klasa VI E

Dzien Matki

"Dzien Matki " to swieto obchodzone na calym swiecie. W Ameryce obchodzimy 10 maja, natomiast w Polsce 26 maja. Czy znasz jeszcze inny dzien w ktorym obchodzone jest to swieto? Napisz dlaczego Twoja Mama jest najlepsza mama na swiecie i jaka niespodzianke zrobisz dla mamy aby poczula sie najszczesliwsza mama w tym dniu. Prosze rowniez uzupelnic cwiczenia od strony 14 do 21. Czytamy teksty od strony 34 do 38.

2020-05-08 13:38:06 ET

9 maja 2020

Majowe swietowanie.

W Polsce Swieto Pracy obchodzone jest 1 maja. Kolejne Swieto 2 maja to Dzien Flagi oraz dzien Polonii i Polakow poza granicami na calym swiecie. 3 maja to Swieto Narodowe. Napisz w zeszycie dlaczego te Swieta sa bardzo wazne dla Polakow i zawsze uroczyscie obchodzone nie tylko w Polsce. Prace prosze wysylac na moj cell 8607971119.Dziekuje.

2020-04-30 16:15:19 ET

2 maja 2020

Ulubiona miejscowosc Waszych Rodzicow

"Miasto moich rodzicow". Kazdy z uczniow opisze w zeszycie polska miejscowosc (z wyszczegolnieniem wojewodztwa) z ktorej pochodza Wasi rodzice, ulubione miejsca w ktorych przebywali, spedzili swoje dziecinstwo lub mlodosc. Jezeli rodzice urodzeni sa w Stanach, to prosze opisac tutejsze miejsce po polsku. Powtorzyc nazwy miesiecy.

2020-04-30 15:24:19 ET

25 kwietnia 2020

Tradycje Swiat Wielkanocnych

Z okazji zblizajacych sie Swiat Wielkanocnych zycze wszyskim Uczniom i Rodzicom zdrowych, spokojnych i radosnych Swiat! Jako praca domowa dla uczniow bedzie rozmowa z rodzicami na temat wielkanocnych tradycji Wielkego Tygodnia, poczawszy od Wielkiego Czwartku az do Niedzieli Zmartwychwstania. Zachecam do malowania pisanek, przygotowaniu swieconki, i oczywiscie nie zapominamy o "lanym poniedzialku " czyli smigus-dyngus. Kolejnym zadaniem dla uczniow bedzie pomoc rodzicom, czy to przy porzadkach domowych, opiece nad rodzenstwem, pracy w ogrodzie czy wspolnym gotowaniu. Dziekuje wszystkim za wspolprace, jeszcze raz pozdrawiam cieplo i seredecznie i do uslyszenia po swietach. :))

2020-04-07 15:28:14 ET

4 kwietnia 2020

Samogloski i spolgloski.Powtorzenie.

Czytac czytanke pt."Bardzo samotne samogloski" str.98. Napisac w zeszycie wszystkie samogloski i nauczyc sie ich na pamiec. Napisac rowniez w zeszycie polski alfabet, policzyc ile jest liter w alfabecie, ile mamy spolglosek i samoglosek oraz ktorych liter polskich nie ma w alfabecie angielskim.

2020-03-31 16:19:11 ET

28 marca 2020

Glosne czytanie metoda sylabowa

Z Elementarza na str.30 i 32 czytamy glosno wszytkie sylaby, wyrazy i tekst czytanki metoda sylabowa po czym staramy sie zapamietac i opowiedziec o czym byla mowa w czytankach. Wybieramy 10 wyrazow i ukladamy z nimi pelne zdania. Z cwiczen prosze uzupelnic strone 2 do strony 13. Dni tygodnia prosze powtorzyc i nauczyc sie na pamiec.

2020-03-23 17:50:35 ET

21 marca 2020