Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa I A

Poznajemy dwuznak SZ.

ELEMENTARZ: naucz się czytać wybraną jedną stronę -str.68 lub 69. Ćwicz pisownię wyrazów z żółtych ramek str.68.
ĆWICZENIA: ćw.4.str.65.

Bardzo proszę sprawdzić czy wasze dziecko nie wzięło przez pomyłkę elementarza innego ucznia.

Dnia 1-go czerwca odbędzie się wycieczka do High Meadow Resort w Granby CT. Formy do wypełnienia przekazałam dzieciom .

Potrzebujemy kostiumy księżniczek dla dziewczynek na akademię z okazji dnia Mamy i Taty. Proszę mnie poinformować jeśli dziewczynki mają kostiumy.

Zwracam się z prośbą o sprawdzanie aby dziecko na każde zajęcia prócz elementarza i ćwiczeń miało również zeszyt i przybory szkolne: ołówki ( 2-3), kredki, klej i nożyczki.

Do zobaczenia w sobotę.

2019-03-16 23:06:36 ET

23 marca 2019

Poznajemy dwuznak CH.

ELEMENTARZ:naucz się czytać czytankę pt.:"Chata babci Michaliny" str.66 -67.
ĆWICZENIA: ćw.4 i 5 str.63 oraz uzupełnij wszystkie ćwiczenia na str.62 i 63.
PRZYGOTUJ SIĘ DO DYKTANDA: Michał ma dobry słuch. On lubi lekcję chóru.

Uczniem miesiąca został Kevin Borissov. Gratuluję!
Do zobaczenia w sobotę.

2019-03-09 21:44:38 ET

16 marca 2019

Powtorzenie spółgłosek miękkich: ś,ć,ń,ź.

ELEMENTARZ: naucz się czytać 3 pierwsze zwrotki wiersza pt.:"Mały leń i jego sen" str.64.
PRZYGOTUJ SIĘ DO DYKTANDA : Obok źródełka stoi groźny słoń. On nie lubi upalnego słońca .Polewa się zimną wodą.
KARTA PRACY: zmiękczenia (12)

2019-02-23 21:47:07 ET

2 marca 2019

Poznajemy literki: ć i ń.

ELEMENTARZ: naucz się czytać tekst ze str.62 i 63 oraz wyrazy w żółtych ramkach str.62 i 64.
ĆWICZENIA:ćw.4 i 5 str.59, ćw.5 str.61.Dokończ ćwiczenia str.58 i 60.

2019-02-16 22:07:52 ET

23 lutego 2019

Poznajemy literki: ś i ó.

ELEMENTARZ: naucz się czytać tekst pt."Ślady na śniegu" str.60-61.Ćwicz pisownię wyrazów z żółtych ramek str.58 i 60 - będzie dyktando.
ĆWICZENIA: ćw.5 str.55, ćw.4 str.57. Dokończ pisanie literek i wyrazów str.54 i 56.
Uczennicą miesiąca została Natalia Rulka -gratuluję!
Do zobaczenia 16-go lutego.

2019-02-06 09:23:56 ET

16 lutego 2019

konkurs plastyczny

Proszę aby dzieci po obejrzeniu bajki pt.:"Przygody kota Filemona" (youtube) wykonały rysunek dowolnej scenki z bajki. W przyszłą sobotę( 2 lutego) będą eleminacje na najładnieszy rysunek, a zwycięzca zostanie zakwalifikowany do konkursu w Derby. Technika rysunku jest dowolna.
Przypominam o pracy domowej z 19 stycznia , która będzie sprawdzona w najbliższą sobotę.Proszę o przygotowanie się do dyktanda.

Dziękuję bardzo za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci i pomoc przy zabawie.

2019-01-28 16:25:23 ET

2 lutego 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org