Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 18 - - -

 


Zadanie domowe

 
Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
Temat: Powtórzenie wiadomośći z klasy drugiej.

Były to już nasze ostanie zajęcia edukacyjne w tym roku szkolnym na których utrwaliliśmy najważniejsze wiadomości . Powtórka poszła nam bardzo sprawnie, dzieci były bardzo dobrze przygotowane. Dziękuję bardzo!
Za tydzień nie ma zajęć szkolnych, spotykamy się 5 czerwca na zakończeniu roku szkolnego i na odebraniu świadectw.
Bardzo serdecznie chciałam podziękować wszystkim dzieciom za piękny występ. Poradzilście sobie doskonale pomimo tak krótkiego czasu przygotowania do tego występu. W szczególności chciałam bardzo serdecznie podziękować Adranie za prowadzenie akademii z okazji Dnia Mamy i Taty. Brawo Adrianka poradziłaś sobie świetnie. Wszyscy jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.

Nie zadaję już zadnych prac domowych, proszę cieszyć się nadchodzącymi wakacjami i piękną pogodą. Pozdrawiam


 

 

 

2021-05-23 14:21:46 ET
Aneta Haratyk
5 czerwca 2021

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Zadanie domowe z dnia 15. 05

 
Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
Temat: Wiersz "Lokomotywa" Juliana Tuwima
* Uważne odczytanie wiersza przez nauczyciela i rozmowa na temat przeczytanego wiersza.
* Praca z tekstem "Czytanie ze zrozumieniem"
* Uzupełnianie kart pracy "jakie części mowy wiezie pociąg w wierszu Lokomotywa" - rozpoznanie podstawowych częsci mowy ( czasownik, rzeczownik, przymiotnik)
* Ponumerowanie wagoników i połączenie je z ich zawartością.
W domu:
1). Przed nami jeszcze jedne zajęcia edukacyjne na których będziemy utrwalać poznany materiał. Dzieci otrzymały ode mnie karty ksero prosze, aby je uzupelniły i przyniosły na zajęcia. Razem jeszcze raz utwalimy te wiadomości.
2). Dla chętnych: Zabawa z tekstem, powycinaj lokomotywę i wagony. Następnie czytaj uważnie wiersz i staraj się poukladać wagony wg kolejności. Możesz pożniej pokolorować obrazki i przykleić ich na kartę papieru. Miłej zabawy.

Drodzy Rodzice,
Zapraszamy na krótką akademię z okazji Dnia Mamy i Taty. Akademia odbędzie się w sobotę po zajęciach. Będzie trwała około 30 min.
Mam prośbę, aby dzieci w tym dniu miały na sobie białe koszulki, dziewczynki krótkie spodenki (ponieważ dostaną spódniczki i szybciutko będą mogły je założyć na spodenki). Pozdrawiam

 

 

 

2021-05-17 21:23:17 ET
Aneta Haratyk
22 maja 2021

 


Zadanie domowe z dnia 05.08. 2021

 
Na początku chciałam bardzo przeprosić za problemy techniczne, które pojawiły się na początku naszych zajęć. Przez pierwszą godzine pracowałam na 2 komputerach gdzie na jednym miałam przygotowane materiały na lekcję, a drugiego używałam po to, aby dzieci mogły mnie słyszeć. Po przerwie udało mi się pokonać problemy techniczne. Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Na dzisiejszych zajęciach zrealizowaliśmy :
* Temat: Dzień Matki
* Wspominaliśmy, że miesiąć maj to miesiąć wszystkich matek. W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest ten dzień w drugą niedziele maja, natomiast w Polsce obchodzimy ten dzień 26 maja.
* Ponumerowaliśmy nasze strony od str. 165 ( test na czytanie ze zrozumieniem ) do str. 168 ( do ilustracji do bajki "Dobra to chatka gdzie mieszka matka").
* Zapoznaliśmy się z bajką "Dobra to chatka gdzie mieszka matka" str. 167 - głośne odczytanie tekstu przez nauczyciele oraz interpretacja tekstu i znaczenie związków wyrazowych takich jak np. byś mógł od tej chwili z pełnej misy jeść itp.
* Ponumerowanie ilustracji do bajki według kolejności str. 168
* Obejrzenie na YouTube inscenizację do bajki https://www.youtube.com/watch?v=HcoJWYFIHsc&t=310s
* Wykonaliśmy origami - Tulipany ( dla dzieci nieobecnych podpowiem, że w segregatorze znajdują się kolorowe kartki zielony i różowy z których wykonywaliśmy nasze tulipany . Dołączam poniżej filmik, który podpowie jak wykonać tulipana.
* https://www.youtube.com/watch?v=LFHGsHdY8w4
* W segregatorze znajduję się rownież Laurka dla mamy.
W domu:
Naucz się ładnie czytać bajkę: "Dobra to chatka gdzie mieszka matka". Można odesłać lub przeczytać mi na lekcji.

