klasa LICEALNA X A

Tryb czasownikow.

-cele lekcji:
-uczen umie wymienic tryby czasownikow,
-uczen potrafi stosowac tryby czasownikow (oznajmiajacy, rozkazujacy i przypuszczajacy.
-metoda pracy - praca z ksiazka. srona 212
Prosze o przeczytanie tresci w niebieskim polu "Spotkanie z gramatyka i ortografia"
Prosze po zapoznaniu sie z trescia tego materialu o wykonanie w zeszycie cwiczenia G-1 str.212, G-4 i G-5 ze strony214.
Jako prace domowa prosze wypisac czasowniki w trybie przypuszczajacym w cwiczeniu G-2 punkt a i b.
W dalszej czesci prosze o przeczytanie tresci ze strony 215. Strona 216, prosze o przeczytanie tresci w ramce zoltej i przeczytanie fragmentow "Wesela" Stanislawa Wyspianskiego. Nastepnie odpowiedziec na pytania ze strony 218 " Sprawdz czy rozumiesz".
Zycze owocnej pracy i czekam na prace domowe.
Z powazaniem wych. klasy A. Proszynski

2020-03-30 17:25:59 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Cwiczenie nr. G4 str.179 Prosze o przeslanie cwiczen w calosci na proszyn@yahoo.

Kochani uczniowie i drodzy Rodzice. Oto nastepna lekcja z tego trudnego okresu nietypowej sytuacji. Z ostatniej lekcji tylko trzy osoby przyslaly mi prace domowe. Prosze o traktowanie tej sytuacji powaznie.
Temat: Nietypowa odmiana czasownika.
Celem lekcji jest wykorzystanie wiadomosci i umiejetnosci do praktycznego dzialania.
- Uczen zna czasy,
- Przyporzadkowuje czasownik w okrslonej funkcji czasu,
- Odmienia czasownik w okreslonym czasie.
Wiadomosci:
- Uczen umie okreslic w jakim czasie czasownik zostal uzyty,
-Odmienia czasownik w czasie przeszlym, terazniejszym i przyszlym.
Metoda praktyczne cwiczenia, aktywizujaca.
Prosze o zapoznanie sie z materialem w ksiazce "podrecznikLiteracko-jezykowy dla klasy II liceum:.
Strona 178.
Po przeczytaniu i analizie tego materialu prosze napisac cwiczenia: G-1, G-2, G-3, G-5.
Po cwiczeniach prosze przeczytac na glos :Polonijne Instytucje i Organizacje: str.180 i 181. ( Prosze o pomoc rodzicow)

2020-03-23 21:26:06 ET

28 marca 2020

Egzamin Certyfikatowy - test przykladowy

Witam klasę 10ta, link poniżej to zadanie domowe na najbliższe dwa tygodnie.
Test przykładowy do egzaminu certyfikatowego wraz ze ścieżką dźwiękową do części pierwszej testu.
Odpowiedzi wszystkich części testu należny przesłać na email address; ewalewkowicz@yahoo.com do 04/04/2020
Pytania/ tekstem należy kierować pod numer 860-518-7052
Trzymajcie się zdrowo, do usłyszenia, pani Ewa Lewkowicz

POZIOM B1 DZIECI I MŁODZIEŻ
Test 2
Pobierz arkusz egzaminacyjny
Pobierz plik dźwiękowy

2020-03-22 11:41:06 ET

Ewa Lewkowicz
4 kwietnia 2020

Cwiczenie G3 str.171

Drodzy Rodzice, w zwiazku z zaistniala sytuacja rozpoczynamy etap edukacji waszych dzieci przez internet z waszym udzialem. Pozwole sobie podac temat do przerobienia w domu z dnia 14 marca 2020 r.
Prosze przerobic temat z pociechami, prace domowa prosze przeslac do soboty na E-mail proszyn@yahoo.com.
Temat: Grzecznosc jezykowa. 1. Celem lekcji jest zapoznanie i przypomnienie z lat ubiglych zbioru przyjetych w danej spolecznosci wzorow jezykowych i zachowan.
2. Wiadomosci: Uczen powinien umiec zwracac sie do:
- osob roznej plci w sytuacjach oficjalnych,
- osob roznych grup spolecznych ( G4 str. 171).
- osob na roznych pozycjach i szczeblach zawodowych, w listach i E-mailach (G2, G3 str. 170.
- osob roznych w sytuacjach oficjalnych i nieoficjalnych (cw. G1 str. 170)
Temat: Tam bija polskie serca.
1. Celem jest zapoznanie sie z mijscami zwiazanymi z ojczyzna.
2. Uczen powinien umic przeczytac ze zrozumieniem tekst na str. 172 i 173.
prosze rodzicow o sprawdzenie umijetnosci czytana.
Z powazaniem wych. klasy Andrzej Proszynski.

2020-03-16 23:40:49 ET

14 marca 2020

Wyrazy bliskoznaczne.

cwiczenie 1,2,3,4. str. 73 i 74.

powtorzyc na prace klasowa czasy, czasowniki, rownowaznik zdan i wyrazy bliskoznaczne.

2019-11-12 19:57:35 ET

16 listopada 2019

Czasy - Pojecie szacunku.

Cwiczenie od G-1 doG5 . str. 56 .

wypracowanie na temat "Co to jest szacunek" . ( Minimum 100 slow ).

Przypominam o streszczeniach co tygodniowych lektury. W ta sobote jest ostatni termin rejestracji lektur.

2019-10-31 19:51:47 ET

2 listopada 2019