klasa LICEALNA X A

Zwiazki frazeologiczne ciag dalszy ( plakac, lzy ).

- uczen zapoznaje sie z powyrzszymi zwiazkami frazeologicznymi,
- uczen umie je stosowac,
- uczen nie popelnia bledow stosujac je,
- uczen utrala wiadomosci.
Metoda pracy - analiza inormacji zawartych w podreczniku na stronie 244. ( fioletowe pole z tytulem: "Spotkanie z gramatyka i ortografia". Zwiazki frazeologiczne z wyrazami plakac i lzy.
Po zapoznaniu sie z trescia prosze wykonac cwiczenia od G1 do G4 str. 245.
Praca domowa: Uzywajac 50 slow prosze napisac dlaczego data 11 listopada 1918 roku jest dla nas polakow szczegolna ?

Kochani moi, mam nadzieje ze, w zwiazku z panujaca sytuacja wszystko u Was jest w porzadku.
Wyrazam gleboka nadzieje, ze uda sie Wam w tym tygodniu uzupelnic wszystkie braki w Waszych zasobach wiedy i zaleglych pracach domowych.
Calym sercem jestem z Wami i do uslyszenia lub zobaczenia w sobote 2-go maja na egzaminie z geografii. Milego tygodnia i do uslyszenia.

2020-04-27 22:25:52 ET
2 maja 2020

MATURA 2020 spotkanie na SKYPE **

Prosze przeslac ponizszy link/ten email do swego dziecka, aby jeszcze dzisiaj mogl otworzyc konto na Skype i znalazl tam swoja klase;
Klasa 10 Ewa Lewkowicz

Spotkani odbedzie sie jutro rano o godzinie 10:00
Dziekuje za Wasza pomoc,
Ewa 860-518-7052

2020-04-24 08:16:03 ET
Ewa Lewkowicz
24 kwietnia 2020

Zwiazki frazeologiczne ciag dalszy.

- Uczen zapoznaje z nowymi zwiazkami fraeologicznymi,
- umie je stosowac,
- utrwala wiadomosci
Metoda pracy: ksiazka str. 219 i 220.
Prosze o zapoznanie sie z trescia zawarta na fioletowym polu ze strony 219 i 220.
Po zapoznaniu sie z trescia prosze wykonac cwiczenia G-1, G-2, G-3, G-4, G-5 i G-6.
Praca domowa: Prosze o przeslanie swoich streszczen z czytanych przez was po polsku ksiazek i uzupelnienie brakujacych prac domowych.

Kochani zblizamy sie do konca roku szkolnego, chcialbym Wam wystawic najlepsze , jak to tylko mozliwe, oceny koncowe.
przypominam moj kontakt proszyn@yahoo.com lub telefon (860)796-8465.

2020-04-07 11:39:35 ET
25 kwietnia 2020

Tryb czasownikow.

-cele lekcji:
-uczen umie wymienic tryby czasownikow,
-uczen potrafi stosowac tryby czasownikow (oznajmiajacy, rozkazujacy i przypuszczajacy.
-metoda pracy - praca z ksiazka. srona 212
Prosze o przeczytanie tresci w niebieskim polu "Spotkanie z gramatyka i ortografia"
Prosze po zapoznaniu sie z trescia tego materialu o wykonanie w zeszycie cwiczenia G-1 str.212, G-4 i G-5 ze strony214.
Jako prace domowa prosze wypisac czasowniki w trybie przypuszczajacym w cwiczeniu G-2 punkt a i b.
W dalszej czesci prosze o przeczytanie tresci ze strony 215. Strona 216, prosze o przeczytanie tresci w ramce zoltej i przeczytanie fragmentow "Wesela" Stanislawa Wyspianskiego. Nastepnie odpowiedziec na pytania ze strony 218 " Sprawdz czy rozumiesz".
Zycze owocnej pracy i czekam na prace domowe.
Z powazaniem wych. klasy A. Proszynski

2020-03-30 17:25:59 ET
4 kwietnia 2020

Cwiczenie nr. G4 str.179 Prosze o przeslanie cwiczen w calosci na proszyn@yahoo.

Kochani uczniowie i drodzy Rodzice. Oto nastepna lekcja z tego trudnego okresu nietypowej sytuacji. Z ostatniej lekcji tylko trzy osoby przyslaly mi prace domowe. Prosze o traktowanie tej sytuacji powaznie.
Temat: Nietypowa odmiana czasownika.
Celem lekcji jest wykorzystanie wiadomosci i umiejetnosci do praktycznego dzialania.
- Uczen zna czasy,
- Przyporzadkowuje czasownik w okrslonej funkcji czasu,
- Odmienia czasownik w okreslonym czasie.
Wiadomosci:
- Uczen umie okreslic w jakim czasie czasownik zostal uzyty,
-Odmienia czasownik w czasie przeszlym, terazniejszym i przyszlym.
Metoda praktyczne cwiczenia, aktywizujaca.
Prosze o zapoznanie sie z materialem w ksiazce "podrecznikLiteracko-jezykowy dla klasy II liceum:.
Strona 178.
Po przeczytaniu i analizie tego materialu prosze napisac cwiczenia: G-1, G-2, G-3, G-5.
Po cwiczeniach prosze przeczytac na glos :Polonijne Instytucje i Organizacje: str.180 i 181. ( Prosze o pomoc rodzicow)

2020-03-23 21:26:06 ET
28 marca 2020

Egzamin Certyfikatowy - test przykladowy

Witam klasę 10ta, link poniżej to zadanie domowe na najbliższe dwa tygodnie.
Test przykładowy do egzaminu certyfikatowego wraz ze ścieżką dźwiękową do części pierwszej testu.
Odpowiedzi wszystkich części testu należny przesłać na email address; ewalewkowicz@yahoo.com do 04/04/2020
Pytania/ tekstem należy kierować pod numer 860-518-7052
Trzymajcie się zdrowo, do usłyszenia, pani Ewa Lewkowicz