Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 12 - - -

 


Wakacji nadszedł czas !!!!!!

 
Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

"Lato, lato, lato czeka
razem z latem czeka rzeka,
razem z rzeką czeka las,
a tam ciągle nie ma nas."

Dziś już nie będę zamieszczać konspektu lekcji. Dla chętnych dzieci polecam jeszcze czytankę "Wakacje w mieście" str.176-179 (tak, aby utrwalać technikę czytania). Dziś chcę się z Wami pożegnać i podziękować za wszystko, za cały rok szkolny. Gorące podziękowania składam na ręce wszystkich Rodziców, dziękuję też babciom, bo wiem ,że również się udzielały, dziękuję za zrozumienie, reagowanie na sygnały płynące ze szkoły, bezinteresowną pomoc i życzliwość, a zwłaszcza za te ostatnie tygodnie gdzie przyszło nam funkcjonować w innej rzeczywistości. Gratuluję wyników i osiągnięć Waszych dzieci, życząc jednocześnie, aby kolejny rok przyniósł jeszcze więcej powodów do dumy i zadowolenia. Gratuluję Uczniom wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, twórczych pomysłów oraz wyników w nauce. Był to dla mnie zaszczyt, że mogłam uczyć tak wspaniałe i zdolne Dzieciaczki. Życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pięknych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Niech ten czas będzie czasem efektywnego wypoczynku i odnowienia sił do nauki i pracy w nowym roku szkolnym.
Mam nadzieję, że uda nam się spotkać 6 czerwca przy rozdaniu świadectw. Do zobaczenia !!!!
Pozdrawiam serdecznie Aneta Haratyk

 

 

2020-05-16 10:33:42 ET

Aneta Haratyk
23 czerwca 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Zadanie domowe

 
Witam bardzo serdecznie Rodziców i Dzieci,

Kochane Mamy z okazji Waszego Święta życzę Wam wszystkim wszystkiego najlepszego, spokoju, miłości i wdzięczności najbliższych oraz szczęśliwych lat życia bez zmartwień. Bardzo proszę tatusiów, aby przypomnieli dzieciom, że jutro jest "Dzień Mamy", które w Stanach zawsze jest obchodzone w drugą niedzielę maja. W Polsce obchodzimy to święto 26 maja. Zawsze w szkole z okazji Dnia Mamy przygotowujemy z dziećmi dla mam laurki oraz drobne upominki , odbywa się też akademia. Ten rok jest inny ale najważniejsze, aby przypomnieć dziecku o tym pięknym majowym świecie. W załączniku jest konspekt są wierszyki które można wykorzystać wykonując laurkę. Proszę,aby każde dziecko podarowało swojej mamie laurkę.

Przypominam również o pracach które należy odesłać do następnej soboty.

 

 

2020-05-09 13:35:10 ET

Aneta Haratyk
16 maja 2020

 


Zadanie domowe

 
Witam bardzo serdecznie Rodziców i Dzieci w kolejnym tygodniu zdalnego nauczania. Bardzo dziękuję tym dzieciom, którzy już oddali mi pracę ( powtórzenie wiadomości). Proszę wszystkie dzieci o odesłanie 4 stron na których jest powtórzenie materiału, które umieściłam w zeszłym tygodniu. Termin do 16 maja. Najłatwiej jest wypisać odesłać mi zdjęcie. Jeżeli ktoś nie ma drukarki i nie możne tego wydrukować proszę tylko odesłać same odpowiedzi. Można też skontaktować się ze mną telefonicznie i podać odpowiedzi. Chciałam jeszcze zaznaczyć, że umieszczając w tamtym tygodniu zadanie domowe nie mogłam wysłać wszystkich załączników w jednym mailu musiałam je rozdzielić na 5 maili więc proszę patrzeć 5 maili wstecz.
Jeszcze raz przypominam
Uczniowie, którzy na pierwszy semestr mieli oceny "bardzo dobre" czy "dobre" z mówienia i czytania a chcą mieć lepsze na koniec roku oczywiście mogą je poprawić o wyższy stopień.
Jeżeli chcesz poprawić ocenę z CZYTANIA - naucz się czytać jedną z tych 3 czytanek:
- "Matka Natura" str. 103/104 ,
- "Różowy obłoczek" str. 120/121 lub
- "Nasz detektyw Bobik" str. 131
Jeżeli chcesz poprawić ocenę z MÓWIENIA- naucz się opowiadać w kilku zdaniach o czym jest bajka „Calineczka” Hansa Christiana Andersena. link do audiobooka podany został na ostatniej lekcji.
Ocena z pisania ( biorę pod uwagę pierwszy semestr jak również własnie te 4 strony z powtórzeniem wiadomości.

W tym tygodniu wysyłam konspekt o tematyce świąt majowych. Umieściłam tam troszkę historii, jest tam kilka piosenek, wierszyków oczywiście są to propozycje i nie musi być konspekt przerobiony w całości . Najważniejsze, aby dziecko przeczytało samodzielnie raz czytankę i zrobiło ćwiczenia do czytanki. I może obejrzało jeden filmik pt . "Święta majowe". Oczywiście zachęcam, aby przerobić wszystko :) Pozdrawiam

 

 

2020-05-02 10:57:04 ET

Aneta Haratyk
9 maja 2020

 


Zadanie domowe cd ( strona 4)

 
Podsumowanie wiadomości strona 4
Przepraszam, ale z przyczyn technicznych nie miałam możliwości umieszczenia wszystkich plików w pod jedną lekcją dlatego każdy plik wysyłam oddzielnie.

 

 

 

 

2020-04-25 13:37:09 ET

Aneta Haratyk
2 maja 2020

 


Zadanie domowe cd ( strona 3)

 
Podsumowanie wiadomości str. 3

 

 

 

 

2020-04-25 13:32:35 ET

Aneta Haratyk
2 maja 2020

 


Zadanie domowe cd ( strona 2)

 
Podsumowanie wiadomości str.2

 

 

 

 

2020-04-25 13:30:24 ET

Aneta Haratyk
2 maja 2020

 


- - - Strona 1 z 12 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network