Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa II B

Zadanie domowe

Na ostatnich zajeciach zrealizowalismy:
Temat: Gdańsk, opis bociana oraz utrwalanie wiadomości
* Podręcznik str. 176-177 cw . 1,2,4,
* Utrwalenie wiadomości ( alfabet, litera, głoska, dwuznak, sylabna) str.171 cw 2,3,4,5
* Wykonywanie upominku dla mamy.
* Na podstawie obserwacji gniazda bociana przez kamery on-line słuchaliśmy klekotu bociana oraz tworzyliśmy jego opis. https://www.youtube.com/watch?v=nZ8DJa4Oc8w
1). Naucz się czytać "Nad morzem" str.176
2). Prosze uzupełnić str. 185 ( nie wszystkie dzieci uzupełniły!!!!!)

Ogłoszenie:
Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców na akademię z okazji Dnia Mamy i Taty o godz 11:00 w Audytorium NBH. Przypominam, że chłopcy powinni ubrać tego dnia czarne spodnie i ciemne buty. Natomiast dziewczynki : czarne getry lub czarna spódniczka ( ale jeśli spódniczka to pod spodem czarne krótkie spodenki i ciemne buty, włosy związane. Koszulki otrzymaję w klasie.

2019-05-13 23:02:52 ET

18 maja 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Na ostatnich zajęciach :
* Temat: Toruń- piernikowe miasto
* Podręcznik str. 170-173 cw 1,6,9,10,11,12
* Legenda o Toruńskich Piernikach

1. Naucz się czytać "Piernikowe miasto str.170
2. Będziemy już tylko utrwalać poznany materiał więc proszę przypomnieć sobie najważniejsze wiadomości : polski alfabet, samogłoski, spółgłoski, dwuznaki oraz co to jest rzeczownik, przymiotnik i czasownik. Uzupełnj - Str. 185 cw, 1,2,3,4,5,6,7,8

Ogłoszenie:
Akademia z okazji Dnia Mamy i Taty odbedzie sie 18 maja - serdecznie zapraszam. Bardzo prosze, aby w tym dniu dzieci byly ubrane w czarne spodnie (dziewczynki moga miec czarne getry) i ciemne buty - koszulki, dzieci dostaną w klasie.
Bardzo prosze ostatecznie potwierdzić do soboty obecność dziecka na akademii, abym wiedziala ile koszulek potrzebuję zakupić.

2019-05-06 20:42:07 ET

11 maja 2019

*Temat: Warszawa - stolica Polski
* Pogadanka na temat Warszawy jej pięknych i tragicznych dni.
* Zabytki Warszawy ( Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Fredyryka Chopina, Stadion Narodowy)
* Legenda o Warszawskiej Syrence oraz odsłuchanie / audiobook https://www.youtube.com/watch?v=lHmFohW0B1s
* Podręcznik str.164 cw 1,2
* Na podstawie żonkila poznawaliśmy budowę kwiata: kwiat ( płatki, słupek, pręciki), łodyga, liście, korzenie, cebula/ nasionko oraz uczyliśmy się opisać żonikla.
W domu:
1. Naucz się czytać czytankę "Warszawskie niespodzianki" str. 164 ( 2,3 pierwsze paragrafy)
2. Cwiczenia str.166-167 cw. 3,6,7,8
3. Czytanie ze zrozumieniem "Wiosna w sadzie" karta ksero, którą otrzymaleś na lekcji

Ogłoszenie,
Przypominam, że zbieram po 5$ na koszulki w którch dzieci będą występować na akademii z okazji Dnia Mamy i Taty. Bardzo dziękuję

2019-04-28 19:00:21 ET

4 maja 2019

Wesołych Świąt

Na ostatnich zajęciach zrealizowaliśmy:
* Temat: Święta Wielkanocne , polskie tradycje świąteczne i polowanie na jajka.
* Gromadzenie pojęć i symboli związanych ze Świętami ( jajko, baranek, palma, święconka, itp.)
* Polskie tradycje : święcenie pisanek, lany poniedziałek
* Wiersze, piosenki i kolorowanki związane ze świętami
* Podręcznik str. 152 " Wielkanocne tradycje" cw. 1,2, 4
* Wysłuchaliśmy audiobook: "O Smoku Wawelskim " wg K. Makuszyńskiego i M. Walentynowicza https://www.youtube.com/watch?v=xaimgONrGR0

W domu:
Na świąteczny czas dzieci nie mają nowego zadania domowego. Chyba, że ktoś jeszcze nie opowiadał na ocenę legendy O Smoku Wawelskim to proszę, aby sobie przypomniał na następne zajęcia. Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i znajomych.

Ogłoszenie,
Drodzy Rodzice, Zaczynamy przygotowywać się do akademii z okazji Dnia Mamy i Taty. W związku z tym, będę zbierać po $5 na koszulki od dziecka, aby cała klasa miała jednakowe. Oczywiście po akademii dzieci zabiorą koszulki ze sobą do domu. Jeżeli ktoś w tym dniu będzie nieobecny oczywiscie nie musi wpłacać pieniążków. Z góry bardzo dziękuję i jeszcze raz życzę Wesołych Świąt i niech ten piękny czas będzie dla Państwa wytchnieniem od codziennych spraw.

2019-04-12 20:36:41 ET

27 kwietnia 2019

Zadanie domowe

Na ostanich zajęciach zrealizowaliśmy :
* Temat: Kraków dawna stolica Polski
* Zabytki Krakowa
* Zapoznalismy się z legendami o Krakowie: "O Smoku Wawelskim i szewcu Skubie" oraz "Przerwany hejnał"
* Wysłuchaliśmy hejnał z wieży Mariackiej
* Podręcznik str. 158-159 cw. 1,2
* Ćwiczenia związane ze zmiękczeniami
1. Naucz się czytać czytankę str. 158
2. Ćwiczenia str.160-161
3. Naucz się opowiadać w kilku zdaniach legendę o Smoku Wawelskim ( możesz opowiadać według historyjki obrazkowej, którą otrzymałeś na lekcji.
4. Przygotuj się do dyktanda: Ciocia Basia kupiła ciasto. Babcia Kaśka lubi poziomki i śliwki. Tatuś i mamusia podziwiają konie i małe źrebaki.
5. Proszę przynieść koszyki na jajka .

2019-03-30 23:30:06 ET

6 kwietnia 2019

* Temat: Wiosna
* Podręcznik str.122-125 cw 1,2,,4,7,8
* Ćwiczenia zwiazane ze zmiekczeniami.
* Czytanie ze zrozumieniem - narysuj rysunek zgodnie z opisem.

1. Naucz się pięknie czytać "Nowy dom" ( dwa pierwsze paragrafy ) str.122
2. Ćwicz pisanie dwuznaków i zmiękczeń ze słuchu. np. będę dyktować napisz: ch napisz ć, ź, sz, cz itd.

2019-03-24 21:46:16 ET

30 marca 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org