klasa III C

Jesień

W czasie zajęć powtarzaliśmy hymn Polski i uczyliśmy sie piosenki "Jestesmy Polką I Polakiem". Mówiliśmy o jesieni.
W "niebieskich okładkach" zrobiliśmy strone 12,13,14. Powtarzaliśmy alfabet I dzieci pisały go na kartkach. Rozróznialiśmy sylaby, samogłoski i spółgłoski.
Zaczeliśmy robić ćwiczenie 2 na stronie 4. Dzieci mają przyklejoną sowę I znacznik na stronie, która zaczyna nową część . Strony są tam ponumerowane od 1..... .
PRACA DOMOWA:
1. Ćwiczenia: 8dokończyc zadanie 2/str.4.
2."Niebieskie okładki": przepisac , zaznaczone już w szkole, zdania do listków- str.15.
3. Nauczyć się czytać wiersz o wiewiórce, który dzieci dostały na dodatkowych kartkach. Miały go włożyc do kieszonki w niebieskich okładkach.

Dziękuję Państwu bardzo za życzenia, kwiaty I słodkości z okazji Dnia Nauczyciela. Bardzo jest mi miło!
Życzę spokojnego, przyjemnego tygodnia!

2019-10-13 13:37:09 ET

19 października 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Symbole narodowe

W czasie zajęć mówiliśmy o symbolach narodowych. Uczyliśmy sie na pamięć hymnu Polski. Analizowalismy jego treść i redagowaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące hymnu. Wykonaliśmy zadania (w segregatorach ) na stronie 6, 9 i 10 .
Powtarzaliśmy alfabet i układaliśmy wyrazy zgodnie z porządkiem alfabetycznym. Wykonaliśmy ćwiczenia na stronie 2 (krzyżówka alfabetyczna) i 3 ( Zeszyt ćwiczń- "Gramatyka i ortografia").
PRACA DOMOWA:
1.Nauczyć się na pamięć alfabet (Zeszyt ćwiczeń- strona 1. Ćwiczenia mają dwie części . Po stronie 83 , od alfabetu zaczyna się część druga .).
2.Wykonać zadania (w segregatorze )na stronie 11. Podpowiedź będzie na stronie 6.
3.Nauczyć się na pamięć hymn Polski .( Na nastpną sobotę- 19 pażdziernika.)
Życzę przyjemnego tygodnia!

2019-10-08 00:10:28 ET

12 października 2019

Jak powstała Polska?

W czasie zajęć uzupełnialiśmy "ludzika" ( str.3) Czytaliśmy legendę "Jak powstała Polska?" i wspólnie opowiadaliśmy jej treść. Wykonaliśmy ćwiczenia: ćw. 7/str.2,
ćw. 1-5/str.5, ćw.7/str.5, ćw.9,10/str.7. Powtarzaliśmy wiadomości o głosce, literze, samogłosce I spółgłosce. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby.
Praca domowa:
1. Nauczyć się czytać legendę "Jak powstała Polska?" (str.4).
2. Nauczyć się opowiadać legendę- tylko dla chętnych dzieci!
3. Wykonać zadania 1,3,4,5,6,7 ze strony 8- mapa Polski.

Przypominam, że w sobotę dzieci spotykają się na Polance na ognisku (zaczynamy od 9:00 kończymy o 12:00).
Życzę Państwu przyjemnego tygodnia!

2019-09-23 19:37:41 ET

5 października 2019

Witaj szkoło!

Witam Państwa w nowym roku szkolnym!
Ufam, że będzie nam się dobrze współpracowało i przyjemnie spędzimy ten rok.
Proszę o zaopatrzenie dzieci w piórniki z kredkami, ołówkami , gumka, klejem i temperówką. Do segregatorów proszę włożyć przekładkę ,a za nią 10 kartek.
Proszę o przyniesienie w najbliższą sobotę czeków na $ 37 za segregatory I ćwiczenia. Tego dnia dzieci wszystko zabiorą do domu.

W sobotę na zajęciach część dzieci otrzymała kartki z wierszem, proszę, żeby nauczyły się go czytać.
Życzę wszystkim przyjemnego tygodnia!

2019-09-16 09:00:28 ET

22 września 2019

Mama, tata, rodzice, rodzina.

Praca domowa:
*Nauczyć się czytać, wybraną przez siebie , jedną stronę czytanki "Brzydkie kaczątko" (str.221-223).
*Przeprowadzić wywiad z mama lub tatą (str.232-233).
W sobotę o godzinie 11:00 na sali widowiskowej odbędzie się academia z okazji DNIA MAMY I TATY- serdecznie zapraszamy!
Przypominam, że chłopcy zakladają czarne spodnie, a koszulki dostaną ode mnie po śniadaniu.:-)
Dziewczynki przychodzą w czerwonych legginsach, koszulki otrzymają w czasie próby , ponieważ symbol na koszulce odpowiada ustawieniu w tańcu. Proszę żeby włosy miały związane w kucyk na czubku głowy.
Życzę wszystkim przyjemnego tygodnia!

2019-05-13 14:32:56 ET

18 maja 2019

Dzień Mamy i Taty

Dziękuję bardzo za to, że tak licznie przybyli Państwo na naszą klasową uroczystość.
Praca domowa:
* Wykonać zadania 20-24/252.
* Pokolorować grmatyczny rysunek z krasnalem, który dzieci otrzymały w szkole.

Przypominam,że 18 maja odbędzie się szkolna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, w której bierze udział również nasza klasa.
Jutro , dla dzieci, które wpłaciły pieniądze, zamawiamy koszulki, ale dziewczynki będą potrzebowały jeszcze czerwone, długie legginsy, które muszą już kupić rodzice. Jeśli jakieś dziecko nie będzie miało stroju- nie będzie mogło wystapić. Proszę o informację w tym tygodniu, kto nie może zapewnić dziecku ubranka, a ja wszystko zorganizuję.
Życzę przyjemnego tygodnia!

2019-05-05 21:34:04 ET

11 maja 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org