klasa II B

Wakacji nadszedł czas !!!!!!

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

"Lato, lato, lato czeka
razem z latem czeka rzeka,
razem z rzeką czeka las,
a tam ciągle nie ma nas."

Dziś już nie będę zamieszczać konspektu lekcji. Dla chętnych dzieci polecam jeszcze czytankę "Wakacje w mieście" str.176-179 (tak, aby utrwalać technikę czytania). Dziś chcę się z Wami pożegnać i podziękować za wszystko, za cały rok szkolny. Gorące podziękowania składam na ręce wszystkich Rodziców, dziękuję też babciom, bo wiem ,że również się udzielały, dziękuję za zrozumienie, reagowanie na sygnały płynące ze szkoły, bezinteresowną pomoc i życzliwość, a zwłaszcza za te ostatnie tygodnie gdzie przyszło nam funkcjonować w innej rzeczywistości. Gratuluję wyników i osiągnięć Waszych dzieci, życząc jednocześnie, aby kolejny rok przyniósł jeszcze więcej powodów do dumy i zadowolenia. Gratuluję Uczniom wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, twórczych pomysłów oraz wyników w nauce. Był to dla mnie zaszczyt, że mogłam uczyć tak wspaniałe i zdolne Dzieciaczki. Życzę wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pięknych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Niech ten czas będzie czasem efektywnego wypoczynku i odnowienia sił do nauki i pracy w nowym roku szkolnym.
Mam nadzieję, że uda nam się spotkać 6 czerwca przy rozdaniu świadectw. Do zobaczenia !!!!
Pozdrawiam serdecznie Aneta Haratyk

2020-05-16 10:33:42 ET

23 czerwca 2020

Zadanie domowe

Witam bardzo serdecznie Rodziców i Dzieci,

Kochane Mamy z okazji Waszego Święta życzę Wam wszystkim wszystkiego najlepszego, spokoju, miłości i wdzięczności najbliższych oraz szczęśliwych lat życia bez zmartwień. Bardzo proszę tatusiów, aby przypomnieli dzieciom, że jutro jest "Dzień Mamy", które w Stanach zawsze jest obchodzone w drugą niedzielę maja. W Polsce obchodzimy to święto 26 maja. Zawsze w szkole z okazji Dnia Mamy przygotowujemy z dziećmi dla mam laurki oraz drobne upominki , odbywa się też akademia. Ten rok jest inny ale najważniejsze, aby przypomnieć dziecku o tym pięknym majowym świecie. W załączniku jest konspekt są wierszyki które można wykorzystać wykonując laurkę. Proszę,aby każde dziecko podarowało swojej mamie laurkę.

Przypominam również o pracach które należy odesłać do następnej soboty.

2020-05-09 13:35:10 ET

16 maja 2020

Zadanie domowe

Witam bardzo serdecznie Rodziców i Dzieci w kolejnym tygodniu zdalnego nauczania. Bardzo dziękuję tym dzieciom, którzy już oddali mi pracę ( powtórzenie wiadomości). Proszę wszystkie dzieci o odesłanie 4 stron na których jest powtórzenie materiału, które umieściłam w zeszłym tygodniu. Termin do 16 maja. Najłatwiej jest wypisać odesłać mi zdjęcie. Jeżeli ktoś nie ma drukarki i nie możne tego wydrukować proszę tylko odesłać same odpowiedzi. Można też skontaktować się ze mną telefonicznie i podać odpowiedzi. Chciałam jeszcze zaznaczyć, że umieszczając w tamtym tygodniu zadanie domowe nie mogłam wysłać wszystkich załączników w jednym mailu musiałam je rozdzielić na 5 maili więc proszę patrzeć 5 maili wstecz.
Jeszcze raz przypominam
Uczniowie, którzy na pierwszy semestr mieli oceny "bardzo dobre" czy "dobre" z mówienia i czytania a chcą mieć lepsze na koniec roku oczywiście mogą je poprawić o wyższy stopień.
Jeżeli chcesz poprawić ocenę z CZYTANIA - naucz się czytać jedną z tych 3 czytanek:
- "Matka Natura" str. 103/104 ,
- "Różowy obłoczek" str. 120/121 lub
- "Nasz detektyw Bobik" str. 131
Jeżeli chcesz poprawić ocenę z MÓWIENIA- naucz się opowiadać w kilku zdaniach o czym jest bajka „Calineczka” Hansa Christiana Andersena. link do audiobooka podany został na ostatniej lekcji.
Ocena z pisania ( biorę pod uwagę pierwszy semestr jak również własnie te 4 strony z powtórzeniem wiadomości.

W tym tygodniu wysyłam konspekt o tematyce świąt majowych. Umieściłam tam troszkę historii, jest tam kilka piosenek, wierszyków oczywiście są to propozycje i nie musi być konspekt przerobiony w całości . Najważniejsze, aby dziecko przeczytało samodzielnie raz czytankę i zrobiło ćwiczenia do czytanki. I może obejrzało jeden filmik pt . "Święta majowe". Oczywiście zachęcam, aby przerobić wszystko :) Pozdrawiam

2020-05-02 10:57:04 ET

9 maja 2020

Zadanie domowe cd ( strona 4)

Podsumowanie wiadomości strona 4
Przepraszam, ale z przyczyn technicznych nie miałam możliwości umieszczenia wszystkich plików w pod jedną lekcją dlatego każdy plik wysyłam oddzielnie.

2020-04-25 13:37:09 ET

2 maja 2020

Zadanie domowe cd ( strona 3)

Podsumowanie wiadomości str. 3