Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II CStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 16 - - -

 


Jan Paweł II

 
Drodzy Rodzice.
Pierwsze "koty za płoty". Uważam, że lekcja na Polance była bardzo udana. Zapoznałam się z dziećmi , dzieci też przypomniały sobie stare przyjaźnie.
Dobrze, że mieliśmy taką okazję i miejmy nadzieję, że nie ostatnią.
W załączniku znajdziecie Państwo konspekt naszej lekcji. To zarówno dla rodziców tych dzieci, które były nieobecne, jak i dla tych, których dzieci nie bardzo zapamiętały naszą pierwszą lekcję.
Bardzo proszę aby w segregatorze ponumerować ręcznie kartki i aby dzieci nie wyciągały ich z segregatora, bo zrobi nam się bałagan.
Miejmy nadzieję, że do zobaczenia na Polance w sobotę

 

 

 

2020-09-20 17:14:13 ET
Barbara Porczak
26 września 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Zajęcia na Polance

 
Kochani Rodzice.
Nastąpiła zmiana godzin na Polance.
Proszę zapoznać sie z poniższym Planem

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-09-17 14:03:04 ET
Barbara Porczak
19 września 2020

 


16 maja

 
Kochani Uczniowie .
Drodzy Rodzice.
Niestety nawet ten ostatni dzień nauki musimy spędzić osobno . Wielka szkoda bo przecież w klasie nawiązały się nowe przyjaźnie , zacieśniły się stare , a wśród Rodziców było chyba podobnie .
Tak naprawdę te przyjaźnie to również bardzo ważny cel działania naszej szkoły , bo przecież w ten sposób tworzymy nową młodą Polonię .

Chcę Wam : i dzieciom i Rodzicom powiedzieć , że według mnie daliście z siebie BARDZO , BARDZO dużo aby zrealizować program klasy II . Zrobiliśmy razem „kawał dobrej roboty” .
Ze swojej strony starałam się brać pod uwagę każdą Państwa sugestię i mam nadzieję , że nasza współpraca dała dobre efekty.
Na koniec jedna rada : aby nie przepadł nasz wspólny wysiłek proszę pamiętać na wakacyjny czas stare przysłowie „Ćwiczenie czyni mistrza” . Od czasu do czasu dajcie swoim dzieciom do przeczytania kilka słów po polsku ( absolutnie nie czytanki ale choćby nagłówki w polskich gazetach ) , w ten sposób nie zapomną polskiego alfabetu .

Ostatnia lekcja w szkole to czas utrwalania materiału .
Oczywiście nie musicie mi Państwo efektów tej „powtórki” przysyłać , gdyż tak jak brzmiał oficjalny komunikat 16 jest ostatnim dniem przysyłania zadań
( aczkolwiek jeśli ktoś chciałby , to jest to mile widziane).

1. Po pierwsze oczywiście nasz stary QUIZ.
( nadal uważam , że najlepszą formą zabawy w QUIZ są wycięte pytania i losowanie ich).

2. Polska – wiadomości geograficzne .
Kiedy już dzieci w quizie przypomną sobie nazwy :Kraków , Warszawa , Morze Bałtyckie , Góry Tatry , Wisła , Odra , dajemy im do kolorowania mapkę Polski i sprawdzamy czy potrafią te nazwy odpowiednio zlokalizować .
Ja , kolorowanie mapki z dziećmi , zaczynam zawsze od pogrubienia czarna kredką konturów granic Polski , żeby „rączka” zapamiętała kształt Polski.

3. Gramatyka .
Jako powtórzenia gramatyki nie da się niestety uniknąć przepisania tabelki z rzeczownikami , czasownikami i przymiotnikami i pytaniami .Proponuję w tej zabawie wykorzystać również trochę dyktanda . Ale jak dyktando to przypomnienie :
- 8 samogłosek ( a, ą, e , ę , i ,o , y , u (ó) )
- 7 dwuznaków ( sz, cz, rz, ch, dz, dż, dź )
- 5 zmiękczeń ( si ś
ci ć
zi ź
ni ń
dzi dź ).
Najtrudniejsze i najnudniejsze już za nami.
Teraz dyktujemy dziecku jedno !!!!! zdanie , np.
„Czerwony tulipan zakwitł w ogródku” lub "Rudy ptaszek siedzi na drzewie."
i próbujemy odnaleźć za pomocą pytań :
Kto? Co? rzeczownik – tulipan,
Co robi? Co zrobił? czasownik – zakwitł
Jaki ? Jaka ? Jakie? przymiotnik – czerwony .

4. Na koniec – wakacyjne plany.
Jeśli znajdziecie chwilę czasu spróbujcie "zarazić" swoje dzieci sympatią do tych miejsc ,które lubicie zwiedzać. Pooglądajcie zdjęcia lub znajdźcie na internecie filmiki . A potem podzielcie kartke na dwie części .Na jednej niech dziecko narysuje co lubi w tym miejscu , a po drugiej stronie niech napisze co to jest.

Jeszcze raz powtarzam , że te zadania nie są obowiązkowe .Wszystkie dzieci są już sklasyfikowane i promowane do klasy trzeciej.

A teraz już życzę Wam ZDROWYCH , miłych wakacji. Zazwyczaj spędzamy je w rodzinnym gronie ale dziś życzę Wam i sobie abyśmy mogli bez obaw mieć wokół siebie dużo ludzi. Aby dzieci mogły się wyszaleć z rówieśnikami a rodzice spotkać się na letnich grillach ze znajomymi.

 

 

 

2020-05-16 08:33:17 ET
Barbara Porczak
16 maja 2020

 


16 maja

 
Mapa konturowa

 

 

 

2020-05-16 08:09:34 ET
Barbara Porczak
16 maja 2020

 


Pytania do bajki

 
Kochani.
Nie wiem jak to sie dzieje , ale czesc bez problemu otworzyla ten zalacznik z pytaniami , natomiast czesc nie dala rady .
Wkladam dzis w innym formacie

 

 

 

2020-05-13 06:40:04 ET
Barbara Porczak
12 maja 2020

 


Dzień Mamy

 
Kochane Mamy .
Życzę Wam dużo zdrówka , siły tak bardzo nam wszystkim potrzebnej , cierpliwości , a także spełnienia Waszych marzeń

ps . Musiałam zmieścić dzisiejszą lekcję znowu na kilku stronach ze względu na załączniki.
Proszę sprawdzać po datach

 

Załącznik nr 1:

 

 

 

 

2020-05-09 07:18:23 ET
Barbara Porczak
9 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 16 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network