Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (2 piętro) 110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa I B



Strona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 11 - - -

 


Wakacyjne plany.

 
Witam serdecznie uczniów i rodziców. Bardzo dziękuję dzieciom za całoroczną pracę w szkole i przez internet ( w tym trudnym dla nas wszystkich czasie). Rodzicom dziękuję szczególnie za pomoc, zaangażowanie, ogromne wsparcie i motywowanie dzieci w ich nauce. Bardzo mi było miło współpracować z Państwem.
Życzę Rodzicom i dzieciom radosnych, słonecznych, bezpiecznych i zdrowych wakacji!!
Proszę o uzupełnienie zaległości w pracach domowych, tych szczególnie dzieci, które z różnych powodów nie nadrobiły podanego materiału.
KONSPEKT LEKCJI:
Cele:
Uczeń:
- Opowiada o swoich wakacyjnych planach.( Jak chciałby spędzić wakacje).
- Nazywa miejsca w jakich można spędzić wakacje (wieś, miasto, góry , morze, las itp).
- Pisze krótkie, proste zdania z wyrazem "Wakacje".
- Czyta płynnie tekst czytanki pt: "Wakacyjne plany".
- Wymienia najważniejsze miasta (Warszawa, Kraków) rzeki, stolicę i zabytki.
Przebieg lekcji:
1.Nauka czytania tekstu pt:"Wakacyjne plany"- s.58-59
2.Wyszukiwania w tekście nazwy najważniejszych miast, rzek, morza i zabytków.
3.Rozmowa na temat planów wakacyjnych ( Jak chciałbyś spędzić wakacje. Co chciałbyś robić w czasie wakacji ?)
5.Praca z ćwiczeniami str.60-61.
6. Układa proste zdania z wyrazem "Wakacje". ( np:Zbliżają się wakacje. Na wakacje jadę do Polski. Wakacje spędzam z rodzina nad morzem, w górach. Cieszę się z wyjazdu do Polski. itp).
ZADANIE DOMOWE:
1. Naucz się pięknie czytać tekst pt:"Wakacyjne plany" str.58-59
2. Wykonaj ćwiczenia s.60-61
3. Opowiedz o swoich planach wakacyjnych (Co chciałbyś robić w czasie wakacji).
4. Wykonanie Kartki - Moje wymarzone wakacje. Praca plastyczna:)
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Głowacka

 

 

2020-05-12 19:52:07 ET

Dorota Glowacka
12 maja 2020

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

Radosny maj

 
Zbliża się koniec roku szkolnego. Chciałabym podziękować za przesyłanie prac domowych. Proszę o kontakt tych, którzy jeszcze nie uzupełniły zaległości na mój email:dglowacka.szkolajp@gmail.com lub nr tel: (860)2590634.
Konspekt:
- Nauka czytania czytanki pt: "Radosny Maj".
- Rozmowa na temat symboli narodowych( godło, hymn, flaga )
- Zapoznanie się ze Świętami majowymi na podstawie przeczytanego tekstu czytanki pt:"Radosny maj"
- Rozmowa na temat Święta: Dnia Mamy i Dnia Taty. Wykonanie laurki.
Uczeń potrafi:
- przeczytać płynnie czytankę pt:"Radosny maj".
-powie jak wygląda godło naszego kraju,
-wymieni barwy znajdujące się na polskiej fladze,
-rozpozna melodię hymnu narodowego.
-szanuje symbole narodowe,
- wykonać laurkę dla Mamy i Taty.

Zadanie domowe:
1. Naucz się tekstu czytanki pt"Radosny maj"s.56-57.
2. Uzupełnij ćwiczenia s.58-59.
3. Narysuj laurkę dla Mamy i Taty :).
Proszę o kontakt w razie jakichkolwiek wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia!
Dorota Glowacka

 

 

2020-05-04 17:01:38 ET

Dorota Glowacka
4 maja 2020

 


Czytanka pt "Dobra Ada".

