Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa III E

Na ostatnich zajęciach utrwalaliśmy zagadnienia z rozdziału 11 w podręczniku,
Na pracę domową :
-uczymy się czytać dialogów z historyjki obrazkowej na str.71 w podręczniku
-znamy na pamięć wyrażenia: jeździć na rowerze, jeździć na rolkach, pływać, biegać, grać w koszykówkę, grać w szachy, jeździć na nartach, grać w tenisa)
-umiemy opowiedzieć co potrafimy robić z wykorzystaniem czasownika ( Umiem...) np. Umiem grać w tenisa.
-uczymy się czytać słów piosenki ze str.73 w podręczniku
-potrafimy wymienić wszystkie polskie dwuznaki karta pracy( Dwuznaki)
-potrafimy podać przykłady wyrazów z dwuznakiem CH ( choinka, chleb, chłopiec, chora ,chomik, chusteczki, chmura) karta pracy Dwuznak CH
-uzupełniamy ewentualne braki w zeszycie ćwiczeń rozdział 11

2019-01-23 22:54:53 ET

26 stycznia 2019

Na ostatnich zajęciach:
-pracowaliśmy nad słownictwem związanym z tematyką Świąt Bożego Narodzenia( karty pracy i podręcznik rozdział 15)
-ćwiczyliśmy wymowę literki "ź", zmiękczenia "zi" w sylabach i wyrazach w karcie pracy Litera "ź"

Na pracę domową:

-uczymy się na pamięć wyrazów z karty pracy "Świąteczne bingo"

- w zeszycie ćwiczeń wykonujemy zadania ze str.92

Na zajęciach w sobotę będziemy uczestniczyć w Akademii Świątecznej, która odbędzie się o godz.10.30 w audytorium. Do zobaczenia w sobotę.

2018-12-11 19:41:20 ET

16 grudnia 2018

Na ostatnich zajęciach :
-został wprowadzony kolejny dwuznak "dż", ćwiczyliśmy wymowę sylab i wyrazów z dwuznakiem dż , pisaliśmy w liniaturze
-porównywaliśmy różnice w wymowie między dwuznakiem dz , dź, dzi i dż
-rozpoczęliśmy rozdział 10 w podręczniku "To jest mój pokój", nazywaliśmy meble i określaliśmy ich wygląd
-uczyliśmy się piosenki " W pokoju Smokusia" - tekst piosenki został zapisany do zeszytów, wyjaśnialiśmy nowe słownictwo
-odsłuchaliśmy historyjkę ze str.65
-uczestniczyliśmy w uroczystej akademii patriotycznej z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Na pracę domową:
-uczymy się czytać sylab i wyrazów z dwuznakiem "dż" w karcie pracy "Dż" ćw. 1, 2, 3
- znamy na pamięć wyrazy dżokej, dżinsy, dżoker, dżinn, dżem, dżdżownica, dżungla
-uczymy się czytać tekstu piosenki "W pokoju Smokusia", znamy słowa z piosenki: Nowy, pokój, łóżko, krzesło, dywan, szafa , biurko, lampa, obok, gotowy
-odsłuchujemy z płyty CD historyjkę ze str.65, czytamy dialogi z tej historyjki
- w zeszycie ćwiczeń piszemy ćw.1A, 1B, 1C STR.58, 59
W sobotę napiszemy zapowiadany tydzień temu sprawdzian z rozdz.9. Nie zdążyliśmy go napisać na ostatnich zajęciach.

2018-11-11 22:02:24 ET

17 listopada 2018

-utrwalaliśmy zagadnienia z rozdziału 9 w podręczniku str.56-61
-poznaliśmy kolejny dwuznak "dź" na przykładzie słów: dźwig, łódź, gwóźdź ,żołądź
-czytaliśmy na ocenę, graliśmy w bingo
-w zeszycie ćwiczeń napisaliśmy ćw.2D i 2E str.55
Na pracę domową proszę:
-przyjrzeć się ilustracjom na stronie 62-63 w podręczniku i nazwać co się na nich znajduje, jaki ma kolor, co robią lub mówią osoby na rysunkach, , jakie są zwierzęta , jak wyglądają i co lubią jeść.
- przygotować się do krótkiego sprawdzianu z rozdziału 9 - pomocne będą wskazówki na str.57 w zeszycie ćwiczeń "Hura! Już umiem ..." Przykładowe zadania ( połącz ilustracje z właściwym podpisem, połącz pytanie z właściwą odpowiedzią , wybierz prawidłową formę zaimka mój/ moja/ moje, twój /twoja/ twoje)
-uzupełnić wszystkie braki w zeszycie ćwiczeń str.52-56
Do zobaczenia w sobotę!

2018-11-06 21:24:20 ET

10 listopada 2018

Na ostatnich zajęciach:
-uczyliśmy się o zmiękczeniach na przykładzie "dzi",ćwiczyliśmy wymowę i czytanie sylab i wyrazów np.dzieci, dziadek,dziękuję
-czytaliśmy czytankę "Pierwsza lekcja" str.5 z książki " Teksty i ćwiczenia do nauki j. polskiego" wyjaśnialiśmy nowe słownictwo, ćwiczyliśmy czytanie , odpowiadaliśmy na pytania do tekstu sprawdzające stopień zrozumienia tekstu
-ćwiczyliśmy odpowiedzi na pytania "Jak masz na imię? Jak się nazywasz?, Gdzie mieszkasz?
W związku z tym ,że uczestniczyliśmy w akademii z okazji ślubowania klas pierwszych ,nie sprawdzałam pracy domowej z poprzedniej lekcji. Praca ta obowiązuje na najbliższą sobotę. Proszę także:
-nauczyć się czytać czytanki "Pierwsza lekcja"-znać znaczenia słów i wyrażeń do czytanki : "mówi, odpowiada, pyta, miły , mieszka, wita, mieszkanie, na drugim piętrze
-wykonać ćwiczenie 2 str.7 w "Tekstach..."
-nauczyć się czytać sylab i wyrazów w karcie pracy "Dzi", znać znaczenie słów : dzieci, widzi, dziura, dziupla, dziób ( uczniowie dostali kartę pracy z ilustracjami do tych wyrazów
-pamiętać o przyniesieniu przyborów szkolnych i kart pracy "Bingo"

2018-10-29 22:02:34 ET

3 listopada 2018

Na ostatniej lekcji:
-poznaliśmy kolejny dwuznak "dz", ćwiczyliśmy wymowę wyrazów z "dz" np. "dzwon", pędzel, dzwonki, pieniądze , ćwiczyliśmy pisanie w liniaturze
-utrwalaliśmy pozostałe dotychczas poznane dwuznaki(sz, cz, ch, rz), graliśmy w bingo
-ćwiczyliśmy zadawanie pytań , z wykorzystaniem zaimka pytającego "Czy.."? i czasownika "widzę", uczyliśmy się odpowiedniej intonacji przy zadawaniu pytań - ćw.3C str.61 podręcznik
-w zeszycie ćwiczeń pisaliśmy ćwiczenie 3A i 3B