"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: 1 | Następna
Wakacyjne plany. Dla chetnych i juz tylko dla przyjemnosci, mozna poczytać pozostałe czytanki o Szraczku ,napisać list do babci i dziadka ,powtórzyc dni tygodnia i pory roku.  
Witam moich kochanych uczniów i rodziców.To już ostatnia w tym roku lekcja.Żałuję bardzo ,ze nie możemy sie spotkać.Dziękuję dzieciaczkom za całoroczną pracę w szkole i przez internet. Niezastąpionym Rodzicom ukłony za wytrwałość,pomoc w przerabianiu kolejnych lekcji,wspieranie dzieci i kontakt ze mną.Przeważajaca liczba uczniów pracowała systematycznie,przysyłając co tydzień zadania domowe.DZIĘKUJĘ! Wszystkie zaległe lekcje mozna przesłać do najblizszej soboty 16 maja 2020. (ula40@yahoo.com lub(860)2124403)
Wasze dzieci są wspaniałe,ciekawe życia ,pełne pomysłów i radości ,chetne do pracy. Pomimo trudnego czasu, ale z nadzieją na lepszedni,życzę wam radosnych ,zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
KONSPEKT LEKCJI:
Cele:
-Przypomnienie wiadomości o Polsce
-Nauka płynnego czytania tekstu pt."Wakacyjne plany"
-Kształtowanie postawy poczucia przynależności do narodu polskiego
-Bogacenie słownictwa wokół tematu WAKACJE
Uczeń potrafi:
-Przeczytac czytankę "Wakacyjne plany"
-Wymienić najwazniejsze miasta,rzeki,stolicę,symbole Polski,ważne zabytki.
-Nazwać miejscowości w Polsce ,z których pochodzą jego rodzice i dziadkowie.
-Opowiedziec ,co chciałby robic na wakacjach.
Przebieg lekcji:
1.Nauka czytania tekstu"Wakacyjne plany"
2.Wyszukiwania w tekscie nazw miast,rzek,morza,zabytków(przypomnienie legend o Smoku Wawelskim i Syrence Warszawskiej,które przerobilismy jeszcze w szkole) Dobrze jest mieć pod reką mapę Polski i pokazywać wymieniane miejsca.
3.Rozmowa na temat planów na wakacje(jak można spędzić ciekawie wakacje ,co dziecko chciałoby robić?)
4.Rozmowa na temat jak rodzice spedzali wakacje ,kiedy byli mali?Z jakich miejscowosci w Polsce pochodzą? (mapa Polski)
5.Praca w ćwiczeniach str.60-61.
ZADANIE DOMOWE:
1.naucz sie pięknie czytać tekst pt:"Wakacyjne plany" str.58-59
2.Zrób ćwiczenia na str.60-61
3.Zaznacz na mapie Polski gdzie leży rzeka Wisła,morze Bałtyk.Warszawa ,Kraków,góry i miejscowości z których pochodzi twoja rodzina.
https://www.bajkidoczytania.pl/img/polska-mapa-konturowa.pdf
-
-https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM
Majowe Święta.Kwiaty dla mamy.
https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A ZADANIE DOMOWE: Piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=MeRTMshkHJs Wiersze dla rodziców: Droga mamo, drogi tatku Moja mamo ukochana Drogi tato Tobie życzę Drogi tatku życzę Tobie Tobie mamo sto lat życzę, Mamie życzę z wszystkich stron - Tacie - aby z bajki krasnoludki Mamo cierpliwości życzę Tobie, Mamie życzyć jeszcze trzeba Moja mamo cóż Ci życzyć? –
Kochane dzieci ,drodzy rodzice.Zbliżamy się do końca roku szkolnego.Pozostały nam tylko dwie lekcje.Dziekuję za dotychczasowe prace domowe .Proszę tych ,którzy mają zaległości o uzupełnienie ich i przysłanie na mój email ula40@yahoo.com lub telefon (860)2124403.Jeśli ktoś z państwa lub dzieci chce ze mna rozmawiać ,to jestem pod podanym wyzej numerem do waszej dyspozycji.Mozna też dzwonić na facetime lub skype.
