Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II EStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 13 - - -

 


OGLOSZENIE

 
Drodzy rodzice/opiekunowie, w dalszym ciagu mam zeszyt cwiczen ktoregos z dzieci (nie jest podisany). Do tej pory nikt sie ze mna nie skontaktowal w tej sprawie a cwiczen do zrobienia jest coraz wiecej. Po powrocie do szkoly bede zbierac zeszyty cwiczen do oceny. Prosze o kontakt ze mna na e-mail iza.sozanski@sbcglobal.net lub tel. 860-410-1024 moglabym przeslac chociaz kopie stron, ktore maja byc uzupelnione.

 

 

2020-04-05 09:39:02 ET

Izabela Sozański
4 kwietnia 2020

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Filmiki

 

https://www.youtube.com/watch?v=r-to1UXYMUA

https://www.youtube.com/watch?v=Gifl9rBpH8E

 

 

 

 

 

 

2020-04-05 09:24:48 ET

Izabela Sozański
4 kwietnia 2020

 


zalacznik

 
Zalacznik

 

 

 

 

2020-04-05 09:19:09 ET

Izabela Sozański
4 kwietnia 2020

 


KONSPEKT/PLAN LEKCJI

 
Temat: Wielkanoc w Polsce
Umiejetnosci ucznia: nazywanie symboli wielkanocnych, poznanie tradycji wielkanocnych
Podstawowe slownictwo: swieconka, baranek, pisanki, palma, smigus dyngus, zajac wielkanocny
1. Pogadanka na temat Swiat wielkanocnych i zwiazanych z nimi tradycji.
Wielkanoc to Swieto Zmartchwywstania Chrystusa. To swieto radosci i zwyciestwa dobra nad zlem. Swieto budzacego sie na nowo zycia. W Polsce obchodzi sie je bardzo uroczyscie i mamy wiele ciekawych tradycji z nimi zwiazanych.
-Przygotowania - kiedys juz na dwa tygonie przed swietami domy byly dokladnie sprzatane i malowane (bielone) po to aby oczyscic dom ze wszyskiego co brudne, zle i witac Zmartwychwstalego Chrystusa w czystym domu.
-Niedziela Palmowa - to niedziela poprzedzajaca Wielkanoc. W Polsce do dzisiaj dzieci zbieraja galazki wierzby i ozdabiaja je kwiatami-zywymi lub z bibuly, ziolami, kolorowymi wstazkami i tak powstaje palma. Niektore miejscowosci maja konkursy na najwieksza i najpiekniejsza palme. Pozniej palme umieszcza sie na strychu i ma ona zabezpieczyc dom przed pozarem.
-Wielka Sobota - swiecimy pokarm w kosciele (swieconka). W koszyku powinny byc: kolorowe jajka (pisanki), baranek z ciasta, chleb, szynka, sol, chrzan. Ulubionym zajeciem dzieci w tym dniu jest malowanie i ozdabianie jajek.
-Niedziela Wielkanocna - cieszymy sie ze Zmartwychwsatnia Chrystusa. Podczas uroczystego sniadania zjadamy poswiecone pokarmy i skladamy sobie zyczenia.
-Poniedzialek Wielkanocny - smigus dyngus to ulubiony zwyczaj polskich dzieci. W lany poniedzialek oblewamy sie woda, co ma zapewnic pomyslnosc przez caly rok. W tym dniu kazda dziewczynka chciala byc polana woda - oznaczalo to, ze ma powodzenie i bedzie w zyciu szczesliwa. Za polanie dziewczyny chlopak otrzymywal pisanke.
2. Cwiczenia z nowym slownictwem- karty pracy w zalaczniku
-Tlumaczymy nowo poznane wyrazy
-Piszemy po sladzie
-Cwiczymy czytanie tych wyrazow
3. Prosze obejrzec dolaczone filmiki na You Tube:
Zwyczje wielkanocne - prezentacja
Nauka slow cz. 1 Wiosna- Wielkanoc i Przyroda dla dzieci (Pogoda, Przedmioty, Rosliny, Zwierzeta)

DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE I DZIECI ZYCZE WAM ZDROWYCH I WESOLYCH SWIAT WIELKANOCNYCH!

 

 

 

 

2020-04-05 09:17:34 ET

Izabela Sozański
4 kwietnia 2020

 


Zadanie domowe

 
1. Zapamietaj wyrazy okreslajace wyglad (gruby/chudy itd. str.47)
2. Naucz sie czytac tekst piosenki pt "Zobacz, jaki jestem?"
3. Narysuj obrazek pt: Wiosna
Zadania sprawdze po powrocie do szkoly. Serdecznie wszystkich uczniow i rodzicow/opiekunow pozdrawiam.