 
Drodzy Rodzice i Dzieci !
Zapewne dotarła do Was wiadomość, że nie spotkamy się już w szkole w tym roku szkolnym. Pozostały nam jeszcze trzy soboty 2,9,16 maja. Termin ostateczny nadsyłania zadań domowych jest do16 maja. Większość dzieci pracuje na bieżąco, więc na pewno nie będzie problemu z oceną natomiast, dla tych, którzy mają zaległości, jest czas, aby jak najszybciej je nadrobić. Zachęcam, nie czekajcie kochane dzieci do ostatniej chwili.
Konspekt:
Cele:
-Utrwalenie umiejętności czytania tekstu "Dobra Ada" str.54-55.
-Rozumie przeczytany tekst pt: "Dobra Ada".
-Doskonalenie umiejętności układania i pisania prostych zdań o swoim dobrym koledze lub koleżance.
-Rozwijanie zasobu słownictwa określającego cechy dobrego kolegi lub koleżanki.( cechy dobrego kolegi: życzliwy, uczciwy, wesoły, wspiera, pociesza, pomocny,dobry, miły,szczery, odpowiedzialny itp).
- Potrafi opowiedzieć kilka zdań o swoim dobrym koledze lub koleżance.
Uczeń potrafi:
-Przeczytać płynnie czytankę "Dobra Ada".
-Opowiedzieć jaki jest jego najlepszy kolega lub koleżanka.
-Napisać kilka zdań o swoim dobrym koledze lub koleżance.
np: Mój kolega ma na imię...... Lubi........... (grać w piłkę, jeździć na rolkach..). Lubię.... (Ada, Kuba), ponieważ jest ..........(przyjazny, koleżeński, miły). Lubimy razem .........(bawić się). Najczęściej spędzamy czas..........................
Praca domowa
Naucz się płynnie tekstu pt "Dobra Ada"
-Wykonaj ćwiczenia str.56-57.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wszystkim Zdrowia!!!!!
Dorota Głowacka

 

 

2020-04-27 17:42:33 ET

Dorota Glowacka
27 kwietnia 2020

 


ALFABET. Tradycje Świat Wielkanocnych.

 
Witam dzieci i rodziców serdecznie. Dziękuję za wszystkie zadania domowe. Z uwagi na Święta Wielkanocne następna lekcja odbędzie się 28 kwietnia,
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim rodzicom i dzieciom zdrowia, siły, radości i nadziei oraz wielu łask Bożych od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana.
Cele:
Utrwalenie poznanych liter.
Nauka polskiego alfabetu na pamięć.
(Polski alfabet czyli abecadło, składa się z 32 liter: a,ą,b,c,ć,d,e,ę,f,g,h,i,j,k,l,ł,m,n,ń,o,ó,p,r,s,ś,t,u,w,y,z,ź,ż).
Tradycje i symbole wielkanocne.
Wzbogacenie zasobu słownictwa czynnego związanego ze świętami wielkanocnymi.
Cele szczegółowe:
Utrwalenie umiejętności czytania tekstu pt. "ALFABET".
Rozpoznaje i czyta poznane litery.
Czyta wyrazy składające się z poznanych liter
Dokonuje syntezy i analizy wyrazów na głoski, sylaby i litery.
Utrwalenie umiejętności wybrzmiewania dwuznaków.
Układanie wyrazów z poznanych liter i ich odczytywanie.
Tomek- k,e,o,T,m
kotek-k,k,e,t,o
balon- n,o,b,l,a
baranek- k,e,n,r,a,a,b
jajko- o,k,j,j,a
pisanka- a,n,k,p,s,i,a
Wyszukiwanie takich samych sylab ( memory sylabowe).
http://learningapps.org/watch?v=ppo77qdxa17
Dobieranie podpisów do obrazków.
https://learningapps.org/view2898961
Dobieranie par- memory (obrazek- wyraz).
https://learningapps.org/view2898431
Doskonalenie umiejętności układania i pisania prostych zdań.
Bogacenie słownictwa związanego z tradycjami Świąt Wielkanocnych.
Zapoznanie z symbolami Świąt Wielkanocnych (jajko, pisanka, baranek,, palma, zajączek, bazie, kurczaczek).
Potrafi opowiedzieć o wielkanocnych tradycjach w jego domu.
Nazywa pokarmy włożone do koszyczka.
Wspólne przeżywanie rodzinnych Świąt Wielkanocnych: kolorowanie jajek (pisanki),koszyczek wielkanocny,święcenie potraw,wielkanocne śniadanie, dzielenie się jajkiem i potrawy wielkanocne w twoim domu.
Praca plastyczna: narysuj i ozdób koszyczek wielkanocny lub jajko. Dowolna technika.
Praca domowa
Nauka polskiego alfabetu na pamięć.
Czytanie tekstu pt "ALFABET"s.53
ćwiczenia -niebieska książka, s. 54-55.
Praca plastyczna: narysuj i ozdób koszyczek wielkanocny lub jajko. Dowolna technika.

P.S Drodzy Rodzice i dzieci, które jeszcze nie zdążyły przesłać zadań domowych wykorzystajcie wolny czas na ich realizację. W miarę możliwości staram się na bieżąco informować Państwa o ocenach i ewentualnych problemach technicznych z odczytaniem.
Bardzo gorąco pozdrawiam
Dorota Głowacka

 

 

2020-04-07 20:37:11 ET

Dorota Glowacka
7 kwietnia 2020

 


Poznajemy dż i drz.

 
Witam Drodzy Rodzice i dzieci.
Konspekt zajęć z Dż i Drz.
Temat: Poznajemy dwuznak Dż , Drz.
Cele:
1. Poznanie dwuznaków Dż i Drz.
2. Głoskowanie wyrazów dżem, drzewo
- dż-e-m
- d-rz-e-w-o
3. Pisanie i czytanie dwuznaku dż, drz.
4. Przeczytanie tekstu czytanki z podręcznika pt:" Dżem wiśniowy". s.51
5. Wypowiedzi ucznia na temat przeczytanego tekstu.
6. Zabawa językowa- Wyrazy rozpoczynające się na dż i drz.
(dżdżownica, dżokej, dżem, dżungla, drzwi, drzewo, drzemka, drzazga.)
7. Budowa zdań z rozsypanki wyrazowej- wyrazy z dwuznakiem dź.
- słowa rozpoczynające się na dż: dżentelmen, dżem, dżokej, dżdżownica.
Mój/tata/jest/dżentelmenem
Lubię/dżem/truskawkowy
Dżem/robi/się/z/owoców
Dżdżownice/ mieszkają/w /jamkach
Dżokej /jeździ /na/koniach
8. Uczeń układa zdania z wyrazem"drzewo"np:
Drzewa i kwiaty rosną w ogrodzie.
Jesienią opadają liście z drzew.
W naszym parku rosną ogromne drzewa.
9. Projektowanie etykiet na słoiki z przetworami owocowymi- etykiety dżemów (np: wycięcie owoców z gazety).
Praca domowa
Zeszyt ćwiczeń - niebieska książkas.52-53.
Czytanka pt" Dżem wiśniowy". s. 51
Ćwiczenia - biała ksiązka s. 48-49.
Pragnę podziękować jeszcze raz Rodzicom za współpracę. Dzieciom doskonałej pracy. Trzymajcie się zdrowo!
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Głowacka

 

 

2020-03-29 21:02:30 ET

Dorota Glowacka
29 marca 2020

 


Poznajemy literki Dz, dź, dzi. Świat wokół nas.

