klasa VIII E

Strona: 1

Wielkanoc polskie tradycje.Roznice w stosowaniu czasownikow :isc,chidzic.Cw.

1.Vocabulary -practice speech -cwiczenie 33 s.46 (zalacznik).
gruszka-pear
Pies-dog
Puszka-can
morze -see
zboze-grain
zebra-zebra
kaczki-ducks
znaczki-stamps
cebula-onion
kukurydza-corn
zjazd-downhill ride
podjazd-uphill ride
smoczek-baby pacifier
dzwonnica -campanile
dzdzownica-earthworm
skoczek-jumper
pajac-puppet
dzem-jam
2.When we use verb "isc"-if time is specified -for example :
dzisiaj-today
jutro-tommorow
teraz-now
za chwile -in a moment
w te sobote-in this Saturday

Odmiana czasownika -chodzic w czasie terazniejszym:(przepisz do zeszytu)
Ja ide
Ty idziesz
On,ona,ono-idzie
my idziemy
Wy idziecie
Oni,one ida

When we use verb "chodzic"-in sytuations with indefinite time-for example :
Rzadko-rarly
nigdy-never
czesto-often
codziennie-every day
zawsze-always

Odmianana czasownika chodzic w czasie terazniejszym(przepisz do zeszytu)
Ja chodze
ty chodzisz
On,ona,ono. chodzi
my chodzimy
wy chodzicie
oni ,one chodza

3.Uzupelnij cwiczenia -zalacznik-chodzic czy isc -lekcja 9.
4.Wspolne czytanie z rodzicami Wielkanoc -zalacznik s.14-17.
Zadanie domowe:
Uloz pytania do kolejnych zdan -Uzyj pytan:Kiedy?Dlaczego?Dokad?Jak czesto?Po co?
1.W piatek Amanda nie idzie do szkoly.
2.Olek idzie do sklepu po chleb.
3.Ewa chodzi do parku codziennie.
4.Po lekcjach ide do kolezanki.
5.Musialem isc do sklepu,bo w domu nie ma cukru.

2020-03-30 16:54:10 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Pory roku i tradycje.Podrecznik s.110,111

When? Kiedy? ;When.....then -zastosowanie w zdaniach.
KIEDY? we use in questions about time -w poniedzialek- on Monday,around 2 PM -okolo 2 po poludniu, now-teraz....
1.Przepisz i przetlumacz na jezyk angielski .Napisz odpowiedz w jezyku polskim.
1.1Kiedy idziesz do dentysty?
1.2.Kiedy bedziesz mial (a) wakacje?
1.3. Kiedy bedziesz samodzielny(a)?
1.4.Kiedy masz wolny czas?
1.5.Kiedy zrobisz zadanie?

2.Przetlumacz na jezyk polski i napisz odpowiedz.
2.1.When is your birtday?
2.2.When where you last time in the store?
2.3.When did you get your phone?
2.4.When you usually go to sleep?
2.5.When do you have free day?

KIEDY.....WTEDY.....-WHEN.....THEN -WE USE IN SETENCES. WITH SOME REASON. .....LIKE- WHEN YOU START. A JOB THEN YOU HAVE A MONEY.KIEDY ZACZNIESZ PRACOWAC. WTEDY BEDZIESZ MIEC PIENIADZE.

3.Przetlumacz na jezyk agielski:
3.1.Kiedy tato wtoci z pracy ,wtedy pojdziemy na ryby.
3.2.Kiedy zrobi zadanie,wtedy moge isc do kolegi.
3.3.Kiedy bedzie lato ,wtedy pojedziemy nad ocean.
3.4.Kiedy posprzatam pokoj,wtedy bede miec porzadek.
3.5.Kiedy wroce ze szkoly,wtedy zadzwonie do kolezanki.

In some sytuation we don't use "THEN"

4.Przetlumacz na jezyk polski.
4.1.When I get home, I. will take a shower.
4.2.When I pass the exam, I will be happy.
4.3.When my mother came home,I was'nt there.
4.4.When it's snowing,it's cold.
4.5.When I have vacation,I wil go to Poland.

2020-03-24 12:20:41 ET

21 marca 2020

Lekcja 24 Sport to zdrowie.Podrecznik s.106-109

Przeczytac czytanke .Powtorzyc wymowe trudnych wyrazow z czyt.Uzupelnic cwiczenia1 szukamy odpowiedzi w tekscie.cw.2 dopisz wyrazy zwiazane ze sportem,cw.3przetlumacz i polacz wyrazy ze soba.Verb" to be "byc uzyj w cw.4.Przeczytac odmiane czasownikow-grac,chodzic zastosuj w cwiczeniu5,cw.6 odmiana wyrazow uzywamy koncowek jak przy odmianie grac chodzic.Cw.7 to samo tylko prosze wlasciwie okreslic osobe (przy odmianie czasownikow mozna sobie dopisac angielskie formy osob)Cw.6 przepisac iw czasie przeszlym.Cw.9 napisz 2-3 zdania.Zadanie dodatkowe-Przetlumacz na agielski i odpowiedz na pytanie-Gdzie?Where? 1Gdzie jest Warszawa?2.Gdzie sa goryPieniny?3Gdzie pracuje twoj tato?4Gdzie mieszka twoja babcia?5Gdzie mieszkasz?Gdzie jestes teraz?

2020-03-18 19:43:06 ET

21 marca 2020