 

 

2020-03-30 19:09:12 ET

Izabela Sozański
4 kwietnia 2020

 


KONSPEKT/PLAN LEKCJI

 
Temat: Moja rodzina. Jaki on/ona/ono jest? Witamy wiosne.

Umiejetnosci ucznia: przedstawianie czlonkow rodziny, okreslanie wygladu osob i ich samopoczucia, obserwacja zmian zachodzacych w przyrodzie.
Podstawowe slownictw i struktury: To jest moja siostra; To jest moj brat;gruby/chudy; duzy/maly; ladna/brzydka; mloda/stara; wesole/smutne; zdrowe/chore; Zobacz jaki jestem...; Jaki on/ona/ono jest?

1. Rozpoczecie piosenka na powitanie CD 1/02
2. Polacz Cw 2A str 46
-Dzieci przygladaja sie portretom czlonkow rodziny i odpowiadaja na pytanie: Kto to jest? (lewa kolumna: tata, siostra, dziadek; prawa kolumna: brat, babcia, mama). Nastepnie lacza ze soba rysunki tak jak w podanym przykladzie (tata-mama, siostra-brat, dziadek-babcia). Mozna zadawac dodatkowe pytania wskazujac na wybrany obrazek np. Czy to jest tata? -Tak, to jest tata
3. Wskaz i powiedz Cw 2B str 46
-Dzieci przygladaja sie fotografiom i identyfikuja na nich czlonkow rodziny (fot 1:mama, tata, brat, siostra; fot. 2: dziadek, babcia). Nastepnie opisuja zdjecia mowiac: To jest mama, a to jest tata. To jest brat, a to jest siostra. To jest babcia, a to jest dziadek. Mozna zadawac dodatkowe pytania zeby zachecic dzieci do mowienia np.: Co robi babcia? Jakie kolory widzisz? Ile osob jest na zdjeciu. (Policz)
4. Popatrz i posluchaj Cw 2C str 47
-Odtwarzamy nagranie CD 1/45. Dzieci sluchaja i przygladaja sie rysunkom.
-Tlumaczymy nowe slownictwo : gruby/chudy, duzy/maly,ladna/brzydka, mloda/stara, wesole/smutne, zdrowe/chore.
-Odtwarzamy ponownie nagranie lub czytamy wypowiedzi a dzieci staraja sie je powtorzyc.
-Wskazujemy na rysunki w kolejnosci zgodnej z nagraniem i pytamy: Jaki on jest? (gruby/chudy, duzy/maly); Jaka ona jest?(ladna/brzydka,mloda/stara); Jakie ono jest?(wesole/smutne,zdrowe/chore). Zwracamy uwage dzieciom, ze kiedy mowimy o chlopcu to slowa koncza sie na literke y (kolor niebieski), kiedy mowimy o dziewczynce, slowa koncza sie na literke a (kolor czerwony), a kiedy mowimy o dziecku, slowa koncza sie na literke e (kolor zielony). Mozemy role odwrocic i dzieci zadaja pytanie a rodzic odpowiada.
-Wskazujemy na rysunki w przypadkowej kolejnosci i pytamy: Jaki on jest? (gruby/chudy); Jaka ona jest?(ladna/brzydka); Jakie ono jest?(wesole/smutne)
5. Posluchaj i zaspiewaj Cw 2D str 47
- Odtwarzamy nagranie z piosenka pt. "Zobacz, jaki jestem?" CD 1/46
-Dzieci sluchaja i staraja sie powtarzac slowa. Tekst piosenki jest w podreczniku str 47
6. Zeszyt Cwiczen str 42-43 cw 2A, 2B, 2C, 2D
7. Wiosna
- 21 marca rozpoczela sie kalendarzowa wiosna. Jest to wspanialy moment aby wyjsc z dziecmi na spacer i porozmawiac o zmianach zachodzacych w przyrodzie. Zaczyna robic sie cieplej i dni sa dluzsze. Na galeziach drzew pojawiaja sie paczki, ktore pozniej zamienia sie w liscie. Trawa zaczyna sie zielenic i mozna zobaczyc pierwsze kwiaty (krokusy,zawwilce,hiacynty,zakile). Przylatuja ptaki, ktore pieknie spiewaja. Wiosna to pora roku, kiedy cala przyroda budzi sie do zycia.Podczas takiego spaceru mozna zabawic sie w gre: Widze cos co jest koloru....(np zielona trawa, zolty kwiat, fioletowy krokus), Widze cos co pieknie pachnie....(kwiat),Widze cos co lata...(ptak) itd.
8. Piosenka na zakonczenie CD 1/06

 

 

2020-03-30 19:02:50 ET

Izabela Sozański
27 marca 2020

 


- - - Strona 1 z 13 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network