Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 9 - - -

 


Lekcja ortografii na odległość

 
Dziękuję wszystkim za współpracę , nadszedł czas odpoczynku .
Życzę Wam I Rodzicom przede wszystkim Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych,
aby ten trudny dla nas wszystkich czas nauczył nas doceniać każdą chwilę spędzoną wspólnie w rodzinie.
Jeszcze raz życzę mimo wszystko Miłych i Rodzinnych Świąt.
Do usłyszenia po świętach.
Bardzo proszę wszystkich uczniów, którzy nie przesłali mi jeszcze zadań domowych o nadrobienie zaległości podczas przerwy świątecznej i przesłanie ich
na mój email beatom1266@gmail.com
Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

2020-04-06 22:05:01 ET

Beata Trefon
25 kwietnia 2020

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Geografia

 
Temat: Przypomnienie i utrwalenie dotychczasowych wiadomości z geografii.
Cele: Uczeń potrafi SAMODZIELNIE odpowiedzieć na pytania z testu dotyczącego zdobytych informacji .
Praca domowa: Wykonaj SAMODZIELNIE test z załącznika. Możesz korzystać z książki do geografii oraz notatek z lekcji, jeśli nie jesteś pewny prawidłowej odpowiedzi. Lepiej sprawdzić i przy okazji się czegoś nauczyć, niż zaznaczyć błędną odpowiedź.
Jako pracę domową przyślij TYLKO zdjęcie wypełnionego formularza odpowiedzi, który znajduje się na ostatniej stronie testu. Zaznacz prawidłową odpowiedź (tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa) w pytaniach 1 - 18. W pytaniu 19 wpisz prawidłową odpowiedź.
Proszę zrobić zdjęcia podpisanego formularza odpowiedzi i przysłać je na mój email renata.senenko@gmail.com, abym mogła sprawdzić.
Wesołych Świąt Wielkanocnych!

 

 

 

 

2020-04-05 23:19:37 ET

Renata Senenko
25 kwietnia 2020

 


Literatura

 
Temat: Czas na relaks - czy trzeba odpoczywać?
Cele: Uczniowie doceniają czas przeznaczony na odpoczynek, potrafią wypoczywać aktywnie i kreatywnie.
Praca domowa: W załączniku podałam kilka prozpozycji na wielkanocny relaks ;-) Ponadto proszę zajrzeć do:
https://www.youtube.com/watch?v=zB6E8gkrC-c
https://www.youtube.com/watch?v=EukfLe7yhkk
https://www.youtube.com/watch?v=8w6lrwnpTSc
https://www.youtube.com/watch?v=z3pR-ULhtz8
i spróbować wykonać wielkanocne origami.
Ponieważ to czas Wielkanocy, tym razem praca domowa jest TYLKO DLA CHĘTNYCH, którzy chcą dostać dodatkową ocenę 6. Większość z Was bardzo ładnie pracowała przez ostatnie tygodnie przysyłając do mnie piękne prace domowe - należy Wam się więc świąteczny odpoczynek od obowiązkowej pracy domowej. Osoby, które nie przysłały jeszcze wszystkich zadań domowych będą zaś miały dzięki temu czas, aby nadrobić zaległości ;-)
Kto chce dostać dodatkową szóstkę, proszę aby wykonał dowolną pracę plastyczną o tematyce wielkanocnej i przysłał jej zdjęcie na mój email renata.senenko@gmail.com, abym mogła podziwiać Wasze prace i wstawić 6 do dziennika.
Wesołych Świąt Wielkanocnych ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-04-05 22:50:38 ET

Renata Senenko
25 kwietnia 2020

 


