klasa V B

Pierwsze zwiastuny czyli oznaki wiosny.Pisownia koncowek:-arz,-erz,-uje,-unek.

1.Uloz dziesiec zdan o zwiastunach wiosny. Zaobserwuj uwaznie otaczajaca cie przyrode, pogode, dzien i noc. Ponadto pomoga wam w tym filmiki na YOUTUBE pt."Kraina tysiaca bocianow", " Wiosna-pierwsze oznaki w przyrodzie- nowy film edukacyjny".
2.Warto odwiedzic Hubbard Park w Meriden.
3.Sprobujcie wymyslec i napisac po dziesiec wyrazow z koncowkami:-arz, np.stolarz (pomyslcie o nazwach zawodow), -erz, np. kolnierz, zwierz, -uje, np.gotuje (pomyslcie o czynnosciach), -nek, np. rysunek, pakunek, warunek.
4.Naucz sie czytac wiersza pt."Zelazowa Wola", str:137 i piosenki pt."Jak dlugo na Wawelu, Zygmunta bije dzwon", str:134.

2020-03-31 23:59:58 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Chopin, zywa postac, nie pomnikowy, genialny, niespotykany talent.

1.Wypisz samodzielnie na kartce po cztery wyrazy, gdzie "rz" pisane jest po:b,p,d,t,g,k,ch,w,j .Podpowiem,ze po "j" beda to:ujrzec, spojrzec, obejrzec, wyjrzec, zajrzec, przejrzec. Tu zaczynamy nowy temat, WYRAZY POKREWNE, czyli wyrazy, ktore maja wspolna czastke znaczeniowa. Gdy bedziesz wypisywal (-la) wyrazy popatrz na to, co cie otacza. Nie uzywaj wyrazow z cwiczen, ale mozesz
z czytanki. Pamietaj o wyjatkach: Pszczyna, pszczola, bukszpan. ksztalt, wyksztalcenie i.t.d.Wiecej wyjasnie na lekcjach.
2.Wykonaj cw:2 i 3 na str:63, 64.
3.Prosze obejrzec filmik na YOUTUBE pt."Serce Chopina". Wypisz cos ciekawego z filmiku. Cialo Chopina jest pochowane
na cmentarzu Père-Lachaise (czytaj; per la szez) w Paryzu.

2020-03-24 20:46:57 ET

28 marca 2020

Rodem warszawianin,sercem Polak,talentem swiata obywatel.

1.Naucz sie czytac czytanke pt."Wieczor u panstwa Platerow".
2.Na kartce napisz notatke o Chopinie na podstawie "Szerszego ujecia tematu lekcji", na str:139.
3.Utrwalamy pisownie wyrazow z "RZ" po spolgloskach: b,p,d,t,g,k,ch,j,w na str:65. Wykonaj cw;2,4,5 na str:66 i 67.
4.Rok 2010 byl ogloszony w Polsce "Rokiem Chopina".

2020-03-17 22:19:47 ET

21 marca 2020

Zabytki Krakowa i legendy zwiazane z tym miastem."O trebaczu z Wiezy Mariackiej

1.Naucz sie czytac legende pt. "O trebaczu z Wiezy Mariackiej".
2.Wykonaj cw:2 i 4 na str:32. Jezeli ktos nie skonczyl w szkole cw.3 to rowniez i to.
3.Na podstawie ilustracji lub filmikow na YOUTUBE pt."Slowianki", "60-lecie Zespolu Piesni iTanca -Krakowiacy", "Krakowiak z Lajkonikiem" zgrupuj wyrazy opisujace stroj krakowiaka lub krakowianki. W szkole bedziemy wspolnie ich opisywac.

2020-03-09 22:23:58 ET

14 marca 2020

Maria Sklodowska odkrywczyni radu i polonu. Czytanka pt."Dziecinstwo Maniusi",

1.Naucz sie czytac czytanke pt."Dziecinstwo Maniusi".
2.Przynies dowolne przedmioty o Krakowie np. albumy, widokowki, ksiazki, pamiatki. Szczegolnie wyszukaj cos o zabytkach lub znanych i mniej znanych legendach o tym miescie.

2020-03-01 22:45:29 ET

7 marca 2020

Samodzielne czytanie tekstu ze zrozumieniem a nastepnie odpowiadanie na pytania.

1.Wykonaj cw:6,7,8 na str:75 i 76. Dzieci nieobecne prosze dodatkowo wykonac cw:5, natomiast cw:4 zrobimy wspolnie w szkole.
2.Przynies materialy zwiazane z nasza wielka uczona Maria Sklodowska.

2020-02-23 10:25:15 ET

29 lutego 2020