Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa II B

Temat: Nadchodzi wiosna
* Rozmowa na temat nadchodzącej nowej pory roku oraz tradycji ludowej topienie Marzanny - znanego polskiego zwyczaju pożegnania zimy.
* Czytanie ze zrozumieniem tekstu "Marzanna"
* Opowiadanie "Pani Wiosna -Alicji Mikulskiej oraz kolorowanka.
* Podręcznik str. 146 - 149 ćw 1,2, 6 ( tylko czasownik "wycierać" w liczbie pojedyńczej i mnogiej).
* Ćwiczenia ze spółgłoskami miękkimi
w domu:
1). Naucz się pięknie czytać czytankę "Niezwykły prezent" str.146 albo "Marzanna - karta ksero, którą otrzymałś na lekcji.
2). ćwiczenie 7 i 8 str.149
3). Zapamiętaj zasady pisania zmiękczeń:
- Piszemy ś,ć,ń,ź,dź na końcu wyrazu ,np.: koń, miś, słoń, dłoń oraz przed spółgłoskami, np.: ćma, śpiew ,ślimak, dźwig.
- Zmiękczenia za pomocą literki "i" piszemyh najczęściej przed samogłoskami np. babcia, ciocia, słonie, konie oraz przed i tworzącą sylabę np. zi-ma , ci-sza
4). Dla chętnych : Wykonaj Marzannę ( technika wykonania dowolna).

Ogłoszenie dla rodziców,
Dzieci otrzymały formularze na wycieczkę szkolną "High Meadow Resort , Granby CT - proszę zwrócić formularz do dnia 4 maja

2019-03-18 19:14:23 ET

23 marca 2019

Zadanie domowe

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
* Podręcznik str.116-118 ćw. 1,2,3,4,5,7 oraz str.105 cw.5, str.107 cw, 10,11
* Utrwalanie dwuznaków: wyszukiwanie wyrazów zaczynajacych się na "Ch" oraz "cz"
* Wprowadzenie do zmiękczeń

1. Naucz się czytać czytankę "Sklepikarka" str.116
2. ćwicznie 10,11, oraz 12 str.119
2. Zmiękczenia: (zapamietaj, że mamy 5 spółgłosek miękkich zmiękczonych przez kreseczkę np : ś, ć, ń, ź, dź oraz mamy jeszcze inny zapis spółgłoski miekkiej przez literkę i np: si, ci, ni, zi, dzi / dźwięk ten sam tylko inny zapis.

2019-03-10 20:41:14 ET

16 marca 2019

Zadanie domowe

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
* Podręcznik str.110-113 cw 1,2,3,4,5,9 ( tylko odmiana czasownika "głaszczę" w liczbie pojedyńczej)
* Utrwalamy wszystkie poznane dwuznaki ( karty ksero).
* Przymiotnik - opis rodziny - jaki?, Jaka?, jakie?

1. Naucz się czytać "Dziadek -Niedźwiadek" str.110 tylko pierwszą stronę
2. Przygotuj się do dyktanda: Joasia dżemem smaruje bułki drożdżowe. Chętnie ubiera dżinsy i trenuje dżudo. Nie boi się dżdżownicy tylko niedźwiedzia.
3. Jeżeli ktoś jeszcze nie opowiadał o przygodach Calineczki, prosze, aby się z niej przygotował na następne zajęcia.

2019-02-24 20:19:23 ET

2 marca 2019

Zadanie domowe

Na ostatniej lekcji zrealizowaliśmy :
* Podręcznik str. 80- 83 cw.1,3,4,9,11
* Utrwalanie dwuznaków ( karta ksero)
* Przymiotnik ( dobieranie przymiotników do postaci z bajki o Celineczce)
* Lektura pt. "Calineczka" (książka oraz ogladaliśmy bajke w programie YouTube https://www.youtube.com/watch?v=Jzfr61feSPY&t=430s

1). Naucz się czytać "Dżem mojej babci str. 80
2). str.82,ćw 6
3).Odpowiedź ustna:
a) Naucz się opowiadać o przygodach Calineczki w kilku zdaniach ( możesz używać kart ksero z lekcji np. "Historyjki obrazkowe" ) albo
b). Narysuj najciekawszy według Ciebie fragment przygody Calineczki i uzasadnij dlaczego ten fragment najbardziej cię zainspirował. Opowiedź co przedstawia twój rysunek w kilku zdaniach.

2019-02-18 19:31:29 ET

23 lutego 2019

Zadanie domowe ( 16.02.)

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy :
*Podręcznik str.74-77 ćw 1,2,3,4,5,7,10,
*Wprowadzenie pojęcia "przymiotnik" -karty ksero
*Lektura "Calineczka" HANS CHRISTIAN ANDERSEN - Bardzo proszę, aby dzieci nieobecne zapoznały się z tekstem gdyż będziemy na lekcji przerabiać daną lekturę.

*Nasza klasa przystąpiła do konkursu: "Bo ja lubię język polski". Sposród ucznów klas II została wybrana grupa reprezentujacą naszą szkolę w Derby w konkursie ortograficznym oraz plastycznym. Uczniowie pisali dyktando 19 stycznia, na podstawie tego dyktanda Savanna będzie reprezentować naszą szkole w Derby w konkursie ortograficznym. Natomiast Michelle będzie reprezentować naszą szkolę w konkursie plastycznym pt. "Kot Filemon". Wszystkie prace plastyczne przygotowane przez dzieci były bardzo ładne, ale z powodu ograniczonej ilości miejsc mogliśmy wytypować tylko po jednej osobie z klasy. Wyrożnione zostały jeszcze prace plastyczne Kuby i Julii - wszystkim dzieciom bardzo gratuluję.

1). Naucz się czytać tekst: "O Tadziku i o Dźwigu" str.74
2). Przygotuj się do dyktanda: Grzegorz jest lekarzem i leczy ludzi. Jerzy jest pisarzem i pisze książki oraz lubi orzechy i grzyby.

2019-02-05 19:10:52 ET

16 lutego 2019

Konkurs " Przygody Kota Filemona"

Regulamin konkursu plastycznego
„Przygody Kota Filemona”.
Zapraszam chętne dzieci do konkursu. Prace nalezy oddać w przyszła sobotę ( 2 lutego). Proszę, aby prace były wykonane samodzielne przez dzieci.
Uczestnicy przygotowują prace plastyczne w formie plakatu przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych o wymiarach 11” X 14” (279,4 x 355,6mm). Prace muszą być poświęcone tematyce popularnej dobranocki „Przygody Kota Filemona”. Dzieci których prace będą najładniejsze pojadą reprezentować naszą szkołe do Derby.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pomagali przy zabawie choinkowej i za wszystkie poczęstunki. Przypominam, że bedę dostępna dla tych rodziców, ktorzy jeszcze nie byli na wywiadówce przed i po zajęciach. Do zobaczenia

2019-01-28 18:15:44 ET

2 lutego 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com