klasa IV A

Magiczne slowa.

Podczas dzisiejszej lekcji rozmawialismy na temat dobrego wychowania i zwrotow grzecznosciowych typu: dziekuje, prosze, przepraszam. Rozwijalismy zasob slownictwa poprzez zachecanie do wypowiedzi na temat przeczytanego tekstu. Cwiczylismy zastosownie poznanych zasad pisowni wyrazow z rz w praktyce. Doskonalilismy umiejetnosc ukladania zdan ze zwroceniem uwagi na poprawnosc ortograficzna.

- nauczyc sie czytac fragment czytanki pt. "Magiczne slowa"str. 125
- ulozyc zdania z wyrazami z rz po spolgloskach (g,w,b,t,ch,d,j,k,p) np. grzyb/grzyby..... Zbieranie grzybow to ulubione zajecie mojej rodziny.
Mozna wykorzystac karte pracy z ostatniej lekcji, gdzie znajda Panstwo duzo takich wyrazow. Kazdy uczen powinien ulozyc 9 zdan i zapisac je na kartce.
- wykonac dyktando online pt. Trzask (Prosze by dzieci cwiczyly az do uzyskania poprawnego wyniku. Mozna dyktado sprawdzic, wyczyscic i wykonac od nowa.)

- wydrukowac, ale nie uzupelniac dolaczone karty pracy

2021-02-27 13:05:38 ET
6 marca 2021

Na targowisku w Afryce - dalszy ciag przygod Kazimierza Nowaka.

Na dzisiejszych zajeciach uczniowie doskonalili czytanie glosne i ciche ze zrozumieniem. Wykonali quiz online sprawdzajacy znajomosc przeczytanego tekstu. Cwiczyli rowniez zasade pisowni rz po spolgloskach oraz zakonczeniach wyrazow -arz, -erz. Doskonalono umiejetnosci wypowiadania sie w jezyku polskim ze szczegolnym zwroceniem uwagi na poslugiwanie sie zdaniami zlozonymi.

Zadanie domowe:
- Nauczyc sie czytac wybrany fragment czytanki str. 115 "Na targowisku w Afryce"
- Wykonac pisemnie karte pracy, ktora nie zdazylismy opracowac na zajeciach (str. 127 -rz czy sz?)
- Uzupelnic pisemnie przeslana karte pracy ( uzupelnianie luk w wyrazach)
- Wydrukowac przeslana karte z zasadami pisowni rz.

2021-02-20 13:05:40 ET
27 lutego 2021

Walentynki - swieto zakochanych.

Na dzisiejszych zajeciach rozmawialismy na temat sposobow obchodzenia Walentynek oraz historii tej tradycji. Dzieci cwiczyly ciche i glosne czytanie ze zrozumieniem oraz wykonaly quiz online dotyczacy przeczytanego tekstu. Utrwalalismy pojecie przyslowka oraz cwiczylismy zasade pisowni rz wymiennego na r.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie czytac fragment czytanki str.119 "Walentynki".
2. Dokonczyc pisemnie karty pracy, ktore dzieci mialy przygotowane za zajecia.
3. Wykonac pisemnie karte pracy przeslana dzisiaj ( strona 122 cwiczenie 6/7)
4. Wydrukowac, ale nie uzupelniac! dwie pozostale karty - strona 125 oraz 127

2021-02-06 12:56:26 ET
20 lutego 2021

Zoom Meeting

Komunikat dotyczacy wydluzenia czasu trwania zajec oraz zmian godzin rozpoczecia lekcji NIE DOTYCZY klasy 4A i 4B.
Uzywamy zawsze tego samego ID meeting. Przypominam, ze klasa 4B zaczyna zajecia 8.30 am, klasa 4A 10.30 am.
Do zobaczenia w sobote.

2021-02-02 20:40:27 ET

Podsumowanie semestru.

Wiadomosc do rodzicow:
Zakonczylismy pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021. Poniewaz na chwile obecna ucze dwie klasy 4 i mam 40 uczniow nie bede w stanie wysylac ocen kazdemu z rodzicow z osobna. Postanowilam kontaktowac sie osobiscie lub poprzez email tylko z rodzicami dzieci, ktore maja jakies problemy w procesie przyswajania jezyka polskiego lub z zachowaniem podczas zajec. Jezeli nie otrzymali Panstwo emaila ode mnie to znaczy, ze Panstwa dziecko uczy sie dobrze i zachowuje odpowiednio. Jednakze jesli maja Panstwo do mnie jakies pytania to zawsze mozna napisac email a ja postaram sie odpowiedziec jak najszybciej to bedzie mozliwe.
Dziekuje za zrozumienie i pozdrawiam.
Beata Lapinska

Przekazuje wiadomosc od Dyrekcji szkoly:
Dzieci, ktore nie maja oplaconej drugiej raty czesnego od soboty 6 lutego nie beda mogly uczestniczyc w zajeciach. Dyrekcja zwraca sie z prosba o uregulownie oplaty. Dziekujemy.

2021-02-01 20:39:04 ET
6 lutego 2021

Polowanie na slonia -poznajemy postac podroznika Kazimierza Nowaka.

Na dzisiejszych zajeciach dzieci poznaly postac podroznika Kazimierz Nowaka oraz jedna z jego przygod w Afryce - spotaknie z plemieniem Pigmejow. Doskonalilismy czytanie ze zrozumieniem oraz utrwalailismy pojecie czasownika. Dzieci poznaly nowa czesc mowy - przyslowek.

Zadanie domowe:
1. Nauczyc sie pieknie czytac fragment czytanki str. 111 "Polowanie na slonia"
2. Wykonac pisemnie pozostale karty pracy.
3. Wydrukowac, ale nie uzupelniac! przeslane dzis materialy.

Prosze przypomniec dzieciom, ze w czasie zajec kamera musi byc wlaczona i wylaczamy ja jedynie podczas przerwy lub za wyrazna zgoda nauczyciela. Dziekuje.

2021-01-30 14:01:17 ET