Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa III A

Ogloszenie

W przyszla sobote o godz. 11:00 odbedzie sie akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Przypominam ze dziewczynki przychodza w czarnych, dlugich legginsach, wlosy maja miec uczesane w kucyk(1), koszulki dostana w klasie (tylko te osoby, ktore daly mi wczesniej koszulki lub pieniadze). Chlopcy przychodza w czarnych spodniach i zielonych koszulkach Minecraft (ci,ktorzy dali pieniadze dostana koszulki w klasie). Buty dla dziewczynek i chlopcow najlepiej czarne (lub ciemne-sportowe). Dzieci, ktore przyjda nieodpowiednio ubrane nie moga wziac udzialu w przedstawieniu. Uczniowie przychodza jak zwykle na godz. 8:30, odebrac mozna po zakonczeniu akademii. W tym tygodniu nie zadaje dzieciom pracy domowej, Do zobaczenia w sobote.

2019-05-13 09:30:30 ET

18 maja 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Praca domowa z dnia 4 maja

Na dzisiejszych zajeciach rozmawialismy o historii powstania ksiazki. Ogladalismy prezentacje na ten temat i rozmawialismy o zaletach czytania ksiazek. Czytalismy tekst " Jak to z ksiazka bylo" str.234 oraz robilismy cw, 1-4/235. Wykonywalismy rowniez cwiczenia dotyczace stosowania roznych form rzeczownika w zdaniu oraz cwiczylismy pisownie wyrazow z "z" wymiennym i niewymiennym. Cwiczenia, ktore uzupelnilismy na lekcji: 5/236; 8-10/237-238; 12,13/240.
1) Naucz sie czytac tekst str.234.
2) Cw. 15-22/241-242.
3) Przynies klej i nozyczki.
OGLOSZENIE
Dziewczynki,ktore nie przyniosly dzisiaj bialych koszulek lub pieniedzy, prosze przyniesc je w nastepna sobote.

2019-05-04 17:47:32 ET

11 maja 2019

Praca domowa z dnia 27 kwietnia

Tematem dzisiejszych zajec byla Konstytucja 3 Maja. Dzieci ogladaly prezentacje oraz poznaly slownictwo zwiazane z konstytucja ( sejm, ustawa...). Czytalismy i analizowalismy tekst " Radosc i nadzieja" oraz wiersz o konstytucji (kopia w zeszycie). Wykonalismy nastepujace cwiczenia: 1-5/213-214; 7-16/215-217.
PRACA DOMOWA
1) Naucz sie czytac tekst str.211-213 lub wiersz o konstytucji (kopia).
2) Wypisz z tekstu PO 5 rzeczownikow, czasownikow i przymiotnikow.
UWAGA
Bardzo prosze aby w nastepna sobote (4 maja) dziewczynki przyniosly do szkoly biale koszulki z krotkim rekawem w ktorych beda wystepowaly na akademii. Koszulki beda malowane dlatego potrzebujemy miec je wczesniej. Przypominam o koszulkach Minecraft dla chlopcow (link w poprzedniej pracy domowej). Jesli bedzie panstwu wygodniej moge zebrac pieniadze i kupic dzieciom odpowiednie koszulki. Skladka na koszulki dla dziewczynek wynosi $4 a dla chlopcow $8. Pieniadze zbieram TYLKO w przyszla sobote. W razie pytan prosze dzwonic lub wyslac wiadomosc pod nr (860) 9512095. Dziekuje i do zobaczenia

2019-04-27 20:44:47 ET

4 maja 2019

Ogloszenia

18 maja odbedzie sie akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie dzieci biora udzial w przedstawieniu (jesli wiedza panstwo, ze dziecko tego dnia nie bedzie moglo byc w szkole bardzo prosze zglosic to do mnie 27 kwietnia). Dziewczynki musza miec dlugie, czarne legginsy i biale koszulki z krotkim rekawem; chlopcy-dlugie, czarne spodnie i zielone koszulki Minecraft.
Z okazji przerwy swiatecznej nie zadaje dzieciom pracy domowej. Zycze wszystkim Wesolych Swiat i do zobaczenia 27 kwietnia.

2019-04-08 20:16:16 ET

27 kwietnia 2019

Praca domowa z dnia 30 marca

Na zajeciach rozmawialismy o tradycji i zwyczajach wielkanocnych. Czytalismy i analizowalismy tekst " Baranek" oraz wykonalismy nastepujace cwiczenia: 1/124; 2/125 (ustnie); 4-6,8/125-126; 9/127 (ustnie); 10,11/128. Dzieci robily rowniez kartki wielkanocne.
PRACA DOMOWA
1) Naucz sie czytac tekst "Baranek"( TYLKO pierwsza strone ).
2) Cw. 12/129, 14/130; 18/135.
3) Naucz sie bardzo dobrze czytac tekst piosenki:" Mamo, Tato" (kopia).

2019-03-30 21:14:53 ET

6 kwietnia 2019

Praca domowa z dnia 23 marca

Na zajeciach rozmawialismy o tradycji topienia Marzanny w oparciu o tekst:" Ciekawe dlaczego...w pierwszy dzien wiosny topimy Marzanne?".
Tlumaczylismy co oznacza przyslowie:"W marcu jak w garncu" (na podst. wiersza"W marcu"-kopia w zeszycie).Wyszukiwalismy w wierszu czasowniki oraz cwiczylismy pisownie wyrazow z "u" - cw.13-17/194-196.
PRACA DOMOWA
1) Naucz sie czytac fragment tekstu"Ciekawe dlaczego..."-kopia-od slow "Marzanna nie wyglada.......do slow:" w nadchodzacym roku".
2) Cw.20/197
3) Z wiersza "Zbojnik" (kopia)-wypisz wyrazy z "u" i "o" i podkresl dwuznaki.
4) Przygotuj sie do dyktanda (kopia dyktanda w zeszycie): Marzec-pierwszy miesiac wiosny. Przyroda budzi sie do zycia. Slychac spiew ptakow. Zakwitly przebisniegi.Zegnamy zime.

2019-03-23 19:39:55 ET

30 marca 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org