klasa III A

Praca domowa z dnia 19 września

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym, co to jest legenda oraz czytaliśmy tekst " Jak powstała Polska" str.1. Wykonaliśmy ćwiczenia na str. 2, 4, 5.
1) Wykreślanka str. 3
2) Mapa Polski - str. 6 - polecenia 1-7.
3) Naucz się czytać fragment legendy str.1 ( do słów :"... może być niebezpiecznie" lub drugą część).
Jeśli dopisze pogoda i spotkamy się ponownie na Polance, wtedy sprawdzę jak dzieci przygotowały się do czytania, jeśli jednak nie będzie takiej możliwości proszę nagrać dziecko jak czyta i przesłać do mnie na email (mlojewska.szkolajp@gmail.com) lub na telefon (860)9512095. Dziękuję i mam nadzieję że zobaczymy się za tydzień.

2020-09-19 15:27:28 ET
26 września 2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Chciałam Wam bardzo serdecznie podziękować za prezenty, kwiaty i czekoladki. Cieszę się, że mogłam znowu zobaczyć Wasze uśmiechnięte twarze i choć chwilkę z Wami porozmawiać. Będę za Wami tęsknić. Jeszcze raz życzę udanych wakacji i dziękuję za Waszą pracę w tym roku szkolnym. Małgorzata Lojewska

2020-06-27 13:11:15 ET
27 czerwca 2020

Zadanie z dnia 9 maja

Witam ponownie. Przed nami ostatnie zadanie!. Wszystkie prace ( te zaległe również) proszę przesłać do mnie najpóźniej do 16 maja. Dzisiejsze zadanie:
Temat: Dzień Matki.
1. Przeczytaj tekst: "Odpoczynek" - w załączniku.
2. Odpowiedz pisemnie na pytanie 2 (pod tekstem -najłatwiej napisać to w punktach ) oraz na pytanie 4 ( 2-3 zdania).
GRAMATYKA ( POCZĄTEK KSIĄŻKI)
Temat: Utrwalenie wiadomości o częściach mowy.
1. Pokoloruj pirata str.77
2 Dla chętnych : ćw. 54 str.78
ORTOGRAFIA ( OD POŁOWY KSIĄŻKI)
Temat : Zasady pisowni wyrazów z "ch".
1. Przeczytaj reguły pisowni wyrazów z "ch" str. 93 - 94.
2. Uzupełnij ćwiczenia na str.95
3. Wykonaj ćw. 54 str. 101 oraz ćw. 78 str.103.
Wszystkim mamom z okazji ich święta życzę zdrowia, spokoju, cierpliwości oraz radości z pociech.

2020-05-09 20:32:29 ET
16 maja 2020

Zadanie z dnia 2 maja

Drodzy Uczniowie! Przed nami jeszcze tylko 2 zadania ( dzisiejsze i następne za tydzień ). Rozumiem, że jesteście już zmęczeni tym sposobem nauki ale proszę abyście nadal robili zadania. Jak już pisałam wcześniej są one podstawą do oceny za drugi semestr i mają wpływ na ocenę końcową. Bardzo Was proszę o dalszą, systematyczną pracę. Spróbuję nie obciążać Was za mocno. Dzisiejsze zadanie:
LITERATURA
Temat: Konstytucja 3 maja.
1. Obejrzyj prezentację : Konstytucja - dlaczego jest tak ważna dla każdego z nas?
2. Przeczytaj co to jest konstytucja - str.86.
3. Przeczytaj wiersz i podkreśl wyrazy, które mówią nam, co oznacza konstytucja - str.86
4. Wykonaj ćwiczenie pod wierszem ( labirynt ).
Temat : Liczebniki porządkowe
1. Wykonaj ćwiczenia na str. 73, 74, 75.
ORTOGRAFIA (OD POŁOWY KSIĄŻKI)
Temat: Zasady pisowni wyrazów z " H".
1. Przeczytaj reguły dotyczące pisowni wyrazów z "h" - str. 89 - 90.
2. Wykonaj ćwiczenia na str. 91, 92.
Bardzo proszę o przesłanie na mój email wszystkich wykonanych zadań.
Kto nie przysłał mi jeszcze zadań z 25 kwietnia, proszę zrobić to jak najszybciej. Dziękuję.

2020-05-03 10:47:23 ET
9 maja 2020

Zadanie z dnia 25 kwietnia

Witam wszystkich bardzo serdecznie po krótkiej przerwie. Dziękuję za przesłane prace. Niestety, nie od wszystkich otrzymałam zadania z 4 kwietnia. Bardzo proszę o uzupełnienie zaległości i dalszą systematyczną pracę.
LITERATURA
Temat: Uczymy się doceniać to ,co mamy.
1. Przeczytaj tekst :" Białogrzywek, Kasztanek i marzenia" - kartki z tekstem powinny znajdować się na końcu segregatora.
2. Uzupełnij ćw. 1 - 4 ( pod czytanką + następna strona ) - proszę o przesłanie ćwiczeń na mój email.

GRAMATYKA ( POCZĄTEK KSIĄŻKI)
Temat: Liczebnik - odmienna część mowy.
1. Proszę zapoznać się z diagramem, który przesyłam w załączniku.
2. Wykonaj ćwiczenie na str, 62.
3. Zapoznaj się z liczebnikami głównymi od 11 - 100 - str.66 (górna część kartki) oraz uzupełnij ćw. 5 i 6 str. 66.
4. Wykonaj ćwiczenia na str. 70 i 71 ( proszę wysłać na email).

ORTOGRAFIA ( OD POŁOWY KSIĄŻKI)
Temat: Zasady pisowni wyrazów z "ż".
1. Zapoznaj się z regułami dotyczącymi pisowni wyrazów z "ż" - str.77, 78.
2. Uzupełnij ćwiczenia na str. 80, 81 , 84. Dla chętnych dodatkowo ćwiczenia na str. 85 - proszę wysłać wszystkie ćwiczenia na email.
Osoby, które przez pomyłkę zrobiły i wysłały mi już ćwiczenia ze str. 81 i 84, nie muszą ponownie wysyłać mi tych zadań.

2020-04-26 12:49:44 ET
2 maja 2020

Zadanie z dnia 4 kwietnia

LITERATURA
Temat: Tradycje i zwyczaje wielkanocne - c.d.
1 Wiersz:" Święconka" str. 82.
Uzupełnij luki w wierszu wyrazami, które znajdują się poniżej w nawiasie. Przeczytaj wiersz i podkreśl co znajduje się w koszyczku.
2 Zrób ćwiczenie pod wierszem.
3 Wykonaj zadanie na str.84.
4 Pomaluj pisankę - str.83.
Ćwiczenia ze str. 82 i 83 proszę przesłać na mój email.
GRAMATYKA ( początek książki)
Temat: Utrwalamy wiadomości o częściach mowy.
1 Wykonaj ćwiczenia na str. 56, 57 (proszę wysłać na email) oraz ćwiczenia na str.58.
ORTOGRAFIA ( od połowy książki)
Temat: Utrwalanie pisowni wyrazów z " rz" - c.d.
1 Ćwiczenia na str. 75, 76.
Dla chętnych dodatkowo ćwiczenia na str. 71, 72.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy robią zadane ćwiczenia. Spisujecie się naprawdę świetnie.
Zadania, które otrzymaliście dzisiaj proszę przesłać do 18 kwietnia. Następne zadanie wyślę dopiero 25 kwietnia.
Życzę udanych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Mam nadzieję, że spotkamy się w maju.

2020-04-05 13:36:01 ET
18 kwietnia 2020