Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa I C

Powtarzanie materiału.Akademia z okazji Dnia Mamy i Taty.

Dziekuję serdecznie wszystkim dzieciom za przygotowania i udział w sobotniej akademii.Rodzicom dziekuję za to,że zadbali aby kazde dziecko miało odpowiedni kostium oraz za pomoc w przebieraniu i czesaniu dziewczynek..Mam nadzieje ,że występ waszych pociech przyniósł wam radość i dumę.
Czeka nas jeszcze wycieczka 1-go czerwca i koniec roku 8-go czerwca.Zyczę miłego odpoczynku(25 maja nie ma szkoły) i do zobaczenia.

2019-05-21 21:01:36 ET

8 czerwca 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Powtarzanie i utrwalanie wiadomości wiadomości.Dzień mamy.

Naucz się czytać tekst "Pory roku" str.100-101 lub"Jutro wakacje"str.106-107.
W nadchodząca sobotę dzieci wystąpia w akademii z okazji Dnia Mamy i Taty.
Proszę ubrać je tak jak podałam w poprzednim tygodniu.Dziewczynki -księżniczki przynosza swoje sukienki i przebiorą się w szkole.
Wszystkie stroje wypozyczone dzieciom ze szkoły prosze o zwrócenie po akademii.
Zapraszamy rodziców i całe rodziny na akademię,która rozpocznie sie o godz.11:00 w audytorium NBHS.
Uczennice miesiaca to Amelka Adamkiewicz i Julia Biadun.Gratulacje!
Do zobaczenia w szkole.

2019-05-13 22:40:13 ET

18 maja 2019

Polska i jej symbole narodowe.Legenda o Warsie i Sawie.

Naucz się czytać czytankę pt."Polska"Przypomnij sobie jaka jest flaga , godło i stolica Polski.
Pośpiewaj w domu piosenkę o dniach tygodnia.Powtórz pory roku.
Przypomnij sobie piosenki o mamie.
Przynieś papier kolorowy klej i nozyczki.
W dalszym ciągu przygotowujemy się do akademii z okazji Dnia Mamy i Taty,która odbędzie się w sobotę 18-go maja .
Przypominam o odpowiednim ubraniu dzieci na tę uroczystość.Proszę,aby kazdy z Państwa potwierdził mi w nadchodzaca sobote ,że wie jak dziecko będzie ubrane na akademię.
Chłopcy -biała podkoszukla z krótkim rękawem i czarne sportowe spodnie oraz ciemne buty.
Dziewczynki-księżniczki ubierają swoje sukienki .
Dziewczynki -pieniążki ubieraja czarne podkoszulki z krótkim rękawem ,czarne leginsy i ciemne buty.
Do zobaczenia w sobotę.

2019-05-06 20:47:20 ET

11 maja 2019

Poznajemy dwuznak RZ.Przygody Misia Uszatka.

Naucz sie czytać czytankę "Marzenia" str.78-79.
Dokończ str.74 w cwiczeniach i zrób str.75.
Dokończ rysunek o wiosnie lub Misiu Uszatku.
Poznalismy już wszystkie literki.Przez kolejne ,pozostałe do końca roku soboty ,bedziemy powtarzać materiał i uczyć się alfabetu.
Przygotowujemy się do dnia mamy i taty.Akademia odbędzie się 18-go maja w audytorium .Przypominam że w tym dniu dzieci mają obowiązkowo być ubrane w odpowiednie kolory i kostiumy.
Chłopcy w czarne sportowe spodnie i białe podkoszulki,czarne sportowe buty.Resztę stroju dostaną zeszkoły.
Dziewczynki,które są pieniążkami -czarne leginsy czarne podkoszulki.Resztę stroju dostana ze szkoły.
Dziewczynki,które będą księżniczkami ,zakładają swój strój.
Do zobaczenia w szkole

2019-04-29 17:37:21 ET

4 maja 2019

Poznajemy dwuznak DŻ.Wielkanoc.

Naucz się czytać tekst pt."Dżentalmeni" str.76-77.Poczytaj sobie poznane czytanki z dwuznakami od str.66.
Zrób str.73 w ćwiczeniach i dokończ str.72.Wypełnij karte pracy.
Życzę wszystkim moim kochanym uczniom i ich rodzinom radosnych Świąt Wielkanocnych i miłego odpoczynku, bo zobaczymy się dopiero 27-go kwietnia.

2019-04-06 19:52:54 ET

27 kwietnia 2019

Poznajemy dwuznak DŻ.Przygotowania do Dnia Mamy i Taty.

Naucz sie pieknie czytać czytankę" Tadzio i Edzio"str.74 i 75.W ćwiczeniach elementarzowych uzupełnij str.70 i zób str.71.
Przynieś papier kolorowy klej i nozyczki.Ucz sie na pamięć piosenki 'Mamo ,Tato",którą masz wklejoną w zeszycie.
Przypominam o zwracaniu form na wycieczkę wraz z opłatą .
W najbliższą sobotę dzieci będą miały polowanie na jajka .Proszę dać im koszyczki lub torebki.
Jeszcze raz przypominam o kostiumach na majową akademie(18 maja) z okazji Dnia Mamy i Taty.(Jeśli kogoś nie będzie na akademii proszę dać mi znać)
Dziewczynki tańczące jako księżniczki ubierają swój własny kostium.
Dziewczynki tańczące jako pieniążki ubierają czarne leginsy,czarna podkoszulkę z krótkim rękawem,czarne skarpetki i czarne buty .
Chłopcy ubierają czarne spodnie sportowe , ciemne buty i białe podkoszulki z krótkim rękawem.
Uczennicą miesiąca została Maya Wojtowicz -GRATULACJE!

2019-04-01 21:40:31 ET

6 kwietnia 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org