Ponieważ zbliża się Dzień Mamy, a w czerwcu Dzień Taty i nie możemy spotkać się z tej okazji na szkolnej akademii ,proszę państwa o przesłanie mi zdjęć waszych pociech z życzeniami dla was,z wierszem(podaję kilka wierszyków na końcu) ,z laurką lub zaśpiewaną piosenką z waszym pozwoleniem umieszcenia ich na naszym szkolnym Facebooku.Będę bardzo wdzieczna .Pozdrawiam wac gorąco i bądzcie zdrowi
Konspekt lekcji:
Cele:
-Nauka płynnego czytania czytanki pt."Radosny maj".
-Kształtowanie postawy patriotycznej i utrwalanie wiedzy o symbolach narodowych w oparciu o czytankę i film
-Bogacenie słownictwa związanego z majowymi świętami
-Ćwiczenia w wyszukiwaniu odpowiedzi na zadane pytania oraz zapisanie ich w ćwiczeniach
-Zachęcanie do wyrażania uczuć swiom rodzicom (miłość, wdzięczność,dobroć,radość,bezpieczeństwo,troskliwość,opiekuńczość,) Dzień Mamy (maj) Dzień Taty(czerwiec)
Uczeń potrafi:
-Przeczytać czytankę pt."Radosny maj".
-Wymienić symbole narodowe
-Wymienić majowe świeta
-Wyszukać w tekscie i napisać odpowiedzi na pytania
-Opowiedzieć rodzicom dlaczego ich kocha.
-Narysować laurkę,powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę dla mamy lub taty
Przebieg lekcj:
1.Nauka czytania tekstu pt."Radosny maj" str.56-57(wyjasnianie niezrozumiałych wyrazów)
2.Rozmowa na temat symboli narodowych ,(godło ,flaga,hymn ) -oglądanie filmu ,który dzieci juz widziały w klasie dla przypomnienia (ponizej)
3.Wyszukiwanie w tekście jakie święta obchodzimy w maju( 3 maja-Świeto Konstytucji 3 Maja i Świeto Matki Boskiej,26 maja Dzień Mamy w Polsce ,Komunia Świeta)Wyjasnienie słowa -konstytucja państwa- porównanie do regulaminu, zbioru praw i obowiązków,które obowiązują w domu -konstytucja domowa(co wolno a czego nie wolno)
-dodajemy jeszcze -1 maja -Świeto Pracy
2 maja Święto Flagi i Świeto Polonii czyli Polaków mieszkających za granicą
Dzień Mamy obchodzimy w Ameryce w drugą niedzielę maja a Dzień Taty w czerwcu
4.Ćwiczenia pisemne str.58-59.
5.Rozmowa na temat zbliżających się Dnia Mamy(maj ) i Dnia Taty (czerwiec) i dlaczego tak mocno kocham moich rodziców?
6.Narysuję laurkę dla mamy i taty,powiem im wierszyk lub zaspiewam piosenkę
https://www.youtube.com/watch?v=O8lbwWF7yXo
https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM
1.Naucz sie pieknie czytać tekst pt."Radosny maj"str.56-57
2.Zrób ćwiczenia str.58-59https:
3.Narysuj laurkę dla rodziców,przeczytaj wierszyk lub zaspiewaj piosenkę
4.Pamiętaj o Dniu Mamy w niedzielę
https://www.youtube.com/watch?v=b-ECatfl-8U
https://www.youtube.com/watch?v=-VDZDUQYWDc
mamy dla Was dziś po kwiatku.
Dla Was dzisiaj te występy,
choć nam trema depcze pięty.
życzę Ci uśmiechu z rana,
aby tata w twoich oczach
widział to żeś jest urocza.
dobrych chwil, których nie zliczę,
bo paluszków mam za mało,
a liczydło się schowało.
pomyślności tak Ci powiem,
aby mama bez wątpienia
miała w Tobie supermena
bo gotujesz wyśmienicie,
a obiadki mej mamusi -
to jest to co brzuszek kusi.
wielu do pomocy rąk,
do zmywania i do prania
zwłaszcza kiedy czas pogania.
odstraszały jego smutki,
ale także w tajemnicy
posprzątały mu w piwnicy.
gdy zadania sam nie zrobię.
Jeszcze szczyptę zrozumienia -
kiedy nie chcę tknąć jedzenia.
słońca i błękitu nieba.
Niech w fotelu odpoczywa,
gdy synuś naczynia zmywa.
byś na wszystkich mogła liczyć.
