Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa I C

Poznajemy dwuznaki SZ i CZ.

Naucz sie płynnie czytać str.68 i 70. Dokończ ćwiczenia str.64i 66 oraz zrób str.65 i 67.
Dokończ w zeszycie pisanie twojego planu dnia i narysuj ,co najbardziej lubsz robić w ciągu dnia.
Dzieci dostały formy na wycieczkę szkolną 1-go czerwca.Proszę o wypełnienie i zwrot wraz z opłatą ,jeśli dziecko pojedzie.
Zaczęliśmy przygotowania do Dnia Mamy i Taty.Akademia będzie 18-go maja.Dziewczynki ,które mają kostium księżniczki ,będą przebrane za księżniczki.
W sobotę proszę zgłosić mi kto ma taki kostium .Jeśli dziecko wyrosło z kostiumu lub ma ich więcej , może pozyczyć je na występ swoim koleżankom,które ich nie mają.Pozostałe dziewczynki będą przebrane za złote pieniążki.Będą potrzebowały czarne getry i czarne koszulki.Resztę stroju dostaną ze szkoły.
Chłopcy beda przebrani za grzybki Będą potrzebować czarne spodnie i białe koszulki.Resztę stroju dostana ze szkoły.
Serdecznie zapraszamy w ten piątek na Drogę Krzyżową prowadzoną przez naszą szkołę do Kościoła Najświętszego Serca Jezusa w New Britain przy Broad St
Do zobaczenia.

2019-03-18 17:34:00 ET

23 marca 2019

Poznajemy literki Ń i CH.Czytamy nasze ulubione książeczki.

Naucz się płynnie czytać czytankę"Mały leń i jego sen" str.64-65lub "Chata babci Michaliny "str.66.
Uzupełnij ćwiczenia str.60 i 62 oraz zrób str.61 i 63.
Poćwicz pisanie pierwszej zwrotki wiersza "Mały leń i jego sen" na dyktando.
Uczniennicą miesiąca została Julia Kacprzak.Gratulacje.
Wyjazd do Derby został przełozony na najblizszą sobotę

Do zobaczenia w sobotę.

2019-03-10 20:42:42 ET

16 marca 2019

Poznajemy literki Ś i Ć.Moja ulubiona książeczka.

Wybierz i naucz się pięknie czytać tekst ze str.60-61 lub 62-63.
W ćwiczeniach dokończ str.56 i 58 oraz zrób str.57 i 59.
Dzieci,które jadą do Derby przychodzą tak jak wszyscy na godz.8;30.Powrót jest przewidziany na godz 4 . Powinny mieć ze sobą lunch lub $ 10.00 żeby kupić sobie coś do jedzenia i do picia.Powinny miec ze sobą kredki lub farby na konkurs plastyczny.
Pozostałe dzieci mają lekcje w normalnych godzinach.
Zyczę miłego tygodnia.

2019-02-25 16:30:25 ET

2 marca 2019

Poznajemy literkę Ó.

Naucz sie pięknie czytać czytankę pt."Królowa róż" str.58-59.Ćwicz w zeszycie pisanie wyrazów w żółtych ramkach na dyktando.
W ćwiczeniach dokończ str.54 i zrób str. 55.Przynieś swoją ulubioną polską książeczkę.
Do zobaczenia w sobotę.

2019-02-18 21:49:12 ET

23 lutego 2019

Poznajemy literkę Ź.Przygody kota Filemona -konkurs plastyczny.

Naucz się pięknie czytać tekst pt."Wyobraźnia Zuźki" str.56-57.Ćwicz w zeszycie pisanie wyrazów z zółtej ramki str.56 na dyktando.
W ćwiczeniach dokończ str.52 i zrób str.53.
W ubiegłą sobotę został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze rysunki o kocie Filemonie.Na wszystkie klasy pierwsze nasza klasa zajęła pierwsze (Amelka Adamkiewicz) i czwarte miejsce(Joasia Haratyk) i dostała dwa wyróżnienia(Patrycja Lobeski ,Dominik Milewski).Finał konkursu pt."Bo lubię jezyk polski" ,odbędzie się w Derby 2-go marca.Zapraszam zwycięzców .Ilość chętnych ograniczona jest liczebą miejsc w autobusie ,ale możecie państwo pojechac z dzieckiem swoim samochodem.
Uczennica miesiąca została Karolina Serwinski.
Spotykamy się za dwa tygodnie 16-go lutego.Do zobaczenia.

2019-02-04 19:01:57 ET

16 lutego 2019

Bal przebierańców.

W najbliższą sobotę rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszą pracę plastyczną ilustrującą bajkę pt."Przygody kota Filemona".Prosze ,aby dzieci obejrzały na youtube bajkę o kocie Filemonie i zilustrowały ją dowolną techniką i przyniosły do szkoły .W konkursie biorą udział wszystkie klasy od o-2.Najlepsze prace i ich autorzy wezmą udział konkursie szkół polonijnych w Derby ,który odbedzie się 2-go marca.
Zapraszam Państwa na krótkie,indywidualne wywiadówki , dotyczace postępów w nauce waszych pociech. Będę dostępna przed lekcjami i po lekcjach w najbliższą sobotę.
Przypominam o zadaniu domowym z zeszłego tygodnia ,które należy odrobić na tę sobotę.
Serdecznie dziekuję wszystkim rodzicom ,ktorzy pomagali w zabawie karnawałowej ,przynieśli smakołyki i zorganizowali poczęstunek dla dzieci .
Już po raz kolejny przekonałam się ,że zawsze można na was liczyć.Mam nadzieję ,że zarówno dzieci jak i rodzice dobrze sie bawili.
Do zobaczenia w sobote.

2019-01-28 21:39:49 ET

2 lutego 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com