W majowe Święto wszystkim Mamom składam życzenia zdrowia, spokoju, miłości i wdzięczności najbliższych oraz dalszych szczęśliwych lat życia.

 

 

 

 

 

 

 

2021-05-08 11:57:32 ET
Aneta Haratyk
15 maja 2021

 


Zadanie domowe z dnia 05.01.2021

 
Na dzisiejszych zajęciach zrealizowaliśmy:
* Temat: Międzynarodowy Dzień Ziemi oraz Święta Narodowe
* Ponumerowaliśmy nasz segregator od strony 155 "Zmartwienia Karpia" do strony 164 ( odpowiedź na pytania).
* Zapoznanie się z problematyką ochrony przyrody w szczególności z nowymi pojęciami: ekologi oraz ochrony środowiska. Zwrócenie szczególnej uwagi na datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu ludzie w szczególny sposó zastanawiają się jak chronić i szanować nasz wspólny dom- Ziemię.
* Odczytania czytanki pt.: "Zmartwienie Karpia" str. 164 i wspólna interpretacja tekstu.
* Wybieranie właściwej odpowiedzi o ochronie przyrody str. 157
* Pogadanka o polskich świętach narodowych i jak my zagranicą możemy te święta obchodzić.
* Pierwszego maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy.
* Drugiego maja obchodzimy: Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to ma umacniać poczucie polskiej wspólnoty narodowej ponad granicami państw i ponad podziałami ideowymi. Przypomina rodakom żyjącym na obczyźnie o ich korzeniach i pomaga w zachowaniu świadomości narodowej.
• Również 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto Flagi ma charakter edukacyjny i służy propagowaniu polskich symboli narodowych. Flaga jest znakiem symbolizującym suwerenność państwową lub narodową. Wygląd flagi zwykle nawiązuje do tradycji historycznej państwa. Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów: białego i czerwonego. Po raz pierwszy kolory te zostały wprowadzone jako barwy państwowe w 1831 roku.
• 3 Maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Dzień Konstytucji .Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku i była to pierwsza w Europie a druga na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) uchwalona konstytucja.
* Odczytanie wiersza "Dzień Majowy" jak również czytankę "Dzień flagi Rzeczypospolitej Polski".
* Odpowiedzenie na pytania związane ze Świętami Narodowymi.
W domu:
1). Naucz się pięknie czytać wiersz: "Barwy ojczyste" str. 162 na ocenę (5) lub naucz się go na pamięć na ocenę (6).
2). Przeczytaj jeszcze raz wiersz "Zmartwienie karpia" i odpowiedź na pytania do tekstu str. 156

Bardzo się cieszę, że dziś mogliśmy się spotkać osobiście. Bardzo proszę, aby rodzice podali mi rozmiary bluz dla dzieci. Proszę już nie odsyłać zadań domowych będę sprawdzać na Polance. Do zobaczenia w następną sobotę.

 

 

 

2021-05-01 16:51:53 ET
Aneta Haratyk
8 maja 2021

 


Zadanie domowe z dnia 04.10.2021

 
Na dzisiejszych zajęciach zrealizowaliśmy:
* Temat: Zapoznanie się z lekturą szkolną "Calinieczka" Hans Christian Andersen"
*Celem lekcji było:
- Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstu,
- Wdrażanie do wyodrębniania postaci w tekście
- Wyróżnianie cech związanych z głownym bohaterem
* Dzieci zapoznały się z treścią baśni "Calineczka" poprzez odsłuchanie audiobooka oraz obejrzenie bajeczki. https://www.youtube.com/watch?v=Jzfr61feSPY
https://www.youtube.com/watch?v=s9oi0q-whPY
* Odpowiadnie na pytania do treści baśni str. 148
* Układanie planu wydarzeń str.149
* Wyodrębnienie głownego bohatera i innych bohaterów baśni i dopasowanie ich do opisu str. 150
* Gramatyka / przymiotniki ( dobranie z ramki odpowiedniego przymiotnika dla danej postaci oraz rozróżnienie cech pozytywnych i negatywnych.

