klasa IV A

Zadanie domowe do nadrobienia za sobote 4 kwietnia 2020

Dzien dobry!

Dziekuje wszystkm rodzicom i dzieciom za nadeslane prace domowe.

Nowe zadanie domowe zwiazane jest z wirtualna wizyta w Muzeum Biograficznym Jana Matejki w Krakowie. Prosze, by dzieci obejrzaly 14 minutowy film zatytuowany "Ja, Matejko". FIlm mozna obejrzec logujac sie na stronie muzealnej:
https://mnk.pl/wystawy/dom-jana-matejki lub na youtube.

Na podstawie filmu, uczniowie moga napisac 10 zdan dotyczacych zycia Jana Matejki, jego rodziny i pracy tworczej lub zrobic komiks. Zostawiam wybor uczniom. Dodatkowo, zadanie matematyczne w zalaczniku.

Wszystkim moim uczniom i i ch rodzinom:
Zycze radosnych i zdrowych Swiat Wielkanocnych.
Katarzyna Cichus

2020-04-05 15:50:27 ET

25 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Zadanie domowe z soboty 28 marca 2020

Dzien dobry!

Dziekuje serdecznie moim uczniom za prace domowe z 14 i 21 marca. Niestety, spora grupa dzieci prac nie przyslala. Bardzo prosze o wykonanie zadania domowego z 14 i 21 marca oraz o wyslanie ich na moja email: kate.cichus@gmail.com lub zdjecia na telefon: 860-690-6735

Zadanie z soboty 28 marca jest nastepujace:
1. Gramatyka, odmiana liczebnikow rodzaju meskiego (strona 137 i 138)
2. Czytanka, strona 139 i 140
Uczniowie naucza sie czytac opowiadania o Janie Matejko "Dobry Nos" Pana Jana, nastepnie uloza w zeszycie 4 zdania ze slowami ze slowniczka (Hold Pruski, krolowa Bona, boginki wislane, i Szkola Sztuk Pieknych w Krakowie) oraz odpowiedza na pytania w ksiazce (strona 140)

Zycze wszystkim uczniom i ich rodzinom duza zdrowia i pogody ducha,

Katarzyna Cichus

2020-03-29 13:31:26 ET

4 kwietnia 2020

Zadanie domowe do nadrobienia za sobote 21 marca 2020

Dzien dobry!
WItam serdecznie rodzicow/opiekunow i moich uczniow! Chcialabym sprawdzic zadana prace domowa. Proponuje zrobic zdjecia z zadan domowych i przeslac je droga SMS na moj telefon 860-690-6735 lub e mail: kate.cichus@gmail.com
Tylko w taki sposob bede mogla sprawdzic prace uczniow i wystawic im satysfakcjonujace oceny. Zachecam wszystkich uczniow do nauki na biezaco!

Zadanie na ten tydzien za zalegla sobote 21 marca:
Celem lekcji jest utrwalenie wiadomosci o Mikolaju Koperniku.
1. Ponownie nalezy przeczytac czytanke "I kto by pomyslal" na stronie 135. . Nalezy przepisac pytania ze strony 136 i odpowiedziec pelnymi zdaniami (praca ma byc wykonana w zeszycie).
2. Na stronie 137 w dolnej czesci strony jest "Zadanie domowe". Uczniowie uloza zdania z rozsypanek wyrazowych i przepisza je do zeszytu.
3. Jesli macie panstwo taka mozliwosc, to prosze wydrukowac zalacznik (Krzyzowka)

2020-03-23 17:02:46 ET

28 marca 2020

Zadanie domowe do nadrobienia za sobote 14 marca 2020

Zadanie sklada sie z trzech czesci:
1.Dzieci nieobecne 7 marca w szkole-proszone sa o pokolorowanie slonecznika i przygotowanie zdjecia wielkosci zdjecia do paszportu. Zdjecia glowki dziecka bedziemy wklejac w srodek kwiatu slonecznika. Przygotowujemy klasowy plakat z okazji obchodow 60-lecia naszej szkoly. Zalaczam rysunek slonecznika do wydrukowania i pokolorowania.

2. Gramatyka: wszystkie dzieci beda kontynuowac nauke pisowni liczebnikow. 7 marca ukonczylismy strone 133 i pol strony 134 (Gramatyka). Dzieci zrobia cwiczenia ze strony 134, 135 i 136, by utrwalic pisownie liczb i liczebnikow.

3.Czytanka: Prosze o przeczytanie opowiadania o Mikolaju Koperniku "I kto by pomyslal" (strona 135), o przepisanie calego slowniczka do zeszytu i ulozenie czterech zdan ze slowami: chodzic na palcach, oniemiec, Akademia Krakowska, wszechswiat. Zdania powinny byc napisane w zeszycie pod slowniczkiem.
Uczniowie powinny nauczyc sie czytac plynnie opowiadanie o M.Koperniku. Temat dotyczacy Kopernika bedziemy kontynuowac za tydzien.

2020-03-17 13:19:32 ET

14 marca 2020

Zadanie domowe

Dzieci naucza sie czytac plynnie czytanke "Magiczne slowa" (strona 125) oraz zrobia cwiczenie na stronie 51 (Gramatyka)

Dzieci nieobecne w klasie 29 lutego powinny nadrobic cwieczenia z gramatyki str.48-52 (Stopniowanie przymiotnikow oraz kiedy piszemy wyrazy duza lub mala litera)

7 marca zaczniemy wspolnie pracowac nad plakatem z okazji 60-lecia naszej szkoly. Chcialabym, by dzieci przyniosly do klasy kredki i flamastry oraz swoje zdjecie wielkosci zdjecia do paszportu (zdjecie glowy). Kazdy uczen umiesci swoje zdjecie w srodku kwiatu slonecznika. Jesli ktos z rodzicow mialby ochote pomoc nam w pracy nad plakatem w klasie w najblizsza sobote 7 marca, to prosze o kontakt na moja email: kate.cichus@gmail.com. Dziekuje

2020-03-01 11:53:56 ET

7 marca 2020

Zadanie domowe

Prosze, by dzieci napisaly 6 zdan ze slowami ze strony 116 (Cwiczenie:Zabawmy sie slowami)
Dzieci naucza sie czytac "Warto wiedziec wiecej" strona 117

Uczniowie nieobecni w szkole:
Prosze przeczytac czytanke "Na targowisku w Afryce" strona 115 oraz odpowiedziec na 4 pytania (a, c, e, g) ze strony 116.
Gramatyka: cwiczenia strona 31-35

Bardzo prosze, by uczniowie przynosili do klasy obie ksiazki i zeszyt.

2020-01-26 10:20:19 ET

1 lutego 2020