polance. W załączniku znajdują się materiały potrzebne na zajęcia . Bardzo proszę o ich wydrukowanie i przyniesienie w sobotę.

Do zobaczenia :-)
Ewa Nadolnik

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-09-17 21:26:18 ET
Ewa Nadolnik
19 września 2020

 


Lekcje na odległość

 
Rok szkolny dobiega końca, pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i rodzicom za wytrwałą pracę.
Przyszło nam pracować w nietypowych warunkach ale myślę, że udało nam się dobrze współpracować.
Bardzo proszę wszystkich uczniów, którzy zalegają jeszcze z zadaniami domowymi o przesłanie ich na mój email beatom1266@gmail.com do 16 maja.
Pozdrawiam oraz składam najlepsze życzenia wszystkim mamom.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-09 23:45:56 ET
Beata Trefon
16 maja 2020

 


Geografia

 
Temat: Pocztówka z ... (Warszawy, Krakowa, Gdańska) – dopasuj pomniki z załącznika do odpowiednich miast i wykonaj pocztówkę z ulubionego miasta.
Cele: Uczeń zna wyżej wymienione symbole miast, potrafi je połączyć z danym miastem, potrafi w ciekawy sposób zaprezentować je w pracy plastycznej.
Praca domowa: Po obejrzeniu filmików
Zabytki Warszawy https://www.youtube.com/watch?v=Klz_m44Sjek
Top attractions in Gdansk https://www.youtube.com/watch?v=V6lErD4-d08
What to see in CRACOW https://www.youtube.com/watch?v=Swd3OsoYRIw
oraz na podstawie wiadomości zdobytych w tym roku na lekcjach geografii dopasuj obrazki pomników z załącznika do odpowiednich miast. Wypisz nazwy pomników pod nazwą danego miasta jako notatkę w zeszycie i wykonaj samodzielnie JEDNĄ pocztówkę z wybranego przez ciebie miasta (uwzględniając na niej chociaż jeden pomnik z załącznika), dorysowując do niej elementy dekoracyjne i napisy (na przykład: Pozdrowienia z Warszawy, Zabytki Krakowa, Pozdrowienia z Gdańska lub inne).
Przyślij zdjęcie notatki i pocztówki na mój email renata.senenko@gmail.com, abym mogła sprawdzić czy pomniki zostały dopasowane do odpowiednich miast i podziwiać pocztówkę z Polski 😉
Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-09 14:37:59 ET
Renata Senenko
16 maja 2020

 


Literatura

 
Temat: „Ta cisza była mądrością” – kim jest dla mnie Mama? – str. 142-144
Cele: Uczeń potrafi: docenić i uszanować wszystko, co robi dla niego i jego rodzeństwa Mama, lepiej wykonywać swoje obowiązki domowe, zrobić coś dobrego bez prośby ze strony Mamy.
Praca domowa: Przeczytaj opowiadanie „Ta cisza była mądrością” ze str. 142-143. Zastanów się, czy bohater opowiadania postąpił słusznie wręczając Mamie cennik obowiązków? Przemyśl sobie, czy ty zachowujesz się odpowiednio dla swojej Mamy? Przypomnij sobie, kiedy ostatnio zrobiłeś jej bezinteresownie herbatę lub kanapkę?
Z okazji Dnia Mamy naucz się pięknie czytać wiersz „Dziękuję Ci za drobiazgi!” ze str. 144 i przeczytaj go w prezencie swojej Mamie, a później przygotuj dla niej herbatę 😉 Ocenę za dzisiejszą pracę domową – wiersz z podziękowaniami i herbatę – wystawia Mama i informuje mnie na mój email renata.senenko@gmail.com, jaką ocenę mam wstawić do dziennika 😊
Wszystkiego najlepszego, Drogie Mamy, w dniu naszego święta!!!

 

 

 

2020-05-09 14:34:39 ET
Renata Senenko
16 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 12 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network