Tacie dodam słowa dwa,
niech się sto lat dobrze ma!
 
Dobra Ada.Mój najlepszy kolega lub koleżanka
Kochane dzieci,drodzy rodzice!
Jak już zapewne wiecie ,nie spotkamy się już w szkole w tym roku szkolnym.Aby pomyślnie zakończyć ten rok i otrzymać świadectwo,kontynujemy nasze internetowe lekcje.Pozostały nam jeszcze trzy soboty 2,9,16 maja.Dzień 16 maja to ostateczna data nadsyłania zadań domowych.Większość z was pracuje na bieżąco ,więc na pewno nie będzie problemu.Dla tych,którzy mają zaległości ,jest jeszcze sporo czasu ,aby je nadrobić .Stopnie na koniec roku będę wystawiała po 16 maja.Mam nadzieję ,że wszyscy przetrwamy ten niepewny czas w zdrowiu.
Konspekt lekcji
Cele:
-Nauka płynnego czytania tekstu "Dobra Ada"str.54-55.
-Bogacenie słownictwa określajacego dobrego kolegę lub koleżankę.
-Cwiczenia w wkładaniu i pisaniu zdań.
Uczeń potrafi:
-Przeczytać płynnie czytankę "Dobra Ada".
-Opowiedzieć jaki jest jego najlepszy kolega lub koleżanka.
-Napisać kilka zdań o swiom koledze lub koleżance.
Przebieg lekcji:
1.Nauka czytania tekstu "dobra Ada" str54-55.
2.Próba opowiedzenia tekstu przez dziecko(czy zrozumiało o czym jest czytanka)
3.Wyjasnienie niezrozumiałych wyrazów.
4.Ocena zachowania Ady i Gabrysi (kto zrobił dobrze a kto o czymś zapomniał).
5.Opowiedzenie rodzicom o swoim dobrym koledze lub koleżance(Jak ma na imię?,Jak wygląda?Dlaczego go lubisz?W jakie zabawy lubicie się razem bawić?)
6.Praca pisemna w ćwiczeniach str.56-57.
ZADANIE DOMOWE:
-Naucz się pięknie czytać czytankę "Dobra Ada".54-55
-Wykonaj ćwiczenia str.56-57
-Napisz w zeszycie i dokończ zdania:
MÓJ KOLEGA (KOLEŻANKA ) MA NA IMIĘ...........................(Daniel,Kuba,Emilka, Ania.....)
ON (ONA) MA...........................WŁOSY I ...........................OCZY.(jasne, ciemne ,czarne,,niebieskie brązowe zielone.......)
LUBIĘ (imie ).................................,BO JEST..........................................................................(wesoły,dobry,koleżeński,pomaga,bawi się,........)
NASZĄ ULUBIONĄ ZABAWĄ JEST....................................................................................
NARYSUJ JAK BAWISZ SIĘ Z KOLEGĄ LUB KOLEŻANKĄ
Czekam na wasze prace pisemne i czytanki.Trzy czwarte klasy pracuje systematycznie z tygodnia na tydzień.Bardzo się cieszę i dziekuję wam kochane dzieci i wam rodzice.Zachęcam pozostałe dzieci do nadrabiania lekcji .Pozdrawiam was serdecznie i zycze zdrowia.
 
Alfabet. Święta Wielkanocne.
Kochane dzieci i drodzy rodzice.Dziękuję serdecznie za waszą ciężką pracę.Dziękuję za wszystkie zadania domowe. Cieszę się że wszyscy trzymają się zdrowo.Nastepna lekcja bedzie 28 kwietnia z uwagi na Wielkanoc i zaplanowaną wolną od zajęć sobotę.
Z okazji Świąt Wielkanicnych życzę wszystkim zdrowia,spokoju,radości z budzącej się do życia przyrody,nadziei na lepsze jutro i wielu Łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.
Cele:
Nauka czytania .
Nauka polskiego alfabetu na pamięć.
Doskonalenie umiejętności układania i pisania prostych zdań.
Bogacenie słownictwa związanego z tradycjami Świąt Wielkanocnych.
Uczeń potrafi:
Płynnie przeczytać tekst ALFABET
Powiedzieć polski alfabet na pamięć.
Ułożyć kilka zdań na temat Świąt Wielkanocnych.
Opowiedzieć o wielkanocnych tradycjach w jego domu.
