klasa IV C

Lekcja 26: Dzien Mamy w naszej klasie.

Podsumowanie lekcji:
Na dzisiejszych zajeciach dzieci rozwijaly i poglebialy wiezy rodzinne poprzez formy okazywania szacunku i miłośći dla swoich Mam. Przeprowadzilismy rozmowe na temat roznych pomyslow jak obchodzimy Dzien Mamy. Przypomnielismy date 26 maja. Uczniowie w swoich wypowiedziach wyrazali milosc, szacunek oraz przywiazanie do mamy. Opisywaly najlepsze wspomnienia z mama. Zrozumieli zaangazowanie mamy w zycie dziecka. Osoby obecne na dzisiejszych zajeciach nie maja zadanej pracy domowej, poniewaz wykonalismy ja na lekcji. Dla osob nieobecnych, praca domowa zamieszczona zostaje w zalaczniku numer 1.

2021-05-08 16:43:25 ET
8 maja 2021

Lekcja 25: Halasliwe slowa, czyli pisownia wyrazow z "h".

Podsumowanie:
Na dzisiejszych zajeciach poznalismy zasady pisowni wyrazów z "h" oraz stosowalismy poznane zasady ortograficzne w praktyce. Wasza praca domowa jest wykonanie dwoch kart pracy zamieszczonych w zalacznikach. Bardzo prosze wszystkich rodzicow, ktorzy nie podali rozmiaru dziecka (odnosnie bluz) o jak najszybsze zgloszenie tej informacji do mnie. Zamieszczony link przekieruje Panstwa do tabeli rozmiarow bluz:

2021-05-01 17:33:43 ET
1 maja 2021

Lekcja 24: Kiedy słowa mówią o liczbach – poznajemy liczebniki porzadkowe.

Podsumowanie lekcji:
Uczniowie poznali i zrozumieli pojęcie liczebnika porzadkowego. Utrwalili różnice między liczebnikiem głównym a porządkowym, odmieniali liczebniki przez przypadki i rodzaje. Rozpoznawalismy liczebniki w tekście, wskazywalismy liczebniki główne i porządkowe, poprawnie stosowalismy liczebniki główne i porządkowe w piśmie i w mowie, poprawnie zapisywalismy liczebniki słowami. Powtorzylismy, ze liczebniki porzadkowe pomagaja nam okreslic czas i daty. Przy pomocy krotkiego filmu, dzieci poznaly zyciorys wielkiego Polaka - Mikolaja Kopernika. Link do filmu ponizej (dla osob nieobecnych): https://www.youtube.com/watch?v=x0hX2J4QNd4

Praca domowa dla osob, ktore nie zostaly po zajeciach lub byly nieobecne, zamieszczona jest w ponizszym linku do google drive w pliku zatytulowanym "praca domowa liczebniki" https://drive.google.com/drive/folders/11xc81OIbewWfgmAKE2Mt_QkzyND7SxSk

2021-04-10 15:10:38 ET
10 kwietnia 2021

Lekcja 23: Radosne Swiata Wielkanocne.

Na dziejszych zajeciach poznalismy zwyczaje związane z Wielkanoca. Ksztalcilismy umiejetnosci wypowiadania sie zdaniami na temat nadchodzacych dni. Wzbogacilismy swoje slownictwo zwiazane z Wielkanoca, wymienilismy tradycyjne potrawy przygotowywane na te swieta. Uczniowie wyjasnili nazwe świat Wielkiej Nocy oraz symboliki jajek. Dla osob nieobecnych zmieszczam dostep do kart pracy realizowanych na dzisiejszej lekcji: https://drive.google.com/drive/folders/1DFvmAG1U9g_d8u8AR_WmoGfyQKmSV-le

Ze wzgledu na nadchodzace Swieta Wielkiej Nocy nie obowiazuje Was zadna praca domowa!
Wesolych Swiat!

2021-03-27 15:03:03 ET
27 marca 2021

Lekcja 22: Liczebniki, czyli na lekcji polskiego trochę matematyki.

Podsumowanie lekcji:
Na dzisiejszej lekcji uczniowie poznali definicje liczebnika glownego. Liczebniki glowne to wyrazy, ktore oznaczaja liczbe osob, zwierzat i rzeczy np.
jeden, cztery, siedem, pietnascie. Odpowiadaja na pytanie ile?, odmieniaja sie przez przypadki i rodzaje. Dzieci stosowaly liczebniki glowne w pismie i w mowie. Poznalismy rowniez historie niedzwiadka Wojtka - misia walczacego w polskiej armii podczas II wojny swiatowej. Ponizej link do filmu, ktory ogladalismy na lekcji (dla osob, ktore chcialyby obejrzec ten film ponownie). https://www.youtube.com/watch?v=xT_gG_-xBdI

Praca domowa: Bardzo prosze przeczytac ze zrozumieniem czytanke (nie nauczyc sie czytac!) znajdujaca sie na stronie 129 w waszych podrecznikach pt.: "Przyjaciel Wojtek". Dla osob, ktore nie posiadaja podrecznika zamieszczam tekst czytanki ponizej. Dodatkowo wykonajcie prosze karte pracy zamiesczona w zalaczniku numer 1.

Do zobaczenia!

2021-03-20 14:47:49 ET
20 marca 2021

Lekcja 21: Zasady pisowni "u".

Kochani Uczniowie,

Podsumowanie zasad ortograficznych poznanych na dzisiejszej lekcji znajduje sie w zalaczniku numer 1. Praca domowa obejmuje wykonanie kart pracy numer 2 i 3. Przypominam i ponownie zapraszam wszystkich uczniow po odbior wielkanocnych upominkow w najblizsza sobote 20 marca w Sokolni w New Britain.
Nasze zajecia nie ulegaja zmianie. Spotykamy sie ponownie w najblizsza sobote 20 marca o godzinie 9 rano.

Do zobaczenia!

2021-03-13 14:53:46 ET