Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa II C

Czytanie , pisanie.

W ciagu nastepnych kilku lekcji poznamy sylwetki "Wielkich Polakow".
Jako pierwsza poznamy Marie Curie-Sklodowska .
Z pomoca rodzicow , znajdz na internecie zdjecie Marii Curii Sklodowskiej , wydrukuj je i wklej do zeszytu.
Pod zdjeciem napisz w jakich latach zyla nasza uczona.

Naucz sie czytac "Spinki Justynki" -strona 128

2019-03-17 13:06:01 ET

23 marca 2019

Czytanie , pisanie

1.Naucz sie czytac - strona146 "Niezwykly prezent".
2.Uzupelnij karte pracy dotyczaca legendy o Twardowskim. Dzieci dostaly te karte w szkole.
Dla nieobecnych , prosze pisac na email basiaporczak@interia.pl a ja przesle te karte .Nie moge wlozyc do zalacznika bo przekracza limit.

2019-03-11 07:03:29 ET

16 marca 2019

Czytanie , przygotowanie do dyktanda

1. Naucz sie czytac- strona 122 "Nowy dom".
2. Przygotuj sie do dyktanda ( w zalaczniku)

2019-02-24 12:04:31 ET

2 marca 2019

Czytanie , pisanie.

1. Naucz sie czytac - strona 116 "Sklepikarka".
2.Dowiedz sie od rodzicow o miejscowosci (miejscu , regionie ) w Polsce z ktorego pochodzi twoja rodzina i napisz o tym trzy zdania.

2019-02-17 06:34:42 ET

23 lutego 2019

Czytanie , pisanie.

1.Naucz się czytać - strona 176 "Nad morzem".
2.Uzupełnij karte pracy o Warszawie ( te dzieci , które były w szkole powinny mieć w folderze , dla dzieci nieobecnych w załączniku).

UWAGA !!!
W sobotę 9 lutego nie ma lekcji .Spotykamy się dopiero 16.
Miłego odpoczywania.

2019-02-04 07:35:23 ET

16 lutego 2019

Projekt "Warszawa"

1. Naucz sie czytac - strona 164 "Warszawskie niespodzianki".
2. Wykonaj cwiczenie 1 na stronie 165 , a nastepnie przepisz prawidlowe odpowiedzi do zeszytu.

W zalaczniku jest informacja o konkursie "Bo ja lubie jezyk polski" .Sposrod ucznow klas II zostanie wybrana grupa reprezentujaca nasza szkole . Uczniowie piszacy dyktando zostana wybrani na podstawie dyktanda , ktore pisali 19 stycznia, natomiast uczniowie do konkursu plastycznego zostana wybrani sposrod osob , ktore przyniosa na nastepna sobote swoj wlasnorecznie wykonany rysunek z bajki o kocie Filemonie. Rysunek nie jest obowiazkowy ale zachecam dzieci do udzialu.

2019-01-27 10:19:17 ET

2 lutego 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org