Przebieg lekcji:
1.Nauka czytania tekstu ALFABET str.53.
2.Odgadnięcie brakującej literki(ó)
2.Na dużej kartce ,pięknie wypisujemy z czytanki po kolei wszystkie literki alfabetu(wpisujemy Ó po O).Przyczepiamy kartkę w widocznym miejscu i codziennie powtarzamy alfabet aż nauczymy się go na pamięć.
3.Ćwiczenia niebieskie str.54-55.
4.Pomagamy rodzicom w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych.
5.Wyjasnianie i poslugiwanie się słownictwem związanym z Wielkanocą.
-Pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa ,który umarł na krzyżu za nasze grzechy
-Radosne Święta,bo Pan Jezus zmartwychwstał,przyroda budzi sie do zycia,
-Symbole wielkanocne:jajko(symbol życia),baranek(Jezus),chleb(komunia święta),sól(dostatek i oczyszczenie)l,mięso(zdrowie),ciasto(symbol umiejetnosci i doskonałości),zajączek,kurczaczek(symbol rodzacej sie do zycia przyrody)Śmingus Dyngus-lany poniedziałek.
6.Przeżywamy rodzinnie Wielkanoc: kolorowanie jajek (pisanki,kraszanki),koszyczek wielkanocny ,święcenie potraw,wielkanocne śniadanie ,dzielenie się jajkiem,tradycyjne potrawy wielkanocne w twoim domu.
7.Ułóż 3 zdania o twoich Świętach Wielkanocnych i narysuj swój koszyczek wielkanocny.
 
Poznajemy dwuznak DŻ i grupę spółgłoskową DRZ. Wspólne gotowanie.
https://www.youtube.com/watch?v=cwXpaz7PYQM
Witam Was kochani uczniowie i rodzice.Dziękuję ,że pomagacie swoim pociechom w lekcjach .Cieszę sie ,że dzieciaczki tak pilnie się uczą.Najważniejsze ,żebyśmy wszyscy zdrowo się trzymali i spotkali ,kiedy będzie już bezpiecznie.Dziekuję za wszystkie nadsyłane zadania domowe.Tych ,którzy jeszcze się do mnie nie odezwali ,chciałabym zapewnić że mogą wszystko nadrabiać w dowolnym czasie.
Mam prośbę w związku z ogłoszeniem na Facebooku szkolnym akcji "Uczę się w domu",abyście za waszą zgodą przysyłali zdjecia dzieci jak uczą się w domu.Mozna mi przesłać i ja podam do pani prezes.
Dzisiejsza lekcja:
Cele:
Nauka pisania DŻ i DRZ oraz wyrazów je zawierających.
Analiza wzrokowo-słuchowa wyrazów z nowymi głoskami.
Nauka czytania tekstu"Dżem wisniowy."
Bogacenie słownictwa związanego z kuchnią i gotowaniem.
Utrwalanie umiejetnisci odpowiadania na pytania,budowania i zapisywania zdań.
Uczeń potrafi:
Płynnie przeczytać za zrozumieniem czytankę "Dżem wiśniowy"str 51.
Pisać wyrazy z nowymi literami,
Napisać odpowiedzi na pytania.
Budować i zapisywać proste zdania.
Opowiedzieć treść obrazka str.50.
Opowiedzieć jak przygotować prostą potrawę lub deser.
Przebieg lekcji:
1.Głoskujemy literki z żółtej ramki.Powtarzamy samogłoski-A Ą E Ę I O Ó/ U Y.
2.Na przykładzie wyrazów DŻEM i DRZEWO dzielimy je na sylaby,wyklaskujemy,liczymy litery i głoski.
3.Czytanie tekstu przez rodzica ,wyjasnianie trudnych wyrazów,
4.Czytanie tekstu rodzica z dzieckiem ,wyszukiwanie wyrazów z DŻ i DRZ.
5.Samodzielne czytanie tekstu przez dziecko(powtarzamy kilka razy w tygodniu).
6.Opowiadania treści obrazka str.50.
7.Praca z niebieską książką str.52-53
8.Praca z białą książką str.48-49.
9.Przygotuj z dorosłą osobą prostą potrawę lub deser.Zapamietaj jej nazwę i składniki jakie były potrzebne do jej zrobienia.
