klasa II A

praca domowa ;)

Drodzy Rodzice,
z całego serca dziękuję za wspólny rok szkolny.

Wszystkim Mamusiom życzę aby wszystko co piękne i wymarzone zostało w Waszym życiu spełnione.

Zachęcam do obejrzenia akademii z okazji Dnia Mamy i Taty, nasze mrówki są na około 35 minucie :)

2022-05-26 14:43:12 ET
26 maja 2022

lekcja z 14.05 WAŻNE OGŁOSZENIA

Na ostsnich zajęciach zrealizowaliśmy:
Rozmowa na temat książek:
Czytanka s. 139-145
Analiza wiersza Lokomotywa J. Tuwima
Karty pracy
Lokomotywa - czytanie ze zrozumieniem (karty pracy prześlę przez email)
Lokomotywa praca plastyczna
upominki dla mam

Praca domowa:
uzupełnij swój Dzienniczek lektur - Dzienniczki będę zbierała do sprawdzenia w najbliższą sobotę

BARDZO WAŻNE
Drodzy Rodzice
- z powodu mojej nieobecności na ostatnich zajęciach, nie mogliśmy zrobić próby sytuacyjnej, która jest bardzo ważna. Jedyną możliwość aby wejść "na scenę" będziemy mieli o 8:30. Z tego też powodu bardzo proszę wszystkich o przyjście do szkoły o 8:25. Spotykamy się przy wejściu i pójdziemy prosto na próbę.
- Pamiętajcie proszę aby wszyscy mieli czarne jednolite spodnie (dziewczynki leginsy) Najlepiej naszykujcie spodnie dla dzieci na sobotę już dzisiaj ;) (Dzieci będą mrówkami - nie będzie korzystnie dla dziecka jeśli jakaś mrówka będzie miała spodnie w paski...)
- Koszulki (które dzieci zabiorą do domu) i pozostałe akcesoria uczniowie otrzymają w szkole.
- Serdenie zapraszam na akademię na godz. 10:45. Koniec akademii planowany jest na ok. godz. 12:00

2022-05-17 13:43:47 ET
21 maja 2022

praca domowa z 7 maja

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
- napisaliśmy dyktando
- powtarzamy pisownię wyrazów z ż i rz
Książki:
ćw.7 str.136
str. 159-161
str. 164-165
Karty pracy:
Calineczka - quiz
Plan wydarzeń
Bohaterowie baśni
Calineczka - przymiotniki

naucz się czytać:Rodzinna majówka s.156
uzupełnij kartę pracy z ż
Bardzo proszę aby dzieci na następne zajęcia przyniosły kredki lub mazaki

2022-05-09 21:42:11 ET
14 maja 2022

praca domowa z 30.04

na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
Książki s.120-123
Karty pracy:
Barwy ojczyste
Dzień Flagi
pytania - odpowiedzi
pisownia wyrazów z "ż"
przygotowaliśmy dekorację na akademię (dzieci będą mogły ją zabrać do domu w dniu akademii)

naucz się czytać Dzień Flagi
przygotuj się do dyktanda:
W Sandomierzu nad rzeką, drużyna Grzesia przygotowuje się do wyścigów.
zapoznaj się z treścią Calineczki

2022-05-02 21:46:24 ET
7 maja 2022

praca domowa z 23.04

Na ostsnich zajęciach zrealizowaliśmy:
książki s.115-117
karty pracy:
Pisz rz gdy wymienia się na r
przepisz słowa wg wzoru
przygotowujemy się na akademię
zielony folder:
-pisownia wyrazów z rz
-zmiękczenia 2 strony

naucz się czytać Różowy obłoczek s.120-121

Drodzy Rodzice
Zbieram po $5 na czarne koszulki dla dzieci. Koszulki będą nam potrzebne podczas akademii z okazji Dnia Mamy i Taty. Już teraz bardzo proszę aby dzieci w tym dniu miały na sobie czarne spodnie. Koszulki, które będą mogli zabrać do domu, dostaną w dniu akademii.
Akademia odbędzie się 21 maja o godz. 10:45 Zapraszam wszystkich bardzo sedecznie.

2022-04-26 18:31:07 ET
30 kwietnia 2022

lekcja i praca domowa z 2.04

Dzieci rozmawiały o zbliżąjących się świętach.
karty pracy:
1. tekst o Wielkanocy
2. pytania do tekstu
3. Uzupełnij zdania wyrazami z ramki
4. Połącz
5. Pisanki
czytanka: s.99, 88ćw.3i4

jak wykonać palmę
jak wykonać pisankę

naucz się czytać czytankę z karty pracy nr 1
opisz obrazek

bardzo proszę pamiętajcie o przyborach szkolnych, na zajęciach będą potrzebne kredki, klej, nożyczki