Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa I BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 5 - - -

 


Poznajemy dwuznak CZ.

 
Test-Czytanie ciche ze zrozumieniem-"Wyjście do kina". Dyktando z ch i h. Indywidualne czytanie. Rozmowa kierowana na podstawie przeczytanej bajki " Piękna i Bestia". Praca z książką i ćwiczeniami. Poprawne układanie zdań z podanymi wyrazami.
Praca domowa
Proszę o nauczenie się pięknie czytać wiersza pt " Saneczki"oraz dokończenie ćwiczeń ze str.66 i 67. Proszę również aby dzieci systematycznie odrabiały prace domowe- ćwiczenia.
Rozpoczęły się przygotowania do Dnia Mamy i Taty. Akademia rozpocznie się 18 -go maja. Dziewczynki, które mają kostium księżniczki, będą przebrane za księżniczki. Pozostałe dzieci dostaną stroje ze szkoły. Więcej informacji przekażę w sobotę.
Dnia 1-go czerwca odbędzie się wycieczka do High Meadow Resort w Granby CT. Dzieci otrzymały formy do wypełnienia. Jeśli dziecko będzie uczestniczyło w wycieczce proszę o wypełnienie i zwrot wraz z opłatą.
Do zobaczenia

 

 

2019-03-19 21:37:02 ET

Dorota Glowacka
19 marca 2019

 

 

 

 

Indywidualne czytanie. Utrwalanie zasad pisowni z Ch i H.

 
Indywidualne czytanie "Chata babci Michaliny " oraz "Szara myszka". Karty pracy- Utrwalanie pisowni wyrazów z Ch i H. Wybieranie z rozsypanki wyrazów i tworzenie zdań z wylosowanym wyrazem- rozwijanie kreatywnego myślenia. Zabawy wspomagające wyobraźnię i rozwój mowy oraz zdolności skojarzeniowe i spostrzegawczość.
Praca domowa
Proszę aby dzieci systematycznie czytały czytanki, ponieważ teksty są trudniejsze i nie wszystkie dzieci sobie radzą z czytaniem! W dalszym ciągu dzieci mają do nauczenia się powyższych tekstów tj; "Chata babci Michaliny: oraz "Szara myszka". Dyktando zostało przełożone na przyszły tydzień.
Pozdrawiam
Dorota Glowacka

 

 

2019-03-10 17:43:27 ET

Dorota Glowacka
10 marca 2019

 


Poznajemy literki CH i Sz

 
Poznajemy literki Ch i Sz. Pisanie dyktanda. Czytanie indywidualne nauczonych tekstów oraz wiersza pt " Mały leń i jego sen"z czytanki. Praca z książką
i ćwiczeniami. Oddałam dzieciom wszystkie dotychczasowe sprawdziany i karty pracy. Dzieci, które nie pisały kart pracy lub sprawdzianów będą je pisać po zajęciach w przyszłą sobotę.
Praca domowa
Proszę aby dzieci dokończyły ćwiczenia z poznanymi literkami Ch i Sz.(od s.62 do 65). Utrwaliły sobie pisownie wyrazów z CH i H. Nauczyły się pisowni wyrazów z Ch i H (wyrazy z ćw. 3 str. 63 z zeszytu ćwiczeń) na dyktando. Nauczyły się czytać wybranego fragmentu z czytanki " Chata babci Michaliny" oraz wiersza
pt: "Szara myszka" s. 68.
Uczniem miesiąca została Sara Bucior. Gratulacje!!!!!!
Pozdrawiam
Dorota Głowacka

 

 

2019-02-25 13:35:51 ET

Dorota Glowacka
25 lutego 2019

 


Poznajemy literki Ć i Ń

 
Poznajemy literki Ć i Ń. Praca z książką i ćwiczeniami. Czytanie indywidualne. Karty Pracy. Proszę aby dzieci nauczyły się podanych wyrazów na dyktando. Dzieci , które nie otrzymały oceny będą jeszcze raz je poprawiać! Proszę również, aby dzieci uzupełniły wszystkie ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń (Dotyczy dzieci, które systematycznie nie uzupełniają ćwiczeń) i nauczyły się pięknie czytać wybranego fragmentu z czytanki s.62 lub 63 oraz wiersza "Mały leń i jego sen", wybrane 3 zwrotki s.64-65. Nauczyły się wyrazów na kolejne dyktando: róża, różne, krótkie,żółty,król,Aśka, Staś, śnieg, miś.
Pozdrawiam
Dorota Głowacka

 

 

2019-02-18 17:11:38 ET

Dorota Glowacka
18 lutego 2019

 


Poznajemy literki Ó i Ś

 
Poznajemy literki Ó Ś. Karty pracy z literkami Ó i Ś- praca w klasie. Pisanie dyktanda. Praca z książką i ćwiczeniami. Czytanie indywidualne.
Praca domowa
Naucz się pięknie czytać wybranej czytanki 'Królowa kwiatów" lub "Ślady na śniegu". Proszę aby dzieci również nauczyły się czytać "Wyobraźnia Zuźki" Poćwicz pisanie wyrazów z zółtych ramek.(str.58 i 60) na dyktando.
Dokończ ćwiczenia od str.54 do 57.(Dzieci, które nie zdążyły zrobić).
Został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze rysunki o kocie Filemonie. Nasza klasa zajęła drugie miejsce (Victoria Trosko) i wyróżnienie (Veronica Lis)- za inny ciekawy projekt:) Gratuluję!!!! Przypominam, ze finał konkursu pt."Bo lubię język polski" odbędzie się w Derby 2-go marca. Zapraszam zwycięzców do wzięcia udziału w kolejnym etapie! (Ilość miejsc w autobusie jest ograniczona, ale możecie państwo pojechać z dzieckiem swoim samochodem).
Życzę miłego weekendu.
Pozdrawiam
Dorota Głowacka

 

 

2019-02-10 10:26:02 ET

Dorota Glowacka
10 lutego 2019

 


Zabawa choinkowa. Praca domowa

 
Praca domowa- dodatkowa.
Proszę aby dzieci w domu zrobiły samodzielnie prace plastyczne dotyczące konkursu pt " Przygody kota Filemona". Dzieci, które najlepiej wykonają prace plastyczne, zostaną zakwalifikowane do konkursu w Derby. Technika rysunku dowolna! Dobrze byłoby aby dzieci obejrzały filmiki z you tube "o Przygodach kota Filemona" :)
Uczniem miesiąca został Letniowski Feliks- Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w nauce!
Serdecznie dziękuję Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci oraz wspólną zabawę i miły czas :) !!
Pozdrawiam
Dorota Głowacka

 

 

2019-01-27 22:31:10 ET

Dorota Glowacka
27 stycznia 2019

 


- - - Strona 1 z 5 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - New Britain, Connecticut
110 Mill Street - New Britain, CT 06050-2221 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs