Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 24 - - -

 


Zajecia 14 maja

 
W sobote mielismy "muzyczna" lekcje. Poznalismy postac Henryka Wieniawskiego i Fryderyka Chopina. Sluchalismy roznych ich utworow i zaznajomilismy sie z zyciorysami tych wielkich Polakow. Notatke zapisalismy do zeszytow.
Poznalismy rozne rodzaje instrumentow muzycznych. Dzieci rozwiazywaly wykreslanke i podpisywaly rozne instrumenty na obrazku.
W drugiej czesci klasy rozmawialismy o opisach postaci czy tez przedmiotow. Kazde dziecko opisywalo samo siebie uzywajac slow ktore dostali na arkuszu pracy.

Nastepna sobota jest juz nasza ostatnia sobota na ktorej mamy zajecia lekcyjne. Dzieci beda mialy test podsumowujacy ich caloroczna prace. W zalaczniku - ponizej arkusz pracy ktory dzieci beda uzupelniac w klasie.

Przypominam ze dzieci ktore maja pozyczone ksiazki ze szkoly musza oddac je w nastepnym tygodniu.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2022-05-16 20:10:36 ET
Agnieszka Zadroga
14 maja 2022

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

BOHATEROWIE DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ.CZASOWNIK:CZAS PRZYSZLY,TERAZ.;PRZESZLY

 

Zadanie domowe:
1) Naucz sie pieknie czytac opowiadania "Rudy", "Alek", "Zoska" ( kopie opowiadania rozdalam na lekcji)
2) Napisz podane czasowniki w czasie przeszlym i przyszlym . Oto czasowniki: ucze sie, spiewam, gram, tancze, pisze, rysuje, czytam,kupuje.
https://youtu.be/ecNGUglRcFg https://youtu.be/GqTQZ7IQgrQ czasowniki w czasie przeszlym, terazniejszym i przyszlym
https://youtu.be/9E6b3swbnWg Fryderyk Chopin Nocturne op 9 no 2 do posluchania dla chetnych studentow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2022-05-08 08:31:56 ET
Marzena Barszcz
7 maja 2022

 


zajecia 23 kwietnia

 
Na ostatnich zajeciach rozmawialismy o Miedzynarodowym Dniu Ziemi. Dzieci zapisaly w zeszycie jak powinnismy dbac o nasza Matke-Ziemie.
Uczylismy sie rowniez o tym co to sa pomniki przyrody, ogladnelismy krotki filmik na Youtube o polskich pomnikach przyrody i zapisalismy w zeszycie kilka przykladow takich pomnikow.
Rozdalam dzieciom krzyzowke ktora rozwiazywalismy wspolnie na lekcji.
Z zeszytu cwiczen przeczytalismy teksty na stronach 139 i 141 i wykonalismy cwicznia na rozumienie tych tekstow na stronach 140, 141-142.

Zadanie domowe:
Prosze przeczytac tekst na stronie 143 w zeszycie cwiczen i wykonac cwiczenie 14 i 15 na tej stronie.
Prosze pocwiczyc czytanie czytanki "Wycieczka nad jezioro" ze strony 163.

 

 

 

2022-04-28 20:13:06 ET
Agnieszka Zadroga
23 kwietnia 2022

 


Zajecia 26 marca

 
Na ostatnich zajęciach z okazji Miedzynarodowego Dnia Teatru który jest obchodzony 27 marca rozmawialiśmy o teatrze.
Dzieci poznały historie teatru, pojęcia związane z teatrem i spektaklem teatralnym oraz rozne rodzaje widowisk. Zapisaliśmy notatke do zeszytu. Wspólnie wypełnialiśmy tez karty pracy.
Z gramatyki omówiliśmy pisownie wyrazów z "h" i "ch". Wypełniliśmy wspólnie ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń na stronach 72-74.

Rozdalam dzieciom formy na wycieczkę szkolna w dniu 4 czerwca, 2022 do Lake Compounce. Koszt wycieczki jest $40 dla dzieci i $50 dla dorosłych. Prosze zwrócić uwagę ze w tym roku szkola nie zapewnia opiekunów i każdy rodzic zapewnia opiekę dla swojego dziecka. Formularz jest tez dostepny na stronie internetowej szkoly.
Zgłoszenie na wycieczkę i opłatę należy zwrócić do nauczyciela do 30 kwietnia.

 

 

 

2022-04-01 10:59:27 ET
Agnieszka Zadroga
26 marca 2022

 


Zajecia 19 marca

 
Na sobotnich zajęciach rozmawialiśmy o zasadach dobrego wychowania. Wysłuchaliśmy "Piosenki bardzo kulturalnej" z YouTube i oglądaliśmy krotki filmik o zachowaniu sie przy stole (linki poniżej). Temat lekcji i zasady dobrego wychowania zapisałam na tablicy i dzieci miały przepisać je do zeszytu. Póżniej dzieci wypełniły karty pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=-JIrvxJheRA
https://www.youtube.com/watch?v=sWEm82_5HU0&t=5s

Z gramatyki omówiliśmy zasady pisowni różnych części mowy z "nie". Wykonaliśmy ćwiczenia ze stron 69 -71.

