klasa II C

c d lekcji z 4 kwietnia

To jest dalszy ciąg lekcji z 4 kwietnia.

Kochani Rodzice i Dzieci.
Nadchodzą Swięta , następna sobota jest już wolna od nauki .
Mimo trudnego czasu życzę Wam wszystkim pogodnych , rodzinnych Świąt . Oby Święta Zmartwychwstania przyniosły nam wszystkim nadzieję .

2020-04-04 11:34:21 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Lekcja z dnia 4 kwietnia

1. Naucz się czytać -strona 93 "Dywan z kwiatów".
2. Uzupełnij ćwiczenia po czytance -strony 94,95, 96.
3.Oglądnij bajke o Muminkach

a następnie odpowiedz na pytania z załącznika
4. Wypełnij kartę pracy z ortografii ( załącznik).

2020-04-04 11:27:37 ET

4 kwietnia 2020

Pytania na temat filmu

Pytania w załączniku

2020-03-28 12:49:52 ET

28 marca 2020

Lekcja z dnia 28 marca

Witam wszystkich moich uczniów i ich rodziców.
Poniżej konspekt następnej lekcji oraz karty pracy do wypełnienie i wysłania na mój e-mailowy adres ( basiaporczak@interia.pl )

I Czytanie i ćwiczenia związane z czytanką.
1.Naucz się czytać -strona 84 "Nasz rodzinna tradycja"
2. Odpowiedz w książce na pytania po czytance na stronie 86 i 87.

II. Ortografia
W części zeszytu GRAMATYKA przepisz poniższą notatkę:

DOTYCZY ZASADY ORTOGRAFICZNEJ Ó:
Zapamiętaj!
„Ó” piszemy, wtedy, gdy wymienia się na „o, a, e”,
np. dół – doły,
skrót – skracać,
niósł - nieść

„Ó” napiszemy także w końcówkach „-ów”, np. maków, domów.

Wypełnij kartę pracy Ortografia.

III. Oglądnij film pod tytułem "Akademia Pana Kleksa"

Film trwa 1 godzin? i 21 minut , dlatego podziel go na dwie części .
Pierwszą część zakończ po 44 minutach , następnie odpowiedz na pytania 1-8 .

Na drugi dzień oglądnij pozostałą część filmu i odpowiedz na pytania 9-14

2020-03-28 12:14:10 ET

28 marca 2020

Marzanna

Poniżej karta z Marzanna

2020-03-22 12:02:36 ET

21 marca 2020

Lekcja z dnia 21 marca

Kochani uczniowie.
Bardzo już tęsknię za wami , ale mam nadzieje że po Świętach się już zobaczymy i będziemy mogli sobie poopowiadać ( po polsku ) jak spędzaliśmy ten czas.
Bardzo was proszę abyście pamiętali o tym co często wam powtarzałam , że najlepiej uczymy się systematycznie.Co oznacza , nie zostawiaj wszystkiego na jeden wieczór czy dzień ale ucz się po trochu.
Podzieliłam wam naszą lekcję na cztery części .Możecie je robić w jakiej chcecie kolejności.

I. Czytanka i ćwiczenia z wiązane z tą czytanką.

Naucz się czytać strona 103 "Matka Natura".
Opowiedz własnymi słowami tę czytankę.
W zeszycie napisz trzy zdania o tym jak zmienia się twoja okolica na wiosnę.
Pod tym zadaniem wypisz polskie nazwy kwiatów , które w ogródku hoduje twoja mama (lub babcia lub ciocia lub sąsiadka - zależy kto ma bardziej kwiatowy ogródek) .Uczysz się w ten sposób polskich nazw

II Tradycja Marzanny
Oglądnij na internecie filmik o tej tradycji:

Z pomocą rodziców wydrukuj kartę pracy o Marzannie i uzupełnij ją.

III GRAMATYKA
W zeszycie w części GRAMATYKA przepisz tabel części mowy ( wiem że ją przepisywałe już kilka razy ale w ten sposób utrwalasz sobie polskie nazwy)
RZECZOWNIK (noun) CZASOWNIK (verb) PRZYMIOTNIK ( adjectiv)
Kto to jest ? co to jest ? Co robi? Jaki? jaka? jakie?
Wydrukuj kartę pracy o częściach mowy i uzupełnij ją

IV Zabaw się w quiz z zeszłego tygodnia .Jeśli coś nie pamiętasz pooglądaj swój folder lub książkę ,tam masz wszystkie potrzebne wiadomości.

2020-03-22 11:58:06 ET

21 marca 2020