Witamy na stronie Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Adres Naszej Szkoły: Polish Language School, Inc., P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221, Zajęcia szkolne odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy)110 Mill St New Britain, CT 06053, Tel. 860 604-7797 e-mail biuro.szkolajp@gmail.com

klasa I A

Pory roku i nazwy miesięcy.Powtórzenie wiadomości.

ELEMENTARZ: naucz się czytać czytankę pt.:"Pory roku" str.100 i 101.
Proszę przynieść klej, nożyczki i kolorowy papier.

W przyszłą sobotę dzieci biorą udział w akademii z okazji Dnia Mamy i Taty.Zajęcia zaczynają się tak jak zawsze o godz. 8:30. Przypominam jeszcze raz o stroju jakie dzieci muszą mieć w tym dniu: chłopcy- dżinsy, czerwona koszulka, czerwona czapka.Dziewczynki- czarne leginsy i czarna koszulka. Dziewczynki proszę aby miały włosy spięte do góry w tzw. bun, a księżniczka ( jest tylko jedna) tzw.loczki.
Zapraszam wszystkich na akademię, która rozpocznie się o godz. 11:00 w audytorium NBHS.
Uczniem miesiąca został Olivier Zelechowski - gratuluję !

2019-05-14 00:43:02 ET

18 maja 2019

Poznajemy dwuznak rz.

ELEMENTARZ: naucz się czytać cały tekst str.78 i 79.
ĆWICZENIA: ćw.3 i 4 str.75.
Przypomnij i naucz się na pamięć dni tygodnia (dni tygodnia uczniowie mogą uczyć sie z tekstu na str.94- elementarz)

Bardzo proszę o potwierdzenie posiadania stroju na akademię dla dziecka w przyszłą sobotę, poprzez powiadomienie mnie przed zajęciami lub po zajęciach. Chcę się upewnić, że 18 maja każde dziecko przyjdzie ubrane w odpowiedni strój. Chłopcy: dżinsy, czerwona koszulka( bez żadnego logo) i czerwona czapka( bez logo). Dziewczynki: czarne leginsy, czarna koszulka z krótkim rękawem , czarne skarpetki i buty.Jedna dziewczynka -strój księżniczki. Dziękuję!

2019-05-05 17:40:44 ET

11 maja 2019

Poznajemy dwuznak dż.

ELEMENTARZ: naucz się czytać czytankę pt.:"Dżentelmeni" str.76 i 77.
ĆWICZENIA: ćw.4 i 5 str.73
Przypominam o obowiązkowym ubiorze dzieci jaki powinny mieć na 18 maja ( akademia z okazji Dnia Mamy i Taty).Chłopcy: dżinsy, czerwona koszulka i czerwona czapka z daszkiem a dziewczynki: czarne leginsy i czarna koszulka.Dziewczynki , które się zgłosiły ubierają kostium księżniczki.
Uczennicą miesiąca została Martyna Jarzab- gratuluję!
Do zobaczenia za tydzień.

2019-04-27 20:21:32 ET

4 maja 2019

Poznajemy dwuznak dź. Wielkanoc.

ELEMENTARZ: naucz się czytać czytankę pt.:"Tadzio i Edzio" str.74 i 75. Ćwicz pisownię wyrazów z żółtej ramki str.74.
ĆWICZENIA: ćw. 5 i 6 str.71.
Przyszłe dwie soboty są wolne od zajęć , życzę więc miłego odpoczynku i Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Do zobaczenia 27 kwietnia.

2019-04-10 22:06:34 ET

27 kwietnia 2019

Poznajemy dwuznak dz

ELEMENTARZ: naucz się czytać czytankę pt.:"Urodziny dziadka" str.72.Ćwicz pisownię wyrazów z żółtej ramki str.72.
ĆWICZENIA:ćw.5 str.69.
Naucz się tekstu piosenki pt.:"Mamo,tato!" na Dzień Mamy i Taty (tekst dzieci otrzymały na zajęciach).
Z okazji Dnia Mamy i Taty 18-tego maja 2019 odbędzie sie uroczysta akademia. W tym dniu wszystkie dzieci przychodzą przebrane. Dwie dziewczynki, które się zgłosiły ubierają kostium księżniczki a reszta dziewczynek : czarne leginsy i czarne koszulki (żółte i czarne spódniczki otrzymają ze szkoły). Chłopcy natomiast dżinsy, czerwona koszulka i czerwona czapka z daszkiem.
W przyszłą sobotę odbędzie się "Polowanie na jajka" więc proszę o przyniesienie koszyczków lub torebek.
Uczennicą miesiąca została Maya Poplawski- gratuluję!

2019-03-30 23:18:28 ET

6 kwietnia 2019

Poznajemy dwuznak CZ. Pierwsze oznaki wiosny.

ELEMENTARZ: naucz się czytać czytankę pt.:'Wieczorne czytanie " str.71
ĆWICZENIA: ćw.5 str.67. Uzupełnij ćwiczenia str.66 -67
Dokończ kartę pracy otrzymaną w klasie ( wyrazy: czas i taczka).
Przygotuj się do dyktanda: To nasza polska szkoła.Uczymy się mówić , czytać i pisać po polsku.

2019-03-23 15:52:01 ET

30 marca 2019

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org