Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV CStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 15 - - -

 

Lekcja 21: Zasady pisowni "u".

 
Kochani Uczniowie,

Podsumowanie zasad ortograficznych poznanych na dzisiejszej lekcji znajduje sie w zalaczniku numer 1. Praca domowa obejmuje wykonanie kart pracy numer 2 i 3. Przypominam i ponownie zapraszam wszystkich uczniow po odbior wielkanocnych upominkow w najblizsza sobote 20 marca w Sokolni w New Britain.
Nasze zajecia nie ulegaja zmianie. Spotykamy sie ponownie w najblizsza sobote 20 marca o godzinie 9 rano.

Do zobaczenia!

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-03-13 14:53:46 ET
Karolina Panioto
13 marca 2021

 


Lekcja 20: Powtorzenie zasad pisowni z rz.

 
Podsumowanie lekcji:

Na dzisiejszych zajeciach powtorzylismy zasady pisowni rz. Pracowalismy nad czytaniem ze zrozumieniem, odpowiadajac na pytania na podstawie tekstu czytanego.
Praca domowa: Prosze wykonac cwiczenia znajdujace sie w zalaczniku numer 1. Dodatkowo prosze zapoznac sie z informacjami z zalacznika numer 2.

Do zobaczenia!

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-03-06 14:20:40 ET
Karolina Panioto
6 marca 2021

 


Lekcja 19: Rz po spolgloskach.

 
Podsumowanie lekcji:
Dzieci zapoznaly sie z zasada ortograficzna, gdzie RZ wystepuje po nastepujacych spolgloskach: P, B, T, D, K, G, CH, J, W. Utrwalilismy pisownie wyrazow zawierajacych rz po literach:
p: pieprz, przecinek, przygoda, sprzedać,
b: brzmieć, brzoza, dobrze, olbrzym,
t: ostrzeżenie, potrzeba, wewnątrz, wietrzny,
d: drzemka, drzwi, modrzew,
k: krzak, krzyżyk, pokrzywa, skrzydło,
g: grzejnik, grzmot, igrzyska, pielgrzym,
ch: chrząszcz, chrzciny,
j: dojrzały, rozejrzeć się, spojrzenie, ujrzeć,
w: nawrzucać, wrzask, wrzosowisko,
Niestety, bywaja wyjatki po spolgloskach k, p, w. Wtedy zamiast rz piszemy sz np.: pszczola, ksztalt, wszyscy.

Praca domowa obejmuje wykonanie karty pracy, ktora znajduje sie w zalaczniku numer 1 oraz nauczenie sie czytac czytanki z zalacznika numer 2 pod tytulem: "Nauczka" bez odpowiedzi na pytania znajdujace sie pod tekstem czytanki. Praca nad tymi pytaniami przewidziana jest na nastepnych zajeciach.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-27 13:05:28 ET
Karolina Panioto
27 lutego 2021

 


Lekcja 18: Zasady pisowni wyrazow z rz wymiennym na r.

 
Podsumowanie:
Na dzisiejszej lekcji uczniowie utrwalili zasady pisowni wyrazów z rz. Dwuznak rz piszemy wtedy, gdy w innych formach danego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia sie na r, np. mądrzy - bo: mądry, mądrość; piłkarz - bo: piłkarski, piłkarstwo; morze - bo: morski, morska. Dzieci poznaly, ze rz wymienne wystepuje w nazwach zawodow. Przyklady to: lekarz, pisarz, murarz itp. Praca domowa obejmuje dwie karty pracy zamieszczone ponizej. Dla osob nieobecnych w dzisiejszych zajeciach udostepniam link do materialu: https://drive.google.com/drive/folders/15x9UE1SFM-5XiM3CPdA-27DvRs3JsmK9

Do zobaczenia!

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-02-20 13:17:15 ET
Karolina Panioto
20 lutego 2021

 


Lekcja 17: Budujemy piekne, rozwiniete zdania.

 
Podsumowanie lekcji:
Na dzisiejszej lekcji dzieci poznaly budowe zdania pojedynczego oraz budowe zdania zlozonego. Przypominam, ze zdanie pojedyncze zawiera jeden czasownik, zlozone natomiast wiecej niz jeden. Przypomnielismy rowniez wiadomosci o poznanych dotad czesciach mowy. Dokonywalismy rozbioru zdan na rzeczowniki, przymiotniki, czasowniki oraz przyslowki. Ponadto dzieci uczyly sie rozpoznawac i uzywac w zdaniach nowa czesc mowy jaka sa spojniki. Poznalismy rowniez wiersz Jana Brzechwy pt.: "Samochwala".

Praca domowa: Prosze wykonac dwie karty pracy zamieszczone ponizej w zalacznikach.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-02-06 13:33:50 ET
Karolina Panioto
6 lutego 2021

 


- - - Strona 2 z 15 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny