klasa IV B

Poznanie bohaterki ksiazki Astrid Lindgren - Pipi Longstrump.

Cele lekcji:
- Uczen doskonali umiejetnosc czytania tekstu ze zrozumieniem - czytamy czytanke pt."Dziewczyna z kraju "Na Niby".
- Potrafi wyszukiwac w tekscie odpowiednie informacje - Cwiczenie 2/156
- Potrafi odpowiadac calymi zdaniami na pytania dotyczace czytanki - Cwiczenie 1/155
- Doskonali umiejetnosc szybkiego czytania - czytanie fragmentu tekstu na czas -fragment czytanki na zoltym tle "Czytanie na czas" str.155
- Wzbogacanie slownictwa poprzez opracowanie wyrazow ze Slowniczka - str.155
- Zapoznanie z tradycja zartow primaaprilisowych - czytamy tekst str.157 "Primaaprilisowy savoir - vivre''

- Zadanie numer 1/157 w ksiazce
- prosze pocwiczyc pisanie ze sluchu -dyktando str. 157 w ksiazce
- Cwiczenia 7,8,9/105 ; 10/106
- proponuje takze wyszukac i obejrzec w internecie np. na Youtube jeden z odcinkow serialu o przygodach Pipi, oczywiscie w jezyku polskim.

Dziekuje za przesylanie mi zadan domowych i czytan dzieci. Prosze wysylac emails w miare Panstwa mozliwosci czasowych. Najwazniejsze by dzieci utrzymywaly kontakt z jezykiem polskim i cwiczyly czytanie.
Doceniam Panstwa zaangazownie i ciezka prace, ktora przypadla Wam teraz w udziale.
Pozdrawiam i do jak najszybszego spotkania w szkole.

2020-03-29 19:31:52 ET

5 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Zadania domowe i czytanie.

Dziekuje za przesylanie mi emails z zadaniami domowymi. Jesli macie Panstwo mozliwosc nagrywania mozecie rowniez w ten sposob przesylac mi czytanie.
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia.

2020-03-27 14:12:41 ET

27 marca 2020

Sprawdzanie zadan domowych.

Drodzy rodzice!
W zwiazku z zaknieciem szkol do 20 kwietnia prosze o przesylanie wykonanych zadan domowych na email: blapinska@icloud.com
Wszystkie zadania bede sprawdzac i wystawiac oceny, co umozliwi uczniom promocje do kolejnej klasy.
Dziekuje

2020-03-24 14:11:09 ET

24 marca 2020

Wielcy polscy malarze-poznajemy sylwetke Jana Matejko i Stanislawa Wyspianskiego

Drodzy rodzice i uczniowie!
Nadal znajdujemy sie w tej, jakze nietypowej dla nas wszystkich sytuacji, dlatego tez kontynuujemy naucznie zdalne przez internet. Przesylam kolejny temat i cwiczenia do opracownia oraz zadania domowe.
Zadania domowe oraz opracowane tematy lekcji beda sprawdzane w szkole i traktowane jako zaliczenie kolejnej partii materialu, co jest niezbedne do uzyskania promocji do nastepnej klasy.
Pozdrawiam i zycze Wszystkim duzo cierpliwosci i zdrowia.
Beata Lapinska

Konspekt lekcji:
Temat: Wielcy polscy malarze - poznajemy sylwetke Jana Matejko i Stanislawa Wyspianskiego.

Cele lekcji:
1. Zapoznanie uczniow z postacia Jana Matejki oraz Stanislawa Wyspianskiego - czytanka "Dobry nos pana Jana"str.139, informacje wyszukane w internecie oraz tekst w podreczniku "Warto wiedziec wiecej" str.143
2. Przedstawienie najwazniejszych obrazow obu malarzy - prosze wyszukac w internecie oraz str.141 w podreczniku.
3. Wzbogacanie slownictwa - Slowniczek str.140

Umiejetnosci:
1. Doskonalenie umiejetnosci czytania ze zrozumieniem - ciche czytanie tekstu czytanki str.139
2. Rozwijanie umiejetnosci wyszukiwania informacji w tekscie - cwiczenie 1/140 w podreczniku
3. Doskonalenie umiejetnosci pracy z mapa Polski - wskazywanie na mapie miast: Warszawa, Krakow.

Wiadomosci, ktore uczen powinien posiadac po opracowaniu tematu:
- Uczen powinien wiedziec kim byl Jan Matejko oraz Stanislaw Wyspianski
- Znac elementy biografii obu malarzy
- Znac tytuly kilku obrazow obu malarzy
- Rozumiec znaczenie malarstwa J. Matejki i S. Wyspianskiego
- Rozumiec pojecie wieku
- Powinien umiec wykorzystywac wiedze z roznych zrodel
- Umiec czytac tekst ze zrozumieniem
- Umiec wyszukiwac informacje w tekscie

1. Nauczyc sie czytac czytanke str.139
2. Cwiczenia jezykowe - 1/101; 2,3/102; 4,5/103; 4,6/104

2020-03-23 13:53:08 ET

28 marca 2020

Mikolaj Kopernik- poznajemy sylwetke polskiego astronoma.

W zwiazku z zamknieciem szkoly przesylam konspekt lekcji oraz prace domowa przewidziana na zajecia w dniu 03.21.2020

Temat lekcji: Mikolaj Kopernik- poznajemy sylwetke polskiego astronoma.

Cele lekcji:
1. Poznanie postaci Mikolaja Kopernika i jego znaczenia dla historii Polski i swiata - czytanie czytanki str.135
2. Rozwijanie slownictwa poprzez wprowadzenie nowych wyrazen typu: "chodzic na palcach", "oniemiec", "zapasc sie pod ziemie"- opracownie slownictwa ze slowniczka str.136 oraz cwiczenie 2 str.136 "Pobawmy sie slowami
3. Rozwijanie i doskonalenie wrazliwosci ortograficznej -wyszukiwanie w tekscie wyrazow z trudnosciami ortograficzmi.
Stosowanie zasad ortograficznych w pisowni trudnych wyrazow typu: mogl bo moze.
4. Utrwalenie wiadomosci o czesciach mowy: czasownik, przymiotnik, przyslowek.

Umiejetnosci:
1. Uwaznie slucha i potrafi odpowiadac na pytania calym zdaniem.- odpowiedzi na pytania dotyczce czytanki str.136
2. Rozpoznaje poszczegolne czesci mowy: czasownik,przymiotnik, przyslowek.
3. Czyta ze zrozumieniem - samodzielne ciche lub glosne czytanie tekstu str.135

Wiadomosci:
1. Poznaje nazwy planet Ukladu Slonecznego - wyszukanie i omowienie zdjecia Ukladu Slonecznego w internecie.
2. Potrafi rozpozac Mikolaja Kopernika na zdjeciu i wyjasnic znaczenie zdania "Wstrzymal Slonce,ruszyl Ziemie, polskie go wydalo plemie". -fotografia w ksiazce str.134
3. Rozumie budowe Ukladu sloonecznego - wyszukanie i zapoznanie sie z dodatkowymi wiadomosciami z internetu.

1.Nauczyc sie czytac czytanke pt. Ï kto by pomyslal..." str.135
2.Zadanie domowe numer 1. w ksiazce str.137
3. Wykonac cwiczenia 4,5/98, 6,7/99, 8/100

2020-03-15 19:21:34 ET

21 marca 2020

Przygody, przygody, przygody - Rekin.

1. Nauczyc sie czytac czytanke pt."Rekin"str.107
2. Zadanie domowe w ksiazce nr.2 - przygotowac sie do dyktanda.

2020-03-09 20:52:46 ET

14 marca 2020