klasa V A

Życzenia

Rodzice, Uczniowie!

Życzenia zdrowych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

Ewa Nadolnik

2020-04-05 18:05:54 ET

12 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Historia - wojny z Krzyżakami

W załączniku znajduje się scenariusz zajęć z historii. Powodzenia :)

2020-04-05 17:51:32 ET

25 kwietnia 2020

Język polski - literatura

W załączniku znajduje się scenariusz lekcji z języka polskiego - literatura.
Powodzenia!
ps. będzie też scenariusz z historii

2020-04-05 16:33:42 ET

25 kwietnia 2020

Historia - Jadwiga i Jagiełło

W załączniku znajduje się scenariusz zajęć. W poprzednim zadaniu został dodany również język polski.
Powodzenia!

2020-03-29 19:33:19 ET

6 kwietnia 2020

Język polski - ortografia

Drodzy uczniowie, dziękuję za rozwiązywanie zadań! Rodzice, dziękuję za współpracę i dostarczanie różnych form plików z rozwiązanymi zadaniami. Tym razem czas na ortografię. W załączniku znajduje się scenariusz lekcji. Powodzenia :)

2020-03-29 16:35:36 ET

5 kwietnia 2020

Historia - uniwersytet i żacy

Proszę o wysłanie zadania na email lub smsem.

Temat: Uniwersytet i żacy.
Cele lekcji:
• Uczeń wie czym był uniwersytet
• Uczeń wie kim był żak
• Uczeń potrafi opowiedzieć o najstarszym uniwersytecie

Przebieg lekcji:
 Zapoznaj się z treścią tekstu na stronie 64 i 65 „Uniwersytet i żacy” .
 Przeczytaj informacje o Uniwersytecie Jagiellońskim na stronie 66.
 Obejrzyj 1 i 2 minutę filmu https://www.youtube.com/watch?v=_LkZS6PbO-M
 Wykonaj poniższe zadanie.

Zadanie:
1. Jak wyglądała nauka studentów? (tekst str.65)
2. Kim był żak?
a) Studentem
b) Szewcem
c) Kupcem
3. Jaką nazwę nosi dziś Uniwersytet w Krakowie?
4. Kto go założył i kiedy?
Król………………………………………………………………………………. ……………………r.
5. Kto był najbardziej znanym studentem uniwersytetu?

2020-03-21 19:18:08 ET

29 marca 2020