Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa II A

Akademia

Dzień dobry
Chciałam jeszcze raz wszystkich zaprosić na zbliżająca się akademię.
Sobota - 18 maja godz. 11:00 w audytorium NBH
Bardzo proszę aby wszyscy chlopcy byli ubrani w czarne spodnie i ciemne buty
Dziewczynki proszę uczesać w kitkę oraz proszę ubrac w czarne getry, spodnie lub czarne spódniczki (ale proszę aby miały pod spodniczkami czarne spodenki)
Wszyscy dostaną czarne koszulki które bedzie można zabrać do domu.

Jeśli ktoś nie oddał mi dzienniczka lektur lub czerwonego folderu może to zrobić w sobotę.
Na ostatnich zajęciach robiliśmy prezenty dla mam - osoby które były nieobecne dostaną wszystkie materiały i będą mogły wykonać prezent w domu.

2019-05-15 12:18:58 ET

18 maja 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Praca domowa ogloszenia

Naucz sie czytac polowe tekstu Dzien Ziemi
Przygotuj się do dyktanda
Dla chetnych: naucz sie na pamiec wiersz Mały ekolog (11.05)

Przygotowujemy się na akademie z okazji dnia mamy i taty. Akademia odbedzie sie 18 maja - serdecznie zapraszam. Bardzo prosze aby w tym dniu dzieci byly ubrane w czarne spodnie (dziewczynki moga miec czarne getry) i ciemne buty - koszulki, dzieci dostaną w klasie

Rejestracje na nowy rok szkolny dzieci dostana w najblizsza sobote

2019-05-01 09:41:31 ET

4 maja 2019

Książki s. 152-153
Karty pracy związane z tematyka świąteczną (jedna z nich zabrałam do sprawdzenia)
- oglądaliśmy występy uczniów podczas pokazu talentów
- zbieraliśmy jajka

- uzupełnij dzienniczek lektur (11 maja będę zbierała dzienniczki od wszystkich uczniów) - proszę pamiętać nasze dzienniczki lektur to całoroczny konkurs - liczy się ilość ale rownież estetyka ;)
- uzupełnij kolorowy zeszyt:
(Alfabet, samogłoski, zmiękczenia przez kreseczkę, zmiękczenia przez samogłoskę i, dwuznaki, pory roku, stroje ludowe, rzeczowniki, czasowniki) do tej pory zrobiliśmy te strony - proszę sprawdzic czy kolorowy zeszyt ma wszystko uzupełnione ;) - też będę zbierała do sprawdzenia

2019-04-23 09:30:57 ET

28 kwietnia 2019

Praca domowa ogloszenia

Książki s. 164-165
Karty pracy:
Warszawa - stolica Polski
Zadaj pytanie
Kolorowanka
Poukładaj wg kolejności - napisz
Piosenka
Wysłuchaliśmy legendy Syrena

Naucz sie czytać s. 164-165
Uzupełnij ksiazka s. 166 - rzeczowniki
Zapoznaj się z wybraną legendą Bazyliszek,
Złota kaczka - uzupełnij w dzienniczku lektur

Ogłoszenia:
- Przypominam o $5 na koszulki na akademię
- Bardzo proszę aby dzieci przyniosły torby lub koszyczki - w najbliższą sobotę zaraz po pokazie talentów będziemy zbierać jajka

2019-04-02 16:36:20 ET

6 kwietnia 2019

Praca domowa z 23.03

Książki s. 158-160 161-cw 6 i7
Karty pracy
-quiz -Kraków
-pokoloruj stroj krakowski
-Kraków - dawna stolica
- O smoku wawelskim -quiz
-historyjki obrazkowe
-opis smoka
Zapoznaliśmy sie z treścią legendy O Smoku Wawelskim i szewcu Skubie

Praca domowa:
Naucz sie czytać s.158
Uzupełnij stronę w dzienniczku autor legendy: Jan Krzysztof Siejnicki
Naucz sie opowiadać legendę
Pokoloruj obrazek

Drodzy Rodzice trwają przygotowania na akademię z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z klas drugich będą dominem. Będę zbierała po $5 na czarne koszulki - które dzieci będą mogły zabrać po akademii do domu.
Już teraz serdecznie zapraszam na przedstawienie :)

2019-03-25 21:01:48 ET

30 marca 2019

praca domwa z 9.03

Na zajeciach zrealizowalismy:
ksiazki s.116-119, 10
karty pracy:
- opowiadanie o zimowych spiochach,
-prawda/falsz
-liczby
-przymiotniki: ksiazka, babcia, jablko

praca domowa
naucz sie czytac Sklepikarka s. 116
naucz sie liczyc do 20
przygotuj sie do dyktanda (termin 23.03) Kasia i Basia wybraly sie do sklepu. Kasia kupila czerwona czapke i jeden zeszyt. Basia kupila bajke dla swojego brata Grzesia.)

2019-03-12 21:02:44 ET

16 marca 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org