Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI EStrona: 1

 

- - - Strona 1 z 1 - - -

 


Samogloski i spolgloski.Powtorzenie.

 
Czytac czytanke pt."Bardzo samotne samogloski" str.98. Napisac w zeszycie wszystkie samogloski i nauczyc sie ich na pamiec. Napisac rowniez w zeszycie polski alfabet, policzyc ile jest liter w alfabecie, ile mamy spolglosek i samoglosek oraz ktorych liter polskich nie ma w alfabecie angielskim.

 

 

2020-03-31 16:19:11 ET

Alicja Kowalker
28 marca 2020

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Glosne czytanie metoda sylabowa

 
Z Elementarza na str.30 i 32 czytamy glosno wszytkie sylaby, wyrazy i tekst czytanki metoda sylabowa po czym staramy sie zapamietac i opowiedziec o czym byla mowa w czytankach. Wybieramy 10 wyrazow i ukladamy z nimi pelne zdania. Z cwiczen prosze uzupelnic strone 2 do strony 13. Dni tygodnia prosze powtorzyc i nauczyc sie na pamiec.

 

 

2020-03-23 17:50:35 ET

Alicja Kowalker
21 marca 2020

 


Witam wszystkich Rodzicow i Uczniow

 
W zwiazku z zaistniala sytuacja nauka jezyka polskiego bedzie odbywac sie w innej formie oczywiscie do zrealizowania w domu.Chcialabym aby uczniowie dokladnie powtorzyli i uzupelnili ostatni material z dnia 7 marca. Zachecam rowniez do wybrania i przeczytania polskiej ksiazki i opisania jej w zeszycie czyli: tytul ksiazki,autor, glowny bohater(bohaterowie) gdzie rozgrywa sie akcja, jaki jest watek przewodni oraz dlaczego podoba ci sie ta kasiazka.Prosze o wyslanie tylko karty pracy na e-mail alicjakowalker123@gmail.com jako zalacznik lub tresc e-maila jak rowniez mozna wysylac zdjecie s-mesem na moj nr telefonu 860 7971119. Jezeli pojawia sie jakiekolwiek pytania prosze o kontakt.Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia.

 

 

2020-03-23 17:18:05 ET

Alicja Kowalker
13 marca 2020

 


- - - Strona 1 z 1 - - -

 

Strona: 1 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network