Na ostatnich zajęciach oddalam dzieciom ocenione rozne karty pracy i dyktando. Niektóre dzieci maja poprawić swoje prace w domu i oddać mi na następnej lekcji.

ZADANIE DOMOWE:
Dzieci dostaly karty pracy do wykonania w domu. W załączniku można znaleźć dodatkowa kopie.

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2022-03-24 22:18:21 ET
Agnieszka Zadroga
19 marca 2022

 


Zajecia 12 marca

 
Dziś poznaliśmy postac Mikołaja Kopernika. Czytaliśmy w książce tekst: "I kto by pomyślał..." ze strony 135. Ogladnelismy krotki filmik o Mikołaju Koperniku i zapisaliśmy notatke do zeszytu:

Mikołaj Kopernik zyl w latach 1473 - 1543. To jeden z najsłynniejszch astronomów na swiecie. Kopernik byl twórcą teorii heliocentrycznej w ktorej Słońce jest uważane za centrum wszechświata. Jego dzieło "O obrotach sfer niebieskich" zawierało wyklady tej teorii i przed dlugi czas bylo zakazane prze kosciol katolicki który pozostawał przy twierdzeniu, że Ziemia jest centrum wszechświata (teoria geocentryczna). Do dziś mówimy ze Kopernik "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię".

Dzieci dostaly tez karte pracy gdzie wyszukiwaly slowa - zawody i miasta które związane byly z Kopernikiem.

Z gramatyki/ ortografii omawialiśmy pisownie wielka i mala litera. Poznaliśmy zasady tej pisowni i wykonaliśmy ćwiczenia ze strony 61-63 a także ze strony 75.
Dzieci dostaly karty pracy gdzie musiały zaznaczyć jaka litera (duża czy mala) powinna być użyta w słowach w tekście lub wskazać jaka zasada zdecydowała o użyciu wielkiej lub malej litery.

Wielką literą piszemy:
1. Imiona, nazwiska, przezwiska - Jan Kowalski
2. Nazwy swiat - Boze Narodzenie
3. Nazwy gwiazd, planet - Saturn, Jowisz, Droga Mleczna, Wielka Niedźwiedzica, Ziemia, Słońce, Księżyc
4. Nazwy części świata, państw i ich mieszkańców np.: Ameryka, Amerykanin, Polska, Polak, Europa, Europejczyk.
5. Nazwy regionów, krain historycznych i ich mieszkańców np.: Pomorze, Pomorzanin, Wielkopolska, Wielkopolanin.
6. Nazwy mórz, oceanów, jezior i gór np.: Atlantyk, Kanał Augustowski, Sahara.
7. Przymiotniki wchodzące w skład nazw geograficznych np.: Ameryka Południowa, Morze Północne, Nowy Targ, Wielka Brytania.
8. Nazwy przedstawicieli ras, szczepów i plemion np.: Murzyn, Arab, Słowianin, Indianin.
9. Nazwy ulic, placów, parków, budowli i zabytków np.: Ulica Puławska, Wawel, Łazienki.
9. Nazwy urzędów, władz, instytucji, szkół, organizacji np.: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Uniwersytet Jagielloński, Gimnazjum im. Gen K. Sosnkowskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu.
10. Wszystkie wyrazy w odmiennych tytułach czasopism (z wyjątkiem przyimków i spójników) np.: „ Gazeta Wyborcza”, „ Kobieta i styl”.

Małą literą piszemy:
1. Wszystkie nazwy pospolite np.: samochód, kot, spodnie.
a) Przymiotniki utworzone od nazw kontynentów, krajów np.: azjatycki, europejski, polski, słowiański.
b) Nazwy mieszkańców miast, dzielnic i wsi np.: opaleniczanin, warszawiak, mokotowianin.
2. Nazwy dni tygodnia, miesiąca, okresów kalendarzowych, obrzędów i zwyczajów np.: grudzień, kwartał, dyngus, andrzejki, ślub
3. Nazwy wydarzeń historycznych np.: wojna tydziestoletnia, II woja światowa

ZADANIE DOMOWE:

Na zadanie domowe prosze aby dzieci wykonały ćwiczenia 3-6 ze stron 76-77 w "Zeszycie ćwiczeń" i uzupełniły karte pracy w załączniku.
Prosze aby dzieci nauczyły sie tez plynnie czytac tekst z czytanki ze strony 135.

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2022-03-12 17:10:31 ET
Agnieszka Zadroga
12 marca 2022

 


- - - Strona 1 z 24 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny