Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa IV AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 17 - - -

 


Historia Swieta Dziekczynienia w USA.

 
Na podstawie filmu dokumentalnego oraz informacji z podrecznika dzieci poznaly historie powstania, tradycje i zwyczaje zwiazane ze Swietem Dziekczynienia w USA. Wprowadzono rowniez pojecie przymiotnika, czyli czesci mowy okreslajaca cechy istot zywych, rzeczy i zjawisk.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac wybrany fragment czytanki "Zazrosna Klara" na str.67
2. Napisac z zeszycie krotka notatke "Tradycje i zwyczaje Swieta Dziekczynienia w moim domu" - w tekscie podkreslic wszystkie uzyte przymiotniki.
3. Nauczyc sie opowiadac powyzsza notatke.

 

 

 

2021-11-22 20:28:45 ET
Beata Łapińska
4 grudnia 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Legenda o powstaniu Podhala.

 
Temat lekcji poswiecony byl legendzie o powstaniu Podhala. Uczniowie ogladali film dokumentalny o Podhalu i jego atrakcjach oraz poznali podstawowe slowa w gwarze goralskiej.
Utrwalalismy wiadomosci o rzeczowniku a szczegolnie odmiane przez przypadki.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac wybrany fragment czytanki str. 51
2. Wybierz trzy rzeczowniki w liczbie pojedynczej i odmien je przez przypadki w zeszycie - wzor znajdziesz w cwiczeniach str.16

 

 

 

2021-11-14 22:44:55 ET
Beata Łapińska
20 listopada 2021

 


Dla tych, ktorzy odeszli. Dzien Wszystkich Zmarlych.

 
Lekcja poswiecona byla polskiej tradycji zwiazanej z dniem Wszystkich Swietych i Zaduszek. Cwiczylismy ciche i glosne czytanie ze zrozumieniem oraz pisanie ze sluchu. Rozwijalismy slownictwo poprzez wprowadzenie terminologii zwiazanej z obchodami Dnia Zmarlych.
Wprowadzono pojecie rzeczownika, jego rodzje i odmiane.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac wybrany fragment czytanki str. 57
2. Wykonac karte pracy, ktora dzieci otrzymaly w szkole.
3. Nauczyc sie opowiadac jak wygladaja obchody Swieta Zmarlych w polskich rodzinach.

 

 

 

2021-11-01 18:05:26 ET
Beata Łapińska
6 listopada 2021

 


Legenda o poznanskich koziolkach.

 
Na ostatnich zajeciach poznawalismy legende 'O poznanskich koziolkach". Cwiczylismy czytanie ciche i glosne oraz pracowlismy nad rozwojem slownictwa. Ogladalismy film o Poznaniu i wskazywalismy polozenie miasta na mapie Polski. Utrwalalismy umiejetnosc rozpoznawania rodzajow zdan.
Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac wybrany fragment czytanki str.33
2. Przygotowac sie do dyktanda - str. 36 w Czytance

 

 

 

2021-10-25 21:37:09 ET
Beata Łapińska
30 października 2021

 


Legenda o krolewnie Juracie.

 
Na ostatnich zajeciach dzieci doskonalily technike glosnego czytania i cichego czytania ze zrozumieniem. Poznaly legende o krolewnie Juracie, nauczyly sie wskazywac polozenie geograficzne Morza Baltyckiego i dowiedzialy sie wiele ciekawych informacji na jego temat. Utrwalono umiejetnosc rozpoznawania samoglosek i spolglosek w wyrazach. Cwiczylismy takze okreslanie rodzaju zdan.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac wybrany fragment czytanki pt."O krolewnie Juracie" str. 27
2. W zeszycie napisz 3 zdania kazdego rodzaju (oznajmujace, pytajace, rozkazujace).
3. W Cwiczeniach wykonaj cwiczenie 6/11
4. Uczniowie, ktorzy nie zaliczyli dyktanda (maja pod dyktandem napisane...Przepisz tekst jeszcze raz.) przepisuja starannie tekst dyktanda do zeszytu.

 

 

 

2021-10-17 22:45:53 ET
Beata Łapińska
23 października 2021

 


Krol Macius 1 - poznajemy sylwetke Janusza Korczaka.

 
Na ostatniej lekcji dzieci czytaly fragment ksiazki J. Korczaka pt. "Krol Macius 1" oraz poznaly biografie tego wybitnego pedagoga. Ogladalismy fragmenty filmu "Korczak" i czytalismy jego zyciorys. Rozwijalismy slownictwo i poprawnosc gramatyczna wypowiedzi ustnej poprzez swobodne rozmowy na temat mysli pedagogicznej i postawy J. Korczaka wobec dzieci.
Utrwalalismy podzial na gloski i sylaby. Cwiczylismy polski alfabet oraz poprawna pisownie wyrazow.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac wybrany fragment czytanki str.21 "Krol Macius 1"
2. Wykonac pisemnie olowkiem cwiczenia 10 str.6, 11/7, 12/7 - nowe cwiczenia, ktore dzieci otrzymaly na zajeciach.

 

 

 

2021-10-03 21:13:48 ET
Beata Łapińska
9 października 2021

 


- - - Strona 1 z 17 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny