Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 17 - - -

 


Magiczne slowa.

 
Podczas dzisiejszej lekcji rozmawialismy na temat dobrego wychowania i zwrotow grzecznosciowych typu: dziekuje, prosze, przepraszam. Rozwijalismy zasob slownictwa poprzez zachecanie do wypowiedzi na temat przeczytanego tekstu. Cwiczylismy zastosownie poznanych zasad pisowni wyrazow z rz w praktyce. Doskonalilismy umiejetnosc ukladania zdan ze zwroceniem uwagi na poprawnosc ortograficzna.

Zadanie domowe:
- nauczyc sie czytac fragment czytanki pt. "Magiczne slowa"str. 125
- ulozyc zdania z wyrazami z rz po spolgloskach (g,w,b,t,ch,d,j,k,p) np. grzyb/grzyby..... Zbieranie grzybow to ulubione zajecie mojej rodziny.
Mozna wykorzystac karte pracy z ostatniej lekcji, gdzie znajda Panstwo duzo takich wyrazow. Kazdy uczen powinien ulozyc 9 zdan i zapisac je na kartce.
- wykonac dyktando online pt. Trzask (Prosze by dzieci cwiczyly az do uzyskania poprawnego wyniku. Mozna dyktado sprawdzic, wyczyscic i wykonac od nowa.)

https://www.dyktanda.net/dyktando-26.php

- wydrukowac, ale nie uzupelniac dolaczone karty pracy

Bardzo prosze zwrocic uwage na systematycznosc wykonywania prac domowowych. Zauwazylam, ze czesc uczniow jest coraz czesciej nieprzygotowana na zajecia . Jest to wazne, aby dzieci pracowaly rowniez w domu bo w ten sposob utrwalaja poznany material, ma to rowniez duzy wplyw na ocene koncowa na swiadectwie a jednoczesnie chcialabym zaoszczedzic Panstwu i sobie pracy z wysylaniem zadan domowych do sprawdzenia. Dziekuje za pomoc w tej kwestii.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-27 13:16:55 ET
Beata Łapińska
6 marca 2021

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Na targowisku w Afryce - dalszy ciag przygod Kazimierza Nowaka.

 
Na dzisiejszych zajeciach uczniowie doskonalili czytanie glosne i ciche ze zrozumieniem. Wykonali quiz online sprawdzajacy znajomosc przeczytanego tekstu. Cwiczyli rowniez zasade pisowni rz po spolgloskach oraz zakonczeniach wyrazow -arz, -erz. Doskonalono umiejetnosci wypowiadania sie w jezyku polskim ze szczegolnym zwroceniem uwagi na poslugiwanie sie zdaniami zlozonymi.

Zadanie domowe:
- Nauczyc sie czytac wybrany fragment czytanki str. 115 "Na targowisku w Afryce"
- Wykonac pisemnie karte pracy, ktora nie zdazylismy opracowac na zajeciach (str. 127 -rz czy sz?)
- Uzupelnic pisemnie przeslana karte pracy ( uzupelnianie luk w wyrazach)
- Wydrukowac przeslana karte z zasadami pisowni rz.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2021-02-20 13:06:45 ET
Beata Łapińska
27 lutego 2021

 


Walentynki - swieto zakochanych.

 
Na dzisiejszych zajeciach rozmawialismy na temat sposobow obchodzenia Walentynek oraz historii tej tradycji. Dzieci cwiczyly ciche i glosne czytanie ze zrozumieniem oraz wykonaly quiz online dotyczacy przeczytanego tekstu. Utrwalalismy pojecie przyslowka oraz cwiczylismy zasade pisowni rz wymiennego na r.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie czytac fragment czytanki str.119 "Walentynki".
2. Dokonczyc pisemnie karty pracy, ktore dzieci mialy przygotowane za zajecia.
3. Wykonac pisemnie karte pracy przeslana dzisiaj ( strona 122 cwiczenie 6/7)
4. Wydrukowac, ale nie uzupelniac! dwie pozostale karty - strona 125 oraz 127

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-02-06 12:58:02 ET
Beata Łapińska
20 lutego 2021

 


Zoom Meeting

 
Komunikat dotyczacy wydluzenia czasu trwania zajec oraz zmian godzin rozpoczecia lekcji NIE DOTYCZY klasy 4A i 4B.
Uzywamy zawsze tego samego ID meeting. Przypominam, ze klasa 4B zaczyna zajecia 8.30 am, klasa 4A 10.30 am.
Do zobaczenia w sobote.

 

 

 

2021-02-02 20:41:23 ET
Beata Łapińska
6 lutego 2021

 


Podsumowanie semestru.

 
Wiadomosc do rodzicow:
Zakonczylismy pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021. Poniewaz na chwile obecna ucze dwie klasy 4 i mam 40 uczniow nie bede w stanie wysylac ocen kazdemu z rodzicow z osobna. Postanowilam kontaktowac sie osobiscie lub poprzez email tylko z rodzicami dzieci, ktore maja jakies problemy w procesie przyswajania jezyka polskiego lub z zachowaniem podczas zajec. Jezeli nie otrzymali Panstwo emaila ode mnie to znaczy, ze Panstwa dziecko uczy sie dobrze i zachowuje odpowiednio. Jednakze jesli maja Panstwo do mnie jakies pytania to zawsze mozna napisac email a ja postaram sie odpowiedziec jak najszybciej to bedzie mozliwe.
Dziekuje za zrozumienie i pozdrawiam.
Beata Lapinska

Przekazuje wiadomosc od Dyrekcji szkoly:
Dzieci, ktore nie maja oplaconej drugiej raty czesnego od soboty 6 lutego nie beda mogly uczestniczyc w zajeciach. Dyrekcja zwraca sie z prosba o uregulownie oplaty. Dziekujemy.

 

 

 

2021-02-01 20:48:54 ET
Beata Łapińska
6 lutego 2021

 


Polowanie na slonia -poznajemy postac podroznika Kazimierza Nowaka.

 
Na dzisiejszych zajeciach dzieci poznaly postac podroznika Kazimierz Nowaka oraz jedna z jego przygod w Afryce - spotaknie z plemieniem Pigmejow. Doskonalilismy czytanie ze zrozumieniem oraz utrwalailismy pojecie czasownika. Dzieci poznaly nowa czesc mowy - przyslowek.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac fragment czytanki str. 111 "Polowanie na slonia"
2. Wykonac pisemnie pozostale karty pracy.
3. Wydrukowac, ale nie uzupelniac! przeslane dzis materialy.

Prosze przypomniec dzieciom, ze w czasie zajec kamera musi byc wlaczona i wylaczamy ja jedynie podczas przerwy lub za wyrazna zgoda nauczyciela. Dziekuje.

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

Załącznik nr 3:

 

 

 

 

2021-01-30 14:02:38 ET
Beata Łapińska
6 lutego 2021

 


- - - Strona 1 z 17 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny