Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa III E

Praca domowa:

Przypominam,ze 18 maja odbedzie sie academia z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie dzieci biora udzial w przedstawieniu. Dziewczynki musza miec dlugie czarne legginsy I biale koszulki a chlopcy dlugie czarne spodnie I zielone koszulki Minecraft. Koszulki rozdam dzieciom przed academia. Jesli ktos ma pytania prosze o kontakt 860-518-7606 Katarzyna Loranger

2019-05-07 21:09:33 ET

Katarzyna Loranger
11 maja 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Na ostatnich zajeciach przerabialismy rozdzial 4. Przeczytalismy wspolnie czytanke "Na zakupy" z rozdzialu 8/st 26 ktora dzieci opowiadaly samodzielnie.
Praca domowa:
Prosze o nauczenie sie czytanki "na zakupy"
Przypominam ze zbieramy pieniazki na zakup koszulek na akademie: $3 dziewczynki I $ 8 chlopcy. Rozdawalam rowniez formy na zapisy dla dzieci na przyszly rokszkolny.

2019-05-02 17:36:47 ET

Katarzyna Loranger
4 maja 2019

Proszę aby dzieci przynosiły na lekcje kolorowe kredki, klei i możyczki.
Zadanie 3A str. 94, 3D str. 85 podręcznik.

2019-03-23 23:28:07 ET

Joanna Michalski
30 marca 2019

Na ostatnich zajęciach utrwalaliśmy zagadnienia z rozdziału 11 w podręczniku,
Na pracę domową :
-uczymy się czytać dialogów z historyjki obrazkowej na str.71 w podręczniku
-znamy na pamięć wyrażenia: jeździć na rowerze, jeździć na rolkach, pływać, biegać, grać w koszykówkę, grać w szachy, jeździć na nartach, grać w tenisa)
-umiemy opowiedzieć co potrafimy robić z wykorzystaniem czasownika ( Umiem...) np. Umiem grać w tenisa.
-uczymy się czytać słów piosenki ze str.73 w podręczniku
-potrafimy wymienić wszystkie polskie dwuznaki karta pracy( Dwuznaki)
-potrafimy podać przykłady wyrazów z dwuznakiem CH ( choinka, chleb, chłopiec, chora ,chomik, chusteczki, chmura) karta pracy Dwuznak CH
-uzupełniamy ewentualne braki w zeszycie ćwiczeń rozdział 11

2019-01-23 22:54:53 ET

26 stycznia 2019

Na ostatnich zajęciach:
-pracowaliśmy nad słownictwem związanym z tematyką Świąt Bożego Narodzenia( karty pracy i podręcznik rozdział 15)
-ćwiczyliśmy wymowę literki "ź", zmiękczenia "zi" w sylabach i wyrazach w karcie pracy Litera "ź"

Na pracę domową:

-uczymy się na pamięć wyrazów z karty pracy "Świąteczne bingo"

- w zeszycie ćwiczeń wykonujemy zadania ze str.92

Na zajęciach w sobotę będziemy uczestniczyć w Akademii Świątecznej, która odbędzie się o godz.10.30 w audytorium. Do zobaczenia w sobotę.

2018-12-11 19:41:20 ET

16 grudnia 2018

Na ostatnich zajęciach :
-został wprowadzony kolejny dwuznak "dż", ćwiczyliśmy wymowę sylab i wyrazów z dwuznakiem dż , pisaliśmy w liniaturze
-porównywaliśmy różnice w wymowie między dwuznakiem dz , dź, dzi i dż
-rozpoczęliśmy rozdział 10 w podręczniku "To jest mój pokój", nazywaliśmy meble i określaliśmy ich wygląd
-uczyliśmy się piosenki " W pokoju Smokusia" - tekst piosenki został zapisany do zeszytów, wyjaśnialiśmy nowe słownictwo
-odsłuchaliśmy historyjkę ze str.65
-uczestniczyliśmy w uroczystej akademii patriotycznej z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Na pracę domową:
-uczymy się czytać sylab i wyrazów z dwuznakiem "dż" w karcie pracy "Dż" ćw. 1, 2, 3
- znamy na pamięć wyrazy dżokej, dżinsy, dżoker, dżinn, dżem, dżdżownica, dżungla
-uczymy się czytać tekstu piosenki "W pokoju Smokusia", znamy słowa z piosenki: Nowy, pokój, łóżko, krzesło, dywan, szafa , biurko, lampa, obok, gotowy
-odsłuchujemy z płyty CD historyjkę ze str.65, czytamy dialogi z tej historyjki
- w zeszycie ćwiczeń piszemy ćw.1A, 1B, 1C STR.58, 59
W sobotę napiszemy zapowiadany tydzień temu sprawdzian z rozdz.9. Nie zdążyliśmy go napisać na ostatnich zajęciach.

2018-11-11 22:02:24 ET

17 listopada 2018

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org