Lekcja na odległość. ORTOGRAFIA I GRAMATYKA

 
TEMAT : Moje korzenie .
Bardzo proszę o napisanie listu do bliskiej osoby mieszkającej w Polsce.
Może to być ktoś z rodziny np. badcia ,dziadek ,ciocia ,wujek ,kuzyn czy kuzynka. Albo ktoś taki jak przyjaciel, kolega czy koleżanka z Polski.
Treść listu pozostawiam do Waszej decyzji.
Może to być list związany z nadchodzącym Świętem Wielkanocy , list mówiący o nadchodzących wakacjach, lub list opowiadający o trudnej sytuacjii w jakiej się teraz wszyscy znajdujemy i jak sobie z nią radzimy.
Piszcie od serca, ze szczególnym uwzględnieniem przeżyć i refleksji, jakie towarzyszą wydarzeniom,: jest to list pisany do bliskiej, znajomej osoby.
List powinien byc napisany w formie prawdziwego listu na osobnej kartce.
Pamiętajcie o stronie formalnej listu : na górze kartki umieszczamy datę i nazwę miejscowości, potem nagłówek np.: Kochana Ciociu!, Cześć Tomku!
Stosujemy odpowiednie formy grzecznościowe np.:Pozdrawiam, Trzymaj się !,Buziaki!
Piszcie zaimki wielkimi literami (Ty,Tobie,Twoich,Ciebie td.)
Zawsze się podpiszcie.
List proszę przesłać do mnie emailem na adres beatom1266@gmail.com , a oryginał pozostawić do następnego spotkania. Pozdrawiam

 

 

2020-03-31 00:14:03 ET

Beata Trefon
4 kwietnia 2020

 


Geografia

 
Temat: Z biegiem Wisły i Odry – str. 34-38
Cele: Uczeń zna najważniejsze informacje dotyczące największych rzek polskich, potrafi je pokazać na mapie (od źródła do ujścia), potrafi pokazać na mapie dorzecze Wisły i dorzezce Odry.
Przeczytaj w książce informacje o Wiśle (str. 34-35) i Odrze (str. 38).
Przepisz do zeszytu poniższą notatkę:
Rzeka główna – rzeka, która wpada do oceanu, morza lub jeziora.
Dopływy – mniejsze rzeki wpadające do rzeki głównej.
Źródło – początek rzeki.
Ujście – miejsce, gdzie rzeka wpada do oceanu, morza, jeziora lub innej rzeki.
Dorzecze – obszar, po którym płynie rzeka wraz ze swoimi dopływami.
Przebieg rzeki pokazujemy zgodnie z kierunkiem, w którym płynie: od żródła do ujścia.
Praca domowa: Na podstawie informacji z książki uzupełnij tabelkę z załącznika i wklej ją do zeszytu.
Na mapce z załącznika zaznacz na niebiesko Wisłę i Odrę. Wszystkie dopływy Wisły (rzeki połączone z Wisłą) pokoloruj na zielono, a Wszystkie dopływy Odry (rzeki połączone z Odrą) pokoloruj na pomarańczowo. Czerwoną linią oddziel dorzecze Wisły i dorzecze Odry. Pokolorowaną mapkę wklej do zeszytu.
Proszę zrobić zdjęcia podpisanej pracy domowej (notatka, tabelka i mapka) i przysłać je na mój email renata.senenko@gmail.com, abym mogła sprawdzić jej wykonanie.
Powodzenia ;-)
UWAGA: !!! Niektórzy uczniowie mają inne wydanie książek do geografii, proszę więc zwracać uwagę na temat lekcji, a nie na numery stron. !!!

 

 

 

 

2020-03-29 10:30:26 ET

Renata Senenko
4 kwietnia 2020

 


Literatura

 
Temat: Wielkanoc w chłopskiej chacie i w pałacu księcia – str. 68-71
Cele: Uczniowie poznają dawne tradycje wielkanocne, potrafią podać różnice w obchodzeniu Wielkanocy w biednych i bogatych domach dawno temu.
Przeczytaj opowiadania "Święcone u Borynów" i "Wielkanoc w pałacu księcia Sapiechy" ze str. 68-69. Opowiedź rodzicom, jak wyglądały Święta Wielkanocne na wsi, a jak na dworze księcia. Podyskutujcie o tym, który sposób świętowania bardziej Wam się podoba i dlaczego.
Przeczytaj więcej informacji na temat Wielkanocy ze str. 70-71 i zastanów się, czy Wielkanoc w Twoim domu wygląda podobnie, jak ta opisana w książce.
Praca domowa: Napisz minimum 10 zdań o tym, jak wyglądają Święta Wielkanocne w Twoim domu (na przykład: jakie macie zwyczaje, czy robicie palmy wielkancone, jakie potrawy królują na stole, w jaki sposób dekorujecie jajka, jak wygląda Wasz koszyczek ze święconką, czy jest u Was śmigus-dyngus).
Proszę zrobić zdjęcie podpisanej pracy domowej i przysłać je na mój email renata.senenko@gmail.com, abym mogła sprawdzić jej wykonanie.
Powodzenia ;-)

 

 

2020-03-29 10:06:03 ET

Renata Senenko
4 kwietnia 2020

 


- - - Strona 1 z 9 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network