klasa III A

Zajęcia z dnia 4 grudnia

Tematem dzisiejszych zajęć były Mikołajki. Czytaliśmy tekst "Prawdziwy Mikołaj" str. 43-44; uzupełniliśmy ćwiczenie na str. 45 oraz czytaliśmy wiersz "6 grudnia - Mikołaja" str.46. Omawialiśmy jak napisać list do Świętego Mikołaja" - str.47.
Gramatyka: czasownik str.94 - 98.
1) Naucz się czytać wiersz "6 grudnia - Mikołaja" str. 46.
2) Napisz list do Mikolaja str. 48 (nie zapomnij uwzględnić wszystkich części listu-ściąga str.47)
3) Proszę nadal ćwiczyć pastorałkę "Bosy pastuszek"
4) Dzieci, które słabo napisały sprawdzian z rzeczownika lub chcą poprawić ocenę na lepszą, proszę przygotować się na poprawkę w następną sobotę.
Za 2 tygodnie - 18 grudnia odbędzie się krótkie przedstawienie świąteczne. Klasy 3 wystąpią z pastorałką "Bosy pastuszek". Proszę przygotować dzieciom czarne bluzki (koszule, sweterki) najlepiej z długim rękawem, czarne spodnie (dziewczynki mogą mieć legginsy) oraz czarne (ciemne) buty. Dzieci będą śpiewały bez masek. Jeśli ktoś nie chce aby jego dziecko brało udział w przedstawieniu lub wie, że tego dnia dziecko nie będzie mogło być w szkole, proszę dać mi znać do środy - 8 grudnia. W następną sobotę w szkole odwiedzi nas Mikołaj. Dzieci nieobecne otrzymają prezenty w kolejną sobotę. Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia.

2021-12-04 16:29:34 ET
11 grudnia 2021

Pastorałka

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę aby oprócz pracy domowej ,którą zadałam tydzień temu, dzieci nauczyły się rownież śpiewać pastorałkę "Bosy pastuszek" (link poniżej). Słowa są w naszym podręczniku na str. 54. Dzieci klas 3 będą śpiewały tę pastorałkę na przedstawieniu świątecznym. Dziękuję i do zobaczenia za tydzień.

2021-11-27 12:52:18 ET
4 grudnia 2021

Praca domowa z dnia 20 listopada

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o Święcie Dziękczynienia. Oglądaliśmy prezentację, czytaliśmy i analizowaliśmy wiersz "Święto Dziękczynienia" str.38 oraz układaliśmy pytania do tekstu str. 39.
Ortografia: Pisownia wyrazów z "ą", "ę" str. 35, 37, 38.
1) Naucz się czytać wiersz "Święto Dziękczynienia" str. 38
2) Napisz co najmniej 4 zdania o tym, jak u ciebie w domu obchodzi się święto dziękczynienia.
Życzę wszystkim udanego Święta Dziękczynienia i do zobaczenia za dwa tygodnie.

2021-11-20 16:31:40 ET
4 grudnia 2021

Praca domowa z dnia13 listopada

Tematem dzisiejszych zajęć był Dzień Niepodległości. Oglądaliśmy prezentację związaną z tematem, czytaliśmy tekst "Walka Polaków o niepodległość" str. 34; słuchaliśmy piosenki " Co to jest niepodległość" - słowa na str. 35 oraz uzupełniliśmy tekst na str. 35.
Gramatyka: Różne formy rzeczownika - ćw. str. 90, 91 oraz kopie, które dzieci otrzymały w klasie. Powtórzenie wiadomości o rzeczowniku str.92 oraz podsumowanie w formie prezentacji (link poniżej).
Literatura
1) Naucz się czytać pierwszą część tekstu "Walka Polaków o niepodległość" str.34.
Gramatyka
2) Pokoloruj pola z rzeczownikami (dzieci otrzymały kopie w klasie- dla nieobecnych- kopia w załączniku).
3) Przygotuj się do sprawdzianu z rzeczownika ( dzieci powinny wiedzieć na jakie pytanie odpowiada rzeczownik, jakie są liczby i rodzaje rzeczownika oraz podać przykłady).
Kartki na konkurs świąteczny proszę przynieść najpóźniej w następną sobotę. Dziękuję i do zobaczenia za tydzień.

2021-11-13 15:20:07 ET
20 listopada 2021

Praca domowa z dnia 6 listopada

Na zajęciach czytaliśmy i analizowaliśmy legendę:"Dwa źródła" str.22-23. Opisywaliśmy cechy zewnętrzne i wewnętrzne postaci w oparciu o tekst i ilustrację. Wykonaliśmy ćw. 1-3 str. 23,24.Rozmawialiśmy o największej rzece w Polsce-Wiśle; określaliśmy kierunek jej nurtu i główniejsze miasta przez które przepływa. Czytaliśmy wiersz:"Wisła" str.25 oraz uzupełniliśmy mapkę pod spodem.
Gramatyka: Rodzaje rzeczownika str.86-89.
Literatura
1) Naucz się czytać 3 akapity tekstu "Dwa źródła" str.22 LUB wiersz "Wisła" str. 25 (osoby chętne mogą nauczyć się wiersza na pamięć).
Gramatyka
2) Ćwiczenia na str. 93 (rzeczownik).
Do zobaczenia za tydzień.

2021-11-06 15:20:00 ET
13 listopada 2021

Praca domowa z dnia 30 października

Na zajęciach rozmawialiśmy o dniu Wszystkich Świętych i Zaduszkach.Czytaliśmy i analizowaliśmy tekst:"Zadanie domowe" str.29. Wykonaliśmy ćwiczenia 1-3 str.30,uzupełniliśmy tekst na str. 31 oraz wykreślankę str.33.
Gramatyka: Rozwijanie zdań str. 29-30.. Łączenie zdań str.31-33. Liczba pojedyncza i mnoga rzeczownika str.84,85.
Literatura
1) Naucz się czytać fragment tekstu "Zadanie domowe" str.29.
2) Ćwiczenie 1 str.32 (napisz kilka zdań do ilustracji).
Gramatyka (druga część podręcznika)
3) Ćwiczenie 1 str.34 (łączenie zdań)
4) Popraw dyktando: wyraz z błędem przepisz 3 razy.
Dzieci, które chcą poprawić ocenę z dyktanda, proszę zgłosić się do mnie przed zajęciami w ciągu kolejnych dwóch sobót.
Życzę przyjemnego tygodnia.

2021-10-30 16:54:14 ET