klasa II B

Witam bardzo serdecznie,
Kochani Rodzice i Dzieci.
Nadchodzą Święta , następne dwie soboty są wolne od zajęć, następny konspekt umieszczę 25 kwietnia. W załączniku umieściłam konspekt o tematyce Świąt Wielkanocnych są tam wierszyki i krótko wspomniałam o tradycji . Oczywiście jest to teoria, dla dziecka najważniejsze będzie jednak zapoznanie się z tradycjami i poznanie je z autopsji. Więc malujmy z dziećmi jajka, pieczmy z nimi mazurki i oblewajmy się wodą w lany poniedziałek. Niech te święta będą pogodne i radosne pomimo trudnego czasu. Życzę Wszystkim zdrowych, Wesołych Świąt, aby Święta Zmartwychwstania przyniosły nam wszystkim nadzieję na lepsze jutro. Pozdrawiam

2020-04-04 14:23:14 ET

25 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Witam Rodziców i Dzieci
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować tym dzieciom, którzy wysłali mi zdjęcie Marzanny . Zapraszam do kolejnych zajęć online i pozdrawiam serdecznie moją klasę. Konspekt zajęć w załączniku.

2020-03-30 13:37:21 ET

4 kwietnia 2020

Drodzy Rodzice,
Witam serdecznie w drugim tygodniu zajęć w trybie online. Po pierwszym tygodniu nie miałam od Państwa żadnych telefonów, żadnych uwag co mnie utwierdza w przekonaniu, że mój konspekt był czytelny dla Państwa, że nie mieliście Państwo trudności wspierając się moim konspektem przekazać waszym dzieciom wiedzę. Bardzo dziękuję za pomoc.
Jest to dla nas wszystkich trudny okres, ale musimy go przeczekać w spokoju, mądrze i rozsądnie. Trzeba nam dalej żyć, egzystować, cieszyć się tym co mamy i doceniać rzeczy proste, na pozór banalne takie jak rodzina, natura, wiosenna aura. Tak trzeba powiedzieć dziecku dlaczego nie chodzi teraz do szkoły, ale ograniczajmy się z przekazywaniem statyki dotyczącej pandemii itp.
Proszę was, róbcie wszystko, aby Wasze dzieci, kiedyś wspominały ten czas jako jeden z najlepszych, aby mieli dobre wspomnienia z tego okresu. Jasne nie chodzili do szkoły, musieli się uczyć w domu, nie mogli spotyka się z przyjaciółmi , ale że mogli w tym czasie dłużej pospać, że więcej czasu spędzali z rodzicami grając w planszówki, ze dłużnej bawili się na podwórku. Pozdrawiam i niech to będzie dobry, pozytywny czas w naszych rodzinach. W załączniku- konspekt zajęć

2020-03-24 17:03:33 ET

28 marca 2020

Drodzy Rodzice,
W związku z zaistniałą sytuacją z powodu Koronawirusa i zamknięciu szkół będę zamieszczała na stronie internetowej scenariusz lekcji do zrealizowania. Zdaję sobie sprawę z ogromu obowiązku, który spadły teraz na Was rodziców. Jak już Państwo się orientujecie, że na lekcji oprócz podręcznika rozdaję dzieciom wiele dodatkowych materiałów na których pracujemy, aby dzieci wyniosły jak najwięcej z moich zajęć . W związku, z tym, że teraz Wy rodzice będziecie musieli sami przekazać wiedzę dziecku, postaram się przekazać ją wam w jak najprostszy sposób, bazując przede wszystkim na podręczniku. Nie będę posyłać dodatkowych materiałów ,kart pracy dla dzieci itp. Proszę, aby dzieci uzupełniały podręcznik, te ćwiczenia, które zaznaczę, aby zrobić. Po powrocie do szkoły pozbieram podręczniki do sprawdzenia i na tej podstawie wystawię ocenę. W załączniku umieszczam scenariusz, jeśli czegoś Państwo nie rozumiecie, proszę pisać do mnie lub dzwonić. Z góry dziękuję rodzicom za pomoc i życzę zdrówka.

2020-03-17 15:06:46 ET

14 marca 2020

Zadanie domowe

Na ostatniej lekcji zrealizowaliśmy:
* Podręcznik str.72-79 ćwiczenia ze strony 73,74,75,76,77,78 oraz 79 cw. 7
* Wiersze Juliana Tuwima: "Spóźniony słowik" oraz "Ptasie radio"
* Nazewnictwo ptaków
* Obejrzeliśmy w programie You Tube : "Polskie ptaki zimą" oraz" Ptaki mieszkające w mieście : https://www.youtube.com/watch?v=gjLfDo2YsGE https://www.youtube.com/watch?v=p1uZMp43tS0

W domu:
1). Naucz się czytać czytankę: "Gołąb i sroka" str.72-73
2). Wymień przynajmniej nazwę pięciu ptaków

2020-03-08 19:22:38 ET

14 marca 2020

Zadanie domowe:
Na ostatniej lekcji zrealizowaliśmy:
* Podręcznik str. 62-66 ćw 1,2,3,4,5
* Gramatyka: Pisownia "Ó" w ćwiczeniach
* Książka: "Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej oraz you tube https://www.youtube.com/watch?v=YdbyBxIXPLg

W domu:
1). Naucz się czytać czytankę "A to pech! " str. 62-63
2). Przygotuj się do dyktanda: Chłopczyk lubi dżem wiśniowy i drożdżówkę. Szymek spotkał w lesie groźnego dzika.
3). Naucz się opowiadać w kilku zdaniach o czym jest bajka pt. "Szewczyk Dratewka"

2020-03-01 20:15:43 ET

7 marca 2020