klasa IV A

Dzien Matki.

Na dzisiejszych zajeciach rozmawailismy na temat milosci, szacunku i wdziecznosci do matki oraz doskonalilismy umiejetnosc wypowiadania sie na zadany temat i formulowania mysli w formie zdan.

1. Nauczyc sie czytac fragment czytanki "Maly Henio"str.166
2. Wykonac ostatnia karte pracy z poprzednich zajec.
3. Przygotowac sie do ustnej wypowiedzi nt. "Dlaczego moja mama jest wyjatkowa"
4. Wydrukowac dolaczone karty pracy.

2021-05-08 13:10:56 ET
15 maja 2021

Miedzynarodowy Dzien Ziemi.

Ostatnie zajecia poswiecilismy na omowienie znaczenia ochrony srodowiska naturalnego i ksztaltowanie postawy wspolodpowiedzialnosci za stan najblizszego otoczenia.
Cwiczylismy pisownie wyrazow z "H" oraz czytanie ciche i glosne ze zrozumieniem.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie czytac fragment czytanki str. 163 - Wycieczka nad jezioro.
2. Npisac krotka notatke (kilka zdan) na temat "W jaki sposob nalezy dbac o przyrode".
3. Wydrukowac , ale nie uzupelniac, dolaczone karty pracy.

Przypominam rodzicom, ktorzy nie podali mi jeszcze rozmiaru bluzy dziecka, ze nalezy to zrobic najpozniej do piatku. Dziekuje.

2021-05-04 19:01:26 ET
8 maja 2021

Zajecia na Polance.

Klasa 4B rozpoczyna zajecia o 10.15 i konczy o 11.45.
Klasa 4A - 12.00- 1.30

W wyjatkowych syutacjach, gdy dziecko nie moze wziac udzialu w lekcji ze swoja klasa moze ono dolaczyc do drugiej grupy.

2021-04-27 19:15:48 ET
1 maja 2021

Legenda o glinianym garnuszku.

Na dzisiejszej lekcji rozmawialismy o obrzedach i tradycjach wielkanocnych w polskich domach. Omowilismy zawartosc i znaczenie pokarmow koszyczka wielkanocnego oraz sposobow ozdabiania jajek. Doskonalono odmiane liczebnkow porzadkowychw zdaniach.

1. Nauczyc sie czytac czytanke pt. "Legende o glinianym garnuszku" str.159
2. Dokonczyc pisemnie karty pracy z poprzedniej lekcji.
3. Wydrukowac, ale nie uzupeniac dolaczone karty pracy.

2021-04-17 13:38:54 ET
1 maja 2021

Poznajemy zycie i tworczosc Jana Matejki i Stanislawa Wyspianskiego.

Dzisiejsza lekcja poswiecona byla zapoznaniu uczniow z zyciem i tworczoscia dwoch wybitnych polskich malarzy - Jana Matejki i Stanislawa Wyspianskiego.
Utrwalalismy uzywanie liczebnikow porzadkowych w odpowiedniej formie. Cwiczylismy czytanie ciche i glosne ze zrozumieniem.

1. Nauczyc sie czytac czytanke pt."Dobry nos pana Jana"str.139
2. Wykonac pisemnie karty pracy z ostatnich zajec.
3. Napisz krotka notatke o zwyczajach wielkanocnych w twoim domu.
4. Wydrukuj karty pracy na kolejne zajecia.

Poniewaz nie moge poprowadzic lekcji w dniu 10 kwietnia, kolejne zajecia odbeda sie 17 kwietnia! Zmiana zostala ustalona z Dyrekcja szkoly. Wesolych Swiat!

2021-03-27 13:18:53 ET
17 kwietnia 2021

Mikolaj Kopernik - poznajemy postac poskiego astronoma.

Na ostatnich zajeciach dzieci poznaly postac polskiego astronoma Mikolaja Kopernika oraz podstawy teorii heliocentrycznej jego autorstwa. Cwiczylismy odmiane liczebnikow rodzju meskiego nieosobowego typu.: dwa konie, dwa slonie.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie czytac czytanke str.135 "I kto by pomyslal".
2. Wykonac pisemnie Zadanie domowe w czytance. 137 - ulozyc zdania i napisac na kartce.
3. Wykonac pisemnie karte pracy z poprzednich zajec str. 140
4. Wydrukowac, ale nie uzupelniac dolaczone karty pracy.

2021-03-21 12:40:10 ET
20 marca 2021