W domu:
1). Naucz się opowiadać własnymi słowami o czym jest baśń Calineczka. Możesz podczas opowiadania korzystać z obrazków, ktore są obok planu wydarzeń str. 149.
( Odpytam na lekcji)
2). Proszę dokończyć str.151 ( Dobierz z ramki przymiotniki właściwe dla danej postaci).Proszę odesłać
3). Przygotuj się do dyktanda. Nausz się pisać 3 zdania ze słuchu.
Calineczka to maleńka dziewczynka. Ropucha jest brzydka. Polna myszka jest szara.( Napiszemy na lekcji)

Ogłoszenie,
Za tydzień nie mamy zajęć szkolnych ponieważ jest przerwa wiosenna, 24 kwietnia również nie będzie zajęć szkolnych ponieważ obchodzimy jubileusz 60-lecia szkoły. Spotykamy się 1 maja na Polance ( jeżeli oczywiście pogoda nam dopisze). Przed pierwszym maja otrzymają Państwo więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

2021-04-10 11:54:54 ET
Aneta Haratyk
1 maja 2021

 


Zadanie domowe z dnia 03. 27

 
Na dzisiejszych zajęciach zrealizowaliśmy:
* Temat: Święta Wielkanocne i polskie tradycje świąteczne.
* Wprowadzenie do tematu: W przeciwienstwie do Świąt Bożego Narodzenia, które są świętami stałymi, Święta Wielkanocne świętujemy co roku innego dnia.
Wielkanoc to święta radości są to swięta budzącego się na nowo życia.
* Gromadzenie słownictwa wokół tematu Świąt: pisanki, kraszanki, święconka, palma, lany poniedziałek, baranek ( symbol Jezusa) , jajka ( symbol życia), potrawy wielkanocne ( babka , mazurek, żurek).
* Czytanka str. 141 i odpowiedzi do czytanki str. 142
* Uzupełnianie zdań wyrazami str. 143
* łączyliśmy definicję z nazwą i rysunkami str. 144
* Rysowaliśmy pisanki według instrukcji str. 145
* Rozmawialiśmy o tradycji Śmingus Dyngus. Śmingus Dyngus- drugi dzień Świąt nam Polakom kojarzy się z dniem radości, beztroski, humoru. W tym dniu nie zwazająć jaka jest temeperatura jest zwyczaj, że wszyscy oblewają się wodą krzycząc „Śmingus Dyngus”
Fraszka:
Oblać kogoś w śmingus
Sprawi mu uciechę jeżeli oblany
Przyjmnie to z uśmiechem.
Na podstawie tej fraszki wnioskujemy ,że oblewająć się należy jednak zachować umiar, gdyż polewająć kogoś w zimny dzień można narazić kogoś na przyziębienie i sprawić przykrość.
Obejrzeliśmy następujące filmiki:
https://www.youtube.com/watch?v=D1qH8WmjwYc
https://www.youtube.com/watch?v=giRwxyKTXcg&t=12s
https://www.youtube.com/watch?v=KyeLlFX0p2g&t=20s
https://www.youtube.com/watch?v=XuCRqaZDhEE&t=36s

W domu:
Na okres świąt nie zadaję zadania domowego. Spotykamy się 10 kwietnia na zoomie. Bardzo dziękuję tym dzieciom, które wykonały Marzannę. Jeżeli jest taka możliwość bardzo proszę rodziców, aby sfotografować dziecko z Marzanną i odesłać do mnie.

Życzę Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i wielką radość w sercu na ten szczególny piękny, wiosenny okres. Pozdrawiam Wszystkich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021-03-27 13:20:34 ET
Aneta Haratyk
10 kwietnia 2021

 


- - - Strona 1 z 18 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny