Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa I B

Poznajemy dwuznak CZ.

Test-Czytanie ciche ze zrozumieniem-"Wyjście do kina". Dyktando z ch i h. Indywidualne czytanie. Rozmowa kierowana na podstawie przeczytanej bajki " Piękna i Bestia". Praca z książką i ćwiczeniami. Poprawne układanie zdań z podanymi wyrazami.
Proszę o nauczenie się pięknie czytać wiersza pt " Saneczki"oraz dokończenie ćwiczeń ze str.66 i 67. Proszę również aby dzieci systematycznie odrabiały prace domowe- ćwiczenia.
Rozpoczęły się przygotowania do Dnia Mamy i Taty. Akademia rozpocznie się 18 -go maja. Dziewczynki, które mają kostium księżniczki, będą przebrane za księżniczki. Pozostałe dzieci dostaną stroje ze szkoły. Więcej informacji przekażę w sobotę.
Dnia 1-go czerwca odbędzie się wycieczka do High Meadow Resort w Granby CT. Dzieci otrzymały formy do wypełnienia. Jeśli dziecko będzie uczestniczyło w wycieczce proszę o wypełnienie i zwrot wraz z opłatą.
Do zobaczenia

2019-03-19 21:37:02 ET

19 marca 2019

Indywidualne czytanie. Utrwalanie zasad pisowni z Ch i H.

Indywidualne czytanie "Chata babci Michaliny " oraz "Szara myszka". Karty pracy- Utrwalanie pisowni wyrazów z Ch i H. Wybieranie z rozsypanki wyrazów i tworzenie zdań z wylosowanym wyrazem- rozwijanie kreatywnego myślenia. Zabawy wspomagające wyobraźnię i rozwój mowy oraz zdolności skojarzeniowe i spostrzegawczość.
Proszę aby dzieci systematycznie czytały czytanki, ponieważ teksty są trudniejsze i nie wszystkie dzieci sobie radzą z czytaniem! W dalszym ciągu dzieci mają do nauczenia się powyższych tekstów tj; "Chata babci Michaliny: oraz "Szara myszka". Dyktando zostało przełożone na przyszły tydzień.
Dorota Glowacka

2019-03-10 17:43:27 ET

10 marca 2019

Poznajemy literki CH i Sz

Poznajemy literki Ch i Sz. Pisanie dyktanda. Czytanie indywidualne nauczonych tekstów oraz wiersza pt " Mały leń i jego sen"z czytanki. Praca z książką
i ćwiczeniami. Oddałam dzieciom wszystkie dotychczasowe sprawdziany i karty pracy. Dzieci, które nie pisały kart pracy lub sprawdzianów będą je pisać po zajęciach w przyszłą sobotę.
Proszę aby dzieci dokończyły ćwiczenia z poznanymi literkami Ch i Sz.(od s.62 do 65). Utrwaliły sobie pisownie wyrazów z CH i H. Nauczyły się pisowni wyrazów z Ch i H (wyrazy z ćw. 3 str. 63 z zeszytu ćwiczeń) na dyktando. Nauczyły się czytać wybranego fragmentu z czytanki " Chata babci Michaliny" oraz wiersza
pt: "Szara myszka" s. 68.
Uczniem miesiąca została Sara Bucior. Gratulacje!!!!!!

2019-02-25 13:35:51 ET

25 lutego 2019

Poznajemy literki Ć i Ń

Poznajemy literki Ć i Ń. Praca z książką i ćwiczeniami. Czytanie indywidualne. Karty Pracy. Proszę aby dzieci nauczyły się podanych wyrazów na dyktando. Dzieci , które nie otrzymały oceny będą jeszcze raz je poprawiać! Proszę również, aby dzieci uzupełniły wszystkie ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń (Dotyczy dzieci, które systematycznie nie uzupełniają ćwiczeń) i nauczyły się pięknie czytać wybranego fragmentu z czytanki s.62 lub 63 oraz wiersza "Mały leń i jego sen", wybrane 3 zwrotki s.64-65. Nauczyły się wyrazów na kolejne dyktando: róża, różne, krótkie,żółty,król,Aśka, Staś, śnieg, miś.

2019-02-18 17:11:38 ET

18 lutego 2019

Poznajemy literki Ó i Ś

Poznajemy literki Ó Ś. Karty pracy z literkami Ó i Ś- praca w klasie. Pisanie dyktanda. Praca z książką i ćwiczeniami. Czytanie indywidualne.
Naucz się pięknie czytać wybranej czytanki 'Królowa kwiatów" lub "Ślady na śniegu". Proszę aby dzieci również nauczyły się czytać "Wyobraźnia Zuźki" Poćwicz pisanie wyrazów z zółtych ramek.(str.58 i 60) na dyktando.
Dokończ ćwiczenia od str.54 do 57.(Dzieci, które nie zdążyły zrobić).
Został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze rysunki o kocie Filemonie. Nasza klasa zajęła drugie miejsce (Victoria Trosko) i wyróżnienie (Veronica Lis)- za inny ciekawy projekt:) Gratuluję!!!! Przypominam, ze finał konkursu pt."Bo lubię język polski" odbędzie się w Derby 2-go marca. Zapraszam zwycięzców do wzięcia udziału w kolejnym etapie! (Ilość miejsc w autobusie jest ograniczona, ale możecie państwo pojechać z dzieckiem swoim samochodem).
Życzę miłego weekendu.

2019-02-10 10:26:02 ET

10 lutego 2019

Zabawa choinkowa. Praca domowa

Praca domowa- dodatkowa.
Proszę aby dzieci w domu zrobiły samodzielnie prace plastyczne dotyczące konkursu pt " Przygody kota Filemona". Dzieci, które najlepiej wykonają prace plastyczne, zostaną zakwalifikowane do konkursu w Derby. Technika rysunku dowolna! Dobrze byłoby aby dzieci obejrzały filmiki z you tube "o Przygodach kota Filemona" :)
Uczniem miesiąca został Letniowski Feliks- Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce!
Serdecznie dziękuję Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci oraz wspólną zabawę i miły czas :) !!

2019-01-27 22:31:10 ET

27 stycznia 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org