Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa I B

Powtórzenie i podsumowanie wiadomości z klasy 1.

Czytanie indywidualne. Poznajemy liczebniki porządkowe i liczymy do dwudziestu. Kolory- "Poznajemy kolory".
Naucz się czytać tekstu pt: "Jutro wakacje"str.106-107. Na zajęcia proszę przynieść klej nożyczki i kolorowy papier. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 8;30.
W nadchodząca sobotę dzieci wystąpią w akademii z okazji Dnia Mamy i Taty.
Przypominam o odpowiednim ubraniu dzieci na akademię. Dziewczynki -księżniczki przynoszą swoje sukienki i przebiorą się w szkole.
Dziewczynki- pieniążki, ubierają czarne podkoszulki z krótkim rękawem, czarne leginsy i ciemne buty.
Chłopcy- zielona koszulka, zielona czapka, dźinsy i ciemne buty.
Mario i Luigi przychodzą w swoich kostiumach na akademię.
Wszystkie stroje wypożyczone dzieciom ze szkoły proszę o zwrócenie bezpośrednio po akademii.
Zapraszamy rodziców i całe rodziny na akademię, która rozpocznie sie o godz.11:00 w audytorium NBHS.
Dziewczynki proszę aby miały upięte, związane włosy do góry w tzw.bun, a księżniczki miały - loki.
Drodzy Rodzice pragnę również poinformować o zakończeniu roku szkolnego w dniu 8 czerwca i zaprosić Państwa i dzieci na rozdanie świadectw i mały poczęstunek w naszej klasie.
Do zobaczenia w sobotę.

2019-05-15 17:53:58 ET

15 maja 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Powtórzenie wiadomości. Wypowiedzi zdaniowe o sobie.

Kształtowanie umiejętności wypowiadania się zdaniami. Mówimy o sobie i swoich zainteresowaniach, o rodzinie, z kim najchętniej spędzamy czas itp.
Rebusy- Karty pracy: utrwalamy poznane głoski Ć, Ci, N, Ń i Ni. Powtórzenie wiadomości o nazwach miesięcy, pory roku i dni tygodnia. Zapoznanie się z tekstami z książki pt: "Dni tygodnia" i "Pory roku". Czytanie indywidualne dzieci.
Praca domowa : W dalszym ciągu czytamy czytankę z poznaną literką Rz. (s.78-79).
Uczeń miesiąca: Victoria Trosko i Oskar Krzyżewski- GRATULACJE!

2019-05-07 21:29:44 ET

7 maja 2019

Poznajemy dwuznaki Dź i Rz.

Poznajemy literki Dź i Rz. Czytanie indywidualne. Praca z książką i ćwiczeniami. Wspólne rozwiązywanie krzyżówki. Przypomnienie nazw miesięcy, dni tygodnia i pory dnia. Powitania i pożegnania- przydatne zwroty.
Naucz się wybranej czytanki z poznana literka Dż (s. 76 lub 77) i cały tekst z literka Rz.(s.78-79) Uzupełnij ćwiczenia! (dotyczy dzieci, które nie uzupełniają ćwiczeń systematycznie). Przypomnij i naucz się nazwy miesięcy i dni tygodnia.

2019-04-29 13:53:12 ET

29 kwietnia 2019

Czytanie indywidualne dzieci, Rozwiązywanie krzyżówek.

Czytanie indywidualne dzieci. Rozwiązywanie krzyżówek o tematyce wiosennej i Wielkanocnej.
Proszę aby dzieci poczytały poznane czytanki z dwuznakami od str.66 do 75.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim uczniom i rodzicom oraz ich bliskim radosnych Świąt Wielkanocnych i miłego odpoczynku!!!
Zobaczymy się dopiero 27-go kwietnia i proszę o przyniesienie strojów.

2019-04-14 21:38:26 ET

14 kwietnia 2019

Poznajemy dwuznak Dź.

Czytanie indywidualne. Praca z książką i ćwiczeniami. Zapoznanie się z bajką pt "Calineczka". Rozmowa kierowana na temat przeczytanej bajki. Nauka piosenki pt.:" Mamo, Tato". Ćwiczymy pisownię wyrazów z Dź.
W dalszym ciągu ćwiczymy pisownię wyrazów z żółtej ramki oraz czytanie czytanki pt" Urodziny dziadka". ( dotyczy dzieci, które nie czytały ). Nauka nowej czytanki pt" Tadzio i Edzio".s.72 i uzupełniamy ćwiczenia s.70-71.
W przyszłą sobotę odbędzie się "Polowanie na jajka". Proszę o przyniesienie koszyczków lub torebek.
Uczennicą miesiąca została Julia Uszyński .Gratuluję!!!!!
Do zobaczenia w sobotę.

2019-03-31 21:48:26 ET

31 marca 2019

Poznajemy dwuznak Dz.

Czytanie indywidualne. Poznajemy bajkę pt" Jaś i Małgosia". Karty Pracy- Budowa wyrazów i zdań oraz ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem.
Praca z książką i ćwiczeniami.
Naucz się czytać czytanki pt "Urodziny dziadka".s.72.Uzupełnij ćwiczenia.(s. 68-69). Ćwicz pisanie wyrazów z żółtej ramki- dwuznaki: sz, cz i dz.
Naucz się tekstu piosenki na Dzień Mamy i Taty, który podałam dzieciom.
Przypominam, że na akademię" Dzień Mamy i Taty"(18 maj 2019), dzieci, które mają, ubierają strój Mario lub Luigi - chłopcy oraz kostium księżniczki- dziewczynki. Pozostałe dzieci, które nie mają tych kostiumów ubierają: chłopcy -dżinsy, zielona koszulka i zielona czapka z daszkiem.
dziewczynki- czarne leginsy, czarne koszulki.( żółte i czarne spódniczki, duży złoty pieniądz otrzymają ze szkoły).
Pragnę pogratulować naszej uczennicy Nadii Ansaldo oraz jej rodzicom za zaangażowanie i zajęcie 3 miejsca w konkursie plastycznym KL.0-2- "Bo lubię Język Polski" w Derby!!! Gratuluję!!!!!
Proszę przypominać dzieciom aby nie zostawiały swoich rzeczy w klasie (np; bluzy,czapki, książki, ołówki) !!!!!!
Do zobaczenia w sobotę:)

2019-03-27 22:11:28 ET

27 marca 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org