 

Drodzy rodzice i dzieci !
W związku z zamknięciem szkoły, nadal dalszą naukę kontynuujemy drogą internetowa,co pozwoli nam zaliczyć semestr i oczywiście zdać do następnej klasy.
Proszę Rodziców o zastąpienie mnie i przerabianie materiału z dziećmi kolejnych lekcji w oparciu o załączany co tydzień scenariusz zajęć .
Odrobioną pracę domową, proszę przesłać w formie zdjęcia na mój email: dglowacka.szkolajp@gmail.com lub na tel.(860)259-0634.
Proszę o przesłanie mi nagrania czytanej przez dziecko czytanki ( fragmenty (polowa tekstu)- z dwóch, czytanek) ,ponieważ płynne czytanie jest warunkiem zaliczenia klasy. Na koniec- Powiedz dialog -między dzieckiem a rodzicem"- przedstawienie się: jak masz na imię, gdzie mieszkasz-adres, jak ma na imię twój przyjaciel, co lubisz robić.. itp.- przeslij mi na sms lub email.
Proszę o kontakt w razie jakichkolwiek pytań.
Temat: Poznajemy literki: Dz, Dź, Dzi. Świat wokół nas.
Cele:
-Dyskusja na temat dźwięków pochodzących z przyrody ( nagrania z dźwiękami : szum morza, lasu, gwar uliczny, odgłosy tramwajów i odgłosy ze stacji kolejowej itp )- (Skąd pochodzą dźwięki i czy na ich podstawie możemy ocenić miejsce?).
(Zmysł słuchu to bardzo ważny narząd, który pomaga rozpoznawać otaczający nas świat)
- Słuchanie przeczytanego tekstu z podręcznika -"Wycieczka" s.49.
- Wypowiedzi ucznia na temat czytanego tekstu.
- Wprowadzenie zmiękczenia dzi i nauka pisania zmiekczenia dzi.
- Dźwięczność zmiękczania dzi, dź - ćw. 5 s.51.
- Nauka pisania dz, dź, dzi.
- Rozpoznaje i pisze dwuznak dz.
- Wyrazy ze zmiękczeniem diakrytycznym dź i zmiękczeniem przez samogłoskę i - dzi.
- Pisanie z pamięci( czasowniki), czynności dnia codziennego- np:pisanie, czytanie, liczenie, jedzenie, chodzenie, uczenie sie, czesanie, mycie, sprzątanie itp.
- Zabawa językowa: jakie zmiękczenia? dzi czy dź.(wyrazy do zabawy:dzisiaj, działam, dziupla, dzik, sąsiedzi, dźwięk, niedźwiedź, dźwig, dzwonek, dziesięć, koledzy, dzbanek).
- Dzi i dź- różnice i podobieństwa. ćw.5 s.51.
- Podawanie liczby sylab i głosek w wyrazach dzwonek, dzbanek, dźwig, dzieci.
Praca domowa
Proszę o przesłanie mi nagrania czytanej przez dziecko czytanki ( fragmenty (polowa tekstu)- z dwóch, czytanek)- "Źrebak wujka Józia"i "Wycieczka".
Uzupełnienie ćwiczeń - niebieska książka-s.50-51.
Uzupełnienie ćwiczeń- biała książka-s.46-47.
Powiedz dialog -"między dzieckiem a rodzicem"- przedstawienie się: jak masz na imię, gdzie mieszkasz-adres, jak ma na imię twój przyjaciel, co lubisz robić.. itp.- przeslij mi na sms lub email. ( możesz napisać na kartce i tez przeczytać).- Zaliczenie końcowe z mówienia.
PS. Chciałabym podziękować Rodzicom i dzieciom którzy tak owocnie pracują, Rodziców i dzieci wkład widzę ogromny i to mnie bardzo cieszy! Dzieci jestem z Was bardzo dumna i cieszy mnie bardzo wasze zaangażowanie i wasza praca!!! Jednak nie od wszystkich uczniów otrzymałam prace domowe. Proszę abyście nie czekali do ostatniej chwili ! Rodzice! Proszę pomóżcie Waszym dzieciom aby nie mieli zaległości i otrzymali promocję do następnej klasy z jak najlepszymi wynikami!
Pozdrawiam i ściskam mocno.
Dorota Głowacka

 

 

2020-03-22 22:11:29 ET

Dorota Glowacka
22 marca 2020

 


- - - Strona 1 z 11 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network