Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa VI A

GEOGRAFIA : Z biegiem Odry . Powodz stulecia

Prosze napisac na osobnej kartce pare zdan na temat : Dlaczego powsraje powodz ? Jakie sa przyczyny powodzi?
Oraz prosze przygotowac sie na maly test z omawianego materialu.
Prosze rowniez rodzicow dzieci , ktore nie maja jeszcze podrecznikow do geografi o ich zakupienie. Dziekuje
Do zobaczenia w szkole

2019-03-21 00:47:06 ET

Beata Trefon
23 marca 2019

..."Tam, gdzie kwitna pelargonie i roze, tam kwitnie polskosc". Poezja kwiatow.

1. Uczniowie nieobecni prosze przepisac ponizszy wiersz do zeszytu i ozdobic go:
Konstanty Ildefons
Gałczyński

Dzieci

Z dorosłymi, aleją,
pędzi trąbiąc trolleybus.
One w wózkach się śmieją
drzewom, słońcu i niebu.

Czasem listek do wózka
wrzuci klon na ulicy
To znów wiatr je pomuska,
dmuchający od Wisły -

i znowu spać się kładą,
w sny wchodzą pełne barw.
Dzieci - słonce i radość.
Dzieci najdroższy skarb.

2. Naucz sie czytac wiersze na str: 91, 92 i 94.

3. Odpowiedz na pytanie 1 na str: 91 w czytance.

2019-03-17 22:35:07 ET

Gramatyka i ortografia

Proszę wykonać w książce tłumaczenia ze str. 147 i 148.

2019-03-16 20:02:08 ET

Renata Senenko
23 marca 2019

Kim jest poeta? Wyliczanie przymiotow (cech) poety. Znani polscy poeci .

1.Wypelnij krotki test w czytance na str: 98.
2.Przeczytaj czytanke pt."Kim ja wlasciwie jestem?" na str:113.

2019-03-13 08:19:46 ET

16 marca 2019

Gramatyka i ortografia

Proszę wykonać ćwiczenia rozdane w klasie (są również w załączniku) i przynieść do sprawdzenia.

2019-03-09 20:21:47 ET

Renata Senenko
16 marca 2019

Wiersze sposobem rozmowy do drugiego czlowieka. Poezja ks. J. Twardowskiego.

1. Naucz sie czytac wierszy na str : 88.
2.Poszukaj informacji o ksiedzu Janie Twardowskim i jego poezji. To zadanie jest na dodatkowa ocene.

2019-02-27 22:19:55 ET

2 marca 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org