ZADANIE DOMOWE:
Naucz sie czytać tekst str.51 pt."Dżem wiśniowy".
Wykonaj ćwiczenia z niebieskiej książki str52-53.
Wykonaj ćwiczenia z białej książki str.48-49.
Napisz w zeszycie odpowiedzi na pytania:
-Jak nazywa się potrawa lub deser,którą przygotowałeś ?
-Jakie składniki są potrzebne do zrobienia tej potrawy?
-Czy twoja potrawa(deser) smakowała domownikom i tobie?
Narysuj lub przyslij zdjecie jak wygląda twoja potrawa.
Zobacz jak Tomek i Tunia robili nalesniki w ponizszym filmie.Pozdrawiam
 
Poznajemy dwuznaki DZ i DŹ.Oznaki wiosny.
https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY
Dziękuję państwu i moim kochanym uczniom za przysyłanie pieknie odrobionych zadań domowych i za to jak pieknie czytacie.Mam nadzieję ,że ci ,którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić nadeślą swoje prace wkrótce.A oto kolejna lekcja.
Cele:
Nauka pisania dwuznaków DZ i DŹ oraz wyrazów zawierających te dwuznaki.
Analiza wzrokowo-słuchowa wyrazów z nowymi głoskami.Liczenie liter i głosek w wyrazie.Podział wyrazu na sylaby.Określenie połozenia nowej głoski w wyrazie.
Nauka czytania tekstu "Wycieczka" str.49.
Bogacenie słownictwa związanego z portem.
Utrwalanie umiejetności budowania i zapisywania zdań.
Bogacenie słownictwa wokół tematu "Wiosna".
Uczeń potrafi:
Płynnie czytać ze zrozumieniem tekst "Wycieczka".
Wyszukać , rozpoznać i przeczytać w tekście wyrazy z DZ,DŹ,DZI.
Napisać wyrazy z nowymi literkami .
Układac i zapisywac proste zdania.
Rozpoznac i wymienić oznaki wiosny.
Powtórzyć 4 pory roku.
Uwaznie obejrzeć film o wiośnie.
Rozwiązać krzyżówkę.
Przebieg lekcji:
1.Głoskujemy literki z żółtej ramki str.48.Powtarzamy samogłoski.
2.Na przykładzie wyrazów DZWONEK,DŹWIG ,DZIECI dzielimy je na sylaby przez wyklaskiwanie,liczymy literki i głoski.
3.Czytanie tekstu"Wycieczka"str.49 , przez rodzica i wyłapywanie niezrozumiałych wyrazów,wyjasnianie ich znaczeń.(dźwig,port,cumują,kutry,Gdańsk,itd.)
4.Czytanie tekstu rodzica z dzieckiem.Wyszukiwanie wyrazów z DZ,DŹ,DZI.
5.Czytanie tekstu samodzielnie przez dziecko.(czytanie ćwiczymy kilka razy w tygodniu po fragmencie -dla tych którzy maja kłopoty)
6.Opowiadanie treści obrazka str48 z uzyciem poznanych wyrazów.
7.Praca z niebieska książką sre.50-51.(ZADANIE DOMOWE)
8.Ogladamy film o wiośnie.Zapamietujemy jakie są oznaki wiosny .(pogoda ptaki,kwiaty itd).Możemy się wybrać na mały spacer w poszukiwaniu wiosny.
9.Opowiadamy jakie zaobsrewowalismy zmiany w przyrodzie na wiosnę i jakie są znaki ,że wiosna przyszła.
ZADANIE DOMOWE:
Naucz się płynnie czytać czytankę "Wycieczka" str49.
Wykonaj ćwiczenia w niebieskiej książce str.50-51.
Zrób ćwiczenia z białej książki str.46-47
Wypisz oznaki wiosny ,jakie zapamietałeś z filmu lub ze spaceru.
Przeczytaj wierszyk"Przedwiosnie"
Ułóż 3 zdania z wyrazami BOCIAN,KROKUS,SŁONECZKO.
Rozwiąż krzyżówkę.
Linki do filmu i wiersza ponizej ,
W załączniku krzyżówka
Przyjemnej pracy .Pozdrawiam. :-) :-)
https://poezja.org/wz/Inny/23018/Przedwio%C5%9Bnie__Joanna_Gu%C5%9Bciora
Załącznik nr 1:
 
Strona: 1 | Następna
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs