klasa VII B

Ochrona środowiska w Polsce

Ostatnia lekcja geografii.
Uczeń czyta o parkach narodowych w Polsce ( podręcznik s 84-88)
Praca domowa dla osób chętnych i zainteresowanych pierwszą oceną w przyszłym roku szkolnym w kl8:
Przygotuj plakat o wybranym polskim parku narodowym. Szczegóły w zadaniu domowym s88. Powodzenia

2020-05-09 12:50:04 ET

Artur Haraburda
26 września 2020

Zadanie domowe z literatury Agnieszka Nowa-Giera

Witam Was kochani!
Zblizamy sie do konca roku szkolnego zatem wrzucam ostatnia prace domowa, ktora prosilabym o przeslanie do 12 maja.

PLAN LEKCJI:

- Przeczytaj opowiadanie w ksazce do literatury pt. " Spotkanie z niewidoma kolezanka", str. 139
- Zapoznaj sie z nowym slownictwem w brazowej tabelce
- Odpowiedz ustnie na pytania 1, 2, 3, 4, 5,6,7, 8
_ Zapoznaj sie ze slownictwem w fioletowej tabelce i z kazdym wyrazem uloz zdania i wpisz je do zeszytu

ZADANIE DOMOWE:

Napisz dalszy ciag historii znajomosci Natalki z Ania ( 150 slow)

Pozdrawiam Was serdecznie.

Agnieszka Nowak-Giera

2020-05-03 23:36:45 ET

Agnieszka Nowak-Giera
12 maja 2020

Cele:
Zapoznanie się z Polska międzywojenna .
Wyniki:
Poznanie trudu życia naszych poprzedników i dążenia ich dla dobra przyszłości.
TEMAT:Trudne czasy II Rzeczpospolitej.
1.Nowa Konstytucja.(str.104).
2.Trudny okres gospodarczy.(str.105,106,107).

Ćwiczenie 5 str.110,111.
Prace należy przesłać do 25 maja 2020r. Na adres e-mail sokolowski60@yahoo.com.

2020-05-02 12:01:17 ET

Andrzej Sokolowski
15 maja 2020

Wirtualna wizyta w muzeum Jana Kochanowskiego. Temat na 2 lekcje -Maj 2 i 9

Maj 2 i Maj 9, 2020

Temat: Wirtuala wizyta w muzeum Jana Kochanowskiego.

Według zarządzenia Szkoły - Uczniowie, którzy nie prześlą zadań domowych w terminie do 16 Maja 2020 roku (zadania domowe są traktowane jako obecność ucznia na zajęciach) , zostaną nieklasyfikowani do następnej klasy. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie.

Klasa 7 A - 39 % uczniów nie przesłało żadnego zadania domowego
Klasa 7 B – 42 % uczniów nie przesłało żadnego zadania domowego
Klasa 7 C – 37% uczniów nie przesłało żadnego zadania domowego

Zapraszam was do wirtualnego zwiedzania muzeum Jana Kochanowskiego a następnie po obejrzeniu filmiku proszę o napisanie krótkiego sprawozdania z tej wizyty.

***Proszę pamiętajcie, żeby podczas oglądania sporządzać notatki, które pozwolą wam w pisaniu sprawozdania ***

Pozdrawiam i życzę powodzenia w pisaniu.
RW

2020-05-01 18:32:53 ET

Rafal Wolanowski
2 maja 2020

Zadanie domowe z literatury Agnieszka Nowa-Giera

Witam was kochani,
Zamieszczam kolejny plan lekcji wraz z zadaniem domowym.

1. Przeczytaj czytanke pt.: "Gdzie jest moj pies?"- ksiazka do literatury, str. 157
2. Zapoznaj sie ze slownictwem w brazowej ramce na tej samej stronie.
3. Odpowiesz ustnie na pytania :1,2,3,4,5,6,7
4. Z niebieskiej tabelki na stronie 159 znajdziesz wyrazenia na zoltym tle, prosze ulozyc dowolne zdania zaczynajac od zwrotow w tabelce i zapisz w zeszycie ( krotkie zdania).

ZADANIE DOMOWE:
Ze strony 160 wykonaj zadanie 1. Chodzi o napisanie listu do rodzicow z prosba o wybaczenie uzywajac zwrotow z zoltej ramki.

Do uslyszenia za tydzien! Pozdrawiam was bardzo serdecznie i mam nadzieje, ze jestescie zdrowi.

2020-04-26 18:12:19 ET

Agnieszka Nowak-Giera
2 maja 2020

Przemysł w Polsce ( podręcznik s.76-80)

1. Uczeń poznaje, znajduje na mapie Polski, zapamiętuje i potrafi samodzielnie wskazać na mapie okręgi przemysłowe:
Górnośląski,
Rzeszowski,
Tarnobrzeski,
Lubelski,
Szczeciński,
Gdański.
2. Uczeń poznaje podział przemysłu na działy: wydobywczy i przetwórczy.
3. Uczeń czyta o przemyśle przetwórczym i poznaje czym zajmują się poszczególne gałęzie tego działu:
Energetyczny,
Metalurgiczny,
Elektromaszynowy,
Chemiczny,
Mineralny,
Drzewno- papierniczy,
Lekki,
Spożywczy.
Zadanie domowe: ćwiczenie na stronie 79 - Kto potrzebny? Co potrzebne? Powodzenia

2020-04-26 17:43:56 ET

Artur Haraburda