klasa III C

Święto Dziękczynienia

W ostatnią sobotę rozmawialiśmy o święcie Dziękczynienia. Czytaliśmy i analizowaliśmy wiersz "Święto Dziękczynienia" ( str.38). Redagowaliśmy pytania do tekstu - str.39. Powtarzaliśmy wiadomości o rzeczowniku , rozpoznawaliśmy w tekście czasownik . Odmienialiśmy czasowniki przez różne liczby i osoby.
Wykonaliśmy ćwiczenia (z gramatyki) : kolorowaliśmy mapę pamięci- str.94; str.95; 96; ćw.4/ str.98; str.136 ( tylko czasownik).

W tym roku klasy trzecie biorą udział w ŚWIĄTECZNEJ AKADEMII . Bardzo proszę Państwa o pomoc dzieciom w nauce pastorałki. Decyzja zapadła w "ostatniej chwili", więc mamy mało czasu na przygotowanie. Wysyłam Państwu link do utworu, słowa są w segregatorze. Dzieci będą śpiewały bez maseczek, więc jeśli ktoś z Państwa nie życzy sobie, żeby dziecko brało udział w przedstawieniu - proszę o informację .

Gramatyka:
1. Wykonać ćwiczenie : 5/str.98; str.97.
2. Nauczyć się czytać pastorałkę "Bosy pastuszek" ( str.54). Ćwiczyć śpiewanie!
Życzę Wszystkim radosnego Święta Dziękczynienia!

2021-11-26 00:59:16 ET
5 grudnia 2021

Święto taty!

Witam Państwa!
W sobotę dzieci rozmawiały o tacie i czytały wiersz " Kocham mojego tatę" ( str.88). Powtarzały wiadomości z gramatyki, utrwalały piosenkę dla mamy i taty.
PRACA DOMOWA:
1. Przeprowadzić wywiad z tatą (str.89).
2. Uczyć się spiewać piosenkę "Sto lat dla mamy i taty".
3. Przynieść mazaki i kredki.
Proszę, żeby w sobotę dzieci miały na sobie białe koszulki . Do tego dziewczynki- białe legginsy lub jeansy, chłopcy- jeansy.
W przyszłą sobote po zajęciach , czyli o 1:30, dzieci chcą uczcić Dzień Mamy i Taty króciutkim programem artystycznym.
Zapraszamy serdecznie!

2021-05-18 23:37:26 ET
15 maja 2021

Dzień Mamy

Witam Państwa!
W czasie dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o mamie. Póbowaliśmy ustalić znaczenie mamy w życiu dziecka. Czytalismy czytankę "Odpoczynek" i odpowiedaliśmy na zawarte pod tekstem pytania. Analizowaliśmy treść wiersza "Miłość Mamy".
Wykonaliśmy laurkę dla mamy, w której zapisaliśmy związane z nią zwroty.
Uczyliśmy się śpiewać piosenkę , do której słowa dzieci dostały tydzień temu. Bardzo proszę w ciągu tygodnia włączać im wersję wokalną, żeby melodia utrwalała sie im w pamięci. Jest to utwór, który będziemy wykonywali na naszym Dniu Mamy i Taty 22 maja.
Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=grjsVmBu9xM
PRACA DOMOWA:
1. Nauczyć się czytać słowa piosenki.
2. Zredagować odpowiedzi na pytania z "wywiadu z mamą" str.87.
3. Wykonać ćwiczenia: str.62; 10/str.66.
Proszę o przynniesienie na zajęcia mazakow.
Wszystkim Mamom życzę wytrwałości i przyjemności w pełnieniu ich życiowej misji jaką jest "bycie mamą"! Radosnego Dnia Mamy!
Życzę zdrówka i przyjemnego tygodnia!

2021-05-08 12:16:41 ET
8 maja 2021

Konstytucja Trzeciego Maja

Witam Państwa!
Z powodu mojego złego samopoczucia , dzieci w sobotę były podzielone na dwie grupy, poniewaz nie było juz czasu na znalezienie nauczyciela zastepcy.
Na zajęciach dzieci rozmawiały o konstytucji 3 maja i otrzymały słowa piosenki "Sto lat dla mamy i taty".
Praca domowa:
1. Nauczyć się czytać słowa piosenki. ( Słowa w załączniku. )
Przesłuchać utwór na you tube.
2. Wykonać ćwiczenie 1/ str.136 ( gramatyczna kolorowanka- "Rozpoznajemy części mowy").
3.Przynieść na zajęcia mazaki i naklejki, którymi można ozdobić obrazek .
Bardzo proszę o przysłanie mi do 7 maja rozmiaru bluzy dla dziecka . Tabela z rozmiarami była podana w ostatnim szkolnym mailowym ogłoszeniu.
Życzę zdrówka i do zobaczenia w sobotę!

2021-05-04 22:55:17 ET
1 maja 2021

Patron naszej szkoły- Jan Paweł II

Witam Państwa!
Dzisiejsze zajęcia były poświęcone naszemu papieżowi. Opowiadałam dzieciom o Janie Pawle II, oglądaliśmy teledyski prezentujące jego życie ( str.81) i uzupełnialiśmy o nium zdania. Wykonaliśmy ćwiczenie 1/ str.82, w ćwiczeniu 2 znaleźliśmy i wykreśliliśmy 3 wyrazy.
Kolorowaliśmy przysłówki i rzeczowniki w pisance.
Gramatyka- "rz" wymienne i w końcówkach "arz" (str.54- pokolorowaliśmy strzałki i chmurki). Wykonaliśmy ćwiczenia 1/ str.58; ćw.15/ str. 59; ćw.16/ str.60.
PRACA DOMOWA:
1.Nauczyć się czytać zdania o papieżu z ćwiczenia 1/ str.82 i wyrazy z ćwiczenia 2/ str.82.
2. Ćw. 2/ str.82 - odszukać i pokolorować pozostałe wyrazy.
Ortografia:
3. Wykonać ćwiczenia:17/ str.60; cała strona 56 ( tylko wyrazy z "rz" wymiennym).
Gramatyka:
4. Wykonać ćwiczenie 54/ str.137 (domek z częściami mowy).
Spotykamy się dopiero w maju . Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze i zobaczymy się na Polance.
Życzę zdrówka!

2021-04-10 14:08:52 ET
10 kwietnia 2021

Wielkanoc

W czasie dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o wielkanocnych zwyczajach w Polsce. Doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania części mowy .
Wykonaliśmy ćwiczenia: Wielkanoc- ćw.2/str.76; str.75-mapa pamięci; str.79- historyjka obrazkowa ( Omówiliśmy i ustaliliśmy kolejność.); str.80- pokolorowaliśmy tylko część pisanki .Ponieważ jest to dość trudne dla dzieci będziemy kolorowali ją na kolejnej lekcji.
Proszę o przygotowanie dzieciom stron:
- literatura: 80- pisanka, 81, 82- Jan Paweł II ,
-ortografia: od 54 do 60- "rz"
- gramatyka: 137.
PRACA DOMOWA:
1.Wykonać ćwiczenie 1/ str.76 (krzyżówka o Wielkanocy).
2. Historyjka obrazkowa- str.79. Przepisać kolejne zdania do odpowiednich obrazków. Nauczyć się czytać lub opowiadać historyjkę.
3.Wykonać ćwiczenie 4/ str.133 ( Odpowiedzieć całym zdaniem na pytanie, która jest trąbka.)
Spotykamy się za 2 tygodnie.
Życzę Państwu wesołych Świąt!

2021-03-27 11:51:05 ET
27 marca 2021