klasa III A

Praca domowa z dnia 27 lutego

Na zajęciach rozmawialiśmy o pierwszych znakach pisma i historii powstania książki. Czytaliśmy tekst:" Jak to z książką było" str. 64 oraz zrobiliśmy ćwiczenia 1-7 str.65,66. Gramatyka: Pisownia przeczenia "nie" z różnymi częściami mowy str. 120-122 oraz ćw. 3-5/124.
1) Naucz się czytać dowolny fragment tekstu:"Jak to z książką było" str.64.
Gramatyka
2) Ćwiczenie 1 str 123 (str.123 i 124 są przestawione)
ćw. 1,2 str.125.
Bardzo proszę aby dzieci powtórzyły sobie części mowy oraz pytania na jakie one odpowiadają.
DLA CHĘTNYCH
Przygotuj krótką prezentację swojej ulubionej książki: podaj tytuł, autora oraz opowiedz w kilku zdaniach o czym jest ta książka.. Prezentacja odbędzie się PODCZAS następnych zajęć, nie trzeba wysyłać filmiku.
Na pracę domową czekam jak zwykle do piątku(przypominam, że jest możliwość zostania po zajęciach i pokazania mi swojej pracy )
Pod spodem w załącznikach znajdują się materiały potrzebne na następne zajęcia (6 marca). Proszę je wydrukować ale NIE UZUPEŁNIAĆ.
Dziękuję i życzę miłego odpoczynku.

2021-02-27 12:01:14 ET
5 marca 2021

Praca domowa z dnia 20 lutego

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym, jak możemy pomóc ptakom zimą; jaki pokarm jest bezpieczny dla ptaków a jaki może im zaszkodzić. Czytaliśmy wiersz "Niespodzianka dla ptaków" oraz zrobiliśmy ćwiczenie pod wierszem (kopia).
Gramatyka i ortografia: Pisownia wyrazów z "u" c.d. - ćw. 1/50, ćwiczenia na str.53. Przysłówek: str. 116-119.
1) Naucz się czytać wiersz " Niespodzianka dla ptaków" (kopia)
2) Podkreśl w wierszu przynajmniej 6 rzeczowników (kolor czerwony), 6 czasowników ( niebieski), 6 przymiotników ( zielony); następnie wybierz spośród podkreślonych części mowy 3 rzeczowniki, 3 czasowniki i 3 przymiotniki i ułóż z nimi zdania.
DLA CHĘTNYCH
Ortografia: ćwiczenia 18,19,20 str.52 ( nie muszą być zrobione wszystkie ćwiczenia, można wybrać).
Pracę domową proszę przysłac do piątku. Dziękuję i życzę miłego weekendu.

2021-02-20 13:06:13 ET
26 lutego 2021

Materiały na zajęcia 20 lutego

Bardzo proszę wydrukować dzieciom poniższy wiersz na sobotę. Dziękuję.

2021-02-18 16:15:06 ET
20 lutego 2021

Praca domowa z dnia 6 lutego

Temat zajęć: Polska literatura dziecięca. Słuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy :" Kaczka Dziwaczka" oraz wykonaliśmy zadania związane z wierszem - str. 60-62.
Gramatyka i ortografia: przymiotnik- ćwiczenia str. 109, ćw. 5,6/110, ćwiczenia str. 114.
Zasady pisowni wyrazów z "u" - str. 48, 49, ćw. 2/50.
1) Wybierz dowolny wiersz J. Brzechwy lub j. Tuwima i naucz się go pięknie czytać.
2) Pokoloruj kaczkę str. 63.
Ortografia
3) Ćw. 1,2 str 51
DLA CHĘTNYCH: można zrobić inscenizację wiersza, narysować do niego ilustrację lub zaprezentować w inny ciekawy sposób. Filmiki z prezentacją udostępnię dzeciom na kolejnych zajęciach.
Następna sobota - 13 lutego jest wolna od zajęć, spotykamy się ponownie 20 lutego.
Pracę domową proszę przesłać do CZWARTKU 18 LUTEGO.
Dziękuję i do zobaczenia.

2021-02-06 12:22:40 ET
18 lutego 2021

Praca domowa z dnia 30 stycznia

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o zabawach na śniegu oraz zasadach bezpieczeństwa podczas tych zabaw. Czytaliśmy list oraz wykonaliśmy ćw. 1-5 (kopie, które dzieci miały wydrukowane). Gramatyka: Przymiotnik c.d. - tworzenie przymiotników od rzeczownikow, stopniowanie przymiotnika, pisownia "nie" z przymiotnikami. Zrobiliśmy ćwiczenia: 3,4/106; ćwiczenia na str. 108; ćw. 23,24/111,112.
1) Naucz się czytać fragment listu (kopia).
Gramatyka
2) Ćwiczenie 22 str. 111; ćw. 1,2 str.113
Pracę domową proszę przysłać do piątku. Dziękuję i życzę miłego tygodnia.

2021-01-30 11:30:57 ET
5 lutego 2021

Materiały na sobotę 30 stycznia

Drodzy Rodzice, niestety nie mogłam włożyć poniższych materiałów na email więc przesyłam je w załącznikach.
Aby sprawdzić pracę domową proszę zejść niżej.

2021-01-23 12:29:45 ET
30 stycznia 2021