klasa LICEALNA IX B

Strona: 1

Barok w Polsce

Prosze przeczytac, co mialo wplyw na rozwoj polskiego baroku , czym byl sarmatyzm i jak wygladal wizerunek sarmaty. Material o tym znajdziecie na str. 175 i 176.
Zapoznajcie sie tez z sylwetkami wybitnych przedstawicieli epoki baroku i starajcie sie zapamietac ich nazwiska - str.177.
Poniewaz planowo nie mamy zajec przez najblizsze 2 tygodnie , pracy domowej nie bedzie. Przypominam jednak o przeslaniu mi pracy o dowolnym obiekcie UNESCO tym wszystkim, ktorzy jeszcze tego nie zrobili ( xszpitalnikx@aol.com)
Pozdrawiam Kochani i zycze Wam ZDROWYCH, radosnych Swiat Zmartwychwstania Panskiego !!!!

2020-04-06 22:03:01 ET

25 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Barok- epoka przepychu, sprzecznosci i wojen.

To, czym charakteryzowala sie epoka baroku oraz o wybitnych umyslach tej epoki znajdziecie na str. 170 i 171.
Prosze tez zapoznac sie z wybitnymi tworcami epoki na str.172 i najwazniejszymi cechami baroku- str.173.
Poniewaz cwiczen pod lekcja nie jest wiele, zrobcie wszystkie ze str.174.
Przypominam, ze 4-go kwietnia uplywa termin wykonania prezentacji o wybranym obiekcie UNESCO z geografii, co zagwarantuje Wam otrzymanie oceny rocznej z tego przedmiotu.Prosze o zrobienie projektu w dowolny sposob i przeslanie go do mnie na adres xszpitalnikx@aol.com.
Pozdrawiam Was baaaaardzo serdecznie !!!!

2020-03-29 16:34:20 ET

4 kwietnia 2020

Okres baroku w historii Polski.

Prosze przeczytac rozdzial o epoce baroku poczynajac od str.162 poprzez wojny ze Szwecja na str.163, wojny z Rosja i Turcja oraz o Powstaniu Chmielnickiego-str.164.
Zapoznajcie sie tez prosze z najwazniejszymi wydarzeniami historycznymi polskiego baroku ze str.166.
Waszym zadaniem domowym bedzie przerobienie wszystkich cwiczen pod rozdzialem (str.167-169).
Do zeszytu natomiast zapiszcie odpowiedzi z cw.1 na str.167, a takze z cw.2 na str.168.
Dopoki trwa nauczanie zdalne ufam, ze wszyscy zapisuja zadania domowe w zeszycie, ktory sprawdze po powrocie.
Sciskam Was wszystkich i uwazajcie na siebie!!! 🤗🤗🤗

2020-03-21 16:41:22 ET

28 marca 2020

Odrodzenie-czlowiek renesansu. Powtorzenie wiadomosci (str.158).

Cele ogolne:
-zapoznanie sie i zapamietanie pojec, dat i wydarzen zwiazanych z renesansem (str.158)
-sprawdzenie wiadomosci o epoce oswiecenia poprzez wykonanie cwiczen (str.159)

Prosze o uzupelnienie cwiczen ze str.159, 160 i 161.Wszystkie odpowiedzi wpisujemy do zeszytu.

Na str.161 znajdziecie pytania maturalne ( brazowa ramka), postarajcie sie odpowiedziec na nie ustnie.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!
Dbajcie o siebie i trzymajcie sie ZDROWO!

2020-03-17 00:17:47 ET

21 marca 2020