klasa III E

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Na ostatnich zajęciach:
-utrwalaliśmy zagadnienia z rozdziału 9 w podręczniku str.56-61
-poznaliśmy kolejny dwuznak "dź" na przykładzie słów: dźwig, łódź, gwóźdź ,żołądź
-czytaliśmy na ocenę, graliśmy w bingo
-w zeszycie ćwiczeń napisaliśmy ćw.2D i 2E str.55
Na pracę domową proszę:
-przyjrzeć się ilustracjom na stronie 62-63 w podręczniku i nazwać co się na nich znajduje, jaki ma kolor, co robią lub mówią osoby na rysunkach, , jakie są zwierzęta , jak wyglądają i co lubią jeść.
- przygotować się do krótkiego sprawdzianu z rozdziału 9 - pomocne będą wskazówki na str.57 w zeszycie ćwiczeń "Hura! Już umiem ..." Przykładowe zadania ( połącz ilustracje z właściwym podpisem, połącz pytanie z właściwą odpowiedzią , wybierz prawidłową formę zaimka mój/ moja/ moje, twój /twoja/ twoje)
-uzupełnić wszystkie braki w zeszycie ćwiczeń str.52-56
Do zobaczenia w sobotę!

2018-11-06 21:24:20 ET

10 listopada 2018

Na ostatnich zajęciach:
-uczyliśmy się o zmiękczeniach na przykładzie "dzi",ćwiczyliśmy wymowę i czytanie sylab i wyrazów np.dzieci, dziadek,dziękuję
-czytaliśmy czytankę "Pierwsza lekcja" str.5 z książki " Teksty i ćwiczenia do nauki j. polskiego" wyjaśnialiśmy nowe słownictwo, ćwiczyliśmy czytanie , odpowiadaliśmy na pytania do tekstu sprawdzające stopień zrozumienia tekstu
-ćwiczyliśmy odpowiedzi na pytania "Jak masz na imię? Jak się nazywasz?, Gdzie mieszkasz?
W związku z tym ,że uczestniczyliśmy w akademii z okazji ślubowania klas pierwszych ,nie sprawdzałam pracy domowej z poprzedniej lekcji. Praca ta obowiązuje na najbliższą sobotę. Proszę także:
-nauczyć się czytać czytanki "Pierwsza lekcja"-znać znaczenia słów i wyrażeń do czytanki : "mówi, odpowiada, pyta, miły , mieszka, wita, mieszkanie, na drugim piętrze
-wykonać ćwiczenie 2 str.7 w "Tekstach..."
-nauczyć się czytać sylab i wyrazów w karcie pracy "Dzi", znać znaczenie słów : dzieci, widzi, dziura, dziupla, dziób ( uczniowie dostali kartę pracy z ilustracjami do tych wyrazów
-pamiętać o przyniesieniu przyborów szkolnych i kart pracy "Bingo"

2018-10-29 22:02:34 ET

3 listopada 2018

Na ostatniej lekcji:
-poznaliśmy kolejny dwuznak "dz", ćwiczyliśmy wymowę wyrazów z "dz" np. "dzwon", pędzel, dzwonki, pieniądze , ćwiczyliśmy pisanie w liniaturze
-utrwalaliśmy pozostałe dotychczas poznane dwuznaki(sz, cz, ch, rz), graliśmy w bingo
-ćwiczyliśmy zadawanie pytań , z wykorzystaniem zaimka pytającego "Czy.."? i czasownika "widzę", uczyliśmy się odpowiedniej intonacji przy zadawaniu pytań - ćw.3C str.61 podręcznik
-w zeszycie ćwiczeń pisaliśmy ćwiczenie 3A i 3B
-założyliśmy słowniczek polsko-angielski na końcu w zeszycie, będziemy tam wpisywać nowo poznane wyrazy i utrwalać ich znajomość
-utrwalaliśmy polskie samogłoski-kolorowanka z ukrytymi literami

Na pracę domową:
-uczymy się czytać sylab W ĆW.1 "Czytaj"w karcie pracy "Dzwuznak Dz", znamy na pamięć wyrazy "dzwon", pędzel, dzwonki, pieniądze ,uczymy się czytać trzech zdań pod ilustracjami przedstawiającymi te wyrazy
-w podręczniku kończymy ćw.3A str.60 i 3D ćw.61
-piszemy po śladzie w karcie pracy "Dwuznaki", przynosimy kartę na lekcję do sprawdzenia
-potrafimy wymienić wszystkie polskie samogłoski ( a, ą, e, ę, i , u, ó, y,o), wklejamy do zeszytu kartę pracy z ukrytymi samogłoskami "Samogłoski"
- przynosimy na lekcję książeczkę" Teksty i ćwiczenia do nauki języka polskiego"
- jak zawsze pamiętamy o przyborach szkolnych i karteczkach "bingo"

2018-10-21 18:28:03 ET

27 października 2018

Na ostatnich zajęciach :
-opisywaliśmy wygląd żyrafy i słonia według wzoru w ćw,1D STR.53 w zeszycie ćwiczeń
-utrwalaliśmy znajomość nazw dotychczas poznanych zwierząt , dzieci otrzymały kartę pracy "Bingo-Zwierzęta"
-ćwiczyliśmy użycie zaimków mój/ moja, twój/twoja ćw.2C , podręcznik
-rozszerzaliśmy słownictwo z dwuznakiem "rz"-karta pracy Bingo _"RZ"
-śpiewaliśmy piosenkę " W naszej dżungli jest wesoło" i czytaliśmy na ocenę
-kolorowaliśmy godło Polski
Praca domowa:
-wybieramy dowolne zwierzę i opisujemy jego wygląd w zeszycie w podobny sposób jak dokonywaliśmy opisu zwierząt na lekcji, uczymy się czytać opisu
-uczymy się na pamięć nazw zwierząt w karcie "Bingo -zwierzęta" większość tych wyrazów powinna być już znana dzieciom z poprzedniego roku szkolnego i ostatniej lekcji
-uczymy się wyrazów z dwuznakiem "rz" z karty Bingo. Jedna strona przedstawia ilustracje , na odwrocie przyklejaliśmy wyrazy odpowiadające tym ilustracjom.
-wykonujemy ćw.2A, 2B, 2c w zeszycie ćwiczeń str.54
-wiemy jaki ptak znajduje się w polskim godle
-przynosimy karteczki "Bingo", nożyczki, klej, kredki, ołówki
Życzę udanego tygodnia i do zobaczenia w sobotę!

2018-10-14 22:52:10 ET

20 października 2018

Na ostatniej lekcji :
-uczyliśmy się piosenki " W naszej dżungli jest wesoło" Rozdział 9,ćw.1A STR.56 tekst piosenki zapisaliśmy do zeszytów.
-słuchaliśmy i czytaliśmy historyjkę ze str.57 w podręczniku. Nowe wprowadzone słownictwo to: małpa, motyl, lew, słoń, zebra, żyrafa, "Złap mój ogon", 'Złap moją szyję", Złap moją trąbę", "Ratunku".
-został wprowadzony nowy dwuznak "RZ"-ćwiczyliśmy pisanie w liniaturze i czytanie sylab i wyrazów z 'rz"
-bawiliśmy się w kalambury i graliśmy w bingo
-utrwalaliśmy nazwy kolorów.
Praca domowa:
- słuchamy piosenki" W naszej dżungli jest wesoło" z płyty CD, ćwiczymy śpiewanie i uczymy się czytać tekstu piosenki
-odsłuchujemy i uczymy się czytać dialogów z historyjki ze str.57
-znamy słowa i wyrażenia z historyjki wymienione powyżej: małpa, motyl...itd
-ćwiczymy czytanie sylab ćw. 1 "Czytaj" z karty pracy "RZ"
- kończymy kolorować kartę pracy z motylem, oddajemy do sprawdzenia
-W zeszycie ćwiczeń wykonujemy ćw. 1A, 1B. 1C str.52i 53
-proszę przynieść karteczki "bingo" , które wycinaliśmy na lekcji
Do zobaczenia w sobotę!