Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa III B

Naucz się czytać tekst s.152-153
Podczas czytania podkreśl wyrazy z Ć,CI,CZ.
Dokończ w zeszycie zdania: Marzę o.......,Jestem szczęśliwy gdy.....
Napiszę krótko" czy spełnienie marzeń może zależeć od nas samych?"(zadanie dla chętnych dzieci).

2019-03-10 17:27:48 ET

16 marca 2019

Naucz się czytać tekst "Zły sen" s.89
Uzupełnij ćwiczenia 15,16,17,20,21 s.98-102
Naucz sie pisać liczebniki (1-20)-dyktando
Dziękuję uczniom,ktorzy przynieśli dzisiaj instrumenty i prace o polskim kompozytorze.

2019-02-23 18:20:33 ET

2 marca 2019

Zadanie domowe

Dziękuję za wykonanie pięknych projektów o życiu Fryderyka Chopina! Było w nich bardzo dużo ciekawych informacji dotyczacych biografii polskiego kompozytora:)
Dziękuję röwnież za wspaniałe koncertowanie uczniów,ktorzy przynieśli instrumenty.
Nie ma zadania domowego na najblższa sobotę. Życzę wszystkim miłej niedzieli!

2019-02-17 12:57:16 ET

23 lutego 2019

Zadanie domowe

Tematem naszej lekcji dzisiaj był polski kompozytor Fryderyk Chopin. Proszę o wykonanie projektu w formie gazetki(zdjęcia,rysunki,wiadomości z internetu )na temat życia i twórczości Chopina.Forma podobna jak przy projekcie o Krakowie.Dzieci będa samodzielnie prezentować swoje prace,dlatego proszę ,aby umiały je przeczytać.
Nauczyć się czytać tekst "Pierwszy koncert"(dzieci otrzymały kopie do domu).
Z tego tekstu proszę wypisać do zeszytu wyrazy z dwuznakami (SZ,CZ,RZ,CH,DZ),oraz wyrazy ze spółgłoskami miękkimi (Ś,Ć,Ń,DŹ,Ź,SI,CI,NI,DZI).
Jeśli gram na instrumencie,przyniosę go do szkoły ,aby zagrać dowolny utwór(będziemy koncertować w naszej klasie).
Dzieci,które nie były w szkole moga uzupełnić ćwiczenia strona 80-84.

Przypominam,że w najbliższa sobotę nie będzie zajęć w polskiej szkole.Do zobaczenia 16 lutego:)

2019-02-02 18:06:45 ET

16 lutego 2019

Naucz się czytać tekst "Jak powstało Zakopane?"s.46
Zadanie domowe-ksiażka s.57-59
Dodaję ćwiczenia do polecenia "uzupełnij ćwiczenia ":5,12,13,22,23 s.49-57.
W biuletynie szkoły zostało umieszczone ogłoszenie dotyczace wywiadówek.Zapraszam Wszystkich Rodziców.

2019-01-26 16:54:10 ET

2 lutego 2019

zadanie domowe

Ciag dalszy zadania podanego wcześniej.
Bardzo proszę ,aby wszystkie dzieci przyniosły jutro dużo kredek.
Dziękuję i do zobaczenia jutro:)

2019-01-25 16:18:42 ET

26 stycznia 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com