klasa VIII B

Zaproszenie do Polski

Drodzy uczniowie, dziś nasza ostatnia lekcja geografii Polski. Mam nadzieję, że będziecie wspominać nasze lekcje podczas podróży do Polski. Miłych wakacji. Artur H
P.S. Nadal czekam na prace domowe, niektórzy z Was jeszcze mi nie przesłali.

2020-05-16 08:11:53 ET

Artur Haraburda
16 maja 2020

Matka czy mama a moze mamusia. Respect do rodzicow dawniej a obecnie.

Przeczytac czytanke s. 25 - 27

Cwicz. 7 str.28

2020-05-11 14:52:24 ET

Maria Kucharz

Zaległe prace domowe

Witam Was bardzo serdecznie. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Jest to nasze ostatnie “wirtualne” spotkanie. Chciałabym podziękować wszystkim za przesyłanie prac domowych. Dzisiejszą pracą domową będzie sprawdzenie i uzupełnienie zaległych prac domowych i przesłanie ich do 16-go maja. Jest to ostateczny termin nadsyłania prac. Po tym terminie zostaną wystawione oceny roczne - końcowe. Proszę rownież o kontakt te osoby, które jeszcze nie uzupełniły zaległości. Proszę przesyłać prace na email: izabelwyrwas@gmail.com lub nr tel: 860-808-6850. W załączniku zamieszczam wykaz wszystkich tematów i związanych z nimi prac domowych. Podaję także adresy mailowe do pozostalych nauczycieli klas ósmych. Pani Maria Kucharz (literatura) mkucharz.szkolajp@gmail.com, pan Andrzej Sokolowski (historia) sokolowski60@yahoo.com, pan Artur Haraburda (geografia) arturharaburda28@gmail.com . O formie “formalnego” zakończenia roku szkolnego i przekazania świadectw zostaniecie poinformowani przez władze szkoły. Dziękuję raz jeszcze za Waszą pracę :) i życze dużo zdrowia.
P.S. Jeżeli macie jakieś pytania proszę pisać, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

2020-05-09 17:56:26 ET

Izabela Wyrwas

Cele:
Poznanie Polski współczesnej .
Wyniki:
Większa miłość do Ojczyzny naszych przodków .
TEMAT:
Pierwsze lata XXI wieku.
1.Nowy typ emigracji.
2.Wczesniejszy ambasador Polski -świętym.
3.Mocna polityka zagraniczna.
4.Smutne okoliczności-„Smolensk 2010”.
5.Mocna promocja Polski poprzez
sport.

6.Utrwalenie wiadomości”Pytania maturalne „-Historia Polski cześć II od 16 do 30.

1.Poczytaj temat str.127 do str. 132.
oraz porozmawiaj z rodziczami o Polsce współczesnej - nie przesyłaj .

2.Odpowiedz na pytania, korzystając z podręczników i prześlij do 15maja( nie później
E-mail sokolowski60@yahoo.com

Wysyłam druga cześć pytań od 24 do 30.Pierwsza od 16 do 23 jest w temacie poprzednim.

2020-05-07 12:50:40 ET

Andrzej Sokolowski
15 maja 2020

"Rota" - poetycki protest przeciwko wynarodowieniu Polakow.

Zapoznanie z tekstem. Przeczytac lub spiewac (2 razy)

Praca domowa:
Jak w moim domu pielegnowana jest Polskosc? (6-7 zdan)

2020-05-04 11:54:25 ET

Maria Kucharz

Czytanie ze zrozumieniem

Witam Wszystkich bardzo serdecznie, mam nadzieję, że Wszyscy jesteście zdrowi. Zamieszczam kolejną pracę domową.

Temat: Czytanie ze zrozumieniem.

Cel: uczeń potrafi przeczytać podany tekst ze zrozumieniem, po przeczytaniu tekstu jest w stanie samodzielnie (bez pomocy tekstu) odpowiedzieć na pytania dotyczące danej czytanki.

Przebieg lekcji:

1. Proszę przeczytać czytankę: “Matka i syn” fragment powieści “ Syzyfowe Prace” Stefana Żeromskiego ( ksiażka- literatura) str. 25

2. Proszę odpowiedzieć na pytania w ćwiczeniach str. 79 (bez zaglądania do ksiażki od literatury).

Praca domowa: Proszę odpowiedzieć na pytania str.79-80 i przesłanie. Termin do 9-go maja.

Pozdrawiam i życzę zdrowia. IW

2020-05-03 18:53:52 ET