klasa IV A

Praca domowa: Dzien Matki

Dzien dobry!

To nasza ostatnia praca domowa na ten rok szkolny.

Jutro jest Dzien Matki i dlatego praca dla dzieci dotyczy Dnia Matki. W zalaczniku jest rysunek kwiatow i dwa wiersze.

Prosze, by dzieci zrobily wlasna "laurke" dla swoich mam, na ktorej bedzie :

1. dowolny rysunek kwiatow (ten z zalacznika to tylko przyklad)
2. zyczenia dla mamy
3. i jeden w wierszy przepisany z zalacznika

Prosze o przeslanie laurki (rysunek i wiersz) na moja email kate.cichus@gmail.com lub telefon 860-690-6735

Zawiadomie, jak chcialabym pozegnac dzieci na koniec roku szkolnego (mysle o spotkaniu przez Zoom.com)

Zycze wszytkim Mamom pieknego swieta,

2020-05-09 11:04:23 ET

16 maja 2020

Zadanie domowe z dnia 1 maja 2020

Dzien dobry!

Zadanie domowe na nadchodzacy tydzien jest nastepujace:

1. Czytanka:
Prosze, by dzieci nauczyly sie plynnie czytac opowiadanie "Maly Henio" (strona 166-167). Jesli nie dostalam video z poprzedniej czytanki, to prosze o przyslanie go w tym tygodniu. Dzieci moga przeczytac dowolny fragment opowiadania (2-3 minuty) i wyslac nagranie (video) do mnie na tel 860-690-6735.

Dzieci przepisza do zeszytu wszystkie pytania ze strony 167 i odpowiedza na nie pelnymi zdaniami. Dodatkowo, dzieci napisza antonimy cech Henia (strona 167 w ksiazce)

2. Gramatyka-pisownia litery U (strona 128 i 129)

Dziekuje wszystkim moim uczniom i rodzicom za dotychczasowe prace domowe.

Zycze spokojnego tygodnia,

2020-05-02 21:48:04 ET

9 maja 2020

Zadanie domowe za sobote 25 kwietnia 2020

Dzien dobry!

Zgodnie z decyzja dyrekcji szkoly, mamy jeszcze 3 soboty 2, 9, i 16 maja do ukonczenia roku szkolengo. Prosze bardzo rodzicow i dzieci o nadsylanie prac domowych na moj adres: kate.cichus@gmail.com lub na telefon:860-690-6735.
Dziekuje bardzo za wszystkie nadeslane dotychczas prace uczniow.

Zadanie domowe z 25 kwietnia jest nastepujace:

1. Gramatyka (wyrazy z rz) strona 126 i 127

2. Czytanka - dzieci naucza sie czytac opwiadanie o Pippi Longstrump: Dziewczynka z kraju "Na Niby" strona 154-155. Prosze, by dzieci przeczytaly na glos dowolny fragment opowiadania i nagraly video (nie dluzsze niz 3 minuty) . Prosze o wyslanie video do mnie, gdyz pomoze mi to w wystawieniu oceny za czytanie.

Dodatkowo, uczniowie narysuja Pippi i opisza jej wyglad (cwiczenie w Czytance na stronie 156)

Zycze wszystkim dzieciom i rodzicom dobrego tygodnia.

2020-04-26 18:42:12 ET

2 maja 2020

Zadanie domowe do nadrobienia za sobote 4 kwietnia 2020

Dzien dobry!

Dziekuje wszystkm rodzicom i dzieciom za nadeslane prace domowe.

Nowe zadanie domowe zwiazane jest z wirtualna wizyta w Muzeum Biograficznym Jana Matejki w Krakowie. Prosze, by dzieci obejrzaly 14 minutowy film zatytuowany "Ja, Matejko". FIlm mozna obejrzec logujac sie na stronie muzealnej:
https://mnk.pl/wystawy/dom-jana-matejki lub na youtube.

Na podstawie filmu, uczniowie moga napisac 10 zdan dotyczacych zycia Jana Matejki, jego rodziny i pracy tworczej lub zrobic komiks. Zostawiam wybor uczniom. Dodatkowo, zadanie matematyczne w zalaczniku.

Wszystkim moim uczniom i i ch rodzinom:
Zycze radosnych i zdrowych Swiat Wielkanocnych.

2020-04-05 15:50:27 ET

25 kwietnia 2020

Zadanie domowe z soboty 28 marca 2020

Dzien dobry!

Dziekuje serdecznie moim uczniom za prace domowe z 14 i 21 marca. Niestety, spora grupa dzieci prac nie przyslala. Bardzo prosze o wykonanie zadania domowego z 14 i 21 marca oraz o wyslanie ich na moja email: kate.cichus@gmail.com lub zdjecia na telefon: 860-690-6735

Zadanie z soboty 28 marca jest nastepujace:
1. Gramatyka, odmiana liczebnikow rodzaju meskiego (strona 137 i 138)
2. Czytanka, strona 139 i 140
Uczniowie naucza sie czytac opowiadania o Janie Matejko "Dobry Nos" Pana Jana, nastepnie uloza w zeszycie 4 zdania ze slowami ze slowniczka (Hold Pruski, krolowa Bona, boginki wislane, i Szkola Sztuk Pieknych w Krakowie) oraz odpowiedza na pytania w ksiazce (strona 140)

Zycze wszystkim uczniom i ich rodzinom duza zdrowia i pogody ducha,

2020-03-29 13:31:26 ET

4 kwietnia 2020

Zadanie domowe do nadrobienia za sobote 21 marca 2020

Dzien dobry!
WItam serdecznie rodzicow/opiekunow i moich uczniow! Chcialabym sprawdzic zadana prace domowa. Proponuje zrobic zdjecia z zadan domowych i przeslac je droga SMS na moj telefon 860-690-6735 lub e mail: kate.cichus@gmail.com
Tylko w taki sposob bede mogla sprawdzic prace uczniow i wystawic im satysfakcjonujace oceny. Zachecam wszystkich uczniow do nauki na biezaco!

Zadanie na ten tydzien za zalegla sobote 21 marca:
Celem lekcji jest utrwalenie wiadomosci o Mikolaju Koperniku.
1. Ponownie nalezy przeczytac czytanke "I kto by pomyslal" na stronie 135. . Nalezy przepisac pytania ze strony 136 i odpowiedziec pelnymi zdaniami (praca ma byc wykonana w zeszycie).
2. Na stronie 137 w dolnej czesci strony jest "Zadanie domowe". Uczniowie uloza zdania z rozsypanek wyrazowych i przepisza je do zeszytu.
3. Jesli macie panstwo taka mozliwosc, to prosze wydrukowac zalacznik (Krzyzowka)

2020-03-23 17:02:46 ET

28 marca 2020