klasa II A

praca domowa z 27.02

Na dzisiejszych zajęciach:
wspólnie sprawdzaliśmy wyrazy ze strony 105 (zapisywaliśmy te wyrazy w liniach i tłumaczyliśmy sobie ich pisownię) (ta karta była zadana kiedyś jako praca domowa - postanowiłam, że zrobimy ją jeszcze raz - będziemy przepisywać poprawnie wyrazy w liniach. Zaczęliśmy od ostatnich wyrazów. Dzieci napisały 8 wyrazów)
numeracja stron: 114- Wars i Sawa - 120 czasowniki
-Czytaliśmy legendę o powstaniu Warszawy s.114
-odpowiadaliśmy pełnymi zdaniami na pytania związane z legendą str. 115-116
-wykonaliśmy kartę pracy str. 117
-mówiliśmy o zabytkach które znajdują się w Warszawie str 118 (dzieci oglądały zdjęcia z zabytkami)
-graliśmy w grę: czasownik czy rzeczownik ze strony: pisupisu.pl

praca domowa:
-naucz się cztać wybraną czytankę: Wars i Sawa (114) lub Wycieczka do Warszawy (119)
- uzupełnij kartę pracy str. 119 (odpowiadamy pełnym zdaniem)
-uzupełnij kartę 120 Proszę nie pisać zdać tylko wyszukać czasowniki (przynajmniej 2)
Życzę miłego tygodnia

2021-02-27 12:38:49 ET
6 marca 2021

lekcja i praca domowa z 20.02

Na dzisiejszych zajęciach zrealizowaliśmy:
numeracja stron: str. 107 (Opowiem ci legendę o smoku) str. 113(czasownik)
- powtórzyliśmy zabytki które są w Krakowie.
- przypomnieliśmy sobie co to jest legenda
- czytaliśmy legendę str. 107,
- odpowiadaliśmy na pytania str. 108
- historyjka obrazkowa str. 110
- wspólny opis smoka str. 109
- rzeczowniki str. 111 (pierwsza linijka)
- wprowadzenie czasownika - ćwiczenia str. 112-113

praca domowa
Naucz się czytać czytankę str. 107
naucz się opowiadać legendę (pomocna będzie karta str. 110 - termin 6 marca)
dokończ opis smoka (jedno, dwa zdania)
dokończ rzeczowniki str. 111
filmik poniżej próbowaliśmy obejrzeć podczas zajęć ale parę uczniów nie słyszało więc przesyłam link w zadaniu domowym :)

Drodzy Rodzice,
jedna z mam podzieliła się bardzo fajną stroną na której dzieci mogą ćwiczyć język polski. Zachęcam do skorzystania :) strona to:
www.pisupisu.pl

Dziękuję i życzę miłego tygodnia.

2021-02-20 11:51:48 ET
27 lutego 2021

lekcja i praca domowa z 6.02

Drodzy Rodzice,
bardzo przepraszam, ale miałam dzisiaj na lekcji problemy techniczne i zupełnie wyleciało mi z głowy aby powiedzieć dzieciaczkom, że za tydzień nie mamy zajęć. Spotykamy się 20 lutego.
(numeracja stron: Wycieczka do Krakowa str 101 - Uzupełnij str. 105
Mówiliśmy o zabytkach które możemy zobaczyć w Krakowie str 102
oglądaliśmy film

Czytaliśmy czytankę Wycieczka do Krakowa str 101
Rzeczowniki str. 104,
zmiękczenia str. 105 (10 wyrazów)

Naucz się czytać Wycieczka do Krakowa str. 101,
Dokończ kartę pracy str 105
Uzupełnij kartę pracy z załącznika

Życzę wszystkim wspaniałej soboty

2021-02-06 13:23:28 ET
20 lutego 2021

praca domowa z 30 stycznia Sporty zimowe

Na dzisiejszych zajęciach zrealizowaliśmy:
- rzeczowniki str. 93, 94(dwie linijki)
Numeracja stron: Sporty zimowe str 95, spółgłoski miękkie str. 100
- Rozmowa na temat sportów zimowych, nazewnictwo
- Czytanki str. 95, 96 (praca z tekstem str 97)
- rzeczowniki str. 99
- zmiękczenia str 100

- Naucz się czytać do wyboru str. 95 lub 96
- dokończ ćwiczenie na str. 94
- opisz obrazek ze strony 98 (na lekcji mówiliśmy o obrazku i czytaliśmy przydatne określenia)

Dziękuję i życzę miłego tygodnia.

2021-01-30 13:18:50 ET
6 lutego 2021

praca domowa z 23.01, wywiadówka

zmiękczenia str. 85
numeracja stron: ciekawe dlaczego... str. 88 - tabela z rzeczownikami str 94
Mówiliśmy o zwierzętach w Polsce. Dzieci oglądały ilustracje ze zwierzętami.
- Pytania do tekstu (Czytałam tekst -dzieci uzupełniały prawidłowe odpowiedzi) str. 88
- Czytanka Kto śpi zimą? str 89
- kata pracy: str 90
- zmiękczenia str. 92
(zostały nam str. 93 i 94 które zrealizujemy na następnych zajęciach)

Jeśli samogłoski nadal sprawiają trudności proszę je ćwiczyć.
Przepraszam, że nie przypomniałam tydzień temu o miesiącach. (Jeśli ktoś ma zaległe proszę przysłąć)
Naucz się czytać Kto śpi zimą str. 89
obejrzyj film o tym jak zwierzęta radzą sobie w zimie.

Uzupełnij kartę pracy str. 91

Drodzy Rodzice
6 lutego będziemy mieli wywiadówkę. Dla wszystkich rodziców będę miałą przygotowaną pisemną informację o dziecku ale chciałabym się również indywidualnie z Wami spotkać. Będę wdzięczna jeśli moglibyście sobie zarezerwować godzinkę (może trochę więcej) po naszych zajęciach.
Jak to będzie wyglądało:
Gdy zakończymy w tym dniu zajęcia, każde dziecko zostanie przydzielone do innego pokoju. Proszę zaakceprować zaproszenie i tam poczekać.
Jeśli ktoś będzie miał pytania chętnie wszystko wyjaśnię na przerwie w następną sobotę.
Miłej soboty

2021-01-23 12:18:08 ET
30 stycznia 2021

lekcja z 16.01