Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV CStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 15 - - -

 


Lekcja 26: Dzien Mamy w naszej klasie.

 
Podsumowanie lekcji:
Na dzisiejszych zajeciach dzieci rozwijaly i poglebialy wiezy rodzinne poprzez formy okazywania szacunku i miłośći dla swoich Mam. Przeprowadzilismy rozmowe na temat roznych pomyslow jak obchodzimy Dzien Mamy. Przypomnielismy date 26 maja. Uczniowie w swoich wypowiedziach wyrazali milosc, szacunek oraz przywiazanie do mamy. Opisywaly najlepsze wspomnienia z mama. Zrozumieli zaangazowanie mamy w zycie dziecka. Osoby obecne na dzisiejszych zajeciach nie maja zadanej pracy domowej, poniewaz wykonalismy ja na lekcji. Dla osob nieobecnych, praca domowa zamieszczona zostaje w zalaczniku numer 1.

Do zobaczenia!!!

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2021-05-08 16:43:25 ET
Karolina Panioto
8 maja 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Lekcja 25: Halasliwe slowa, czyli pisownia wyrazow z "h".

 
Podsumowanie:
Na dzisiejszych zajeciach poznalismy zasady pisowni wyrazów z "h" oraz stosowalismy poznane zasady ortograficzne w praktyce. Wasza praca domowa jest wykonanie dwoch kart pracy zamieszczonych w zalacznikach. Bardzo prosze wszystkich rodzicow, ktorzy nie podali rozmiaru dziecka (odnosnie bluz) o jak najszybsze zgloszenie tej informacji do mnie. Zamieszczony link przekieruje Panstwa do tabeli rozmiarow bluz:
https://www.szkolajp.org/ogloszenia1.php

Do zobaczenia!!!

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-05-01 17:33:43 ET
Karolina Panioto
1 maja 2021

 


Lekcja 24: Kiedy słowa mówią o liczbach – poznajemy liczebniki porzadkowe.

 
Podsumowanie lekcji:
Uczniowie poznali i zrozumieli pojęcie liczebnika porzadkowego. Utrwalili różnice między liczebnikiem głównym a porządkowym, odmieniali liczebniki przez przypadki i rodzaje. Rozpoznawalismy liczebniki w tekście, wskazywalismy liczebniki główne i porządkowe, poprawnie stosowalismy liczebniki główne i porządkowe w piśmie i w mowie, poprawnie zapisywalismy liczebniki słowami. Powtorzylismy, ze liczebniki porzadkowe pomagaja nam okreslic czas i daty. Przy pomocy krotkiego filmu, dzieci poznaly zyciorys wielkiego Polaka - Mikolaja Kopernika. Link do filmu ponizej (dla osob nieobecnych): https://www.youtube.com/watch?v=x0hX2J4QNd4

Praca domowa dla osob, ktore nie zostaly po zajeciach lub byly nieobecne, zamieszczona jest w ponizszym linku do google drive w pliku zatytulowanym "praca domowa liczebniki" https://drive.google.com/drive/folders/11xc81OIbewWfgmAKE2Mt_QkzyND7SxSk

Do zobaczenia!!!

 

 

 

 

 

2021-04-10 15:10:38 ET
Karolina Panioto
10 kwietnia 2021

 


Lekcja 23: Radosne Swiata Wielkanocne.

 
Na dziejszych zajeciach poznalismy zwyczaje związane z Wielkanoca. Ksztalcilismy umiejetnosci wypowiadania sie zdaniami na temat nadchodzacych dni. Wzbogacilismy swoje slownictwo zwiazane z Wielkanoca, wymienilismy tradycyjne potrawy przygotowywane na te swieta. Uczniowie wyjasnili nazwe świat Wielkiej Nocy oraz symboliki jajek. Dla osob nieobecnych zmieszczam dostep do kart pracy realizowanych na dzisiejszej lekcji: https://drive.google.com/drive/folders/1DFvmAG1U9g_d8u8AR_WmoGfyQKmSV-le

Ze wzgledu na nadchodzace Swieta Wielkiej Nocy nie obowiazuje Was zadna praca domowa!
Wesolych Swiat!

 

 

 

2021-03-27 15:03:03 ET
Karolina Panioto
27 marca 2021

 


Lekcja 22: Liczebniki, czyli na lekcji polskiego trochę matematyki.

 
Podsumowanie lekcji:
Na dzisiejszej lekcji uczniowie poznali definicje liczebnika glownego. Liczebniki glowne to wyrazy, ktore oznaczaja liczbe osob, zwierzat i rzeczy np.
jeden, cztery, siedem, pietnascie. Odpowiadaja na pytanie ile?, odmieniaja sie przez przypadki i rodzaje. Dzieci stosowaly liczebniki glowne w pismie i w mowie. Poznalismy rowniez historie niedzwiadka Wojtka - misia walczacego w polskiej armii podczas II wojny swiatowej. Ponizej link do filmu, ktory ogladalismy na lekcji (dla osob, ktore chcialyby obejrzec ten film ponownie). https://www.youtube.com/watch?v=xT_gG_-xBdI

Praca domowa: Bardzo prosze przeczytac ze zrozumieniem czytanke (nie nauczyc sie czytac!) znajdujaca sie na stronie 129 w waszych podrecznikach pt.: "Przyjaciel Wojtek". Dla osob, ktore nie posiadaja podrecznika zamieszczam tekst czytanki ponizej. Dodatkowo wykonajcie prosze karte pracy zamiesczona w zalaczniku numer 1.

Do zobaczenia!

 

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-03-20 14:47:49 ET
Karolina Panioto
20 marca 2021

 


Lekcja 21: Zasady pisowni "u".

 
Kochani Uczniowie,

Podsumowanie zasad ortograficznych poznanych na dzisiejszej lekcji znajduje sie w zalaczniku numer 1. Praca domowa obejmuje wykonanie kart pracy numer 2 i 3. Przypominam i ponownie zapraszam wszystkich uczniow po odbior wielkanocnych upominkow w najblizsza sobote 20 marca w Sokolni w New Britain.
Nasze zajecia nie ulegaja zmianie. Spotykamy sie ponownie w najblizsza sobote 20 marca o godzinie 9 rano.

Do zobaczenia!

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-03-13 14:53:46 ET
Karolina Panioto
13 marca 2021

 


- - - Strona 1 z 15 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny