klasa I A

Poznajemy literki R i L. Przygotowania do ślubowania.

Naucz się czytać str.15( czerwona książka).
Wykonaj ćwiczenia str.14 i 15( biała książka)
uzupełnij ćwiczenia str.16 i 17 (niebieska książka).
Praca domowa jest zadana na 26 października, gdyż w najbliższą sobotę 19 października o godz. 9:15 rano jest Ślubowanie.
Serdecznie zapraszam na tą uroczystość wszystkich rodziców , dziadków i znajomych.
Dzieci przychodzą na godz. 8:30 ubrane odświętnie , szczegóły podałam w poprzedniej wiadomości. Nie muszą przynosić plecaków , gdyż nie będziemy mieli typowych zajęć tego dnia. Po ślubowaniu dzieci będą miały poczęstunek w kafeterii. Rodziców , którzy zgłosili się do pomocy , proszę o pozostawienie jedzenia w kafeterii rano, przed ślubowaniem.
Po poczęstunku i krótkiej przerwie jest przewidziany apel szkolny o godz. 11:15 w którym też będziemy uczestniczyć.
Dzieci,które mają alergie pokarmowe proszę do mnie zgłosić.
Do zobaczenia.

2019-10-14 20:12:01 ET

19 października 2019

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Poznajemy literki E,K i Y.

Naucz się czytać tekst ze str.13 ( czerwona książka).
Uzupełnij ćwiczenia do str.15 (niebieska książka).
Wykonaj ćwiczenia ze str.10,11,12 i 13 (biała książka).
Nieobecne dzieci proszę o uzupełnianie ćwiczeń i odrabianie pracy domowej.

Proszę dzieci, które dostały wierszyk do nauczenia na pamięć by umiały swoje zwrotki na przyszła sobotę. Dzieci , które mówią wiersze to: Amelia Cymek, Julia Noszczyk,Benjamin Bak,Gabriel Cieślak.
Przyszła sobota- 12 paździenik, jest ostatnim spotkaniem przed pasowaniem . 19 października dzieci przychodzą odświętnie ubrane. Dziewczynki białe bluzeczki, białe rajstopki , czarne lub białe buciki. Kolor spódniczek jest dowolny , gdyż dziewczynki przebiorą sie w spódniczki ze szkoły.Proszę ładnie uczesać dziewczynki( warkocze lub kucyki) z akcentem czerwonej wstążki.Chłopcy natomiast białe koszule , czarne lub granatowe spodnie i czarne buty.
Po zakończeniu ślubowania jest planowany poczęstunek dla dzieci w kafeterii.Chętnych rodziców proszę o zgłoszenie sie do mnie .
Dziękuję i do zobaczenia w sobotę.

2019-10-06 22:29:17 ET

12 października 2019

Poznajemy literki: O,T,I,D.

Podręcznik (czerwona książka) -naucz się czytać tekst ze str.7 i 9.
Zeszyt ćwiczeń (niebieska książka)-uzupełnij ćwiczenia od str.8 do str.11.
Zeszyt zadań domowych (biała książka)-wykonaj ćwiczenia od str.6 do str.9.

Podczas zajęć , w klasie jest dosyć ciepło więc bardzo proszę aby dzieci zawsze miały ze sobą butelkę wody.

Dziękuję i do zobaczenia w sobotę.

2019-09-28 23:52:43 ET

5 października 2019

Poznajemy literki A i M.

Naucz się czytać tekst ze str.5 (czerwony podręcznik-"Już czytam").
Uzupełnij ćwiczenia str.3-7(niebieskie - "Już potrafię"
Wykonaj ćwiczenia ze str. 3, 4 i 5( białe-Już piszę)

Jeszcze raz przypominam o przynoszeniu na każde zajęcia przyborów szkolnych:
2 ołówki
-kredki ( colored pencils)
-gumka do ścierania
-klej (mały)
-nożyczki małe
-folder (cienki)
Brak kredek powoduje zamieszanie w klasie . Dzieci pożyczają od innych, wstają chodzą ,czekają aż inne dziecko skończy.

Przygotowujemy się do pasowania pierwszaków , które odbędzie się 19 pażdziernika. Dzieci otrzymały wierszyk , tzw .Katechizm polskiego dziecka- Kto ty jesteś? i piosenkę pt."Pierwszaczek". Proszę rodziców o ćwiczenie z dziećmi wiersza i piosenki ( można ją znaleźć na youtube) . Bedziemy również ćwiczyć w klasie wszyscy razem.
Ponadto czworo uczniów dostało króciutkie wierszyki więc proszę , żeby dzieci zaczęły uczyć się je na pamieć.

Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia.

2019-09-22 22:20:21 ET

28 września 2019

Witamy w klasie pierwszej.

Witam serdecznie w nowym roku szkolnym.
Na ostatnich zjęciach nie korzystaliśmy z podręcznika i ćwiczeń, także proszę aby dzieci nic nie uzupełniały.
Zaczniemy pracować z książką i ćwiczeniami od przyszłych zajęć tj. 21 września.
Bardzo proszę aby dzieci przynosiły na każde zajęcia:
-podręcznik i ćwiczenia
-zeszyt
-2 ołówki
-kredki
-gumka do ścierania
-klej (mały)
-nożyczki małe
-folder (cienki)

Uczniowie klas pierwszych maja przerwę śniadaniową o godz.10:20-10:40 w kafeterii.

Prosze o zwrot formularzy w przyszłą sobotę. Jeśli ktoś nie otrzymał proszę mnie powiadomić.
Do zobaczenia!

2019-09-16 22:15:16 ET

21 września 2019

Pory roku i nazwy miesięcy.Powtórzenie wiadomości.

ELEMENTARZ: naucz się czytać czytankę pt.:"Pory roku" str.100 i 101.
Proszę przynieść klej, nożyczki i kolorowy papier.

W przyszłą sobotę dzieci biorą udział w akademii z okazji Dnia Mamy i Taty.Zajęcia zaczynają się tak jak zawsze o godz. 8:30. Przypominam jeszcze raz o stroju jakie dzieci muszą mieć w tym dniu: chłopcy- dżinsy, czerwona koszulka, czerwona czapka.Dziewczynki- czarne leginsy i czarna koszulka. Dziewczynki proszę aby miały włosy spięte do góry w tzw. bun, a księżniczka ( jest tylko jedna) tzw.loczki.
Zapraszam wszystkich na akademię, która rozpocznie się o godz. 11:00 w audytorium NBHS.
Uczniem miesiąca został Olivier Zelechowski - gratuluję !
Do zobaczenia w sobotę.

2019-05-14 00:43:02 ET

18 maja 2019

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org